Фантомні болі Імперії по обидві сторони україно-російського кордону
Минулої п'ятниці КМІС опублікував реліз ще лютневого спільного із російським "Левада-центром" соціологічного дослідження щодо ставлення мешканців України до Росії і – мешканців Росії до України. Такі дослідження проводяться 12 років поспіль – з 2008.
Відповідно до цих кількарічний даних українці на загал більш позитивно ставляться до росіян, ніж вони до нас.
Цьогорічне опитування показало, що добре, або дуже добре ставиться до Росії 54% мешканців України. А серед мешканців Росії добре, або дуже добре ставиться до України 41%.
Вочевидь, що це результат як, закладеного ще з часів царату ставлення росіян до українців, так і зусиль сучасної російської пропаганди. На службі у неї ціле сомнище перебіжчиків з України – екс-політиків, журналістів, політологів та соціологів, а також регулярні візетери з України, яких російські телеканали виставляють такими собі недорікуватими "молодшими братами". Їхнє сценарне завдання на російських телешоу – демонстрація меншовартості та безпорадності української експертної і політичної спільноти.
Друге питання дослідження стосувалося способів співіснування України і Росії у сучасному світі. 51% мешканців України виступають за те, щоб РФ і Україна, за збереження їхнього незалежного статусу, співіснували "без кордонів і митниць".
В Росії таких – 56%.
Як бачимо, за гіршого ставлення росіян до України (54% мешканців України позитивно ставляться до Росії, проти 41% позитивного ставлення росіян до України. Різниця: 13%.), на 5% більше росіян виступають за відкриті кордони з Україною та ліквідацію митниць на них.
Цікаво, що за об'єднання України і Росії в одну державу виступають 3% мешканців України і в в п'ятеро більше росіян – 15%.
У 2008 і 2014 роках тих, хто знову бажали "воз'єднання" з Україною, в Росії було 20%.
Відомий російських телепубліцист, автор програми "Намєдні" Леонід Парфьонов знімає серію документальних фільмів, присвячених націям, які здійснили визначний внесок у становлення Росії – у політичному, культурному, воєнному, політичному та інших, переплетених між собою, аспектах суспільного буття. Для цього Л.Парфьонов обрав три етноси: грузини, євреї, німці. Фільми так і називаються: "Російські грузини", "Російські євреї", "Російські німці".
Чому серед них немає українців?
Або ж через те, що "адін народ", на чому повсякчас наголошує В. Путін, або ж – росіянам соромно визнавати той факт, що українці найбільше допомагали їм будувати як Російську Імперію, так і Радянський Союз. І, що без України імперська Росія просто не може існувати. Тому першорядною метою російських імперських реваншистів завжди залишатиметься поглинання України. Цього вони намагаються досягати усіма можливими гібридними засобами, перед усім заохочуючи "п'яту колону в українському тилу".