Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

''Світ обурений''. Огляд міжнародної реакції

06 серпня 2011, 12:48

Світовий конгрес українців вимагає негайно звільнити лідера опозиції"

Арешт колишнього прем'єр-міністра та основного опозиційного лідера під час судового процесу, який широко розцінюється як політично мотивований, є серйозним кроком назад для владних структур України", – зазначається в заяві. Для владних структур є критичним негайно звільнити Юлію Тимошенко і виконувати свої міжнародні зобов'язання", – заявили в конгресі.

Український конгресовий комітет Америки: "Демократії не повинні мовчати, коли порушуються базові права людини"

Український конгресовий комітет Америки також висловив глибоку стурбованість арештом Тимошенко. Як представницький орган американців українського походження, УККА закликає уряд США публічно засудити політичний арешт Тимошенко і докласти всі дипломатичні зусилля для забезпечення безпеки її життя і звільнення. "Вибіркове застосування режимом Януковича правосуддя є лише одним з ряду кроків антидемократичної політики політичного переслідування", – вважають у комітеті.Євросоюз закликає Януковича дотримуватися європейських цінностей

Кетрін Ештон, Верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політки і Віце-президент Комісії, та Штефан Фюле, Єврокомісар з питань розширення і політики сусідства, зробили заяву: "Ми серйозно занепокоєні повідомленнями про арешт лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. ЄС та інші міжнародні партнери України неодноразово наголошували на потребі у справедливих, прозорих та незалежних юридичних процесах, які б допомогли уникнути враження про політику вибіркового правосуддя".

Голова Європарламенту Єжи Бузек: це політичний арешт

Президент Європарламенту Єжи Бузек заявив: "Я стривожений новинами про рішення суду затримати колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Контекст та умови створюють стурбованість щодо політичної природи цього рішення, а також щодо застосування верховенства права в Україні".

Лідер Європейської народної партії – Януковичу: "Терпіння Європи дійшло до краю"

Президент Європейської народної партії (ЄНП) Вільфред Мартенс заявляє, що арешт Тимошенко свідчить про повернення до радянського авторитаризму. Про це йдеться в його заяві, поширеній прес-службою ЄНП. "Мотив ясний – усунення основних перешкод для повернення до радянського стилю авторитаризму. Сьогодні Україна стала до нього на один крок ближче ", підкреслив президент ЄНП. "Я звертаюся до Віктора Януковичу, щоб негайно покласти край цій імітації суду – терпіння Європи досягло своєї межі".

Карл Більдт: Судовий процес проти Тимошенко – це ганебний спектакль

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт у своєм написав "Судовий процес проти Юлії Тимошенко в Україні – це ганебний спектакль. Він наносить серйозну шкоду великій країні".

Сенатор США, екс-кандидат в Президенти: "Наслідки арешту Тимошенко виходять далеко за рамки долі однієї людини"

Сенатор США від Республіканської партії Джон Маккейн заявляє, що арешт Юлії Тимошенко є порушенням базових прав людини. "Я глибоко стурбований арештом колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Ці дії є очевидним порушенням базових прав, які мають захищатися для кожного громадянина у демократичній країні", – йдеться в заяві Маккейна. На його думку, наслідки арешту Тимошенко виходять далеко за рамки долі однієї людини. "Насправді, на кону опинилось майбутнє свободи та демократії в Україні. На жаль, сьогоднішні дії української влади ставлять під питання її відданість основам демократії і, як такі, значно ускладнять шлях України до майбутнього у євроатлантичній спільноті", – наголосив він. "Я закликаю українську владу негайно звільнити прем'єр-міністра Тимошенко та гарантувати права всіх громадян України, незалежно від їхніх політичних переконань", – йдеться в заяві. Згодом на своїй сторінці у Twitter Маккейн додав: "Поганий знак – влада України затримує лідера політичної опозиції".

Переслідування опозиції може перешкодити зближенню України та ЄС, – МЗС Німеччини

Державний міністр Федерального міністерства закордонних справ Німеччини Вернер Хойер (ВДП) висловив занепокоєння арештом колишнього Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Про це повідомляє сайт телеканалу Euronews.

"Існують великі сумніви щодо відповідності застосування арешту. Те, що проти багатьох членів колишнього уряду було порушено справи за звинуваченнями у зловживанні посадовим становищем, викликає підозри щодо політично-вмотивованого правосуддя", – заявив Хойер у п'ятницю в Берліні. За його словами, це може стати "значною перешкодою на шляху зближення України та Європейського Союзу".

Посол Європарламенту: влада злякалась впливу Тимошенко

Арешт екс-прем'єра Юлії Тимошенко є явищем симптоматичним, яке свідчить про переляк нинішнього керівництва України перед опозицією. Про це заявила посол Європейського парламенту Зузана Ройтова, передає "Радіо "Свобода".

"Я здивована, що взагалі дійшло до взяття під варту пані Тимошенко, тому що це однозначний симптом того, що сучасний український естаблішмент боїться її впливу перед виборами, які для України будуть вирішальними", – зазначає посол.

"Тобто те, що сьогодні колишнього прем'єра України заарештували з причин, які не є цілком зрозумілими, а швидше створюють враження цільових, так це є недоброю для України новиною", – додала Ройтова. "По суті, це ще один доказ того, що сучасна влада не хоче мати жодної конкуренції на виборах, які наближаються, що вона прагне перешкоджати опозиції спілкуватись зі своїми виборцями", – вважає посол Європарламенту.

Freedom House висловлює своє обурення з приводу арешту українського екс-прем'єра і лідера опозиції Юлію Тимошенко і закликає до її негайного звільнення.

Про це говориться в офіційній заяві організації. "Це дія, в якій відсутній будь-який авторитет, як в очах міжнародного співтовариства, так і серед багатьох українців. Це останній раунд у невпинному переслідуванні уряду Юлії Тимошенко та інших провідних політичних опонентів", – вважають в організації.

Freedom House зазначає, що "сам процес (над Тимошенко) був затьмарений серйозними порушеннями процедури".

"Суд відмовив Тимошенко в юридичному представництві в двох випадках: провели розгляд без неї або без присутності її адвоката. Більше того, українське законодавство не дозволяє, щоб такі скарги надавалися в той час коли допитують свідків", – нагадали в організації.

"Ми завжди були тієї думки, що правову кампанію проти Тимошенко представляє неправильне використання судових розглядів, щоб чинити тиск на опозиційних політиків", – сказав Девід Крамер, президент Freedom House.

В організації зазначають, що процес "зміцнює розуміння того, що нинішня адміністрація вибірково переслідує Тимошенко з метою примусити її замовкнути".

"Для Сполучених Штатів та Європейського Союзу, щоб Україну бачили як надійного партнера, Україна повинна зробити більше, щоб продемонструвати свою прихильність верховенству права і покласти край таким помилковим розглядам", – наголошується в заяві.

Росія про арешт Тимошенко: суд повинен бути неупередженим

"Газові" угоди 2009 року укладалися в суворій відповідності з національним законодавством двох держав.

Про це говориться в заяві Міністерства закордонних справ Росії з приводу арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко, розміщеному на офіційному сайті.

"Всі "газові" угоди 2009 року укладалися в суворій відповідності з національним законодавством двох держав і міжнародним правом, і на їх підписання були отримані необхідні вказівки президентів Росії та Україні", – говориться в повідомленні.

"Виходимо з того, що судовий розгляд щодо Тимошенко має бути справедливим і неупередженим, відповідати всім вимогам українського законодавства при забезпеченні можливостей захисту та дотримання елементарних гуманітарних норм і правил", – вважають в російському МЗС.

В той же час голова комітету Держдуми у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Олексій Островський вважає, що заради політичної стабільності в Україні не треба було арештовувати екс-прем'єра Юлію Тимошенко.

"Вважаю, було би доцільніше замість переслідування тих, хто, можливо, дійсно брав участь в сумнівних рішеннях та операціях, оголосити економічну, податкову та інші види амністії, пов'язані з можливими злочинами у цих сферах. Щоб нормалізувати ситуацію всередині країни, заради майбутнього України та її громадян, тобто почати жити з чистого листа", – сказав Островський в інтерв'ю "Інтерфаксу" в п'ятницю.

Водночас парламентарій вважає, що, "безумовно, в українському суспільстві йдуть демократичні процеси, свідченням чого є навіть сам факт арешту одного з колишніх керівників країни".

"У сучасній демократичній правовій державі перед законом повинні бути рівні всі без винятку – від рядового громадянина до глави держави", – заявив депутат.

Здебільшого за матеріалами "Української правди"

powered by lun.ua
Коментарі — 334
Morgenstern _ 08.08.2011 09:18
IP: 195.189.241.---
На самому цьому Заході (і на Сході, і в ЛатАмериці) суди над колишніми міністрами, прем"єр-міністрами і президентами – цілком звичайна справа. Декого виправдовували, а дехто отримував пожиттєве, як Фухіморі в Перу. Судять зазвичай за перебільшення повноважень, зловдивання владою і коррупцію. Тобто там – це нормально, доказує рівність всіх перед законом. А в Україні – відразу політичні репресії. Тут можна лише згадати Ходорковського, більшість росіян незадоволена, що він сидить, але з цих незадоволених дуже мало незадоволених тим, що він сидить, а дуже багато – що він сидить ОДИН. Але з іншого боку, якщо хтось скаже, що мовляв судити не можна, бо й інші такі ж самі, то це не правовий підхід. Важливо з когось розпочати, а потім доберуться і до інших – невинних керманичів в цій країні немає, що у владі, що у оппозиції.
Dors28 _ 08.08.2011 07:41
IP: 91.209.51.---
Олег, а вы не думаете что всё это было сплонирыванно для того, что бы запад преостоновил евроинтеграцию Украины в европу.
Якщо не я, то хто? _ 07.08.2011 22:29
IP: 178.94.35.---
.
.
Скажу тільки одне у захист ЮВТ.
Якщо б Тимошенко була винувата,
вона б давно виїхала з України
в будь-яку країну Європи, де б їй надали політичний захисток
.
Вона мала багато шансів так вчинити.
Скажу більше,
їй навіть пропонували такий варіан.

Але вона, рискуючи своїм здоровям і навіть життям,
не виїхала,
не зрадила,
не залишила Україну і українців на поталу бандюковичів.
Не втікла, як свого часу втікали вони.

Це дійсно мужня, смілива і героїчна жінка.
На відміну від "чоловіків", які падали від курячого яйця.

Навіть цей один її поступок
підтверджує той факт,
що вона – не винна!

І ще,
запамятайте імя пятого Президента України:
ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА ТИМОШЕНКО!

Повірте,
я ніколи не помиляюсь в своїх прогнозах.

СЛАВА УКРАЇНІ!
І слава таким жінкам, які вдесятеро сильніші, сміливі, героїчніші
за всіх наших бандюковичів у владі і гетьманів в опозиції,
які давно зі страху насрали в свої гетьманські шаровари.


.
Kp-k _ 07.08.2011 18:19
IP: 72.53.79.---
Пару днів тому, на другий день після арешту Тімошенко, в Торонто проводжали посла України в Канаді пана Осташа. Зібралося десь із понад 200 осіб від різних партій, організацій, груп, бандерівці. мельниківці, ветерани, всі "хвилі" української еміграції Канади і ніхто навіть словечком не обмовився про нашу знасенну подію – арешт Тімошенко. В приватних бесідах радше цю подію коментували стримано, але ЖОДНОГО обурення не було.
ozorro _ 07.08.2011 18:01
IP: 91.202.128.---
ЛЮДЯМ СВЯТО, А КУРЦІ СМЕРТЬ
До смерти, очевидно, досить далеко··Але фактом є те, що вже наша шкіра зачинає тріщати від того порозуміння московсько-польського.
Хто був у Польщі десь у 1926 році,коли неукритою радістю польська преса витала вбивство московського посла у Варшаві, Войкова, коли "диверсійні ватаги" большевицькі передиралися через кордон і під проводом спеціяльно до того вишколених атаманів нападали й нищили польські маєтки, той не пізнав би тепер нового образу Річи Посполитої...Газети пишуть про "великі досягнення" пятилітки...Сталіна величають не тираном, а новим Бісмарком, великим державним мужем..."Вядомосці Літерацкє" видали окреме число, присвячене совітській літературі, де "сам Карл Радек (Жид зпід Тернополя) пише вступне слово, величаючи "соціялістичну культуру"...А коли вбито совітського віцеконсуля у Львові,високі большевицькі урядовці були присутні при вступнім слідстві...одним словом:"братні славянські народи".
// СВОБОДА, Джерзи Ситі, Н. Дж.,середа, 22.11.1933
Хозарин _ 07.08.2011 17:52
IP: 91.222.61.---
Анекдот:
Тимошенко – прокурору: "А тепер покладіть руку на Біблію і покляніться, що все із того, що ви сказали про мене – чиста правда."
Якщо не я, то хто? _ 07.08.2011 13:35
IP: 178.94.35.---
.

Читайте и смотрите!
Известного журналиста Юлии Латинину о аресте Тимошенко!

http://echo.msk.ru/programs/code/799758-echo/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter


.
глід _ 07.08.2011 12:16
IP: 178.95.94.---
Я вестиму Україну до міжнародної ізоляції @ Янукович, 2004
Якщо не я, то хто? _ 07.08.2011 11:08
IP: 178.94.35.---
.

Українці!
Всі, кому не байдужа доля України, демократія і Свобода Слова!
Навіть Білоруси борються, як можуть.
А чи ми – гірші? А чи нам байдуже,
в якій країні і ПРи якій владі житимуть наші діти і онуки?
Оголошується Конкурс на ідеї форм протесту народу ПРоти влади!
ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУС ІДЕЙ ПРОТЕСТУ НАРОДУ ПРОТИ ВЛАДИ!
І обговорювати ці ідеї на УП!
Приймаються всі свіжі, неординарні ідеї,
які не суперечать Конституції!
Пропозиція 1:
Сміятися з влади!
Навіть сама паскудна людина боїться сміху!
Давайте будемо сміятися над владою,
хто як може і де тільки може!
Чекаю на ваші пропозиції!
Не будбте байдужі – нам жити в цій країні!

.
Якщо не я, то хто? _ 07.08.2011 11:07
IP: 178.94.35.---
.

Українці!
Всі, кому не байдужа доля України, демократія і Свобода Слова!
Навіть Білоруси борються, як можуть.
А чи ми – гірші? А чи нам байдуже,
в якій країні і ПРи якій владі житимуть наші діти і онуки?
Оголошується Конкурс на ідеї форм протесту народу ПРоти влади!
Давайте будемо подавати свої ідеї ПРо форми боротьби народу з владою!
І обговорювати ці ідеї на УП!
Приймаються всі свіжі, неординарні ідеї,
які не суперечать Конституції!
Пропозиція 1:
Сміятися з влади!
Навіть сама паскудна людина боїться сміху!
Давайте будемо сміятися над владою,
хто як може і де тільки може!
Чекаю на ваші пропозиції!
Не будбте байдужі – нам жити в цій країні!


.
HolodnyYar2011 _ 07.08.2011 10:42
IP: 178.94.51.---
Vladislav Berdychevsky:
Одні вони совість нації.))))
Yanushesku _ 07.08.2011 09:25
IP: 178.212.247.---
Жаль, что я не в Киеве живу – пришел бы обязательно...Только что смотрел по телику – как все было – сталинские времена возвращаются. Может завтра и за нами придут за то, что мы тут свое мнение высказываем... От этой дурковатой власти можно ожидать чего угодно. Юля написала в своем блоге:"Так хотят меня арестовать, что теряют разум..." А я думаю, что у них не было никогда разума. Какой разум у бандюков?Мозг, как у динозавров...
Якщо не я, то хто? _ 07.08.2011 01:30
IP: 178.94.20.---
.

Читайте
статью политического аналитика Павела Булгака,
которій делает анализ суда над Тимошенко!

Несколько слов в защиту здравого смысла в суде над Тимошенко
Несколько слов в защиту здравого смысла в суде над Тимошенко

Очень интересная, обьективная и взвешенная статья!
Читайте – не пожалеете!


.
krabat-m _ 07.08.2011 01:16
IP: 109.162.115.---
Якщо не я, то хто? _ 07.08.2011 00:48
kompozitor:
"Графо-
ПРоплачений ПР троль..."

Та що ти тремтиш так...Он твій Мєдвєдєв не приховує, що він віце-президент ПР – ліги))))))
Якщо не я, то хто? _ 07.08.2011 00:48
IP: 178.94.20.---
kompozitor:
И grafo _ себя давно сдал как шестерка ПР. Тут все уже ясно. Он и Юща топит своей "заботой" о кормешке капустой в ПР)))
_________
Графо-
ПРоплачений ПР троль для того, щоб відволікати читачів від піднятої в статті теми.
ПРикривається Ющенком.
НасПРавді ПРанальний ПРоплачений заПРоданець!
.
;- (((
SH_Holms _ 07.08.2011 00:27
IP: 195.211.242.---
Chessjoker:
SH_Holms:
kompozitor:

...:-))) ну вот, пытаюсь как-то объяснить людям, что не правильно все то, что произошло и происходит... пытаюсь объяснить доступным языком... может мнение у людей поменяется?...если они не тролли...)) спасибо за поддержку установления истины в отношении Тимошенко...))
Тролли, тролли=) много их.
...а особенно проплаченных...)))
Chessjoker _ 07.08.2011 00:25
IP: 91.209.51.---
SH_Holms:
kompozitor:

...:-))) ну вот, пытаюсь как-то объяснить людям, что не правильно все то, что произошло и происходит... пытаюсь объяснить доступным языком... может мнение у людей поменяется?...если они не тролли...)) спасибо за поддержку установления истины в отношении Тимошенко...))
Тролли, тролли=) много их.
Michael Mayevsky _ 07.08.2011 00:21
IP: 91.201.244.---
Обурений світ.
БЮТ спить.
Як питав би кат-класик: "Есть такая партия?"
І тиша відповіла б...
SH_Holms _ 07.08.2011 00:17
IP: 195.211.242.---
Vladislav Berdychevsky:

...знаешь, Владислав, вот смотрю на твою фотку и себе думаю, а где я тебя мог видеть? А может это ты?...))
SH_Holms _ 07.08.2011 00:12
IP: 195.211.242.---
Vladislav Berdychevsky:
Суть в том, что т.н. демократические страны и их лидеры могут быть осуждены по целому ряду статей в различных судебных инстанциях.
И садят всегда тех, кто проиграл, хотя Буша, к примеру спокойно можно судить в Гааге за развязывание войны в Ираке в 2003 и массовую гибель мирных жителей.
Я тебе уже писал – СУЩЕСТВУЮЩАЯ СУДЕБНАЯ СИСТЕМА ВПОЛНЕ УСТРАИВАЛА ЮВТ, КОГДА ОНА БЫЛА У ВЛАСТИ.
Двойные стандарты свои применяй к себе.
...суть в том, что в статье идет речь о военных преступлениях... и при чем здесь двойные стандарты... у нас, к твоему сведению, чивокуня провел судебную реформу, как одну из первых (если ты не помнишь), поменял Конституцию, депутаты себе продлили до 2012 года жизнь... и при чем здесь Тимошенко, если она с февраля 2010 года не премьер? Что за каламбур у тебя в голове?
SH_Holms _ 07.08.2011 00:07
IP: 195.211.242.---
grafo:
.
Тетяна Монтян
У мене питання до захисту Тимошенко: чому досі не оприлюднений обвинувальний висновок з поабзацними коментарями?
Адже це – прекрасна можливість донести до широких народних мас облудність, цинічність та надуманість звинувачень відносно Юлії Володимирівни.
Ви би з нею погомоніли як два профі
Бо я бачу в суді тільки постановочну оперетку.
...графо, мандян, с Ихельзоном, по науськиванию Колесниченко из ПР начали тут компанию по педофилам...я не вдаваюсь в такие тонкости юриспруденции, как неразглашение следственных материалов, вымогательства денег за типа то, что прикроют дело и т.д... потом Ихельзон, когда его киданули, тут в БУПе написал, что Колесниченко их обманул... извинений мандян я не читал... дискутировать с ней можешь только ты...вопросы? пожелания??...))
SH_Holms _ 06.08.2011 23:59
IP: 195.211.242.---
kompozitor:

...:-))) ну вот, пытаюсь как-то объяснить людям, что не правильно все то, что произошло и происходит... пытаюсь объяснить доступным языком... может мнение у людей поменяется?...если они не тролли...)) спасибо за поддержку установления истины в отношении Тимошенко...))
grafo _ 06.08.2011 23:58
IP: 91.124.105.---
SH_Holms:
grafo:
Тоді піди й поясни Монтян
Може вона виявиться розумнішою, вкурить твої докази.
.
...графо, ты сегодня на грудь что-то принимал?...)) если да, то сколько?...))) начали за здравие, закончили за упокой... при чем здесь мандян?... что с тобой?...))
===

Тетяна Монтян
У мене питання до захисту Тимошенко: чому досі не оприлюднений обвинувальний висновок з поабзацними коментарями?
Адже це – прекрасна можливість донести до широких народних мас облудність, цинічність та надуманість звинувачень відносно Юлії Володимирівни.

Ви би з нею погомоніли як два профі
Бо я бачу в суді тільки постановочну оперетку
.
kompozitor _ 06.08.2011 23:54
IP: 93.72.29.---
SH_Holms:
Vladislav Berdychevsky:
SH_Holms:
http://walt.foreignpolicy.com/posts/2011/06/07/war_crimes_and_double_standards
Почитай, умник, расскажи что думаешь в канве юриспруденции по этому поводу.
...а это ты к чему? что имеет общего то, что написано в статье с делом Тимошенко???
Это очередной ЧМОшник от ПР.
С ними надо говорить на их языке: пшел вон и точка.

Оно ж элементарных норм не знает. А весь свой гонор держит на волне ПР все можно, остальные смирно))))

Ну чего с такими дебилами дискутировать?

И grafo _ себя давно сдал как шестерка ПР. Тут все уже ясно. Он и Юща топит своей "заботой" о кормешке капустой в ПР)))
SH_Holms _ 06.08.2011 23:51
IP: 195.211.242.---
grafo:

Тоді піди й поясни Монтян
Може вона виявиться розумнішою, вкурить твої докази.
...графо, ты сегодня на грудь что-то принимал?...)) если да, то сколько?...))) начали за здравие, закончили за упокой... при чем здесь мандян?... что с тобой?...))
Україна та Європа1108 Зеленський48 Aтака Путіна1268 Уряд реформ415 Донбас21
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter