Сергій Лещенко

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

02 травня 2019, 21:08

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні.

Зазвичай такий президент, що залишає посаду, присвячує час роздачі нагород та подяк найбільш активним членам своєї команди. Так відбувається в Америці, але не в Україні. У випадку з Петром Порошенком зараз на поверхню проступають його таємничі союзники.

Його завершаль дні на Банковій стали бенефісом для двох головних бенефіціарів президентства, про яких Порошенко волів не згадувати на ефірах та теледебатах – ідеться про Ріната Ахметова та Віктора Медведчука.

Рінат Ахметов за Порошенка завершив концентрацію у своїх руках величезних активів у вугільній газулі та тепловій енергетиці, де його доля досягає 80 відсотків, а також побудував імперію сонячної енергетики, яка дозволить забагучуватися за рахунок астрономічних зелених тарифів.

І тепер Ахметов впритул наблизився до монополії розподільчих мереж, тобто щоб контролювати по всій Україні доставку електроенергії від своїх виробництв до кінцевих споживачів.

Ще на початку січня ДТЕК оголосив, що купує у російської групи VS Energy два обленерго: Київобленерго та Одесаобленерго. Але тільки зараз, через чотири дні після поразки на виборах президента, підконтрольний Порошенку Антимонопольний комітет зробив подарунок Ахметову та надав необхідні погодження.

Тобто ще два регіони потрапили в залежність від олігарха, який немов на розпродажі збирає активи в Україні – у той час, коли малий та середній бізнес закривається. Орієнтовна вартість двох обленерго становить 250 мільйонів доларів.

Вже сьогодні обленерго ДТЕК контролює передачу та збут 37% всієї електроенергії. Після покупки ще двох обленерго ця доля виростає до 48%. Частина патріотичного середовища виправдовувала дії влади тим, що майно відходить від російської групи VS Energy, але насправді за жодних обставин покупцем не могла ставати корпорація Ахметова.

Це безпрецедентна ситуація, коли один олігарх отримує у власність таку кількість мереж, які є елементом критичної інфраструктури. Утворюється "ідеальна" монополізована вертикальна інтеграція. І якщо від монополії у виробництві електроенергії ще можна підстрахуватися імпортом електроенергії, то від монополізації Ахметовим мереж так не врятуєшся.

Проти видачі Ахметову такого дозволу проголосували всього двоє членів Антимонопольного комітету – Агія Загребельська та Світлана Панаіотіді. Обидві вони за часів Порошенка ставали постійним об"єктом нападок, на них складали протоколи та змушували писати заяви про відставку за власним бажанням.

Інша частина Антимонопольного комітету – це люди, пов"язані з заступником глави адміністрації президента Олексієм Філатовим та концерном УкрПромІнвест (материнська структура "Рошен"). Усі ці роки вони слухняно ухвалювали рішення в інтересах партнерів Банкової – Медведчука або Ахметова.

Але в чому секрет Ахметова? Звідки взялися гроші в олігарха, якщо не так давно, на початку 2016 року ДТЕК був майже банкрутом, адже борги якого торгувалися по 35% від номіналу. Відповідь очевидна – бо за допомогою чинного президента Ахметову придумали формулу "Роттердам плюс" і штучно підняли тарифи.

Тобто кінцевими платниками за цей "шопінг" Ахметова є ми, всі українці. Схемою "Роттердам плюс" було знято із споживачів понад 35 мільярдів гривень. Навіть після усіх відкатів, на руках залишилося багато кешу, який можна відправити на нові покупки та подальшу монополізацію енергетики.

Для того, щоб розуміти ступінь деградації державних регуляторів, які управляються з адміністрації президента, ще один приклад. У лютому цього року Україна закуповувала електроенергію з вугільних електростанцій Ахметова майже на 50% дорожче від ціни, за якою... сам Ахметов продавав цю саме теплову електроенергію в Європу. Лише порівняйте: 2167 грн/МВт*годину, за якою олігарх збував свою продукцію всередині України – та 50 євро, тобто півтори тисячі гривень, за якою він продавав у Європі.

Це означає, що українські споживачі в найбіднішій країні Європи забезпечують надприбутки для олігарха, який вивіз родину до Лондона та міняє немов рукавички партнерів з числа президентів.

Але не тільки Ахметов може радіти, що встиг до закінчення каденції Порошенка владнати всі справи. Так само щасливим може почуватися Віктор Медведчук.

За роки правління чинного українського президента кум Путіна отримав контроль над золотою жилою, яка дозволяє йому збагачуватися, фінансувати з цих грошей свої телеканали, політичні проекти та ідеологію просування "русского мира".

Ця "дойна корова" – це дизельна труба, яка потрапила в руки по"язаної з Медведчуком швейцарської фірми-прокладки, що контролює тепер 40 відсотків ринку дизеля всереди країни.

Страхуючись на випадок зміни влади, аби не втратити актив, зараз медведчуківський клан оформлює трубу на білоруську компанію "Нафтобітумних завод". При чому ще в грудні минулого року була озвучена позиція СБУ, що ця компанія, за якою Медведчук хоче сховати свою трубу... контролюється з Росії.

Але Антимонопольний комітет, яким управляє президент Порошенко, дав необхідні дозволи. Він дозволив тій же білоруської компанії з російським корінням купити дизельну трубу. Тобто підіграти Медведчуку

Все це відбувалося в той час, як Банкова розкручувала рамку на другий тур виборів: "або Порошенко на другий термін, або Путін візьме реванш". Свою стратегію вони будували на страху, який мав паралізувати виборця.

Історія з трубою – це далеко не перший приклад допомоги адміністрації президента росіянам. У березні, за кілька днів до виборів, Порошенко виключив з списку санкцій України Молдовський металургійний завод, який знаходиться в місті Рибниця на території підконтрольного Москві Придністров'я.

Санкції на це підприємство сам же Порошенко наклав рік тому, але зараз поміняв своє рішення для того, щоб перенаправити на окуповані Росією землі український металобрухт.

Усі ці історії – лише верхівка процесів, про які ви не почуєте на великих телеканалах або бравурних брифінгах Банкової. За риторикою "Геть від Москви" усі ці роки будувався клептократичний режим, де президент взяв собі у партнери Ахметова і Медведчука. І поразка на виборах – ще замала ціна, яку заплатив Порошенко за те, що реанімував найбільш одіозних олігархів з минулого. Бомби уповільненої дії, закладені за часів його президентства, ще багато років будуть переслідувати українців.

- Підписуйтеся на мій телеграм-канал: https://t.me/LeshchenkoS

- Підписуйтеся на мій ютюб-канал: https://www.youtube.com/channel/UC-5EP1mt6hynMSRmzuOrIhw

powered by lun.ua
Коментарі — 90
_ABM_ _ 03.05.2019 09:50
IP: 35.235.227.---
Serik Petro – дебил из воронежской котельной:
...был вернут...
Взадов, не знать своего родного языка могут только дебилы. Правда?
Продолжим обучение. Нельзя возвратить то, что вам не принадлежит! Ты не знал? Теперь будешь знать.
Уже и Зеленский аккуратно вас, россиянцев, наХ посылает, а для меня это вообще святое дело. Взадов, пшел наХ!!!
Log Log _ 03.05.2019 08:55
IP: 35.235.227.---
mix_ko:
Лєщенко – журналіст-розслідувач світового масштабу.
Слід згадати його повідомлення:
1. Про 29-годинну зустріч Бариги, Льовочкіна, Кличка і Фірташа у Відні напередодні виборів 2014 року.
А як це кореспондує з тим, що Лещенко Народний депутат по списку БПП?
У 2014, коли Лещенко був у його команді, Порошенко не був "баригою", а раптом став?
Хто з вас ідіот, Ви чи Лещенко?
Лещенко – хамелеон-пристосуванець.
Сергей Руденко _ 03.05.2019 08:45
IP: 35.235.227.---
Пане Лещенко... Ви ж скоро будете брудом лити і на "новообраного", це ж Ваша методика... ала ж повинні знати зрадників, перебіжчиків ні де в світі не люблять і не поважають... ВАС використають і викинуть як "не потріб"... і правильно зроблять... ГАНЬБА ТАКИМ "правидникам"... і ми ті 25 відсотків із задоволенням будем дивитись як Ви будете лить на них грязь... цуе Ваша тактика... Скільки ж ще таких мерзотників в ненці Україні!!!???
Breda _ 03.05.2019 08:42
IP: 35.235.227.---
Бідність народу та піднесення олігархів – це все, чим будуть згадувати Петра. А не томос.
І анімації не допомогли. Що саме цікаво – він до останнії хвилини навіть не підозрював існування очевидного.
Володимир Войтко _ 03.05.2019 08:30
IP: 35.235.226.---
mix_ko:
Володимир Войтко:
Ця стаття з того ж репертуару, що і на каналі 1+1. "Порошенко барига. Порошенко краде." Я чув на каналі 1+1 геніальну фразу, коли якась чергова падалка брала інтервю у Зеленського. Вона казала – "Порошенко говорить весь час про томос, про мову, про армію і ПРОДОВЖУЄ КРАСТИ?!" Що в кого вкрав Порошенко ці падалки не говорили. Але результат в 75% всі побачили.
Він вкрав майбутнє твоїх дітей, якщо ти їх маєш!
Тобто у тебе немає доказів. що Порошенко крав. Загальні фрази – "вкрав майбутнє..." Так ви всі суки брешете.
mix_ko _ 03.05.2019 08:25
IP: 35.235.227.---
Володимир Войтко:
Ця стаття з того ж репертуару, що і на каналі 1+1. "Порошенко барига. Порошенко краде." Я чув на каналі 1+1 геніальну фразу, коли якась чергова падалка брала інтервю у Зеленського. Вона казала – "Порошенко говорить весь час про томос, про мову, про армію і ПРОДОВЖУЄ КРАСТИ?!" Що в кого вкрав Порошенко ці падалки не говорили. Але результат в 75% всі побачили.
Він вкрав майбутнє твоїх дітей, якщо ти їх маєш!
mix_ko _ 03.05.2019 08:23
IP: 35.235.227.---
Лєщенко – журналіст-розслідувач світового масштабу.
Слід згадати його повідомлення:
1. Про 29-годинну зустріч Бариги, Льовочкіна, Кличка і Фірташа у Відні напередодні виборів 2014 року.
2. Про СБУ, яке віджало постачання скрапленого газу у 18 постачальників для передачі цього надприбуткового бізнесу 4-м фірмам Медведчука.

Теперішнє розслідування – це ілюстрація продовження брудної гри цього покидька Порошенка. Скільки ще буде виявлено фактів ми не знаємо, але і цих трьох достатньо для довічного Баризі!
Aleks Chuk _ 03.05.2019 08:08
IP: 35.235.227.---
ОДНОБОКА ЗАКАЗУХА
Анатолій Антів _ 03.05.2019 07:58
IP: 35.235.226.---
Казала Манька що синя Бурка, та в неї очі кольори не сприймали! А ви повірили...
Анатолій Антів _ 03.05.2019 07:51
IP: 35.235.226.---
Не вірте люди маніпулюванням і брехні навколо Порошенко до яких підключився автор статті С. Лещенко Його твердження – це не докази, а звичайні маніпуляції використання "псевдо-правди" де ніби то факти наводять для доказу БРЕХНІ прикритої "перекрученою семантикою" недоказових виводів!!!
Зовнішній вид цукерки, а всередині "...". Головне придати зовнішню логічність! Ковтнуть, часом як сенсацію,
Володимир Войтко _ 03.05.2019 06:46
IP: 35.235.227.---
І щодо Ротердам +. Громадяни України повинні знати, що ціна вугілля по Ротердам+ складає 2000 грн за тонну. А ось повідомлення Міненерго від 6 грудня 2018 року – "Середня собівартість 1 тонни енергетичного вугілля державних вуглевидобувних підприємств за 10 місяців 2018 року склала 3217,1 грн за тонну." Тобто приватні власники шахт продають вугілля по 2000 грн за тонну і їх за це сварять, а державні шахти продають вугілля за 3200 грн за тонну. Державні шахти можуть тримати таку ціну, бо держава (а фактично платники податків) компенсує їм різницю у ціні.
Володимир Войтко _ 03.05.2019 06:07
IP: 35.235.227.---
Ця стаття з того ж репертуару, що і на каналі 1+1. "Порошенко барига. Порошенко краде." Я чув на каналі 1+1 геніальну фразу, коли якась чергова падалка брала інтервю у Зеленського. Вона казала – "Порошенко говорить весь час про томос, про мову, про армію і ПРОДОВЖУЄ КРАСТИ?!" Що в кого вкрав Порошенко ці падалки не говорили. Але результат в 75% всі побачили.
meua _ 03.05.2019 05:24
IP: 35.235.227.---
Fes Romka:
"У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент"
1. Это не только в Америке. И о какой Америке вы говорите, Вы же про южную, да?
2. "Це президент"" – это ложь. Есть связь понятия этого с любым политиком, и не обязательно – с президентом.
Поэтому делаем 2 вывода:
1. Вы вещаете о "сферических конях в вакууме".
2. Вы врете.
Еще один спец по английскому и политике (см. ниже Max Mykhaylenko):
GOOGLE-переводчик -
"lame duck – an official (especially the president) in the final period of office, after the election of a successor.
e.g.:"as a lame duck, the president had nothing to lose by approving the deal"
Конечно, не только президент, но ОСОБЕННО президент. И всем, кто интересуется политикой этой давно известно!
И не только в политике, но ив экономике и пр., но в в своем смысле...
А разве Лещенко написал, что ТОЛЬКО? Или не чем больше достать человека?
Так кто тогда врет?
Sergio Denysenko _ 03.05.2019 04:51
IP: 35.235.226.---
Соломон Самсонович та Афрікан Свиридович – дослідники калу (золотих унітазів).
Vitaliy Kovalchuk _ 03.05.2019 01:44
IP: 35.235.227.---
Кульга качка ще файно дзьобне!)
korowin _ 03.05.2019 00:34
IP: 35.235.227.---
Александр 1:
Троицкий Семен:
Да, Ахметов просто охеренный бенефициар президентства Порошенко: в 2013-м у него было 16 млрд. долл, а на начало 2019-го – 6 (шесть, Карл!).
Це правда за версією Bloomberg Billionaires Index – на 01.05.2019 р. рівно 6,0 млрд. доларів. Але це не вписується у версію Лещенко про загальну зраду і корупцію.
я там постіл твіттер Роберта Райха про більонеров.
забил...???
поісчі в постах, ато я скріншот потерял.

вчера Трамповсій генпрокурор в кангрессе заявіл про следствіє по Йосе Байдену і єво синочке.
цепочка тянется прямо к Пороху...
korowin _ 03.05.2019 00:28
IP: 35.235.227.---
Fes Romka:
"У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент"
1. Это не только в Америке. И о какой Америке вы говорите, Вы же про южную, да?
2. "Це президент"" – это ложь. Есть связь понятия этого с любым политиком, и не обязательно – с президентом.
Поэтому делаем 2 вывода:
1. Вы вещаете о "сферических конях в вакууме".
2. Вы врете.
камаааан...
квартірооптіміста єсть за шо мочіть но не за ето.
ти єщо найді історію вапроса
ето кідала – каторий не платит свої долгі...
прямо про Сєрьогу
вместо платіть долгі хазяйке УПа, он катаєтся по європейскім курортам со своєй...
Александр Зубр _ 03.05.2019 00:13
IP: 35.235.227.---
"...Ще на початку січня ДТЕК оголосив, що купує у російської групи VS Energy два обленерго: Київобленерго та Одесаобленерго..." – а что, надо было оставить россиянам? Или ЧТО?
Dmytro Stein _ 03.05.2019 00:03
IP: 35.235.227.---
Хіпстерувате лайно
Fes Romka _ 02.05.2019 23:41
IP: 35.235.227.---
"У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент"
1. Это не только в Америке. И о какой Америке вы говорите, Вы же про южную, да?
2. "Це президент"" – это ложь. Есть связь понятия этого с любым политиком, и не обязательно – с президентом.
Поэтому делаем 2 вывода:
1. Вы вещаете о "сферических конях в вакууме".
2. Вы врете.
Nadja Simon _ 02.05.2019 23:31
IP: 35.235.226.---
volodymyr45:
якобинці ніколи нікому радості не принесли... вони більше руйнують ніж будують... єдина легітина зброя проти таких правдолюбців – картечь...
София Поричук _ 02.05.2019 23:30
IP: 35.235.227.---
Владимир Черныш
А какая у Пети команда? Он сам вчера (15.04.2019г. (гонтаруся, свинуся,хелетуся и прочая 3,14з...ся) не смог (или постеснялся) дать ответ на этот вопрос. Потому что ответ: мародёры, кумовья, рыги...

Порошенко на экране и в речах: вежливый, хороший оратор, украиноговорящий, англоговорящий – ну чего ещё желать? В поступках: воровство, ложь, грязь, подлость, оскарбления. В сумме получается просто быдло-гопник, НО умный и образованный, не отнять...
О чем и как можно/нужно разговаривать с лицемером и лжецом?

Теодор Селиванов
Спасибо Добробатам и Волонтёрскому движению за то, что остановили рассеян! Спасибо и ПП за то, что, когда он принимал парад новой техники в Киеве, её катастрофически не хватало гибнущим в котле под Иловайском нашим Героям, а тем временем, согласно "международной практике", Липецкая фабрика исправно платила в бюджет рассеи налоги, включая её оборонк
Ігор Кобель _ 02.05.2019 23:29
IP: 35.235.227.---
Serik Petro:
не дзявкай із-зі порєбріка
марш під бамбетель
Vitalik Nabytovych _ 02.05.2019 23:19
IP: 35.235.227.---
Заспокойся нарешті, придурок.
Roman Skabara _ 02.05.2019 22:53
IP: 35.235.227.---
Чи при Порошенку Ахметов купив інші обленерго крім двоХ? Де був і чому мовчав Лещенко тоді?
ONLINE
Aтака Путіна1191 Корупція1297 Україна та Європа1068 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter