Олег Медведєв Політтехнолог, віце-президент Української PR-Ліги

Євангеліє від регіонала-архієпископа: Христос проповідував через "слухавку", ізціляв "штрикавкою"

03 жовтня 2007, 13:13

Вслід за секретарем Донецької міськради Левченком, який нібито зник після вчорашнього візиту до СБУ, припадок ненависті до української мови трапився з намісником Києво-Печерської Лаври архієпископом Павлом.

Крім Господа, владика служить ще й Януковичу: він є депутатом Київської обласної Ради від Партії Регіонів. А ще архієпископ посів третє місце у рейтингу ворогів преси за бійку із журналісткою П'ятого каналу. А ще прокляв працівників музейного комплексу Верхньої Лаври, за те, що ті не віддають музеї монахам.

Тепер, виявляється, владика Павло не любить української мови. В інтерв'ю "Известиям" він прямо дав знати, що для спілкування з Богом українська мова непридатна. Кореспондент архієпископа за мову, власне і не питав. На українську Павло накотився за власної ініціативи, як то кажуть ні сіло, ні впало: "Мы служим на старославянском языке, потому что украинские переводы считаем неканоническими. Все эти "слухавки", "штрикавки" и "порхавки" – как такие слова можно произносить в храме?"

Прикрившись вивіскою Української православної церкви, українська філія РПЦ ось уже 15 років затято ігнорує українську мову. Очевидно, через політичну орієнтацію ієрархам цієї церкви й на думку не спадає перекладати духовну літературу українською.

Слава Богу, на цій ниві добре попрацювала Українська православна церква Київського Патріархату. Протягом останніх років видано Біблію, Закон Божий, Житія Святих тощо. Службу Божу тут також правлять українською, частково – церковно-слов'янською. В проповіді вживають і російську – в залежності від регіону.

Оскільки УПЦ МП не визнає Київського Патріархату, то вона не визнає і зроблених Патріархом Філаретом перекладів. Однак, будучи куди багатшою та заможнішою, сама могла б давно зробити "канонічні" переклади. Однак, з таким зневажливим ставленням до української мови, яке демонструє одна з перших осіб УПЦ МП, сподіватися на це не варто.

Більше того, Павла дратує і поширення української поза межами Церкви. Потужного удару по психіці владики завдав... Микола Томенко. Павло десь дізнався і поділився звісткою з "Известиями", ніби Томенко "держит Институт по переводу книг Пушкина на украинский язык".

Можливо, владика Павло вважає, що Пушкін не вартий того, щоб перекладати його українською. Добре, що Максим Рильський впорався з цією роботою ще до народження Павла, і тому церковна інквізиція не встигла йому завадити. Бо Павло так і каже: "Я считаю, что я не вправе коверкать язык Кирилла и Мефодия, которые нам дали азбуку и научили грамоте".

От така у нас Українська православна церква. А ще вона дуже дратується, коли до неї додають "Московського патріархату".Коментарі — 129
Олег Медведєв _ 30.10.2007 19:46
IP: 194.30.168.---
Спец 80. Московський піп, чи що?
Біленький _ 21.10.2007 15:28
IP: 212.182.7.---
Пане Олеже!
Російська православна церква і всі її попи завжди були ворогами українського народу і незалежності України. Це – кагебисти в рясах, які вірно служили імперській КПСС і нині продовжують служити імперським устремлінням Москви (одним із псевдонімів Алєсія ІІ в КГБ було: Міхайлов). Ні про яку релігію там не йдеться. Тому й профф. Януковіч, "підножка і грязь Москви", так ратує за збереження імперського православія та російської мови. Тому РПЦ лізла зі шкіри, щоб данєцкіє рецидивісти захопили в Україні владу.
spec80 _ 12.10.2007 18:47
IP: 194.106.218.---
Медведев уже и дела церковные зацепил.Смотрел "Свободу слова" с его участием.Произвёл крайне неприятное впечатление.чувствуется,что этот человек очень злой и мстительный.Да кто вы такой,пан Медведев,чтобы оценивать действия намісника Києво-Печерської Лаври архієпископа Павла?Политолог,медиа-менеджер,журналист, евроатлантист.Это профессии,квалификация или политическая ориентация?Вас возмущает,что УПЦ МП не переводит службу на мову?Возмущайтесь на своих сборищах и не пудрите людям мозги.Как вы смеете указывать церкви на каком языке ей вести службу?
Ваша политическая сила по своей наглости и цинизму стоит выше всех.А вы лично в этих качествах с успехом могли бы состязаться со своим лидером.
din5 _ 11.10.2007 12:38
IP: 194.30.168.---
А бардак с московскими попами потому, что в Секретариате Президента религиозными вопросами занимаются делитанты и атеисты. Например, советник этой канцелярии Саган А.Н. саентолог и занят лоббированием сект. Соответственно, не безвозмездно... Брат Президента Петр Ющенко втянут в авантюру ЗАПУК (За поместную Украину) – такая общественная организация с сомнительными целями. Смешно и грустно. Зарабатывают деньги на святых вещах.
sowhatnow _ 04.10.2007 19:11
IP: 91.124.63.---
Кстати, Медведев, если будете читать 04.10.2007 09:35___ spec80, то не очень-то верьте. Хочется наоборот похвалить Ваш подход к дебатам. И в частности на Свободе Шустера был просто таки блестящий короткий спич про ПР и тему НАТО. Это была демонстрация класса и оппоненты тогд "схавали лопату" [язык проглотили]... возьмите запись и посмотрите... и не забудьте поглядеть на лица зрительного зала. Вобще-то я бы за такой подход к дебатам первую премию Вам дал.
sowhatnow _ 04.10.2007 19:03
IP: 91.124.63.---
Господи, един ты или нет, помоги! Мозги щас лопнут. Во народец. Из-за одно гебистского попа такие громкие дебаты развернулись, что собственных мыслей не слышно.

2 Edisoft
Возражений нет. Есть подозрение, что у Украине действуют разные бабтистские секты. Со всякими зомбирющими ритуалами вытягивания бабок. Подозрение. Не более.
колупайло _ 04.10.2007 18:10
IP: 91.192.136.---
to isha777
Теперь о Родных Богах. Они говорят исключительно с московским говорком.Ну очень КАНАНИЧЕСКИ.И похожи на Андрюху Кураева. Прежде всего, нужно учесть, мадам, что изначально не было единого Бога в библейском понимании. Абсолют – это метафизическое понятие эпохи средневековья. Даже для православных верующих Бог, в конечном счете, – апофатичен, то есть Он невыразим и непознаваем во всей своей глубине.Но если заговорит, то... Арийская теология изначально признает множество Богов, она – политеистична. Кроме того, в индо-европейском мире есть несколько регионов. Есть северно-арийский регион, южно-арийский, восточно-арийский регионы. Западная индоевропеистика грешит незнанием и отрицанием восточно-европейского пантеона. Например, знаменитый филолог Дюмезиль, которого часто цитируют как авторитет, просто не знает славянских богов. У него нет исследований о Свароге, Перуне, Велесе. Ладе и т.д. Более объективную картину дают русские мифологи.А Вы isha777, знаете?
kovalevskiy _ 04.10.2007 17:34
IP: 77.244.44.---
04.10.2007 17:00___ isha777
Господа неоязычники!
Имейте совесть!))
У вас что, своих форумов нет, что вы в христианский межконфессиональный диалог по политической лингвистике)))) вмешиваетесь?
Такое хорошее обсуждение задымили))))

Ну да, это же архиважнейший на сегодня вопрос: на каком языке правильнее служить своему богу, и какая конфессия правильнее, украинская или московско-патриархальная. Только хотелось бы пожелать новонабожным политологам: лоб себе от такого набожного усердия об паперть не разбейте, ведь бог, "это просто слово, один обыкновенный слог для объяснения существования мира", – как заметил Дидро еще в эпоху Просвещения.

Поразительно, что просветившись до открытия ядерной энергии и полетов в космос, наивное человечество продолжало уповать на бога, будто этот библейский персонаж может разрешить за людей их земные проблемы.
SCHADILO _ 04.10.2007 17:03
IP: 91.192.137.---
иша 777
извините, ухожу.теряюсь в степной дали.умничайте без меня.всего хорошего!
isha777 _ 04.10.2007 17:00
IP: 217.25.199.---
Господа неоязычники!
Имейте совесть!))
У вас что, своих форумов нет, что вы в христианский межконфессиональный диалог по политической лингвистике)))) вмешиваетесь?
Такое хорошее обсуждение задымили))))
SCHADILO _ 04.10.2007 16:27
IP: 91.192.137.---
ковалевскому кипчаку и др.
Приятно, что есть люди которые тебя понимают.
Я лично никому, ни одному человеку, не навязываю своего мнения.Это просто бесполезно.Я просто радуюсь, что еще сохранилась Мать – Природа, которую христиане "имеющие отечество на небесах и которые всего лишь "странники" на этой земле" безжалостно истребили и продолжают убивать.Мои боги – деревья, ветер, дождь солнце – гораздо сильнее выдуманных евреями монобогов.Положите библию на крышу дома и посмотрите, что с ней будет через год или два.
По утрам смотрю на верхушки деревьев.Там живут мои боги...
СЛАВА РОДНЫМ БОГАМ!
kovalevskiy _ 04.10.2007 16:17
IP: 77.244.44.---
to SCHADILO

"Усвідомивши, що Бог – це творець, який, даруйте за тафтологію, САМОУСВІДОМЛЮЄ СЕБЕ ЧЕРЕЗ СВОЇ ТВОРІННЯ, Христос пішов далі, залишивши нам у спадщину таке непросте вчення".

Уважаемый, to SCHADILO!

Вы нам тут еще про библейские чудеса начните рассказывать!
Какое учение и кому оставил Христос?!
Пожизненно быть рабами божьими? Так такое же учение и у мусульман, которое возникло из той же Библии и на тех же практически религиозных догмах.

А если вы, уважаемый, to SCHADILO, способны здраво рассуждать, а не взывать к давно опостылевшими всем догмами, усвідомьтє себе, что человек не "раб Господень" и вообще ничей не раб, а высшее создание природы и все эти идолы и боги, которым так неистово покланяется наиболее отсталая часть человечества, – не более чем наивный вымысел...
kovalevskiy _ 04.10.2007 15:58
IP: 77.244.44.---
Религия, выступив духовным наставником человечества, не смогла объединить людей в одну семью.

Так сложилось, что земляне говорят на разных языках и молятся разным богам. Иудеи верят в своего еврейского бога Яхве, христиане – в Иисуса, мусульмане – в Аллаха, буддисты – те вообще в бога как творца и высшего существа не верят, и наличие души, как некой отдельной субстанции, не признают; в индуизме множество всяческих богов, а единого божества в этой религии нет.

Каждый народ убежден, что лишь его вера истинная и распри на религиозной почве не утихают по сей день. Пережив за свою историю несметное число войн, человечество ничуть не поумнело. Казалось бы, уже все поделили, почти избавились от национальных, расовых и классовых предрассудков, закончился (чуть не приведший к Третьей мировой войне) спор между социализмом и капитализмом, но по-прежнему неспокойно на Земле.

Десять веков назад христиане открыли двухсотлетнюю эпоху Крестовых походов против мусульман, насаждая им свою веру огнем и мечом, теперь приверженцы ислама, используя любые средства вплоть до международного терроризма, решили повоевать с "неверными" и мир опять столкнулся с угрозой Апокалипсиса.

Попади в руки религиозных фанатиков ядерное оружие, библейское пророчество о "конце света" вполне может сбыться, если ослепленные верой в Аллаха террористы не устоят перед соблазном испепелить атомной бомбой "неверных". И тогда боги, рожденные воображением наших далеких предков, жестоко посмеются над нами...
kovalevskiy _ 04.10.2007 15:56
IP: 77.244.44.---
to SCHADILO
"Пам'ятайте, що Бог створив людину подібною до Себе, але вона забула про це, забула свою справжню природу і вдалася до найнерозумнішого – створювати Бога за власним розумінням".

Что Бог за "людину подібною до Себе створил" известно.

В неистощимой на выдумки природе все разумно продумано, естественно и гармонично, и совершенно непонятно, как же ее угораздило разродиться таким беспокойным, алчным, ненасытным и завистливым существом, как человек.

Хищное животное убивает, чтобы добыть пропитание себе и своим детенышам, homo sapiens, то есть человек разумный, способен на убийство просто из зависти к более удачливому соплеменнику.

Символично, что первое описанное в Библии преступление – убийство Каином своего брата Авеля. Брат убил брата лишь за то, что "призрел Господь на Авеля и на дар его, а на Каина и на дар его не призрел".

Сущность человека с тех доисторических времен к сожалению не изменилась, и в третье тысячелетие мы вошли с теми же пороками, что и до рождества Христова. Библейские заповеди: не убий, не прелюбодействуй, не воруй, не лжесвидетельствуй, не желай имущества ближнего своего и призывы Иисуса Христа быть совершенными, "как совершен Отец ваш Небесный", так и не стали для населяющих земной шар людей нравственным законом жизни.
Кипчак _ 04.10.2007 15:22
IP: 193.200.175.---
SCHADILO
БУДЬ ЗДОРОВИЙ БРАТЕ!

И. В. Дьяков "Гражданская война 1941-1945 г. "
Н.Н. Островский "Внутренний враг"
kovalevskiy _ 04.10.2007 15:18
IP: 77.244.44.---
to SCHADILO
"Пам'ятайте, що Бог створив людину подібною до Себе, але вона забула про це, забула свою справжню природу і вдалася до найнерозумнішого – створювати Бога за власним розумінням".

Ну да, а весь мир сей библейский персонаж, выдуманный безграмотными древнееврейскими пастухами, по их же версии создал за шесть дней, а на седьмой день отдыхал.

Поразительно, что и в 21 веке находятся вполне образованные взрослые люди, которые до сих верят в подобную наивную чушь, над которой сегодня смеются даже дети!
kovalevskiy _ 04.10.2007 15:09
IP: 77.244.44.---
04.10.2007 09:09___ isha777
ковалевскому:
"В общем, нынешние представители власти – просто образец духовности. Только вот народ им попался какой-то неправильный. Не хочет подставлять правую щеку, когда его ударили по левой. Обкрадывающее его начальство иногда бранит, тогда как в Библии сказано: "Судей не злословьте и начальника в народе своем не поносите".

Позвольте с Вами не согласиться. Позвольте предположить, что Вы или передергиваете суть веры христианской или ее не понимаете".

Я Вам отвечу немногословно: суть любой религии одна – это философия рабов, потому очень удобная для властьимущих во все времена.
tridentua _ 04.10.2007 14:12
IP: 82.207.62.---
Жодного разу в Біблії не згадується слово "кананічєскає масковскає правславіє", гадаю, що сам Ісус Христос не знав цього слова, яким кадебісти в рясах (чи ефесбешники, чи як вони там зараз себе називають) замінили слово "християнство". До речі, Ісус розмовляв єврейською (напевне канонічною) мовою і про московську мову нічого не чув і не згадував про неї згідно Євангелія (відтак вона не канонічєская). Я раджу російським праваславним читати Біблію на канонічній древньоарамейській мові, бо, скажімо, мусульмани, наприклад, вивчають Коран на арабській в оригінала, як говорив пророк Мухамед.
SCHADILO _ 04.10.2007 14:01
IP: 91.192.137.---
Кіпчаку
БУДЬ ЗДОРОВИЙ БРАТЕ.
Духовна єдність Роду
1. Кожен Рідновір плекає та виструнює в собі чуття Прави, яке совістю та честю в ньому проявляється.
2. Рідновір для Рідновіра є братом кревним по Духу і Вірі, маємо шанувати один одного, тим силу Рода примножуючи.
3. Всяко узгоджуйте нелади між братами духовними, бо кожен, хто шанує і славить Богів Рідних, не може бути ворогом.
4. Родина є великою святістю. І шанувати маємо Матерів своїх, які привели нас у Яву. І шанувати маємо Отців своїх, які виховували та навчали нас.
5. Щонеділі кожен Рідновір має приходити на славлення і Богів славити та мудрість, яку Волхви речуть, слухати, і жити по тому; так у Роді злагода твориться і достаток приростає.
6. Приходячи на славлення, Рідновір відати мусить, що у цей час Брама Небесна відкривається і Боги поруч дітей рідних стоять, тож гідно вести маєте себе перед Родом Небесним.
7. Помисли Рідновіра і почуття під час славлення мають бути чистими, яко вода джерельна – від того Рідні Боги душу силою і благістю наповнюють.
Otakoi _ 04.10.2007 13:58
IP: 213.154.211.---
to SCHADILO
Для Вас пишу українською. Духовним СНІДом або чумою, як Ви говорите, є не християнство або будь-яка інша релігія, а саме спотворення людиною (це стосується кожного особисто, тому що найпростіше за все звинуватити у духовному занепаді співвітчизників Павла, Кураєва, Торквемаду, Путіна тощо) усвідомлення себе як носія Бога. Пам'ятайте, що Бог створив людину подібною до Себе, але вона забула про це, забула свою справжню природу і вдалася до найнерозумнішого – створювати Бога за власним розумінням. Врешті це й привело нас туди, де ми знаходимось. Торквемада створював власного Бога, Павло та Кураєв – відповідно власних. Так сталося, що церква перетворилась на адміністративно-маніпуляційний департамент і вже відкрито і безсоромно дозволяє собі симбіоз з політиками. Але чи мають її сучасні та минулі ідеологи щось спільне з вченням Христа? Очевидно, дуже рідко, як, зрештою, і політики, що привселюдно хрестяться та фотографуються з дітьми та попами. Христос був насамперед людиною, яка власним буттям та самоусвідомленням перейшла межі, дозволені іудейськими священниками. Усвідомивши, що Бог – це творець, який, даруйте за тафтологію, САМОУСВІДОМЛЮЄ СЕБЕ ЧЕРЕЗ СВОЇ ТВОРІННЯ, Христос пішов далі, залишивши нам у спадщину таке непросте вчення.
До речі, ця історія не нова. За 500 років до Христа індійський принц Шакьямуні, більш відомий як Будда, теж зробив виклик брамінам, які узурпували всю країну. Кураєву, Павлу та іншим слід замислитись над тим, що історія може повторитись
Кипчак _ 04.10.2007 13:47
IP: 193.200.175.---
І возвеличуйте його,
А нам чужих богів не треба,
Ми Бога маємо свого!І богообраність народу
Нам притаманна ще від Роду!
Кипчак _ 04.10.2007 13:44
IP: 193.200.175.---
Це все із біблії слова.

І перше, ніж Христу вклонятись
Як баламутні витії,
Доречніше було б дізнатись:
Чи він родився взагалі?
Бо перед тим, як воскреситись
Із домовини всім на страх,
Було б не зайве народитись,
Аби дурити посіпак
Та підіймати, як за бога,
Багато галасу з нічого.

Та й між юдеїв чистокровних,
Як "божий суд" на них згряде,
Не кожен, навіть родословний,
В "Єгове царство" попаде.
То як же нам туди попасти
Між пропечатаних жидів,
Якщо і яблуку не впасти
У натовп тисячних рядів.
Бо в рай ввійде за тої віри
Всіх тисяч 144.
А вихристам усіх народів
Лиш тілько облизня спіймать
У іудейському поході
В так звану "божу благодать".
Для того вам і наказали
Христа, як бога, на віки,
Щоби ви тілько слугували
Та данину несли в церкви.
Бо й нині серед вас не кожен
Зна десять заповідей "божих".

Тож врешті-решт розкрийте очі!
Проснися, український люд!
Невже не убачаєш досі
Першопричину власних згуб?
Будьмо дітьми у свого Бога,
Як радить Праотців Завіт,
А не рабами – у чужого,
Як мовить Новий Заповіт.
Адже усе, що має ваду,
Дає, як вовк теляті, раду.

Оце доконче ми пізнали,
Що іудеї утяли:
Усім Христа подарували,
Однак собі не узяли.
Великосердна їм подяка:
Для нас Розп'яття, а собі
Давида зірку на відзнаку
За непогрішність у божбі.
Адже усі ікони славні
Прокляв Єгова у прадавні.

Еге... спасибі вам, юдеї,
За брезклий вам Новий Завіт,
За ваші чорнії киреї,
Що заступили сонця світ.
Візьміть свого Христа
Кипчак _ 04.10.2007 13:42
IP: 193.200.175.---
СЛАВА РІДНИМ БОГАМ!
Адже не бути нам панами,
Допоки рідний Бог не з нами!

Адже Христа благодіяння
Ніхто не бачив аж поднесь,
Лише біблійні лжеписання
Йому таку наслали честь.
А він абиде хоч одному
Нехай абияк допоміг, -
Аніде не пішло по йому
Ані слівця, хоча б на сміх;
Ні згадки, ні побіжних слів
Нема й в літописах жидів.

Христос, як і Мойсей гріховний,
Собою Ягве заступав,
Від п'ят до маківки намовний
Лише жидам рай-долю ткав,
А всі навколишні народи
Губив не на старий манір:
Не різав їх, а вряди-годи
Звертав од предковічних вір,
Щоби позбавлені богів
Пішли на милість ворогів.

Руйнуючи всіх вір устої,
Поневіряючи людей,
Христос жене їх до недолі,
Немов покірливий ботей,
Та ставить пастиря над ними,
Щоб пазити і всіх страхать,
Аби-но жодної вівчини
Нікому інде не віддать.
Бо знає будь-який пастух:
З овечки – постриг і кожух.

І будемо ми те робити,
Як наш Мойсей нам завіщав:
Перш, ніж якийсь народ скорити,
Треба, щоб там наш бог постав.
Місіонери, як месії,
Несуть у світ покори хрест,
Релігії Христа носії
Усім державам в їх реєстр.
А там вже ІЗРАЕЛЬ зведеться -
Всіх здужає, де з ким зіткнеться. 58

З тії юдейської науки
В Талмуд зібрали всі слова,
Своїх богів звели докупи
Та приховали імена. 62
А через те імен багато
Прибрав один біблійний бог:
Елоха, Іре, Ніссі, Рафа,
Шаддай, Єгова, Саваоф.
Був і Ісус – Єгошуа,
spec80 _ 04.10.2007 13:33
IP: 194.106.218.---
isha777
Я не гневаюсь,просто считаю,что с религией нужно себя вести аккуратнее.Вы почитайте,что здесь пишут!Разве можно обсуждать религию с использованием таких эпитетов и определений!?Я убеждён,что те,кто последовательно разваливает славянские государства,дали очередную команду-война с православием.А в результате уже имеем более 1550 сект и течений всяческих и даже язычников,как SCHADILO
SCHADILO:А кто твои родные боги?Перун?Один?Значит строить капища и приносить жертвы богам?Где это такому бреду обучают?
SCHADILO _ 04.10.2007 12:35
IP: 91.192.137.---
Для т.н."русских" пишу по русски.
Само по себе "христианство", являясь духовной чумой, принесло неисчилимые беды всему человечеству, в том числе и "провокатору и создателю""христианства" – части еврейской нации.Наглый попик, монголоид Кураев (обратите внимание на оччень ррусскую фамилию), "исконный иисусовец" Павел – яркие выразители дегенеративной идеологии, поработившей в угоду одной нации, половину населения планеты.Уже пришло время повернуться к своей Родной вере.Отказаться от импортных богов, начать создавать свою страну, прославляя своих богов, отказавшись от чуждой нам семитской, изуверской идеологии. ХРИСТИАНСТВО -духовнЫй СПИД.
СЛАВА РІДНИМ БОГАМ!!!
ONLINE
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте