Сергій Лещенко

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

02 травня 2019, 21:08

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні.

Зазвичай такий президент, що залишає посаду, присвячує час роздачі нагород та подяк найбільш активним членам своєї команди. Так відбувається в Америці, але не в Україні. У випадку з Петром Порошенком зараз на поверхню проступають його таємничі союзники.

Його завершаль дні на Банковій стали бенефісом для двох головних бенефіціарів президентства, про яких Порошенко волів не згадувати на ефірах та теледебатах – ідеться про Ріната Ахметова та Віктора Медведчука.

Рінат Ахметов за Порошенка завершив концентрацію у своїх руках величезних активів у вугільній газулі та тепловій енергетиці, де його доля досягає 80 відсотків, а також побудував імперію сонячної енергетики, яка дозволить забагучуватися за рахунок астрономічних зелених тарифів.

І тепер Ахметов впритул наблизився до монополії розподільчих мереж, тобто щоб контролювати по всій Україні доставку електроенергії від своїх виробництв до кінцевих споживачів.

Ще на початку січня ДТЕК оголосив, що купує у російської групи VS Energy два обленерго: Київобленерго та Одесаобленерго. Але тільки зараз, через чотири дні після поразки на виборах президента, підконтрольний Порошенку Антимонопольний комітет зробив подарунок Ахметову та надав необхідні погодження.

Тобто ще два регіони потрапили в залежність від олігарха, який немов на розпродажі збирає активи в Україні – у той час, коли малий та середній бізнес закривається. Орієнтовна вартість двох обленерго становить 250 мільйонів доларів.

Вже сьогодні обленерго ДТЕК контролює передачу та збут 37% всієї електроенергії. Після покупки ще двох обленерго ця доля виростає до 48%. Частина патріотичного середовища виправдовувала дії влади тим, що майно відходить від російської групи VS Energy, але насправді за жодних обставин покупцем не могла ставати корпорація Ахметова.

Це безпрецедентна ситуація, коли один олігарх отримує у власність таку кількість мереж, які є елементом критичної інфраструктури. Утворюється "ідеальна" монополізована вертикальна інтеграція. І якщо від монополії у виробництві електроенергії ще можна підстрахуватися імпортом електроенергії, то від монополізації Ахметовим мереж так не врятуєшся.

Проти видачі Ахметову такого дозволу проголосували всього двоє членів Антимонопольного комітету – Агія Загребельська та Світлана Панаіотіді. Обидві вони за часів Порошенка ставали постійним об"єктом нападок, на них складали протоколи та змушували писати заяви про відставку за власним бажанням.

Інша частина Антимонопольного комітету – це люди, пов"язані з заступником глави адміністрації президента Олексієм Філатовим та концерном УкрПромІнвест (материнська структура "Рошен"). Усі ці роки вони слухняно ухвалювали рішення в інтересах партнерів Банкової – Медведчука або Ахметова.

Але в чому секрет Ахметова? Звідки взялися гроші в олігарха, якщо не так давно, на початку 2016 року ДТЕК був майже банкрутом, адже борги якого торгувалися по 35% від номіналу. Відповідь очевидна – бо за допомогою чинного президента Ахметову придумали формулу "Роттердам плюс" і штучно підняли тарифи.

Тобто кінцевими платниками за цей "шопінг" Ахметова є ми, всі українці. Схемою "Роттердам плюс" було знято із споживачів понад 35 мільярдів гривень. Навіть після усіх відкатів, на руках залишилося багато кешу, який можна відправити на нові покупки та подальшу монополізацію енергетики.

Для того, щоб розуміти ступінь деградації державних регуляторів, які управляються з адміністрації президента, ще один приклад. У лютому цього року Україна закуповувала електроенергію з вугільних електростанцій Ахметова майже на 50% дорожче від ціни, за якою... сам Ахметов продавав цю саме теплову електроенергію в Європу. Лише порівняйте: 2167 грн/МВт*годину, за якою олігарх збував свою продукцію всередині України – та 50 євро, тобто півтори тисячі гривень, за якою він продавав у Європі.

Це означає, що українські споживачі в найбіднішій країні Європи забезпечують надприбутки для олігарха, який вивіз родину до Лондона та міняє немов рукавички партнерів з числа президентів.

Але не тільки Ахметов може радіти, що встиг до закінчення каденції Порошенка владнати всі справи. Так само щасливим може почуватися Віктор Медведчук.

За роки правління чинного українського президента кум Путіна отримав контроль над золотою жилою, яка дозволяє йому збагачуватися, фінансувати з цих грошей свої телеканали, політичні проекти та ідеологію просування "русского мира".

Ця "дойна корова" – це дизельна труба, яка потрапила в руки по"язаної з Медведчуком швейцарської фірми-прокладки, що контролює тепер 40 відсотків ринку дизеля всереди країни.

Страхуючись на випадок зміни влади, аби не втратити актив, зараз медведчуківський клан оформлює трубу на білоруську компанію "Нафтобітумних завод". При чому ще в грудні минулого року була озвучена позиція СБУ, що ця компанія, за якою Медведчук хоче сховати свою трубу... контролюється з Росії.

Але Антимонопольний комітет, яким управляє президент Порошенко, дав необхідні дозволи. Він дозволив тій же білоруської компанії з російським корінням купити дизельну трубу. Тобто підіграти Медведчуку

Все це відбувалося в той час, як Банкова розкручувала рамку на другий тур виборів: "або Порошенко на другий термін, або Путін візьме реванш". Свою стратегію вони будували на страху, який мав паралізувати виборця.

Історія з трубою – це далеко не перший приклад допомоги адміністрації президента росіянам. У березні, за кілька днів до виборів, Порошенко виключив з списку санкцій України Молдовський металургійний завод, який знаходиться в місті Рибниця на території підконтрольного Москві Придністров'я.

Санкції на це підприємство сам же Порошенко наклав рік тому, але зараз поміняв своє рішення для того, щоб перенаправити на окуповані Росією землі український металобрухт.

Усі ці історії – лише верхівка процесів, про які ви не почуєте на великих телеканалах або бравурних брифінгах Банкової. За риторикою "Геть від Москви" усі ці роки будувався клептократичний режим, де президент взяв собі у партнери Ахметова і Медведчука. І поразка на виборах – ще замала ціна, яку заплатив Порошенко за те, що реанімував найбільш одіозних олігархів з минулого. Бомби уповільненої дії, закладені за часів його президентства, ще багато років будуть переслідувати українців.

- Підписуйтеся на мій телеграм-канал: https://t.me/LeshchenkoS

- Підписуйтеся на мій ютюб-канал: https://www.youtube.com/channel/UC-5EP1mt6hynMSRmzuOrIhw

powered by lun.ua
Коментарі — 90
Log Log _ 03.05.2019 15:41
IP: 35.235.227.---
Alkexanderkiv Dankiv:
"Каждый мнит себя стратегом, видя бой со стороны".
Подивився я б на Вас, на місці керівництва країною у 2014,
особливо у березні.
До речі, у березні Порошенко не був Президентом.
_ABM_ _ 03.05.2019 14:29
IP: 35.235.227.---
Елена Величко:
_ABM_:
- А від чого ви повинні відпочити?... Краще би... нічого не робив...
Alkexanderkiv Dankiv:
-...не було б війни, не було б падіння рівня життя у 3 рази. Але все це перекреслило нестримне бажання Порошенка стати президентом...
Татьяна Баранова:
-...Порошенко повинен був... Зеленському не позаздриш, але йому доведеться вирішувати зразу багато питань в умовах війни. Але найголовніше, зламати хребет корупції і відтворити українську економіку.
Ось і чудово, будемо вважати, що ви знаєте як і що робити... Так чого ви ще тут сидите? За роботу, товаріші з 73 кварталу, за роботу!! Чи не знаєте, що робити? Особисто я в проміжках між роботою по клавіатурі стукаю, а у вас це основне?:-))
Alkexanderkiv Dankiv _ 03.05.2019 13:57
IP: 35.235.227.---
Щодо військового стану – це не відчуття війни, як тут дехто вважає, це більш суворий порядок, саме тому правильно військовий, а не воєнний. Його необхідно було ввести у березні у Криму, тоді введеня стану на Донбасі можливо ставало б необов'язковим. Стан, в разі його неухильного виконання не діяв би 5 років, а півроку чи рік. Якась частина кримчан, що дуже хотіли перебратися жити дол Росії, повинні були ортримати таку можливість із допомогою уряду України (питання нерухомої власеності та деякі інші) – тобто цивілізовано. Введення стану було б підтримано і в ЄС і в Амнериці – бо це дії, що спрямовані на наведення ладу в країні – Європа завжди "за". Тоді не було б війни, не було б падіння рівня життя у 3 рази. Але все це перекреслило нестримне бажання Порошенка стати президентом, попри його абсолютну корумпованість (поєднання державної посади з володіненям великого бізнесу), це він та його і Ющенка "любі друзі" зруйнували надії українців ще у 2005 році.
Татьяна Баранова _ 03.05.2019 13:33
IP: 35.235.227.---
Не згодна,що 5 років народ жив добре, він виживав. Тому багато поїхало бізнесменів закордон, де однакові правила гри для всіх. Порошенко повинен був привести професіоналів на головні напрями економіки, дати можливість розвиватися малому і середньому бізнесу, зломавши монополію. Але ж президент не тільки не зробив цих важливих кроків, а очолив схеми,побудовані Януковичем, уклавши договорняки з Ахметовим та Медведчуком. Зеленському не позаздриш, але йому доведеться вирішувати зразу багато питань в умовах війни. Але найголовніше, зламати хребет корупції і відтворити українську економіку.
Oksana Yevdokimova _ 03.05.2019 13:27
IP: 35.235.226.---
Чим олігарх Коломойський краще олігарха Ахметова, чим Портнов кращий Медведчука? Чому сміливий автор пише викривальні статті після того, як відсидів 5 років у парламенті як депутат від БПП?
Kostiantin Svirjetski _ 03.05.2019 13:17
IP: 35.235.227.---
Дивно, що медіа-хвойда, яка живе на російські гроші, щось патякає про Медведчука. Це гра така?
_ABM_ _ 03.05.2019 12:48
IP: 35.235.227.---
Александр Исак:
А Чому не ВИМАГАЛИ попередні пять років?
Попередні 5 років дали можливість в умовах реальної війни (!) в достатньо комфортних умовах жити абсолютній більшості населення України, в тому числі і сьогоднішнім 73%. Мабуть в цьому була помилка. Мабуть треба було оголосити військовий стан, щоб всі відчули, що таке війна...
Але маємо, що маємо, побачимо, як 73% однодумців будуть працювати.
Елена Величко _ 03.05.2019 12:43
IP: 35.235.227.---
_ABM_:
А від чого ви повинні відпочити? Що робили, щоб мені казати? Краще би ті, хто по-вашому
"переробився" нічого не робив, а ще краще й такі самі НІКОЛИ не з'являлись ані у бізнесі, ані у суспільному колі – наймані робітники нижнього рівня під контролем – от їх стеля.
Sam Brown _ 03.05.2019 12:26
IP: 35.235.227.---
Сегодня многие надеются на нового президента, но всегда интересно посмотреть- как отдыхают украинские политики на Мальдивах, нос Зеленского, беременная Тимошенко, разговаривающая голова царя Путина, готика Ляшка, политики-вампиры, проституция в Верховной раде и тушки-титушки и др. – в запрещенных в Украине картинах на kolyada.com
UTC _ 03.05.2019 12:23
IP: 35.235.227.---
помилки: "завершаль дні", "НафтобітумниХ завод", "тій же білоруськОЇ компанії"
Александр Исак _ 03.05.2019 12:21
IP: 35.235.227.---
А Чому не ВИМАГАЛИ попередні пять років?
Александр Исак _ 03.05.2019 12:20
IP: 35.235.227.---
_ABM_:
Елена Величко:
... – нічого вони не роб.лять.
Власне, 73%, а що ви тут робите? Це 25% можуть перепочити, а для вас, відпочинок закінчився, закачуйте рукава і йдіть працювати та захищати державу. Вам не подобалося як це робили 25% українців? Добре, ми вас почули і даємо можливість себе проявити в реальних справах. Так що, хлопчики та дівчатки, неХ тут штани протирати – вперед на працю!!! Порушуйте справи, доводьте їх до суда, беріть зброю в руки, "відроджуйте" екрноміку, піднімайте рівень життя населення...
Чекаємо, навіть ВИМАГАЄМО результат вашої роботи.:-)
hrim _ 03.05.2019 12:16
IP: 35.235.227.---
Анатолий Лучак:
Зінгель Шухер:
Але в чому секрет Ахметова? Звідки взялися гроші в олігарха, якщо не так давно, на початку 2016 року ДТЕК був майже банкрутом, адже борги якого торгувалися по 35% від номіналу. Відповідь очевидна – бо за допомогою чинного президента Ахметову придумали формулу "Роттердам плюс" і штучно підняли тарифи.

Тобто кінцевими платниками за цей "шопінг" Ахметова є ми, всі українці. Схемою "Роттердам плюс" було знято із споживачів понад 35 мільярдів гривень
Із Капіталу К. Маркса:...за 100 % (прибутку) він (капітал) зневажає ногами всі людські закони, за 300 % немає такого злочину, на який він не ризикнув би, хоча б під страхом шибениці. Якщо шум і лайка приносять прибуток, капітал стане сприяти тому і іншому. "

Тому не тратьмо зусиль на критику тих чи інших персон-капіталістів. Адже є ґрунт для Злочинів. І доки він буде "поживним", доти будуть Злочини.
Потрібно усувати причини! Інакше процес боротьби буде вічним.
_ABM_ _ 03.05.2019 12:11
IP: 35.235.227.---
Елена Величко:
... – нічого вони не роб.лять.
Власне, 73%, а що ви тут робите? Це 25% можуть перепочити, а для вас, відпочинок закінчився, закачуйте рукава і йдіть працювати та захищати державу. Вам не подобалося як це робили 25% українців? Добре, ми вас почули і даємо можливість себе проявити в реальних справах. Так що, хлопчики та дівчатки, неХ тут штани протирати – вперед на працю!!! Порушуйте справи, доводьте їх до суда, беріть зброю в руки, "відроджуйте" екрноміку, піднімайте рівень життя населення...
Чекаємо, навіть ВИМАГАЄМО результат вашої роботи.:-)
hrim _ 03.05.2019 12:03
IP: 35.235.227.---
Автор, як парламентар який не відбувся, чомусь "забув" 1) про ВР, яка затверджує "правила гри" в енергетиці та не тільки; 2) про КМ і Прем'єра, які зобов'язані наводити лад в енергетиці та інших галузях;
3) ЗМІ (Четверту владу), яка щоденно повинна моніторити всіх і про все.
Нарешті, 4) Автор "забуває" статтях вказувати: Сергій Лещенко, народний депутат від БПП.

Чому ж така пильна увага до "кульгавої качки"?
Почалась неофіційна Кампанія ВИБОРИ-2019 до ВР і дана команда – "топити".

П. С. Є такий стара сентенція: "Убити кредитора", яку Автор старається підтвердити.
_ABM_ _ 03.05.2019 12:01
IP: 35.235.227.---
Елена Величко:
...Все, що нам розказують про ціни та інше – 85% – брехня... – нічого вони не роб.лять.
Уточнюю, брехня не 85%, а лише 73%.
Анатолий Лучак _ 03.05.2019 11:34
IP: 35.235.227.---
Зінгель Шухер:
Але в чому секрет Ахметова? Звідки взялися гроші в олігарха, якщо не так давно, на початку 2016 року ДТЕК був майже банкрутом, адже борги якого торгувалися по 35% від номіналу. Відповідь очевидна – бо за допомогою чинного президента Ахметову придумали формулу "Роттердам плюс" і штучно підняли тарифи.

Тобто кінцевими платниками за цей "шопінг" Ахметова є ми, всі українці. Схемою "Роттердам плюс" було знято із споживачів понад 35 мільярдів гривень
Елена Величко _ 03.05.2019 11:19
IP: 35.235.227.---
Що мені хотілось сказати: в нас в економіці повне провалля, бо економіка хаотично не працює.
Все, що нам розказують про ціни та інше – 85% – брехня.
Банкрутство економічної системи та ж Венесуела – це дезорганізована економіка, що без управління та пропорцій: соціалка – ціни – ВИРОДЖУЄТЬСЯ ЗАВЖДИ, сюди треба додати "бізнес сам" та зниження податків: на виході – виродження у сировинний придаток, що монополізували декілька ФПГ-ОПГ...-все.
Тобто, знищення наразі суспільного сектору призвело до знищення усієї економіки, бо бізнесу в нас НЕМА, в нас є групи, що збагачуються – а там трава не рости. Фактично, економіка ЯК СИСТЕМА вже повністю зруйнована. Тобто, в економічній системі повинний бути РОЗРАХУНОК, що включає виробництво – громадян-суспільство-податки -освіта-наука-армія...-ЦЕ ОДНА СИСТЕМА, а не декілька вовкодавів все собі загребли та НІБИ ЩОСЬ роб.лять – нічого вони не роб.лять.
Зінгель Шухер _ 03.05.2019 11:09
IP: 35.235.227.---
Угу. Тобто купівля Ахметоим 2 обленерго – зрада, а те, що ці обленерго були у власності москалів – ймовірно, перемога. Я правильно зрозумів???
Елена Величко _ 03.05.2019 11:06
IP: 35.235.227.---
Щодо Ротердамів++ та того, що українське вугілля державне дорожче,"газа халявного " – все це балачки
та зомбування – результат ПРИСВОЄННЯ та антиекономічної політики, брехня по-простому, щоб ЗНОВУ збагатитись та не має під собою ніяких розрахунків, коли хто що хоче те й робе, беззаконня з цінами, що я вже писала РЕГУЛЮЮТЬСЯ усюди у світі. Звідти й НЕМА ГРОШЕЙ, бо ЗП та соціалка нікого не хвилює, кожна свиня собі вимагає корито та "ПЛАТІТЬ"... а хто НАМ ЗАПЛАТИТЬ???
Елена Величко _ 03.05.2019 11:01
IP: 35.235.227.---
Breda:
Бідність народу та піднесення олігархів – це все, чим будуть згадувати Петра. А не томос.
І анімації не допомогли. Що саме цікаво – він до останнії хвилини навіть не підозрював існування очевидного.
100%, навіть й не думав думати.
Максименко Володимир _ 03.05.2019 10:50
IP: 35.235.227.---
Очевидно, що під патріотичними гаслами йде банальний дерибан на користь агресора. Сумно за Україну, її патріотів та окремих українських діячів, які до цих пір ведуться на провладну цинічну брехню.
Rostyslav Gerasymov _ 03.05.2019 10:39
IP: 35.235.226.---
Задля справедливості, давайте згадаємо як патріотичні ЛОМи, антикорупціонери 2, 3, 4 роки тому волали за підвищення тарифів, організували травлю критиків такого підвищення, занесши їх на сайт "Миротворець" як московських шпигунів. Давайте згадаємо також, що постійне зростання тарифів і перетворення їх на замінник податку на нерухомість і податку на доходи фізичних осіб – передбачене угодами України з міжнародними фінансовими організаціями. І не Ахметов за цим стоїть (його частка мізерна), а МВФ і конгломерат провідних світових держав – "друзів" України. Що диспропорційне зростання тарифів так просто не зупиниться, адже його мета – пришвидшення скорочення населення України, і звільнення території України для її майбутнього, іноземного населення. Отак буде чесно.
Александр 1 _ 03.05.2019 10:10
IP: 35.235.227.---
Зверну увагу лише на одне ствердження: "Схемою "Роттердам плюс" було знято із споживачів понад 35 мільярдів гривень". Це абсолютно некомпетентне ствердження. Що значить "знято"? За енергоресурси завжди знімають гроші. Знято надлишково? Тоді докажи, що можна було придбати антрацит за меншаю ціною.
Насправді "Роттердам+" – це абсолютно антикорупційна формула, яка певний час буде працювати і при новому президенті. Для інформації: середньозважена ціна собівартості вугілля на державних шахтах за 5 місяців 2017 року становила 2785 грн/т, а за формулою "Роттердам+" всього 2000 грн./т.
До речі, поступове підвищення цін на електроенергію для населення було введене за рік до формули "Роттердам+".
Александр 1 _ 03.05.2019 10:09
IP: 35.235.227.---
На перший погляд стаття Лещенко виглядає, як боротьба проти монополізації енергоринку, яка наносить шкоду економічному розвитку України.
Але, по-перше, акцент робиться на звинуваченні президента Порошенко, який за посадою не відповідає за економіку. По-друге, звинувачення щодо саме Порошенко – бездоказові, і це очевидно, як тільки вникнути у викладений Лещенком матеріал більш прискіпливо. Тобто, вийшов матеріал не стільки проти монополій, скільки совкове звинувачення Порошенко.
Aтака Путіна1191 Корупція1297 Україна та Європа1068 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter