13 квітня 2023, 18:07

Попики-гопстопики. Як російська агентура ФСБ під прикриттям церкви розколює Україну

Протягом останніх тижнів Україну трясе від "розбірок" між УПЦ (МП), ПЦУ та державою. Бійки, обливання водою, виривання камер та прокльони – це те, з чим стикнулися всі ті, хто виступив проти російської церкви в Україні. Але чому "великодуховні" люди УПЦ МП дозволяють собі битися, проклинати, закликати вбивати і радіють війні? Відповідь проста: вони відчули, що ПЦУ посуне їх з насиджених місць і єдине спасіння для них – це прихід російської влади і церкви. Але у ЗСУ та СБУ дещо інші плани, а тому російську церкву "попросили" з усім своїм нажитим на вихід. Деякі ж потрапили під суд, як от митрополит УПЦ МП Павло Лебідь (Паша "Мерседес").

Як Києво-Печерська лавра стала осередком російської церкви в Україні

Києво-Печерська лавра юридично не належить жодній особі московської церкви. Святинею володіє держава. Проте будівлі були надані у оренду релігійній громаді, котра вже є юридично зареєстрованою. Саме ця громада уклала з державою договір оренди приміщень.

Зі здобуттям незалежності у Лаврі залишився відросток російської церкви – УПЦ МП. Саме московська церква взяла в оренду на 50 років основну часину Києво-Печерської лаври. Проте договір був укладений за президентства Януковича і з порушеннями – приміщення надали в оренду релігійній громаді безкоштовно.

Чому з Лаври "виселили" УПЦ МП

Московський патріархат в Україні завжди був колискою "руского міра". Після початку війни у 2014 році активісти та представники Київського патріархату (пізніше ПЦУ) виступали за те, щоб прогнали московську церкву із однієї з найголовніших святинь православного світу.

Антиукраїнська позиція УПЦ МП несе пряму загрозу національній безпеці та суверенітету України. А тому у 2022 році спецслужби почали активно проводити обшуки у прибічників УПЦ МП. Під час обшуків знаходили: російські прапори, російську ідеологічну літературу, паспорти рф, рублі та навіть неповнолітнього хлопця у ліжку архімандрита.

У самій ж Києво-Печерській лаврі проводили обшуки ще у листопаді 2022 року. Тоді знайшли російську пропагандистську літературу. Потім у Лаврі на богослужінні співали пісню, яка прославляє росію.

Вже у березні 2023 року Мінкульт ініціював розірвання договору оренди з УПЦ МП. Все це супроводжувалося бійками, криками, нападами прихожан та погрозами Президенту. Цікаво, що СБУ опублікувала перехоплення розмов екс настоятеля Києво-Печерської лаври Паши "Мерседеса". Він відверто радів військовій агресії росії проти України та ображав військових.

В Україні утискають релігію?

УПЦ МП та їхні прихожани говорять про те, що в Україні забороняють православ'я. Проте, насправді, мова йде не про заборону віросповідання як такого, а про закриття філіалу російської церкви в Україні. Вірянам дають альтернативу – ПЦУ, яка буде проводити богослужіння, але українською мовою і без присмаку рашизму.

Очевидно, що кожна людина в Україні має мати особисту свободу і сповідувати ту релігію, яку їй хочеться або не сповідувати жодну. Але діяльність будь-якої релігійної організації, яка загрожує національній безпеці і суверенітету – має бути обмежена. У випадку з УПЦ МП немає обмеження свободи людини, адже вірянам залишають можливість сповідувати православ'я. Ніхто не переслідує християн і не забороняє богослужіння. Проте заборона діяльності філіалу російської церкви в Україні – це абсолютно виправдане та виважене рішення.

Лебідь, щука і рак. Яна Матвійчук про полярні підходи до політики Гетманцева та Федорова

5% податку для великого бізнесу – це добре, для ФОПів – надто мало. Данило Гетманцев суперечить сам собі і не помічає абсурд у своїх твердженнях...

Путін про історію – нудна маячня старого діда. Яна Матвійчук про історичні ляпи інтерв'ю Карлсона з путіним

У інтерв'ю Такеру Карлсону путін читав брехливу, але дуже нудну лекцію з історії України. Я закінчила історичний факультет Університету Шевченка, тому давайте розбирати найголовніші пропагандистські тези про історію від цього старого маразматичного діда...

Такер Карлсон поховав заживо українську дипломатію? Яна Матвійчук

До москви приїхав американський телеведучий та політичний оглядач Такер Карлсон. Він взяв інтерв'ю у путіна. Хоча інтервʼю і було максимально нудним, затягнутим та 100% буде незрозумілим американським виборцям-республіканцям, все ж це певний провал для української дипломатії...

Яна Матвійчук – Як Україні подружитись з релігійними республіканцями та отримати допомогу?

Є імовірність, що наступний Президент США буде республіканцем. Як Україні отримати підтримку республіканців? Як вести переговори і де знаходити спільні точки дотику? Ви, мабуть здивуєтесь, але більшість американців є практикуючими християнами...

Яна Матвійчук – форум у Давосі поширює соціалізм у Західному світі, що спричинить його загибель

Соціалізм та колективізм – кращі друзі "західних" еліт. Яна Матвійчук підбиває перші підсумки Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Західний світ помітно слабшає...

Яна Матвійчук: Національна стратегія доходів до 2030 року – підстава від Мінфіну

Чиновники презентували Національну стратегію доходів до 2030 року. Ця Стратегія нібито має на меті витягнути Україну з економічної кризи та залежності від грошей партнерів...