Сергій Лещенко

Повзучий переворот у Генпрокуратурі. Атака на слідчих у справі Майдану

20 квітня 2016, 17:13

Повзучий переворот у Генеральній прокуратурі триває. За моєю інформацією, команда Шокіна пішла в атаку на внутрішню опозицію – керівника Управління спецрозслідувань Сергія Горбатюка, який розслідує справу Майдану та колишніх чиновників Януковича.

Штаб спротиву Управлінню спеціальних розслідувань очолює заступник генпрокурора Юрій Столярчук. Саме він місяць тому, 22 березня намагався зняти Горбатюка, відправивши його в почесне заслання на посаду прокурора Львівської області. При цьому Столярчук порадив Горбатюку піти добровільно, оскільки новий генпрокурор все одно його позбудеться. Столярчук так і не пояснив, у чому полягають його претензії.

Ще за декілька тижнів, 7 квітня Столярчук зібрав нараду за участі керівництва Управління спеціальних розслідувань, де знову обрушився на них із голослівною критикою. Окремі випади стосувалися розслідування злочинів проти "Автомайдану", але періоду, коли провадження перебували не в Генпрокуратурі в Горбатюка, а у прокуратурі Києва та Київської області.

Паралельно в структурі підпорядкованого Столярчуку Головного слідчого управління було відкрито провадження щодо Горбатюка та його команди за начебто зволікання з розслідуванням справ за подіями в Одесі 2 травня Майдану та за іншими фактами з постійними допитами та погрозами.

У наслідок тиску, рапорт про відставку подав керівник одного з відділів Управління спецрозслідувань. А відносно Горбатюка активізували розслідування з метою повідомлення про підозру за статтею "Службова недбалість". При чому у справі, яка не має жодного стосунку до предмету відання його управління – не Майдан, не оточення Януковича, а пожежа в будинку профспілок Одеси. Це провадження з незрозумілих мотивів (не дивлячись на завантаження і відсутність достатнього штату для справ Майдану) все ж передали в управління Горбатюка.

Загалом відомо про чотири зареєстровані провадження відносно слідчих, які працюють в управлінні Горбатюка. Хоча можливо їх і більше.

Окрім цього, Столярчуком здійснювався тиск для уповільнення розслідування окремих проваджень проти оточення Януковича, яке входить до санкційного списку Євросоюзу. Зокрема, він намагався блокувати розслідування справи Клименка та посібників Януковича, які організували в його інтересах присвоєння земель мисливського господарства "Сухолуччя".

При цьому без реагування залишилися багаторазові звернення, аби управлінню Горбатюка, яке розслідує одночасно сотні проваджень по Майдану та оточенню Януковича, збільшили штат чи надали додаткові приміщення або обладнання. Це не жарт – управління досі не має потужного серверу і змушене на флешках (!) зберігати багатогігабайтні відеодокази розстрілів на Майдані.

За фактом тиску на нього, спроб звільнити з посади та провести чистки Горбатюк написав рапорт на ім'я в.о. генпрокурора Севрука.

Сам Горбатюк користується повною підтримкою адвокатів потерпілих від злочинів на Майдані – родин Небесної сотні, він також був висунутий депутатами-єврооптимістами на посаду Генпрокурора.

Війна з Горбатюком – не єдине "досягнення", яким прославився Столярчук. У підпорядкованому йому Головному слідчому управлінні два місяці тому було створено кишеньковий підрозділ з виконання делікатних доручень Банкової – відомий як "департамент Кононенка-Грановського".

Саме вони останніми тижнями відкрили низку скандальних справи – проти Каська з нічним чатуванням під театром, щодо слідчих Сакварелідзе, які займалися "діамантовими прокурорами", а також Центру протидії корупції Шабуніна, в рамках якого Столярчук навіть погрожував допитати посла США Джеффрі Пайєтта.

Щоправда, цими діями він лише знизив свої шанси посісти посаду генпрокурора – за інформацією джерел, на його неприйнятності наголосили під час поїздки президента до США. Щоб якось виправити ситуацію, Столярчук за посередництва Банкової надіслав Пайєтту листа з вибаченнями, але їх не було сприйнято як спробу щирого каяття.

Тим часом "департамент Кононенка-Грановського" стає головним чинником, що дознищує репутацію Генпрокуратури. А Олександр Грановський, який останніми тижнями набуває на Банковій політичної ваги та навіть отримав охорону "Альфа" СБУ, став "смотрящим" як за прокурорами, так і судами в справах, де міститься політичний інтерес президента Порошенка.

powered by lun.ua
Коментарі — 97
Volodymyr Tonkoshkur _ 24.04.2016 12:33
IP: 94.244.37.---
Пане Лещенко і в цьому винні в тому числі такі як ви – молоді обличчя.То пан Лещенко і вам подібні наші вороги ми їх знаємо в обличчя.а осі такі як ви страшніші.
LYCIV_OLGA _ 24.04.2016 09:40
IP: 109.251.42.---
Miki2:
(закінчення)
4.Що це за термін – "дьхйагіарі"???...Нормальною розмовною мовою користуватися – йому "гидко", чи що?...Чи так (!!!) хочеться виглядати "оригінальним/загадковим ерудітом"?...
Залишається сподіватися, що вся ця його писанина робить його хоча б трохи більш "щасливішим... Хоч на мить"
LYCIV_OLGA _ 24.04.2016 09:38
IP: 109.251.42.---
Miki2:
Miki2, все це (як взагалі, так і зараз) – зовсім (!) не суттєво, але, вже, якщо "пішла така пиятика" то я "поріжу останній огірок"!
Pixel 21.04.2016 у своєму пості 16:10 занадто переоцінює себе.
1. "Кремлеботы" з сайту УП нікуди не поділися! Просто – їх стали трохи частіше – ніж раніше – "банити". (Яким чином їм вдається весь час реінкарнуватися під новими ніками – окрема розмова).
2. Приписувати собі (і мені- (?)) "відновлення в УП посади адміну форуму" – дуже самовпевнено!... Ні в кого з нас немає і не може бути достатньо даних, щоб судити про це, бо "кремлеботів" інколи (!) "банили" і раніше.
3. Бажання/прагнення мінімізувати тут хамьож" – вельми похвально. "Прапор – в руки, барабан – на шию!". Навіть – "Бог у поміч!". Хоч і дещо утопічно, але – починати – при цьому – бажано з самого себе... Ну, "то – таке..." ("окрема мова")
(див.закінчення)
sidor _ 21.04.2016 17:54
IP: 77.52.117.---
Кирилл Корженко:
-vts-m-:
Ну, что же делать: еще Бисмарк заметил, что подонки более проворны в такого рода событиях...
И потом, что Вы хотите, если поточна правящая элита Украины состоитнаполовину из бандюков, наполовину – из комсомольских активистов времен Брежнева-Андропова?
Надо, выходит, отходить свое по пустыне за Моисеем...
У этой притчи достаточно интерпретаций. Мне нравится в исполнении Ремарка, об изгнанных из нац Германии евреях – Свободен лишь тот, кто утратил всё ради чего стоило жить.
Как ни странно, но поголовное большинство украинцев – свободны. И я не уверен, что утаив обиду преданного Майдана, они будут покорно ждать, пока наша элита будет бродить за Моисеем.
!!!!!
Ojhc _ 21.04.2016 17:06
IP: 91.223.177.---
І Горбатюк і Столярчук і ще багато хто з причетних не тільки до розслідування але і до процесуального керівництва у справах Майдану мають не просто піти, а понести покарання за безвідповідальне відношення до виконання своїх обовязків, а можливо навіть і за халатність, що є кримінальним правопорушенням. Так, як розслідується ця справа інакше як ганьбою слідства в Генпрокуратурі назвати не можна. Ці люди не просто не виправдали довіри потерпілих у цих справах, що дуже важливо, вони зганьбили звання важняків Генпрокуратури – достойних у всіх відношеннях слідчих ГПУ минулих поколінь
Pixel _ 21.04.2016 16:10
IP: 94.178.192.---
Miki2:
Pixel:
Я кинув займатися кремлєботами...
... у Злочєвського тіко краткосрочний столбняк, ... так це не страшно, як тіко партретом цілі хвору ж... в черговий раз підітре, так всьо і прайдьот
- – - – -
Мікі,
вишвирювання з форуму УП кремлеботі – це був 1-й етап мого плану щодо апгрейду форуму. Вдалося. Разом з такою сварливою зараз ЛУЦІВ ОЛГА тоді нам вдалося, врешті решт, зініціювати відновлення в УП посади адміну форуму. 2-й етап – я докладаю зусиль, щоб мінімізувати тут хамьож. Ви, як маєте життєву необхідність проїхати кудись... о, тролейбусом:)! – вправі вимагати від дьхйагіарі, щоб він псував повітря де-інде, не в салоні? І нехай він мені доказує, що він вільна людина у вільній країні, що в нього квиток – а я знаю, що він мені за те, щоб я обоняв його дьхйягу, не платив. Тому – за шкірку й на асфальт.

Скажіть, Мікі, ну от Ви написали про підтирання Злочевським. Це зробило вас щасливішим? Хоч на мить? Тоді навіщо?
Miki2 _ 21.04.2016 14:33
IP: 178.94.61.---
Pixel:
Я кинув займатися кремлєботами...
Брасок був пральний. Міравоє і мєстне саобщєство вам це зачтьот.
По суті дуже хірово послі цього лише Запірдолєнку і jut-у, а от у Злочєвського тіко краткосрочний столбняк, ... так це не страшно, як тіко партретом цілі хвору ж... в черговий раз підітре, так всьо і прайдьот
Pixel _ 21.04.2016 14:14
IP: 94.178.192.---
-Vesna-:
Юрий Татищев:
Ватный менталитет это у хохлов,это у них не согласных банят и посылают и "ингор".
После того, как этого ватного патрийота забанили вместе с вами, кремлеботами, этот контролер троллейбуса и близко к вам не подходит... рефлексолог Павлов это узучал.
- – - -
Ну от, а ПОТІМ кармічно ображаєтеся:)...
Я кинув займатися кремлєботами після того, як по них почав "працювати" адмін, якого ще місяць тому не було.
Шануймося.
Takozh _ 21.04.2016 14:02
IP: 176.8.134.---
Що расист, що русист... Дікарі (с)
-Vesna- _ 21.04.2016 14:01
IP: 93.72.134.---
Юрий Татищев:
Ватный менталитет это у хохлов,это у них не согласных банят и посылают и "ингор".
После того, как этого ватного патрийота забанили вместе с вами, кремлеботами, этот контролер троллейбуса и близко к вам не подходит... рефлексолог Павлов это узучал.
Miki2 _ 21.04.2016 13:59
IP: 178.94.61.---
Юрий Татищев: – РОСІЙСЬКИЙ ТРОЛЬ

Вован, ти казадоєв, чи казладоєв, ... но теперіча це вже не має ніякого значення
-Vesna- _ 21.04.2016 13:45
IP: 93.72.134.---
-vts-m-:
Мне інтересно, как оні решают в себе конфлікт между вигодой і стидом...
Ну ты даешь.
Там критериях отбора в ту долбодятлов-стаю первым номером идет 1. Ватный менталитет.
-vts-m- _ 21.04.2016 13:37
IP: 130.211.73.---
-Vesna-:
-vts-m-:
Нет, Юрок. Просто імею врожденную слабость к долбодятлам: оні мне почему-то інтересни...
А чем?
Мне інтересно, как оні решают в себе конфлікт между вигодой і стидом...
-Vesna- _ 21.04.2016 13:26
IP: 93.72.134.---
-vts-m-:
Нет, Юрок. Просто імею врожденную слабость к долбодятлам: оні мне почему-то інтересни...
А чем?
Pixel _ 21.04.2016 13:24
IP: 94.178.192.---
-vts-m-:
Pixel:

Добродії, і шо це було:)? Ну просто прошиваюча кулеметна черга з-за рогу:)))!
А я ж просто попрохав шановну пані не чорноротствувати:)...
Що це було?
А було то, що вас окунули, підняли за шкірку, а потім ще раз окунили...
І не делайте, пожалуйста невінность на ліце...
Шануймося, чи як ви там колись говорили?
- – - – - -
:)))))))))))
-vts-m- _ 21.04.2016 13:12
IP: 130.211.75.---
Pixel:

Добродії, і шо це було:)? Ну просто прошиваюча кулеметна черга з-за рогу:)))!
А я ж просто попрохав шановну пані не чорноротствувати:)...
Що це було?
А було то, що вас окунули, підняли за шкірку, а потім ще раз окунили...
І не делайте, пожалуйста невінность на ліце...
Шануймося, чи як ви там колись говорили?
Pixel _ 21.04.2016 13:10
IP: 94.178.192.---
Кирилл Корженко:
Юрий Татищев:
-vts-m-:
Нет, Юрок. Просто імею врожденную слабость к долбодятлам: оні мне почему-то інтересни...
Ілі ти не долбодятел?
Да нет ты типичный хохол,с большим коробом зависти и тупости,а главное упёртости хохлячей.
- Тут я иногда развлекаюсь,ввожу хохлам вводную и смотрю как они будут изгаляться над ответом,а потом перейдут на оскорбления или начнут ошибки правописания искать,что ты и делаешь.
Хочешь, правильный ответ, почему Плутенко 18 лет назад сделался Плутенков? Он очень хотел хорошо и богато жить в РФ и ему всеми способами следовало доказывать окружающим его россиянам, что он свой, он в стаде. Ты, похоже, тем же самым занимаешься.
- – - – -
Кирилл, это Запердоллер. Его с утра админ уже 2 раза банил. Лучше с собственной канарейкой поговорить. И приятнее, и полезнее.
-vts-m- _ 21.04.2016 13:09
IP: 130.211.73.---
А у меня такое впечатление, Юрок что ти тут не развлекаешься, а отхлебываешь очередную порцию того, что у нормальных людей называется физиологическими отходами...
Впрочем, каждому свое (с)...
Наслаждаеся, ессл итебе этот процесс так нравится...
Pixel _ 21.04.2016 13:07
IP: 94.178.192.---
LYCIV_OLGA:
(закінчення)
А от постійно (!) "сpeтеся" на форумі, засмічуєте теми флудом та флеймом – майже Ви один! Наприклад – "тулите" цитати інших дописувачів з якоїсь однієї теми – до будь якої іншої за власним бажанням (Щоб дарма не сперечатися – якщо значення інтнрнет-термінів "срач"/"флуд"/"флейм" Вам невідомі – скористайтеся пошуковиком)
Отже – дуже смішно (хоча й досить непорядно) приписувати (!) іншим те, чи звинувачувати (!) їх в тому, чим перший (!) Ви й займаєтесь!... ("Про всяк випадок підкажу": більше "не смішить нічиї капці", не "працюйте" сайтівським клоуном!)
А мені – підтримувати Вас у Вашому цілеспрямованому "засеранні"-засміччувані теми – зовсім (!) не цікаво і робити цього я не збираюся!!! (Будь ласка, пробачте мені цю маленьку жіночу "слабкість"
Шануймося!
- – - – - – -
Добродії, і шо це було:)? Ну просто прошиваюча кулеметна черга з-за рогу:)))!
А я ж просто попрохав шановну пані не чорноротствувати:)...
-vts-m- _ 21.04.2016 13:05
IP: 130.211.66.---
Кирилл Корженко:
-vts-m-:
Ну, что же делать: еще Бисмарк заметил, что подонки более проворны в такого рода событиях...
И потом, что Вы хотите, если поточна правящая элита Украины состоитнаполовину из бандюков, наполовину – из комсомольских активистов времен Брежнева-Андропова?
Надо, выходит, отходить свое по пустыне за Моисеем...
У этой притчи достаточно интерпретаций. Мне нравится в исполнении Ремарка, об изгнанных из нац Германии евреях – Свободен лишь тот, кто утратил всё ради чего стоило жить.
Как ни странно, но поголовное большинство украинцев – свободны. И я не уверен, что утаив обиду преданного Майдана, они будут покорно ждать, пока наша элита будет бродить за Моисеем.
Я не совсем то хотел сказать, что Вы подумали о притче про Моисея.
Я хотел сказать, что на все нужно время: не только на то, чтобы вытравить раба, но также и на известную на всем пространстве СССР тягу к "шаре"...
Кирилл Корженко _ 21.04.2016 13:04
IP: 92.113.105.---
Юрий Татищев:
-vts-m-:
Нет, Юрок. Просто імею врожденную слабость к долбодятлам: оні мне почему-то інтересни...
Ілі ти не долбодятел?
Да нет ты типичный хохол,с большим коробом зависти и тупости,а главное упёртости хохлячей.
- Тут я иногда развлекаюсь,ввожу хохлам вводную и смотрю как они будут изгаляться над ответом,а потом перейдут на оскорбления или начнут ошибки правописания искать,что ты и делаешь.
Хочешь, правильный ответ, почему Плутенко 18 лет назад сделался Плутенков? Он очень хотел хорошо и богато жить в РФ и ему всеми способами следовало доказывать окружающим его россиянам, что он свой, он в стаде. Ты, похоже, тем же самым занимаешься.
-vts-m- _ 21.04.2016 12:50
IP: 130.211.75.---
Нет, Юрок. Просто імею врожденную слабость к долбодятлам: оні мне почему-то інтересни...
Ілі ти не долбодятел?
Кирилл Корженко _ 21.04.2016 12:49
IP: 92.113.105.---
-vts-m-:
Ну, что же делать: еще Бисмарк заметил, что подонки более проворны в такого рода событиях...
И потом, что Вы хотите, если поточна правящая элита Украины состоитнаполовину из бандюков, наполовину – из комсомольских активистов времен Брежнева-Андропова?
Надо, выходит, отходить свое по пустыне за Моисеем...
У этой притчи достаточно интерпретаций. Мне нравится в исполнении Ремарка, об изгнанных из нац Германии евреях – Свободен лишь тот, кто утратил всё ради чего стоило жить.
Как ни странно, но поголовное большинство украинцев – свободны. И я не уверен, что утаив обиду преданного Майдана, они будут покорно ждать, пока наша элита будет бродить за Моисеем.
Шамиль Абдулахман _ 21.04.2016 12:41
IP: 93.188.35.---
Цікаво, а чого чекали люди від майдану без політиків?... Вони і отримали, країну без політиків, а з пройдисвітами та мерзотниками, на фоні яких, віктор федорович – світла постать і реформатор..., хоч і неотесаний... Свист юлькаворовок на майдані, під час виступу тимошенко, привів до того, що грошей немає... Дібілибля...
-vts-m- _ 21.04.2016 12:40
IP: 130.211.75.---
ОК, Юрок: с фашізмом, похоже, все ясно...
Давайтогда пообсуждает значеніе терміна "мудачок". Что ти думаешь?
ONLINE
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter