Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

''Для Кірілла ''головне не благо Церкви, а утвердження ''русского мира'' як знаряддя впливу Москви''. Синод УПЦ КП залкикає УПЦ МП поновити діалог

27 липня 2011, 15:45

Завтра, 28 липня, Київський Патріархат з нагоди Дня Хрещення України, проводить Хресний хід від Володимирського Собору (бульвар Шевченка, 20) до пам'ятника Володимирові Хрестителю. Урочиста служба розпочнеться о 10-00, а сама хода приблизно об 11-30. Минулого та позаминулого років на аналогічну подію збиралося приблизно по 15000 людей. Цього року нас має бути не меше.

В умовах опори влади на РПЦ та Патріарха Кірілла з його відвертим проектом геополітичної окупації України справжня Українська Православна Церква Київського Патріархату як ніколи потребує нашої публічної підтримки.

Приходьте на Хресний хід, повідомте та залучть до нього Ваших друзів та знайомих.

Напередодні свята Синод УПЦ Київського Патріархату звернувся з "любов'ю у Христі" із посланням до "дорогих братів і сестер" із УПЦ Московського Патріархату із закликом поновити започаткований 2009 року діалог про подолання розколу в українському православ' ї, незважаючи на те, що до такого діалогу негативно ставиться Російська Православна Церква, частиною якої залишається УПЦ МП."У жовтні 2009 р, – йдеться у зверненні, – з великим піднесенням в Україні і віруючі, і суспільство загалом зустріли початок діалогу між Київським Патріархатом та УПЦ (МП). Але відтоді, незважаючи на всі спроби з нашого боку, підготовка до діалогу не знайшла свого продовження. На нашу думку причиною цього стали різні дії з боку Москви, яка злякалася плідності й конструктивності наших перших кроків назустріч одне одному та зробила все можливе, щоби діалог зруйнувати.Проте ми незмінно готові до відновлення діалогу та очікуємо від УПЦ (МП) конструктивних дій в цьому напрямку. Разом з тим ми переконані, що єдиним вірним шляхом для відновлення церковної єдності є такий діалог, остаточною метою якого стане утворення єдиної Помісної Православної Української Церкви, об'єднаної навколо Київського престолу.


Одним із наріжних каменів для діалогу є не реалізовані повною мірою, але чинні рішення Собору УПЦ 1-3 листопада 1991 р. про автокефалію УПЦ. Ці рішення прийняті соборно, усією повнотою УПЦ. Правильність цих рішень засвідчуються самим часом. Адже якби вони були повністю реалізовані, і у 1991-92 рр. Московська патріархія не спровокувала своїми діями розкол в УПЦ, – так само, до речі, як вона це робить і зараз – Православна Українська Церква була би єдиною, не розділеною, мала би безпосередні й рівноправні братні відносини з іншими Помісними Церквами, могла би значно більше зусиль прикладати до духовного відродження українського народу.

Керівництво Московського Патріархату вчинило лукаво – не маючи змоги відкинути цілком законне і обґрунтоване рішення Собору УПЦ, члени Архієрейського Собору РПЦ прийняли рішення передати розгляд питання на Помісний Собор. Після цього Помісні Собори РПЦ не скликалися 17 років – хоча за статутом мали відбуватися раз на п'ять років. Проте навіть коли у 2009 р. Помісний Собор РПЦ зібрався – він не виконав раніше прийнятого рішення і не розглянув звернення Собору УПЦ. Невже після цього можна вірити у постанови й обіцянки нинішніх керівників Московського Патріархату?

Як раніше Московська патріархія влаштувала боротьбу з рішеннями Собору УПЦ 1991 р., так нині вона намагається посіяти недовіру і до проведеного вами 8 липня 2011 р. Собору. Ці останні події дають змогу ще раз переконатися – в "українському питанні" Московська патріархія діє не за приписами канонів і не на користь Православ'я, а з точки зору політичних інтересів збереження влади в "русском мире".

Тому будь-які заклики до входження Київського Патріархату під московський омофор безперспективні – Священноначаліє РПЦ не раз показало і продовжує доводити своїми діями в Україні, Естонії, Молдові, Грузії та й у всьому Вселенському Православ'ї, що для Московського Патріархату зараз головне не благо Церкви, а утвердження "русского мира", як політичного знаряддя впливу Москви на пострадянському просторі.

Ми бажаємо церковної єдності в Україні. Але вона не дорівнює підлеглості Московському патріарху. І все більше людей в Україні, в тому числі й у вашому середовищі, це розуміють.


Раз-по-раз ви закликаєте нас "до покаяння", навіть кажучи, що "покаяння не є приниженням". Але що в цих словах мається на увазі? Якщо йдеться про покаяння у нанесенні вам образ словами чи ділами, у ворожнечі – то таке покаяння необхідне і нам, як і вам щодо нас. Бо єдності церковної ми досягнемо лише тоді, коли покаємося один перед одним у провинах та простимо один одному, припинивши ворожнечу.

Але коли мається на увазі "покаяння", яке передбачає визнання нами того, що ми є "безблагодатні", а наші Таїнства – "не дійсні", то таке "покаяння" з нашого боку було би нічим іншим, як зреченням від Бога, в якого ми православно віруємо, від Христа Спасителя, Тіла і Крові якого ми причащаємося, від благодаті Святого Духа, дію якої ми свідчимо в Церкві. Таке "покаяння" справді було би приниженням – приниженням не нас, а Церкви Христової, і хулою на Духа Святого. Заклики до такого "покаяння" подібні до закликів фарисеїв до Спасителя зійти з хреста, щоб вони увірували.

Дорогі браття і сестри!

Хоча ми, як і всі люди, не досконалі у своїх діях, але ми щирі у намірі відновити церковну єдність, разом з вами збудувати в Україні єдину Помісну Православну Церкву. Ми віримо, що з плином часу серед вас стає все більше тих, хто готовий до примирення і порозуміння. Ми переконані, що це обов'язково станеться. Але слід пам'ятати, що Господь кожного особисто спитає – чи був ти миротворцем, чи робив кроки назустріч братові, чи виявляю любов свою до ближніх та одновірців у ділах, а не лише у словах".

powered by lun.ua
Коментарі — 50
lyudmilapetrenko3 _ 27.07.2011 23:00
IP: 95.135.185.---
Ukrainiann1: "Не приходьте до самозваної так. наз. "церкви "КП". Її лідер – колишній полковник КДБ М.А. Денисенко відлучений від Церкви за те, що породив Церковний розкол в Україні. Щодо законності відлучення Денисенка від Церкви незаперечують предстоятелі Автокефальних Церков світу! Денисенко вводить українців в оману, обманює народ України."
Нехай Денисенко, який у 1990 р кинув виклик РПЦ, але не мордвин Гундяєв, який притесався до Русі, Самозванець. Є ще людина в Україні що не знає Коли у Московії із пальм позлазили??? Отакі як тютюновий барон Кирило. Щоб ти сьогодні падлюко здох
Breda _ 27.07.2011 20:48
IP: 93.73.193.---
IoannKo:
Дорогі браття і сестри! Всі, кому дорога Церква!
Не відгукйтесь на зазивання розкольників, яких ніхто у світовому Православ'ї не визнає Церквою. Бо підтримувати їх – то значить ганьбити ім'я Боже та Справу рук Його.
Лукаві суть філаретівці. Вони добре знають що потрібно для єдиної помісної Церкви. Просто покаятися у великому грісі розколу, тоді все те чтого вони бажають на словах більш за все – буде саме собою.
Та досить вже завивати про розкол та канонічність. Кому це цікаво в 21-му сторіччі?
Придумали собі мантру. Людей цікавить духовна підтримка церкви, що виходить з Божого слова та добре гармонізується з українською ідентичністю.
Breda _ 27.07.2011 20:33
IP: 93.73.193.---
R&D:
Русский мир возможен лишь при условии воссоздания СССР, но поскольку эта задача невыполнима, то и нечего про него мечтать. А высказывания Гундяева – это провокация против украинской державности. Что тут поделаешь: "Ну не любит ОН Украину, и всё тут".
Репликация СССР в виде похожих форматов с другими названиями на базе таможенного союза и единовалютного пространства – не дают Путину покоя.
И от Вам Украина в роли Малороссии...
Гундяев не любит Украину... так пусть не ездит сюда как на работу.
Svidomyt _ 27.07.2011 19:25
IP: 178.95.83.---
merja:
IoannKo:
Дорогі браття і сестри! Всі, кому дорога Церква!
Не відгукйтесь на зазивання розкольників, яких ніхто у світовому Православ'ї не визнає Церквою. Бо підтримувати їх – то значить ганьбити ім'я Боже та Справу рук Його.
...се те чтого вони бажають на словах більш за все – буде саме собою.
Це ваше невігластво, чи лукавство???
Це спроба банкрутів від віри залишитися на плаву!!! Їхня церква тоне, бо грішила сотні років!!! Бог її карає за неправедне набуття патріархату, за продажність в часи червоного терору!!! За клептоманію, коли червоні сатанисти знищували УГКЦ, а РПЦ прихопила майно, що від минулих власників залишилося!!! Тепер грішать наклепом на УГКЦ, видаючи повернення майна минулим власникам, за конфіскацію його в УПЦ МП!!! За содомитів в рясі, що керують цією церквою!!! Бог все бачить, все рахує!!! Скоро від цієї церкви не залишиться і сліду!!
887766 _ 27.07.2011 19:19
IP: 91.229.54.---
vasylber:
украинскорусский:
тщены твои потуги...
-
"Украинскорусский" – это как "индоанглийский"? Поскольку Украина больше не название провинции России, поэтому вы пишите о себе ТОЛЬКО "русский".
----------------
Є ще варіянти: КАКЛО-КАЦАП_ ХОХЛОБИДЛОіД
deBirse _ 27.07.2011 19:15
IP: 77.90.254.---
Все мы хорошо понимаем:"Руский мир" – это кремлёвский проект неоимпериализма! Что такое мир человека, и "Русский мир" с этой точки зрения? Мир человека – это атмосфера, которая окружает человека ежедневно. Какая атмосфера и условия жизни составляют "мир" 90% россиян? Сегодня здесь процветает нищета, пьянство и преступность. В мире ценностей действительно высокой духовной культуры сегодня живёт 4% россиян. 6% граждан России (богатые,очень богатые, примкнувшие к ним светские клоуны и проститутки) могут себе позволит жить в "русском мире" гламурной культуры, центром которой является Садовое кольцо и Рублёвка. В Украине ситуация зеркально отражает российскую. Для чего нам интегрироваться ещё и с "русским миром", если у нас такого "украинского" в избытке?!
merja _ 27.07.2011 19:08
IP: 178.94.99.---
IoannKo:
Дорогі браття і сестри! Всі, кому дорога Церква!
Не відгукйтесь на зазивання розкольників, яких ніхто у світовому Православ'ї не визнає Церквою. Бо підтримувати їх – то значить ганьбити ім'я Боже та Справу рук Його.
Лукаві суть філаретівці. Вони добре знають що потрібно для єдиної помісної Церкви. Просто покаятися у великому грісі розколу, тоді все те чтого вони бажають на словах більш за все – буде саме собою.
Це ваше невігластво, чи лукавство???
vurobnuk _ 27.07.2011 18:59
IP: 178.94.164.---
ахтун:
5+
ахтун _ 27.07.2011 18:56
IP: 217.196.166.---
украинскорусский:
Полу-русский, полу-украинец,
Полу-мудрец, полу-невежда,
Полу-подлец, но есть надежда,
Что будет полным наконец.
vurobnuk _ 27.07.2011 18:56
IP: 178.94.164.---
украинскорусский:
Ще раз. Який чи чий ти?
vurobnuk _ 27.07.2011 18:54
IP: 178.94.164.---
IoannKo:
Хто і що тобі розколов?
vurobnuk _ 27.07.2011 18:53
IP: 178.94.164.---
IoannKo:
Nfr oj djyb rjkjkb &
deBirse _ 27.07.2011 18:47
IP: 77.90.254.---
РПЦ давно превратилась из религиозной организации в политическую секту, состоящую при Кремле. Кардинала Синга в 1986 году спросили "почему он не поддержал режим Маркоса во время переворота на Филиппинах, а церковь оказала поддержку повстанцам?".Синг ответил: если церковь венчается с режимом, то она теряет паству и в будущих поколениях вдова. Это и происходит сейчас с РПЦ. Ещё в 18 веке в христианском церковном мире назрели реформы. Однако они коснулись лишь католической церкви, и становления протестантства.Православная церковь так и не приступила к реформированию. В результате самый высокий уровень жизни в странах, где развито протестанство (США); достаточно высокий – в католическом мире (страны Евросоюза); низкий уровень жизни на грани выживания – в странах православия. Патриарх Кирилл во время проповедей любит призывать к аскезе, имея на руке часы за 500 тысяч долларов. Хотя, что делать, его путь к вершинам божьей благодати прошёл через крупный контрабандизм.
facetik _ 27.07.2011 18:45
IP: 91.202.128.---
31 липня відбудеться протестна піша хода "Чорнобиль... Фукусіма... ХАЕС?". Учасники пройдуть 40-кілометровий маршрут з Гощі,Здолбунова та Острога до Хмельницької АЕС,щоб показати, що вони проти добудови 3-го і 4-го енергоблоків на АЕС. Про це повідомили в обласній організації УНП. В рамках акції поблизу с. Вельбівне буде розгорнуто екологічний табір Острозького району.Запрошуємо до участі представників політичних партій, громадських організацій, активних громадян. Разом ми зможемо захистити майбутнє своєї землі! Контактні телефони: (067) 713-10-33, (098) 250-90-30
9 червня 2010 року міністр палива і енергетики України Юрій Бойко і гендиректор російської державної корпорації "Росатом" Сергій Кирієнко підписали угоду про співпрацю в будівництві третього і четвертого енергоблоків ХАЕС. Вартість будівництва щороку зростає. У квітні минулого року Енергоатом оцінював його у 15 мільярдів гривень, нині – вже у 25. Як відомо, це будівництво фінансуватиметься за кошти російського кредиту
украинскорусский _ 27.07.2011 18:45
IP: 178.94.152.---
Svidomyt:
украинскорусский:
vasylber:
украинскорусский:
тщены твои потуги...
-
"Украинскорусский" – это как "индоанглийский"? Поскольку Украина больше не название провинции России, поэтому вы пишите о себе ТОЛЬКО "русский".
михрютка,это как грекокатолический...
Дурню, не вживай цього слова!!! Воно в твою тупу башку не поміщається!!! Ще, нахєр, очі повилазять!!! Нащо воно тобі?!!
я рад,что такие уникумы как ты, оставляют здесь такие коменты...
IoannKo _ 27.07.2011 18:43
IP: 188.231.144.---
Дорогі браття і сестри! Всі, кому дорога Церква!
Не відгукйтесь на зазивання розкольників, яких ніхто у світовому Православ'ї не визнає Церквою. Бо підтримувати їх – то значить ганьбити ім'я Боже та Справу рук Його.
Лукаві суть філаретівці. Вони добре знають що потрібно для єдиної помісної Церкви. Просто покаятися у великому грісі розколу, тоді все те чтого вони бажають на словах більш за все – буде саме собою.
Svidomyt _ 27.07.2011 18:36
IP: 178.95.83.---
совковенко:
budjk:
Читал журнал "Украинская православная церковь", российской церкви. Ужаснулся. Убить за веру и отечество, главный тезис патриарха кирилла, и за это, оказывается, их поддерживает бог. Смерть за это возводит людей в мученики за православную церковь. А как заповедь "НЕ УБИЙ", "НЕ ДЕЛАЙ БЛИЖНЕМУ СВОЕМУ ТОГО,ЧЕГО СЕБЕ НЕ ЖЕЛАЕШЬ". Да нет, что то не ТАК! А не ДЬЯВОЛ ли увел их во искушение, и купил их ДУШИ? Их церковь просто превратилась в один из видов мощного бизнеса и поддерживается такой же властью, от ДЬЯВОЛА! Да это ТЕРРОРИСТИЧЕСКАЯ организация!
А де церква діє по-іншому? Хіба Папа римський виступає проти цинічного вбивства Лівіїї? Релігія й политика це дві сторони одної медалі. Хіба грекокатолична церква не співчувала с Гітлеру?
Спочатку мудак, навчися грамотно писати!!! А далі, нікчемне створіння, трохи повчися!!! Читаю і вуха в'януть від тупорилої дрімучості!!! Ну при чому тут грекокатолики до Гітлера?!!
Zorokko _ 27.07.2011 18:32
IP: 178.93.186.---
Гнати з України всіх московитів, всі храми українські, влада антиукраїнська відбирає силою українські церкви та віддає московитам у яких віри у Бога ніякої немає, попи нахабні, гундявін виконує завдання кремля а не Бога. Не приходити на зустрічі до попа гундявіна, не ходити до церков московитів, З Лаври вигнати всіх чужинців.
Svidomyt _ 27.07.2011 18:30
IP: 178.95.83.---
ZZlyucshiy:
Прийде два убогих-филарет і вэдмэдив. Буга га.
Ти подивись в дзеркало на свою тупу рожу, відразу всрешся від сміху!!!
совковенко _ 27.07.2011 18:30
IP: 94.179.174.---
budjk:
Читал журнал "Украинская православная церковь", российской церкви. Ужаснулся. Убить за веру и отечество, главный тезис патриарха кирилла, и за это, оказывается, их поддерживает бог. Смерть за это возводит людей в мученики за православную церковь. А как заповедь "НЕ УБИЙ", "НЕ ДЕЛАЙ БЛИЖНЕМУ СВОЕМУ ТОГО,ЧЕГО СЕБЕ НЕ ЖЕЛАЕШЬ". Да нет, что то не ТАК! А не ДЬЯВОЛ ли увел их во искушение, и купил их ДУШИ? Их церковь просто превратилась в один из видов мощного бизнеса и поддерживается такой же властью, от ДЬЯВОЛА! Да это ТЕРРОРИСТИЧЕСКАЯ организация!
А де церква діє по-іншому? Хіба Папа римський виступає проти цинічного вбивства Лівіїї? Релігія й политика це дві сторони одної медалі. Хіба грекокатолична церква не співчувала с Гітлеру?
ZZlyucshiy _ 27.07.2011 18:28
IP: 99.30.227.---
Прийде два убогих-филарет і вэдмэдив. Буга га.
budjk _ 27.07.2011 18:23
IP: 46.247.157.---
Читал журнал "Украинская православная церковь", российской церкви. Ужаснулся. Убить за веру и отечество, главный тезис патриарха кирилла, и за это, оказывается, их поддерживает бог. Смерть за это возводит людей в мученики за православную церковь. А как заповедь "НЕ УБИЙ", "НЕ ДЕЛАЙ БЛИЖНЕМУ СВОЕМУ ТОГО,ЧЕГО СЕБЕ НЕ ЖЕЛАЕШЬ". Да нет, что то не ТАК! А не ДЬЯВОЛ ли увел их во искушение, и купил их ДУШИ? Их церковь просто превратилась в один из видов мощного бизнеса и поддерживается такой же властью, от ДЬЯВОЛА! Да это ТЕРРОРИСТИЧЕСКАЯ организация!
Kozak_ _ 27.07.2011 18:23
IP: 213.89.226.---
Ukrainiann1:
Не приходьте до самозваної так. наз. "церкви "КП". Її лідер – колишній полковник КДБ М.А. Денисенко відлучений від Церкви за те, що породив Церковний розкол в Україні. Щодо законності відлучення Денисенка від Церкви незаперечують предстоятелі Автокефальних Церков світу! Денисенко вводить українців в оману, обманює народ України.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ранiше КДБ вербувало всiх священникiв церкви, iнакше iм не дозволяли навiть получати сан. Пiсля розпаду СРСР КДБ приказало довго жити. Тому мае велике значення як та чи iнша людина сприйняла червоне насильство над душами та тiлами громадян колишнього СРСР! Треба у кожному конкретному випадку дивитися окремо! Як я був у комсомолi колись, то що я червоний агент гебiста Путiна?
совковенко _ 27.07.2011 18:22
IP: 94.179.174.---
Новостворена держава Україна розколота, це – факт. Розколота так, що зклеїти, зашпаклювати тріщину ніяим мастилом не вдасться – дуже глибоко матінка -істрія пройшлась по Сходу й ЗУ. Та ще й жару піддають небезкорислиаі писаки.
Для одних "геополітична окупація" Кремлем України, для других – повернення в своє єстество.
Svidomyt _ 27.07.2011 18:21
IP: 178.95.83.---
украинскорусский:
vasylber:
украинскорусский:
тщены твои потуги...
-
"Украинскорусский" – это как "индоанглийский"? Поскольку Украина больше не название провинции России, поэтому вы пишите о себе ТОЛЬКО "русский".
михрютка,это как грекокатолический...
Дурню, не вживай цього слова!!! Воно в твою тупу башку не поміщається!!! Ще, нахєр, очі повилазять!!! Нащо воно тобі?!!
ONLINE
Україна та Європа1108 Зеленський48 Aтака Путіна1268 Уряд реформ415 Донбас21
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter