"Не тратьте, куме, сили!..."
Зверніть увагу на сьогоднішнє голосування парламенту щодо внесення змін до Закону про державну службу. Суть змін у тому, щоб надати Президенту ширші, за наявні у нього відповідно до Конституції, повноваження у формуванні корпусу керівників місцевих адміністрацій, які, зокрема виконують обласні та районні бюджети. Також законопроект дозволить цим службовцям знову бути членами політичних партій. Чи треба вказати конкретну назву партії, членами якої вони стануть? Чи треба говорити про те, що така норма цілковито суперечить ідеї деполітизації та професіоналізації держслужби, яка є (була?) стрижневою у реформуванні влади?
За ухвалення проекту Закону проголосували 227 народних депутатів. Тобто лише два голоси дали змогу залишити його у порядку денному, зберігаючи можливість експансії президентських повноважень за межі конституційного поля. Чиї це голоси?
БПП – 108;
НФ – 68;
Опозиційний блок – 27;
"Відродження" – 7;
Радикальна партія – 1;
Воля народу – 12.
Як бачимо, дві найбільші партії у парламенті, які сформували Уряд, не сформувавши при цьому правлячої коаліції, мають змогу проводити потрібні їм законопроекти лише за допомоги фракцій, груп та окремих депутатів, які вірно служили "попередньому злочинному режиму". Вони радо допомагають режиму нинішньому таки збудувати модель влади за білорусько-казахсько-російським зразком.
Доведеться лише нагадати, що ані Л.Кучмі, ані В. Януковичу цього зробити не вдалося.