Кирило Лукеренко журналіст

Перші кандидати до скорочення міліції

09 жовтня 2010, 15:07

Є два перших кандидати для скорочення української міліції, про яке не так давно згадував міністр Анатолій Могильов.

Випадок на дорозі

21 серпня на виїзді з містечка Жовква в напрямку Львова два інспектори ДАІ зупинили старенький "форд", за кермом якого був громадянин Німеччини українського походження – Петро Кущинський.

За словами пенсіонера, його зупинили, аби перевірити наявність страховки. Сама по собі вимога зупинки для перевірки страхування є питанням суперечливим, але сутність історії не в цьому.

Між водієм і правоохоронцями виникає конфлікт. Два фізично міцних молодих інспектори намагаються затримати 60-річного чоловіка зовсім не атлетичної статури. Однак це у них не зовсім виходить.

Усе це – на відео з мобільного телефона (перепрошую за низьку якість і окремі нецензурні вирази).Отже, не дивлячись на привід до конфлікту – є страхування чи ні, повинен їхати з міліціонерами водій до Львова чи ні, порушував він іще щось чи ні, опирався міліції чи ні – є факт: інспектор ДАІ за командою колеги зриває з себе погон.

Ще влітку програма "Свідок" на каналі НТН зробила матеріал про цю подію.

Прес-секретар львівського ДАІ Людмила Добровольська відмовлялась коментувати по суті до завершення службового розслідування.

Тоді ми звернулися до вищого керівництва. Заступник начальника Департаменту ДАІ МВС України Володимир Резніков, переглянувши відео, зауважив, що коментувати його без додаткового вивчення "нерозумно і нетактовно".

Тоді ми видали сюжет про історію в "Агентах впливу", не дочекавшись результатів внутрішнього розслідування.

Коментар по суті – як цей випадок оцінюють в ДАІ

І ось на початку жовтня Людмила Добровольська прокоментувала моєму колезі Сергію Антонову цей випадок по суті. Ось головні пункти її відповіді:

Ролик, знятий на мобільний телефон не фіксує цілої події, тому спотворює враження про те, що відбулось. Викривлене сприйняття події, яке може утворитись після перегляду короткої відеоверсії, обурює працівників ДАІ.

Імена працівників ДАІ розголосити не можна, оскільки це порушує їхню приватність.

Водій порушив правила дорожнього руху, за що його і зупинили. Про це складений відповідний протокол.

Випадок було розглянуто на спеціальних нарадах. Інспекторам винесли суворі догани.

Ніякого іншого покарання інспекторам не призначено, оскільки (увага!) немає жодних документів, що передбачають покарання за зривання з себе погонів.


Чи достатньо суворих доган?

Такі пояснення навряд чи можуть задовольнити ані журналістів, ані водія.

Скажімо, відмова надати імена звучить недоречно. На відео – не приватний конфлікт в родині, а подія у громадському місці під час виконання обов'язків.

Але головна проблема в тому, що зривання погонів означає речовий доказ непокори міліції. За це винний цілком може отримати три роки тюрми.

Якщо погони з себе зриває міліціонер, то це не просто псування форми, і не ознака легкого божевілля. Це означає, що він намагається сфальсифікувати речовий доказ. За це також є кримінальна відповідальність – до п'яти років.

В нашому випадку водія від тюрми врятував відеозапис. Переконавшись, що номер з відриванням погонів не пройшов, почепивши погони на місце, інспектори не подали жодних документів, що одному з них пошкоджено форму.

Тобто документально зафіксованої фальсифікації так і не відбулося. Була спроба, не доведена до кінця.

Але це не означає, що вони не зривали погон! І це факт якраз доведений.

Тепер висновок. Люди які зривають з себе погони, повинні їх нарешті позбутися. Адже їх публічно спіймано на криміналі, хоча і невправно виконаному.

Сувора догана в перекладі на неофіційну мову це інший спосіб сказати "Ай-яй-яй!" і погрозити пальчиком. Така форма покарання доречна при вихованні дитини, але не дорослого чоловіка при виконанні.

Сувора догана – це порожні слова, і в даному означають покривання негідників. За незаконні дій покаранням повинна бути дія закону, або принаймні очищення рядів ДАІ від негідників.

Ось чому:

По-перше, вони брехуни. Вони збрехали зараз, і де гарантія, що вони не збрешуть і потім? Через зафіксований факт брехні протокол про порушення швидкості, накреслений цими інспекторами, не є документом, а просто писаним папірцем.

По-друге, впевнений у своїй правоті співробітник ДАІ, який знає, як правильно оформити порушення, і як правильно впливати на порушника ПДР, не буде вдаватися до фальсифікації заради дотримання закону. Ці люди є непрофесіоналами.

По-третє, відео доводить, що інспектори не цінують своєї професійної гідності. Форма для них – це інструмент нечесного правосуддя.

Останнє. В очах простих водіїв, цей випадок підриває довіру до слів кожного інспектора ДАІ в Україні, кожного, хто працює в Міністерстві внутрішнії справ.

Назустріч Євро-2012

Черз два роки на Львівщину прийде Євро, і з ним на українських дорогах з'являться тисячі машин з німецькими, французькими, польськими та іншими європейськими номерами.

Питання на засипку: що нового дізнаються про Україну усі ці водії, коли на дорозі їх зустрічатимуть герої нашого ролика?

powered by lun.ua
Коментарі — 38
avlem _ 09.10.2010 17:36
IP: 78.111.16.---
таких ментов только могила исправит, они пришли не вчера, они и при оранжевых так работали, так работают и при голубых.
Григорыч _ 09.10.2010 17:33
IP: 193.111.114.---
гайЦІ то вгодовані як кабани і такого старенького маленького дідка заламати в двох не можуть по людські. В камеру їх до гопстопників на одну ніч і будуть милі як дівчата.
Bars11 _ 09.10.2010 17:31
IP: 178.92.6.---
Так що нам за дідом в інші краї?
Чи навчимо пацюків повжати себе на своїй землі?
АнтиХахол _ 09.10.2010 17:19
IP: 95.134.40.---
Peter-777 _ 09.10.2010 16:33

Ага, конечно. У них там в Германии любой может послать куда подальше полицейских, если те пытаются остановить его за нарушение правил дорожного движения, или отбить у них кого-то, кого пытаются провести в патрульную машину. Я предлагаю Вам ТАМ все это проделать, а потом, как только из больницы выйдете, рассказать, как оно получилось.
месар _ 09.10.2010 17:01
IP: 109.201.240.---
ПРЕЖДЕ,ЧЕМ,ТЕБЕ ПАСТЬ РАЗЗЯВИТЬ,ВСПОМНИ,О ТВОИХ ЗЕМЛЯКАХ,МУСОРАХ С КУРАХОВО,ЧМОНДЕР ДОНЕЦКИЙ
месар _ 09.10.2010 16:59
IP: 109.201.240.---
Донецкий_Я:
ТЫ НЕ ДОНЕЦКИЙ,ТЫ ПРОСТО-ТУПОЙ
Yurch _ 09.10.2010 16:39
IP: 82.193.98.---
Эти сорвали с себя погоны, другие подбрасывают наркотики или оружие. Самое страшное, что есть покрыватели или покровители. И говорят, что видео с погонами – это не преступление. Не зря дед здыхался гражданства.
Peter-777 _ 09.10.2010 16:33
IP: 77.123.28.---
Донецкий_Я:
Кирило, а Вы при каких делах? Материальный интерес или, пардон," за державу обидно"?
Маленький коммент: жил я некоторе время в Германии и внимательно наблюдал за их жизнью. Там такой инцидент вызвал бы скандал НАЦИОНАЛЬНОГО масштаба! А тут – образчик типичной реакции люмпена-совка...
Peter-777 _ 09.10.2010 16:26
IP: 77.123.28.---
Жах... Бачте,як падлюки нюхом відчули нові часи безкарності...
babaj102 _ 09.10.2010 16:16
IP: 46.118.104.---
а был бы дед один? сидел бы уже...
фригат _ 09.10.2010 16:00
IP: 77.123.216.---
Таких красавцев не увольнять, а повышать надо. Это же гордость и слава ГАИ. За задержание особо опасного преступника, угрожавшего жизни доблестных право охранителей, последних нужно представить правительственной награде. Этот ролик обязать просмотреть всех без исключения работников ГАИ, как наглядное пособие того, как нужно поступать в подобных ситуациях.
Віктор Сиромятніков _ 09.10.2010 15:50
IP: 94.178.145.---
Я уявляю яка тяжка служба у працівників міліції! Зокрема у ДАІ! Але побачене просто ЖАХ!
Мені жаль і громадянина Німеччини українського походження – Петро Кущинський і міліціонерів... На їх місці, кожен день опиняються тисячі громадян України. Чому так відбувається? Відповідь. І прості громадяни України і міліціонери незахищні. Памятаєте сюжет про вивертання керівництвом ДАІ кишень у ДПСника? Принцип презумі\ції невинуватості не працює! А який зараз настрій у працівника міліції після оголошення "Акції" 1/3.Система, тобто Держава винна!
Донецкий_Я _ 09.10.2010 15:29
IP: 212.87.167.---
Кирило, а Вы при каких делах? Материальный интерес или, пардон," за державу обидно"?
Корупція1350 Уряд реформ406 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter