Олег Медведєв Політтехнолог, віце-президент Української PR-Ліги

Помпезність, побутова нескромність та крутизна не найкращі риси для Патріарха

27 липня 2010, 12:33

25 липня 2010 р. завершилася перша частина програми візиту Московського Патріарха Кирила до України – поїздки по регіонах. Предстоятель РПЦ прибув до Києва.Звичайно ж підсумки візиту підводити рано, але деякі важливі моменти вже можна констатувати.

Наприклад – невідповідність очікуваної та реальної участі віруючих в патріарших богослужіннях. Напередодні приїзду до Одеси організатори заявляли мало не про 200 тисяч паломників, що очікуються. На ділі ж на освячення Спасо-Преображенського собору прийшло від 3 (за скромними підрахунками) до 6 (за щедрими) тисяч чоловік. І це при тому, що охороняти візит було звезено 4 тисячі міліціонерів, а новозбудований собор може вміщати понад 10 тисяч чоловік.

Те ж саме відбулося в Дніпропетровську. На недільну патріаршу Літургію очікувалося від 40 до 80 тис. чоловік. У реальності ж їх було, за різними підрахунками, від 3,5 до 10 тисяч. І це при тому, що мерія міста організувала безкоштовне підвезення людей до місця служби, і вона була широко розрекламована.

Примітно й те, що якщо минулого року офіційний сайт РПЦ давав конкретні цифри кількості учасників служб, то тепер він обмежується узагальненими виразами "багато тисяч". Звичайно, для повсякденних богослужінь цифри в 3-5 тисяч чоловік – це багато. Але для візиту Московського Патріарха, підготовка до якого велася мало не з минулого року, який дуже широко був розрекламований, присутність такої кількості прихожан в містах з мільйонним населенням, в регіонах, де Московський Патріархат домінує – результат більш ніж скромний.Варто зазначити і те, що в патріарших богослужіннях брало участь невелике число архієреїв, значну частину з яких складали московські гості.

Другий важливий момент, який впадає в очі, – явне охолодження відносин між Предстоятелями РПЦ і УПЦ. Звичайно, це можна заперечувати, пояснюючи різними об'єктивними обставинами, але факти неспростовні: якщо в минулому році митрополит Володимир супроводжував Патріарха на всіх богослужіннях, то в нинішньому вся програма візиту до Дніпропетровська в суботу і неділю пройшла без Предстоятеля УПЦ. І це відбулося після того, як Патріарх Кирил в п'ятницю провів зустріч з Президентом України В. Януковичем без участі митрополита Володимира. При чому поінформовані джерела стверджують, що такий формат зустрічі був наполегливо запропонований саме з боку Патріарха.

Чому він зустрічався з українським Президентом віч-на-віч? Про що б вони не говорили – нехай навіть про красу Криму і духовні подвиги – сам факт відсутності на цій зустрічі митрополита Володимира викликає підозри, що розмова йшла саме про нього. Або про його гіпотетичного наступника. Або про такі ідеї Патріарха відносно майбутнього Української Церкви, про яких митрополитові – або його оточенню – знати не потрібно.

Наступний цікавий момент – це поява у виступах Патріарха Кирила в Дніпропетровську (під час зустрічі з духовенством і в проповіді на недільній літургії) різких, навіть нервових оцінок щодо "розкольників". Патріарх говорить про їхню "злість, ненависть, хворобливі фобії, брехню" і тому подібне, а також про бездуховність, неспасительність і безблагодатність. Загалом, як стверджував один відомий мультиплікаційний персонаж: "Це неправильні бджоли, і вони дають неправильний мед". Варто, проте, відзначити, що при всій емоційності оцінок Патріарха, ніяких конкретних фактів "брехні, злостивості та хворобливих фобій" він не наводить.

Цікаво також, що ані під час нинішнього візиту, ані минулого року Патріарх в публічних виступах жодного разу не вжив назв тих, кого він вважає "розкольниками", або імен тих, хто їх очолює.

Враховуючи коментар глави Синодального інформаційного відділу РПЦ В. Легойди, в якому він також звинувачує "розкольників" в агресивності та злостивості, можна припустити, що або до, або вже під час візиту в патріаршій команді була вироблена певна інформаційна лінія, суть якої в наступному: пояснювати відсутність конструктивного діалогу між Московським Патріархатом і "розкольниками" "злісністю і агресивністю" останніх. Якщо це дійсно так – слід чекати в Києві логічного продовження цієї лінії, нових різких оцінок і розповідей про "злісність розкольників".

Хоча пройшла половина візиту, але вже зараз можна сказати, що він не цілком виправдав надії, що покладалися на нього. Зустрічі, трансляції, виступи – все це є. А ось ажіотажу, тріумфу, кардинальної зміни ситуації – нема. Більш того, під час підготовки до візиту і самого візиту відчувається не стільки єднання УПЦ МП, скільки навпаки – її розділення. Вільно або мимоволі, але Патріарх замість посилення церковної єдності лише все більше її розхитує.

З близьких до патріархії джерел в медіа запускається інформація, що дискредитує оточення митрополита Володимира, а його самого представляє недієздатним. На тлі постійно циркулюючих чуток про можливу відставку митрополита – добровільну або не дуже – загострюється боротьба за можливість стати "наступником". Місце ще не звільнилося, але на нього вже, не приховуючи своїх амбіцій, претендують і Донецький митрополит Іларіон, що сподівається на свої знайомства в новій владній команді, і Одеський митрополит Агафангел, що давно іменує свою єпархію не інакше, як "митрополією", служить у двох панагіях і з жезлом без сулка, що є традиційними зовнішніми знаками предстоятельства. Є й інші претенденти – від Чернівецького митрополита Онуфрія до намісника Лаври Павла.

І вся ця "передвиборна кампанія" намагається використовувати візит Патріарха Кирила для того, щоб звернути на себе його увагу і добитися прихильності. Що, очевидно, ніяк не додає стабільності в УПЦ МП, де митрополит Володимир має високий авторитет і фактично є єдиним ієрархом, здатним врівноважувати в єпископаті різні групи і думки. Його відхід неминуче може привести структуру цієї конфесії до серйозних потрясінь. А усілякі знаки уваги, що надаються з патріаршого боку опонентам митрополита Володимира, не можуть не викликати в його прихильників реакції у відповідь відносно Патріарха.

Останнє, на що також варто звернути увагу, – зовнішній антураж візиту. Незмінні "патріарші прапори" в аеропортах і резиденціях, подвійне і навіть потрійне кільце охорони, тисячі міліціонерів – все це вельми контрастує з образом "рідного пастиря". Оточений охоронцями навіть під час служби, (дивно, як ще біля престолу охорону не виставляють!) Патріарх сприймається як високопосадовий іноземний гість. Саме іноземний – і тому цікавий, незвичайний. Але не рідний.

Попереду ще найцікавіша половина візиту, адже кінець – справі вінець. Патріарх і його команда здатні піднести ще чи мало сюрпризів.

Церква.info

***

УПЦ Київського Патріархату запрошує вірних на Хресний хід й застерігає від використання політичної смиволіки

28 липня 2010 р., в день пам'яті святого рівноапостольного Великого кня зя Київського Володимира, Українськах Церква відзначає річницю Хрещення Київської Руси-України. З цієї нагоди у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі (булв. Шевченка, 20), 28 о 10-00 відбудеться Божественна літургія, а по її завершенні (після 12.00) від Володимирського собору до пам'ятника святому Володимиру вирушить Хресний хід.

Священоначаліє Української православної церкви Київського патріархату запрошує взяти участь у богослужінні та Хресному ході всіх "кому не байдужа доля Українського Православ'я, хто хоче бачити в Україні єдину помісну Православну Церкву, хто не згідний з тим, що Україна – це "Малороссия", а Київ – "южная столица русского православия". Про це повідомляє офіційний сайт УПЦ КП.

У зв'язку з судовою забороною акцій протесту, прес-центр Київської Патріархії роз'яснив, що заборона не може розповсюджуватися на згаданий Хресний хід, адже він не є ані акцією протесту, ані акцією на підтримку візиту Московського патріарха й взагалі до цього візиту не має стосунку. Хресний хід проводиться на виконання рішення Священного Синоду УПЦ КП від 14 травня 2010 р. про загальноцерковне відзначення Дня Хрещення Київської Руси-України. Київська Патріархія завчасно подала до Київської міської державної адміністрації всі необхідні документи, пов'язані з проведенням ходу, та понад місяць тому отримала відповінудні погодження. Разом з тим Київська Патріархія ще раз нагадує всім, хто має намір взяти участь у Хресному ході, про недопустимість використання на ньому символіки політичних партій. Можливим є використання лише релігійної символіки, а також, враховуючи державний статус свята – символіки національно-державної.

Минулого року святковий Хресний хід УПЦ КП зібрав близько 10000 людей, а 81-річний Патріарх Філарет, незважаючи на похилий вік, пішки подолав відстань від Володимирського Собору до пам'ятника Володимиру Хрестителю.


***

Рекомендую також статтю Чаленка "Геополітичні війни українського православ'я" про ситуацію в УПЦ МП та реакцію на нею на РІСУ.

Коментарі — 147
Олег Медведєв _ 28.07.2010 05:08
IP: 93.73.182.---
А Патріарх Філарет продав власну квартиру, а гроші витрати на золото для раки Варвари Велкиомучениці.
suduslav _ 28.07.2010 02:20
IP: 173.68.41.---
ASANA_:
suduslav:
человек в шляпе:
suduslav:
Какие наши годы, Задрот! Для тебя шесть пополудни утро? Опять грезил всю ночь? Журнальчики не слиплись?
:-))))))))))))))))))) Рассмешил.:-))))))))))))) 0
Слышь ты,пополудня маскофская.У тебя поток сознания еще с утреца начался,когда ты,рожа похабная,у сибиряковой,какую-то муть гнал.Давай.хренота,стакан косорыловки засоси на точке и в солому.
Утром опохмелишься,опять за Рассею заунывную песнь заведешь.
Опа... Аргументы типа "сам дурак"?
Это ВЫСШИЙ свидомый пилотаж.:-))))))))))))))))))))
.
Оппа. Я не свидомый,просто циник.
А кстати,поставь себя на мое место.
Ты бы как этому ушлепку ответила?
ASANA_ _ 28.07.2010 01:57
IP: 93.73.64.---
suduslav:
человек в шляпе:
suduslav:
Какие наши годы, Задрот! Для тебя шесть пополудни утро? Опять грезил всю ночь? Журнальчики не слиплись?
:-))))))))))))))))))) Рассмешил.:-))))))))))))) 0
Слышь ты,пополудня маскофская.У тебя поток сознания еще с утреца начался,когда ты,рожа похабная,у сибиряковой,какую-то муть гнал.Давай.хренота,стакан косорыловки засоси на точке и в солому.
Утром опохмелишься,опять за Рассею заунывную песнь заведешь.
Опа... Аргументы типа "сам дурак"?
Это ВЫСШИЙ свидомый пилотаж.:-))))))))))))))))))))
.
Чертоффка _ 28.07.2010 01:22
IP: 85.198.145.---
К слову- категорически не поддерживаю все эти понты со стороны любого религиозного деятеля.
Чертоффка _ 28.07.2010 01:02
IP: 85.198.145.---
На недільну патріаршу Літургію очікувалося від 40 до 80 тис. чоловік.
Хахаха...в Днепре столько славян вкупе не наберётся:-)
Это вам не Менахем Шнеерсон.
koine _ 28.07.2010 00:55
IP: 213.238.4.---
Архиепископ Тульчинский и Брацлавский Ионафан: "Межконфессиональная борьба на Украине, увы, продолжится: филаретовский синод – "бункер" на Пушкинской 36 в Киеве, занял глухую оборону от РПЦ и сделал ставку на предательство в рядах епископата УПЦ МП"
http://www.vladyka-ionafan.ru/events/arkhiepiskop-tulchinskii-i-bratslavskii-ionafan-mezhkonfessionalnaya-borba-na-ukraine-uvy-pro
suduslav _ 27.07.2010 23:04
IP: 173.68.41.---
человек в шляпе:
suduslav:
Какие наши годы, Задрот! Для тебя шесть пополудни утро? Опять грезил всю ночь? Журнальчики не слиплись?
:-))))))))))))))))))) Рассмешил.:-))))))))))))) 0
Слышь ты,пополудня маскофская.У тебя поток сознания еще с утреца начался,когда ты,рожа похабная,у сибиряковой,какую-то муть гнал.Давай.хренота,стакан косорыловки засоси на точке и в солому.
Утром опохмелишься,опять за Рассею заунывную песнь заведешь.
Неюля _ 27.07.2010 22:24
IP: 77.52.230.---
Придонецкий:
Довелось когда-то видеться с предыдущими патриархами: на тысячелетие Крешения Руси патриарх Пимен был доступен и прост с мирянами, патриарх Алексий ІІ, хотя и был уже более светским, но всё же доступным, но теперешний бьёт все кремлёвские рекорды недоступности.

А чему тут удивляться.Преступность не дремлет и мечтает стырить непосильным трудом нажитые часы.Пример:
Заступник міністра ходить по МВС з охороною...

..."Потім можна скоротити заступника міністра по тилу Ворону,якому тільки 28 років,а він навіть по території міністерства ходить з особистою охороною", -заявив Москаль.
За словами депутата,"все міністерство з цього сміється".
"Якщо вже заступнику міністра на території МВС так небезпечно знаходитись,то які ж тоді жахи відбувається на решті території України?Це що,у нас такий високий рівень злочинності,що простим людям в селі вже треба з сокирою під подушкою спати?", -сказав він.

http://www.pravda.com.ua/news/2010/07/27/5254660/
Придонецкий _ 27.07.2010 22:09
IP: 92.112.107.---
алекс23:
Согласен, что уберут митрополита Владимира. Уж очень откровенная пошла атака Кремля на УПЦ -вне зависимости от принадлежности к УПЦ МП или УПЦ КП, о УАПЦ и УГКЦ я вообще молчу, т.к. для Гундяева (читай Кремля) их как бы и нет.

P.S. Довелось когда-то видеться с предыдущими патриархами: на тысячелетие Крешения Руси патриарх Пимен был доступен и прост с мирянами, патриарх Алексий ІІ, хотя и был уже более светским, но всё же доступным, но теперешний бьёт все кремлёвские рекорды недоступности.
Неюля _ 27.07.2010 22:04
IP: 77.52.230.---
34 Не думайте,що Я прийшов,щоб мир на землю принести,Я не мир принести прийшов,а меча.
35 Я ж прийшов порізнити чоловіка з батьком його, дочку з її матір'ю,і невістку з свекрухою її.
36 І: вороги чоловікові домашні його!
37 Хто більш,як Мене,любить батька чи матір,той Мене недостойний.І хто більш,як Мене, любить сина чи дочку,той Мене недостойний.
38 І хто не візьме свого хреста,і не піде за Мною слідом,той Мене недостойний.
39 Хто душу свою зберігає,той погубить її,хто ж за Мене погубить душу свою,той знайде її.

(Євангеліє від Матвея. гл.10)

Бог один для всіх людей-невіруючих і віруючих,всіх християн,мусульман,іудеїв,буддистів,язичників і решти.Чи має віра якесь відношення до релігії?Адже через півтора сторіччя з моменту,як християнство стало державною релігією,Римська Імперія перестала існувати,через два з половиною століття після хрещення перестала існувати Київська Русь.Може це помста богів за зраду?

Тепер же релігія просто стала прибутковим ремеслом...
Gelen _ 27.07.2010 21:27
IP: 94.179.167.---
Кирилл – это даже не византийщина. Это – Новая Россия.
Canada56 _ 27.07.2010 20:55
IP: 216.99.97.---
человек в шляпе:

Так от тебя одна шляпа и осталась-то, вместо человека, дурак ты самовлюбленный.
Dezdechado _ 27.07.2010 20:33
IP: 86.44.149.---
При более тщательном изучении дела выяснилось, что "голубизной" охвачена чуть ли не половина епископата РПЦ. Поставленная в свое время стараниями КГБ на поток педерастия в семинарской среде дала шумную поросль к началу 90-х. Между солидными людьми с панагиями на шеях разыгрывались нешуточные любовные драмы. Их романы с келейниками, иподьяконами становились притчей во языцех пока что только в церковной среде. Одним из "весельчаков" был юный сотрудник Отдела внешних церковных сношений Михаил Потемкин (ныне епископ Мануил Платов). Он прекрасно знал и митрополита Ювеналия, и его задушевного друга игумена Лазаря Солнышко. Более того, возникло подозрение, что он принимал участие в последней оргии игумена и мог знать убийцу. Оказалось, что Потемкин потихоньку собирал досье на маститых проказников.
Dezdechado _ 27.07.2010 20:32
IP: 86.44.149.---
28. Голубым везде у нас дорога

Проблема гомосексуализма в Русской православной церкви стала достоянием широкой общественности в конце 1990 года. Все началось с убийства секретаря митрополита Крутицкого и Коломенского Ювеналия – игумена Лазаря Солнышко. Правоохранительные органы тогда же задержали бывшего сотрудника Отдела внешних церковных сношений РПЦ Михаила Потемкина. Он просидел в Бутырках почти два года. По тем временам убийство монаха было весьма заметным событием. А в феврале 1991 года был убит игумен Серафим Шлыков. Старшему следователю прокуратуры, который вел дело об убийстве игумена Лазаря, удалось нащупать некую тенденцию: прослеживались "голубые" связи.
Canada56 _ 27.07.2010 20:20
IP: 216.99.97.---
Тягнисрак:
Брехливість, заангажированість та печерна тупість не найкращі риси для "вільного жуналіста\єуроатлантіста"
А ти таки справжній тягнисрак! То ж тягни свою сраку, паскудо, і не плентайся тут під ногами.
bobbox _ 27.07.2010 18:57
IP: 188.230.47.---
Непогано було б також написати статтю – Помпезність, побутова нескромність та крутизна не найкращі риси для Юлії Тимошенко. Тим більше Медведев досконало знає Багиню.
Dezdechado _ 27.07.2010 18:49
IP: 86.44.149.---
Смиренно припадаем к стопам Вашего Святейшества, и спешим сообщить Вам нижеследующее; о тех скорбях которые постигли нашу епархию, ибо нет более мочи терпеть все беззакония Правящего Архиерея Митрополита Илариона (Шукало), которые продолжаются вот уже десять лет.

Два года тому назад нарыв назревший на теле нашей многострадальной епархии прорвал и несколько священников обратились к Священноначалию Украинской Православной Церкви и непосредственно к Блаженнейшему Митрополиту Владимиру с нижайшей просьбой пресечь те беззакония имеющие характер сексуальных домогательств со стороны Митрополита Илариона в отношении священнослужителей нашей епархии, а также мальчиков иподиаконов – в основном несовершеннолетних детей. Тогда этот скандал "замяли", а Иларион расправился с неугодными священниками с помощью переводов в отдаленные уголки епархии, угрозами расправы вплоть до смертоубийства и запрещением в священнослужении. Илларион тогда заявил: "Кому вы жалуетесь, козлы – там все такие!"
человек в шляпе _ 27.07.2010 18:47
IP: 82.144.198.---
suduslav:
Какие наши годы, Задрот! Для тебя шесть пополудни утро? Опять грезил всю ночь? Журнальчики не слиплись?
Dezdechado _ 27.07.2010 18:41
IP: 86.44.149.---
е будучи стеснен ни одной из православных догм, отец Паисий стяжал деньги буквально отовсюду: истребовал в Москве "на поддержку канонического православия", освящал всевозможные дорогостоящие объекты и, по слухам, отряжал в столицу группу из 5 "монахов" собирать в метро деньги "на восстановление храма". Говорят, что этот бизнес приносил отцу Паисию до 5 тысяч долларов ежемесячно. Но самую большую прибыль приносило ему хобби: он любил восстанавливать храмы. За два года своей героической жизни в Севастополе отец Паисий "восстановил" аж пять церквей, которых просто не существует в природе. Схема была проста до неприличия: святой отец рассылал строительным организациям города просьбы перечислить на это благое дело стройматериалы или деньги, получая в ответ цемент, шлакоблоки, кирпич и плиты перекрытия. Затем все это спихивалось по демпингу на местном строительном рынке, а деньги отец Паисий перечислял на свой счет в одном из московских банков.
chornomorets _ 27.07.2010 18:37
IP: 93.72.106.---
Взагалі вчення Патріарха Кирила про руський світ є імперіалістичною доктриною (http://risu.org.ua/ru/index/blog/~chernomorets/36590/), яка відроджує стару ідеологему православіє-самодержавіє-народность (http://risu.org.ua/ru/index/blog/~chernomorets/36693/). Але в цілому в першу половину візиту патріарх стримував себе і руський світ старався не проповідувати, хоча маніпуляцій свідомістю вистачало (http://risu.org.ua/ru/index/expert_thought/analytic/36748/).
Dezdechado _ 27.07.2010 18:32
IP: 86.44.149.---
Знающие Паисия люди говорят, что он легко мог бы пренебречь своим любовником – благо недостатка в партнерах у бывшего настоятеля Херсонесского монастыря не было. Примерно раз в полгода он по старой памяти ездил в Москву, всякий раз возвращаясь оттуда с новым мальчиком 14 – 15 лет. Кто были эти подростки и куда девались потом, никто сказать не может, но местная община намекает на его сохранившиеся связи в московской голубой и эстрадной тусовке. По словам конкурентов, Паисий сам не раз хвастался, что за 3 тысячи долларов освятил московскую квартиру певицы Ларисы Долиной и якобы очень дружен с Таней Булановой, с которой бурно напивался в Херсонесе во время гастролей звезды. Известных в Москве голубых видели в обществе отца Паисия и в столичных казино, где тот проигрывал в рулетку крупные суммы.
Dezdechado _ 27.07.2010 18:30
IP: 86.44.149.---
Недруги говорят, что к педерастии Паисий пристрастился еще в Свято-Даниловом монастыре. Сам он в припадке откровенности как-то признался, что тянуть к мужчинам его стало с 18 лет, после того как он сильно разжирел. Комплекса вины по этому поводу отец Паисий никогда не испытывал, неизменно отвечая на упреки братьев: "Что поделаешь, такой уж я страстный человек!". Его зеленая "Волга" с мигалкой, набитая смазливыми малолетками обоего пола, без стеснения носилась по ночному городу; одетый в штатское батюшка не таясь проводил с ними время в самых дорогих ресторанах. Но по-настоящему "оттопыривался" отец Паисий только в своем элегическом домике. Загулявшие парочки и припозднившиеся сотрудники музея со смятением наблюдали, как расхристанный бородатый священник без стеснения мочится со своего балкончика на руины, а его юные компаньоны, перегнувшись через перила, блюют. Из открытых дверей при этом доносилась отнюдь не духовная музыка.
Dezdechado _ 27.07.2010 18:29
IP: 86.44.149.---
Через день на стол митрополиту Лазарю легла анонимная докладная, в которой говорилось, что отец Паисий в целях обогащения лично варит своим монахам ширку. Анонимка была подписана неназванными монахами, но в том, что за ними маячит тень Папы Жоры, ни у кого сомнения не было, – все знали, что перед этим отец Георгий со своими бандитами ездил к Аврааму и угрозами вынудил его написать на Паисия маляву. Но главные показания под бдительным оком бывшего прапорщика дали против Паисия его же послушники: из подметных писем, которые недавно возил Лазарю отец Георгий, следовало, что настоятель их регулярно "сношал".
Dezdechado _ 27.07.2010 18:28
IP: 86.44.149.---
Поначалу лощеный московский поп производил очень благоприятное впечатление. Раз в неделю Паисий собирал в Херсонесе, где стоит Владимирский собор, местную интеллигенцию, бегло музицировал на фортепьяно и устраивал поэтические чтения. Власти заповедника так этим прониклись, что даже выделили Паисию домик с видом на море. Но потом в поведении нового батюшки стали наблюдаться странности. Первое, что насторожило сотрудников заповедника, – это состав монахов местного монастыря, который при Паисие стал быстро пополняться алкоголиками, наркоманами и бывшими уголовниками. Глубокой ночью в конце 1999 года окрестности заповедника потряс дикий вопль. Кричал второй священник отец Авраам, который в белой горячке принял бородатых братьев за чертей и от ужаса чуть не разнес домик отца Паисия. Не успел Паисий вывезти Авраама в родное село, как случился скандал с иеромонахом Стефаном: тот угодил в больницу в наркотической коме.
ONLINE
Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Уряд реформ307 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте