Сергій Лещенко

Корупція військових контрактів – на очах у Порошенка та всієї країни

04 липня 2018, 00:54

Читайте також англійською: UkrOboronProm officials siphoned off 600,000 euros from arms sale, lawmaker says

Президент Порошенко полетів до Сербії розказувати, як Україна стане членом Євросоюзу. А я згадав одну історію, де теж фігурують Україна та Сербія, а також сам президент Порошенко – як єдиний чиновник у країні, що контролює військову торгівлю. З такими масштабами корупції, як описано вище, Євросоюз не світить Україні ще багато років.

Вся галузь військово-промислового співробітництва є глибоко законспірованою, формально – через намагання зберегти "військову таємницю", а реально – через багатомільйонні "чайові", які генерує ця сфера для керівництва країни.

Що таке корупція в сфері оборони, наочно зрозуміло на прикладі діяльності державного заводу "Імпульс" з міста Шостка, яке входить в структуру Укроборонпрому, куратором якого є бізнес-партнер президента та перший заступник секретаря Радбезу Олег Гладковський.

Цей приклад – типовий. Але він показує, наскільки деградувала вся корумпована система.

Отже, в квітні минулого року "Імпульс" продав партію в кількості 109 упаковок капсуль-детонаторів та капсуль-запалювачів за 95 тисяч євро.

Покупцем виступив кіпрський офшор PH Strategic Business Limited. Одержувачем продукції була сербська компанія Sloboda.

Вона купила всю цю продукцію у кіпрської прокладки, але за суму... майже 700 тисяч євро. Проплата пройшла через латвійський банк ABLV, який в лютому 2018-го американський Мінфін звинуватив у відмиванні грошей.

Тобто різниця склала 600 тисяч євро на одній лише партії, які залишилися на рахунках фірми з Кіпру. Корупційний навар склав не 20 відсотків, і навіть не в два рази – а в сім (!) разів.

Ось документи, які показують продаж партії капсуль-детонаторів та капсуль-запалювачів з державного заводу на офшор – та з офшору на сербську компанію. З величезною різницею в ціні:

Ми з вами, громадяни України, фінансуємо оборонний бюджет України в розмірі 80 мільярдів гривень на рік, але при цьому більшість закупівель відбувається в утаємниченому режимі. Масштаби зловживань сягають сотень мільйонів доларів, які виводяться на рахунки корупціонерів при потуранні – а скоріше співучасті – президента Порошенка.

Ключовою установою в торгівлі озброєннями є концерн "УкрОборонПром", який після інавгурації Порошенка очолив маловідомий на той момент Роман Романов. У своїй офіційній біографії на сайті державної компанії він приховав факт, що його посадою перед цим кар'єрним злетом було місце роботи дилера у Херсонській області продукції компанії "Богдан", що належить Гладковському.

Під американським тиском цього року Порошенко був змушений звільнити Романова з посади керівника "УкрОборонПрому", але на своїй посаді залишається мозок усіх схем Світлана Хромець – заступник керівника "УкрОборонПрому", яка походить з тієї ж таки корпорації "Богдан". Вона очолювала один з напрямків концерну – дилера з продажу корейських автомобілів Хюндай

Міняються технічні фігури, але залишається на посаді головний ляльковод – заступник секретаря Радбезу з питань оборонки та власник компанії "Богдан" Олег Гладковський, а також директор цього театру – Петро Порошенко.

Сам президент, попри очевидну корупцію в сфері оборони, лише виступає з гучними піар-заявами. На кшталт цієї обіцянки "відрубати руки" причетним до зловживань.

Красти на військових контрактах – це не просто втрата грошей. Це підрив обороноздатності та удар по репутації країни в очах іноземних партнерів, які попри все продовжують підтримувати Україну. А тому всі причетні мають постати перед правосуддям після зміни влади. Тільки через створення прецедентів покарання ми можемо розірвати цю спіраль корупції.

powered by lun.ua
Коментарі — 12
Alexsandr Korlyuk _ 05.07.2018 13:10
IP: 46.211.118.---
І ця гнида "керує"державою!
Це звичайна зрада і підрив обороноздатності держави!
Не повинно бути щоб жодна людина була поза законом і всі терпіли цілих п'ять років щоб прибрати і притягнути президента!
majorvihr _ 05.07.2018 10:45
IP: 35.235.226.---
Петя V увійде в історію,як самий жадний із пркзидентів.При його" правлінні", жадність стала стала одним із головних крітеріїв призначення на високі владні,державні і службові посади,а ще тотальна всеохоплююча,жорстока несправедливість Народ це пам'ятатиме довго. Ну і не дай же господи,щоб наступний президент це швидко забув:Ю.В. чи хтось інший,головне- "не хворий " грошима. Кажуть лікує цю "хворобу"успішно тюрьма.
pugacz _ 05.07.2018 09:45
IP: 94.153.209.---
Отже, викладено наступні факти:
1.Державне підприємство у Шостці продало набір детонаторів за 95 тис. євро.
2.Пройшовши через кількох перекупників, цей набір дістався якійсь сербській фірмі вже за 683 тисячі євро.
Після цього паном Лещенком невідомо на якій основі робиться безапеляційний висновок про "крадіжку" різниці, причому крадіжку саме Порошенком –???
Хотілося б мати від пана Лещенка більш аргументовані обгрунтування своїх сенсаційних "викриттів" – досить сумнівних на мій скромний погляд...
Olexa Chiba _ 04.07.2018 18:49
IP: 37.57.20.---
Александр 1:
Зі статті так і не зрозуміло, хто кого "взув". Чи то Шостка продала товар кіпрської компанії за ціною, яка у 6-7 разів нижче собівартості (що мало вірогідно). Чи корупція мала місто між сербською фірмою Sloboda, яка купила товар за завищеною в 7 разів ціною, і кіпрською компанію. Тут необхідне уточнення.
хоч тричи зміни акаунт, але порохоботячі вуха майоріють як комуняцький стяг над рейхстагом) Пояснюю для читачів (але не для порохоботів на зп, Олександр 1, він же Кельм), . Для реалізації виробленого в Україні озброєння існує Укроборонекспорт, який повинен був отримати максиимальну вигоду для бюджету країни, а так відбувся такий собі "мєждусобойчик" через кіпрську офшорку. Так і серби отримали відкат і наше кодло в маслі. Всі задоволені, сербський през в захопленні від нашого шармантного мальдівця. Отака фігня, малята.
Ігор Баган _ 04.07.2018 16:51
IP: 93.74.35.---
Oleksandr Kelym:
і що тут незрозумілого кого "обула" кіпрська офшорка? І українців, і сербів. Бо ті владні серби від наших владних крадіїв недалеко відійшли.
Oleksandr Kelym _ 04.07.2018 11:52
IP: 91.219.222.---
Oleksandr Kelym:
Бо якщо це кіпрська офшорка "обула" сербів – то це їхні проблеми, при чому тут Україна?
Oleksandr Kelym _ 04.07.2018 11:48
IP: 91.219.222.---
Шановний пане Лещенко! Ви коли про щось пишете – то доводьте інформацію до кінця! Наприклад, про
ті ж 109 упаковок капсуль-детонаторів та капсуль-запалювачів за 95 тисяч євро: де втрати держави при цій оборудці? 600 тис. євро платять серби – а ми тут при чому? Якщо це СПРАВЖНЯ ЦІНА а не 95 тис.- то про це пишіть! Чи може ота Sloboda купує для нашої армії – це інша справа...
ОТЖЕ, ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ ПОТРЕБУЄ УТОЧНЕННЯ!
Александр 1 _ 04.07.2018 09:43
IP: 188.163.12.---
Зі статті так і не зрозуміло, хто кого "взув". Чи то Шостка продала товар кіпрської компанії за ціною, яка у 6-7 разів нижче собівартості (що мало вірогідно). Чи корупція мала місто між сербською фірмою Sloboda, яка купила товар за завищеною в 7 разів ціною, і кіпрською компанію. Тут необхідне уточнення.
Reflection _ 04.07.2018 09:36
IP: 92.242.99.---
Это уже за гранью добра и зла... наказание за такое должно быть неотвратимым.
Milky_Man2 _ 04.07.2018 08:20
IP: 35.235.229.---
Маски сорваны. Порошенко уйдёт в отставку? Или расскажет новую сказку про украинскую армию, которая в десятке лучших армий мира? Или про его борьбу с коррупцией? Или про безвиз, обещанный десять раз? Петро-брехло разрежет ленточку на дороге Киев – Варна.
Олександр Гальченко _ 04.07.2018 03:02
IP: 35.235.227.---
@А тому всі причетні мають постати перед правосуддям після зміни влади.@ – нажаль, так – Порошенко та інші "актори сцени Майдану" виявилися дрібними (вірніше, крупними) шулерами.
Буду голосувати/агітувати за будь кого з кандидатів, як зрозумію серьозність його намірів наказати Порошенко & Co за всі ці нові схеми крадіжок у народу у військовий час (навіть за вону, прости Господі).
meua _ 04.07.2018 01:17
IP: 93.72.11.---
Был деятель, у которого "ці руки ніколи не крали". Предал народ ради газа и Фирташа – "его нация его не поняла" и прогнала.
Пришел другой, который "готов віддати життя" за свободу слова – он понимает эту свободу как свободу врать, прикрывая бесконечные злоупотребления законом и воровство, свое своих "любих друзів".
Это уже никого не удивляет... Будим просить Трампа, чтобы его посадили за компанию с Лазаренко – его 18 офшоров давно известны в США. Если новый президент это не сделает сам.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter