Кирило Лукеренко журналіст

Перші кандидати до скорочення міліції

09 жовтня 2010, 15:07

Є два перших кандидати для скорочення української міліції, про яке не так давно згадував міністр Анатолій Могильов.

Випадок на дорозі

21 серпня на виїзді з містечка Жовква в напрямку Львова два інспектори ДАІ зупинили старенький "форд", за кермом якого був громадянин Німеччини українського походження – Петро Кущинський.

За словами пенсіонера, його зупинили, аби перевірити наявність страховки. Сама по собі вимога зупинки для перевірки страхування є питанням суперечливим, але сутність історії не в цьому.

Між водієм і правоохоронцями виникає конфлікт. Два фізично міцних молодих інспектори намагаються затримати 60-річного чоловіка зовсім не атлетичної статури. Однак це у них не зовсім виходить.

Усе це – на відео з мобільного телефона (перепрошую за низьку якість і окремі нецензурні вирази).Отже, не дивлячись на привід до конфлікту – є страхування чи ні, повинен їхати з міліціонерами водій до Львова чи ні, порушував він іще щось чи ні, опирався міліції чи ні – є факт: інспектор ДАІ за командою колеги зриває з себе погон.

Ще влітку програма "Свідок" на каналі НТН зробила матеріал про цю подію.

Прес-секретар львівського ДАІ Людмила Добровольська відмовлялась коментувати по суті до завершення службового розслідування.

Тоді ми звернулися до вищого керівництва. Заступник начальника Департаменту ДАІ МВС України Володимир Резніков, переглянувши відео, зауважив, що коментувати його без додаткового вивчення "нерозумно і нетактовно".

Тоді ми видали сюжет про історію в "Агентах впливу", не дочекавшись результатів внутрішнього розслідування.

Коментар по суті – як цей випадок оцінюють в ДАІ

І ось на початку жовтня Людмила Добровольська прокоментувала моєму колезі Сергію Антонову цей випадок по суті. Ось головні пункти її відповіді:

Ролик, знятий на мобільний телефон не фіксує цілої події, тому спотворює враження про те, що відбулось. Викривлене сприйняття події, яке може утворитись після перегляду короткої відеоверсії, обурює працівників ДАІ.

Імена працівників ДАІ розголосити не можна, оскільки це порушує їхню приватність.

Водій порушив правила дорожнього руху, за що його і зупинили. Про це складений відповідний протокол.

Випадок було розглянуто на спеціальних нарадах. Інспекторам винесли суворі догани.

Ніякого іншого покарання інспекторам не призначено, оскільки (увага!) немає жодних документів, що передбачають покарання за зривання з себе погонів.


Чи достатньо суворих доган?

Такі пояснення навряд чи можуть задовольнити ані журналістів, ані водія.

Скажімо, відмова надати імена звучить недоречно. На відео – не приватний конфлікт в родині, а подія у громадському місці під час виконання обов'язків.

Але головна проблема в тому, що зривання погонів означає речовий доказ непокори міліції. За це винний цілком може отримати три роки тюрми.

Якщо погони з себе зриває міліціонер, то це не просто псування форми, і не ознака легкого божевілля. Це означає, що він намагається сфальсифікувати речовий доказ. За це також є кримінальна відповідальність – до п'яти років.

В нашому випадку водія від тюрми врятував відеозапис. Переконавшись, що номер з відриванням погонів не пройшов, почепивши погони на місце, інспектори не подали жодних документів, що одному з них пошкоджено форму.

Тобто документально зафіксованої фальсифікації так і не відбулося. Була спроба, не доведена до кінця.

Але це не означає, що вони не зривали погон! І це факт якраз доведений.

Тепер висновок. Люди які зривають з себе погони, повинні їх нарешті позбутися. Адже їх публічно спіймано на криміналі, хоча і невправно виконаному.

Сувора догана в перекладі на неофіційну мову це інший спосіб сказати "Ай-яй-яй!" і погрозити пальчиком. Така форма покарання доречна при вихованні дитини, але не дорослого чоловіка при виконанні.

Сувора догана – це порожні слова, і в даному означають покривання негідників. За незаконні дій покаранням повинна бути дія закону, або принаймні очищення рядів ДАІ від негідників.

Ось чому:

По-перше, вони брехуни. Вони збрехали зараз, і де гарантія, що вони не збрешуть і потім? Через зафіксований факт брехні протокол про порушення швидкості, накреслений цими інспекторами, не є документом, а просто писаним папірцем.

По-друге, впевнений у своїй правоті співробітник ДАІ, який знає, як правильно оформити порушення, і як правильно впливати на порушника ПДР, не буде вдаватися до фальсифікації заради дотримання закону. Ці люди є непрофесіоналами.

По-третє, відео доводить, що інспектори не цінують своєї професійної гідності. Форма для них – це інструмент нечесного правосуддя.

Останнє. В очах простих водіїв, цей випадок підриває довіру до слів кожного інспектора ДАІ в Україні, кожного, хто працює в Міністерстві внутрішнії справ.

Назустріч Євро-2012

Черз два роки на Львівщину прийде Євро, і з ним на українських дорогах з'являться тисячі машин з німецькими, французькими, польськими та іншими європейськими номерами.

Питання на засипку: що нового дізнаються про Україну усі ці водії, коли на дорозі їх зустрічатимуть герої нашого ролика?

powered by lun.ua
Коментарі — 38
Глеб С. _ 24.06.2011 16:09
IP: 212.92.237.---
12345
VADLynnyk _ 08.04.2011 14:26
IP: 78.25.17.---
Есть в милиции и нормальные люди, но только где они никто не знает, и никто их не видел. Но зато все говорят и знают.
Irop76 _ 10.10.2010 22:41
IP: 188.163.15.---
АнтиХахол:
читаю автора і так хочеться нагрубити... не стану.
за те,що проти українців. спочатку я думав,що антихахол – це антихахол,але не антиукраїнець. далі зрозумів,що це проти усіх українців анти.
уже тільки це дає підстави послати подалі.
ащодо того,що представляється практикуючим юристом,то,незважаючи на іноді правильні висловлювання, часто писав ахінею,зо що попускався І.Голованем.
АнтиХахол _ 10.10.2010 20:31
IP: 95.134.192.---
Vadim1953:
АнтиХахол:
Может быть. Ну а как ты оцениваешь эпизод с отрыванием погонов?
Как практикующий юрист отвечу: этот эпизод ничего не значит. Во-первых, погон подцепили на место. В уголовном праве добровольный отказ от преступления не влечет уголовной ответственности за его совершение. Можно сколько угодно рассуждать о том, с какой целью он срывался – но все это пустые рассуждения, которые не пришьешь к делу. Во-вторых, ввиду того, что инцидент заснят не полностью, этот эпизод можно чудненько объяснить чем-то другим, что случилось ДО видеосъемки. Типа "погон был сорван ранее, а я просто его поправил". В результате все доводы автора статьи легко умножить на ноль.

Зато интересно другое, что пропустил и автор статьи (сразу видно – не юрист), и все остальные – это когда ГАИшник пытается выбить или выхватить мобильный телефон из рук "оператора". Правомерность таких действий весьма сомнительна.
Неюля _ 10.10.2010 18:10
IP: 77.52.109.---
Критикан-2:
Благаю, покажіть мені в цій країні хоч одного нормального мента! Чому усі вони такі от жлоби? 80% населення не довіряє міліції, це ж суцільний жах! Які вони до біса захисники? Треба зробити, як зробив Міхо – розігнати всю цю банду. Половину – точно!
Половину розігнати,решту посадити або розстріляти...
denis_kirovograd _ 09.10.2010 23:34
IP: 109.86.52.---
Стогний, зайчонка, ну где же ты, принципиальнейший? Или вся твоя деятельность сводится к публикации любительских ни о чём не говорящих фотографий хозяина?
П-к_Вешняк _ 09.10.2010 22:11
IP: 91.196.80.---
Вбивати "мєнтов" як скажених собак, скрізь і завжди, у будь-який спосіб (ліпше ще маленькими) – справа шляхетна і надзвичайно корисна.
Kulish _ 09.10.2010 22:08
IP: 109.86.49.---
В сусідній державі вже є "печальний досвід" того, до чого це приводить: http://www.youtube.com/watch?v=W_l1hRpNKmk&feature=player_embedded
Не дай бог, до нас дійде...
Воно... з "дідами" якось легше вправлятись...
NovorosOdessa _ 09.10.2010 20:58
IP: 78.26.128.---
chiachiwu:
нужно знать фамилии и места жительства этих ментов, с полным адресом. где работают их жены, есть ли у них дети и где они учаться. нусть они знают, что недовольные получать возможность и сказать им, что они не правы
Провод ОУН И СБ поддерживает вас.
Москальонок_F _ 09.10.2010 20:34
IP: 188.230.52.---
А чого ви кіпішуєте? Співробітники ДаЙ (перепрощую, ДАІ) правильно все зробили. Заламали руки якомусь там дідугану на вшивому "пассаті". Ви що хочете?, щоб руки заламували власникам "майбахів"? Так не на то їх націлив головний могильник України. Десь колись читав,що "народ повинен жити в страху" @ АЗАРОВ, от трудяги з полосатими патиками і стараються, щоб в категорію "народ" не попасти.
Правильно робите урки в синій унфіформі. Частіше і попорицельніше бийте гадів буржуінів, готуйтесь до широкомасштабної зустрічі, тих хто з баблом приїде футбол дивитися.
А як інакше зробиш, щоб ЇМ стало жити краще ВЖЕ сьогодні.
Kyne907 _ 09.10.2010 20:31
IP: 78.159.61.---
chiachiwu:
нужно знать фамилии и места жительства этих ментов, с полным адресом. где работают их жены, есть ли у них дети и где они учаться. нусть они знают, что недовольные получать возможность и сказать им, что они не правы
Кстати, хорошее предложение.
На заборе улицы, где живут эти гайцы расклеиваются кадры из видео.
Деткам в школе объясняют какие "хорошие" папы у некоторых одноклассников.
В конторах где работают жены на доске объявлений появляются лозунги "сколько стоит погон сержанта лейтенанта Г-ко?"
Друзья, им же можно обеспечить весёленькую жизнь в родных краях.
100% соседи, сослуживцы и одноклассники не подозревают как они "служат"
Biletskyi _ 09.10.2010 20:20
IP: 95.132.48.---
Виродки!
Нічого, новий Гонта прийде – подивимося, як це бидло тоді заспіває
Критикан-2 _ 09.10.2010 19:46
IP: 46.30.167.---
Благаю, покажіть мені в цій країні хоч одного нормального мента! Чому усі вони такі от жлоби? 80% населення не довіряє міліції, це ж суцільний жах! Які вони до біса захисники? Треба зробити, як зробив Міхо – розігнати всю цю банду. Половину – точно!
111111 _ 09.10.2010 19:33
IP: 89.21.75.---
Вибачте! Не вистачило символів. Вся біда в тому, що все пов*язано.Відносно закиду, що ми тут свідомі і таке допускаємо. Та ми цих шакалів прикордонних і обплювали і за людей не рахуємо. А що зробити, коли найвище начальство їх покриває. Крім того зараз начальство із *данецкіх*. Так, був момент, у 2004 році. Десь біля трьох місяців в штани наложили і митники і мусора та і всі інші крохобори, що сиділи на шиї. Ну деякі злодії державного масштабу, від страху, собі в голову по два рази стріляли. Дураки були – зараз були б міністрами. Злодюжці Кирпі дошку меморіальну встановили.Я зі сміхом згадую, як ми їхали після Майдану до дому. У мене в машині їхав мій двоюрідний брат, і ми 550 км сперечалися, чи буде йти контра через кордон, чи ні. Во був наївний. А за це відео двом рагулям оголосили догану. Поки оголошували, вони біля кордону по штуки дві баксів накосили – по п"ятсот начальству пішло. Чекаємо другого відео.
IWC _ 09.10.2010 19:12
IP: 178.137.30.---
Тут и комментировать нечего...Менты-мудаки...Старик-еще больший мудак...Если бы он не подчинился требованию полиции в Германии проехать в участок с ним бы так не церемонились.лежал бы мордой в грязи и верещал как свинья а тут права качает...
111111 _ 09.10.2010 19:09
IP: 89.21.75.---
Я сам житель Львова.За слова відповідаю! Відео справжнє. На напрямках Яворів, Мостиська,Рава-Руська, та і в сторону Ягодина, ближче до кордонів, стоять не мусора, а бандити з великої дороги. В них одна мета – спіймати кого-небудь на чому-небудь і здерти гроші. Всі водили від Ужгорода до Донецька знають, що людина,проїхавши кордон, не кидається напролом порушувати дорожні закони, тоді скажіть – навіщо день і ніч біля кордону машина ДАІ? Та щоб не пропустити лоха з баблом. Митники гонять контру, а менти, як шакали, на підхваті. Вони можуть гроші здерти, а можуть організувати супровід польської вонючої печінки до Донецька включно. А ще, падли, ізгаляються над водилами зі сходу, які не дуже знають ці рагулячі ментовскі правила.А потім схід думає, що тут всі суки. Це все знає їх начальство. Я так думаю тому, що практично їх зловити на злочині нема ніяких проблем. Уявіть, що за кермом машини з інлземними номерами,що на відео, був працівник СБУ, або прокуратури.
rostov _ 09.10.2010 18:53
IP: 93.72.14.---
igorsich80:
На жаль, їх відкорм нині поставлено на конвеєр
rostov _ 09.10.2010 18:48
IP: 93.72.14.---
Vadim1953:
Відривання ментами погонів є верх їх цинізму, бо свідчить, що ніякого правопорушення ця людина не здійснила, треба було хоч якимось чином виправдати свої дії.
igorsich80 _ 09.10.2010 18:45
IP: 109.201.240.---
мусорская страна. 300 тысяч МВД при армии 100 тысяч. Вопрос: от кого правительство больше защищается- от внешнего нападения или от своих граждан?
И всегда у меня всем ГАЙцам один вопрос: чего вы такие откормленые??? ну все за 100 кг.
Vadim1953 _ 09.10.2010 18:34
IP: 95.111.233.---
АнтиХахол:
Может быть. Ну а как ты оцениваешь эпизод с отрыванием погонов?
chiachiwu _ 09.10.2010 18:17
IP: 212.139.227.---
нужно знать фамилии и места жительства этих ментов, с полным адресом. где работают их жены, есть ли у них дети и где они учаться. нусть они знают, что недовольные получать возможность и сказать им, что они не правы
гоблинорк _ 09.10.2010 18:12
IP: 109.254.49.---
таких ментов на палю.
где же вы, моральносвидомые Львовяне.
если бы вы были такие же смелые как здесь, в интернете на сайтах, эти МУСОРА уже давно бы ходили захарканные с ног до головы и с синячарами вместо их рож.
Аууууууууууууу.
rostov _ 09.10.2010 17:48
IP: 93.72.14.---
досить красномовний сучасний ментовсько-гаішницький безпредєл і лише питання часу, коли люди стануть самі чинити над ментами самосуд і не допоможуть їх омони,шмони, беркути, титани...ви самі оголосили війну народу...діждетеся.
Peter-777 _ 09.10.2010 17:39
IP: 77.123.28.---
АнтиХахол:
Peter-777 _ 09.10.2010 16:33

Ага, конечно. У них там в Германии любой может послать куда подальше полицейских, если те пытаются остановить его за нарушение правил дорожного движения, или отбить у них кого-то, кого пытаются провести в патрульную машину. Я предлагаю Вам ТАМ все это проделать, а потом, как только из больницы выйдете, рассказать, как оно получилось.
----------
Не уводи от темы – здесь, конечно, показана не ВСЯ ситуация и обо ВСЕМ нельзя судить. Я сужу о ТОМ, что ВИДНО! А видно, что 2 здоровых амбала прессуют худосочного деда и даже если он был неправ, ИМЕННО ТАКОЕ поведение этих уродов (+преднамеренно оторванный погон – это чтобы обвинить в сопротивлении!) УЖЕ свидетельствуют о том, кто такие эти менты. Именно это ТАМ вызвало бы БУРЮ возмущения!...
avlem _ 09.10.2010 17:38
IP: 78.111.16.---
и еще...журналист выложил в инет сюжет и доволен. а что дальше? покричали какие гаишники.г...доны, но это известный факт. они от этого лучше не станут.
покричим в комментах и все?
Корупція1350 Уряд реформ406 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter