Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Ар'єв та Гримчак відвідали СІЗО та виявили показуху в камері 242. Запах фарби, клею та свіжої стружки

15 грудня 2011, 22:49

Ось що написав Володимир Ар''єв про відвідни СІЗО на ФБ:

"Вирішили з Юрою Гримчаком подивитися на камери СІЗО безпосередньо. В.о. начальника погодився що це наше законне право (без спілкування з в'язнями – це теж за законом). Попросив лише почекати, поки узгодить це питання з вищим керівництвом. Вище керівництво у вигляді цілого генерала – керівника департаменту – прибуло за 20 хвилин і, на наше здивування, ми пішли всередину. Фотографувати нам заборонили. Ок, мобільні залишили на охороні.

Ми попросили спочатку піти до камери 242, де перед переведенням до санчастини утримували Тимошенко. Пройшли через двір із намальованими на стінах пейзажами – видно щоб додатково нагадати в'язням про переваги свободи над СІЗО – і піднялися на другий поверх одного з корпусів. Номера на камері не було, хоча керівники дітьми клялися що це саме 242. Перше враження – від запаху щойно зробленого ремонта. Дійсно, фото камери на сайті Пенітенціарної служби дуже схожі на те що ми побачили, але... Весь антураж – свіжий. Від шафи пахне деревиною і клеєм – точно як у меблевому магазині. Всередині лежать полички і кріплення – її навіть до кінця не зібрали. Два коротеньких ліжка, раніше було три. Одне прибрали щоб зробити санвузол з душем. Нове металопластикове вікно, кондиціонер. Охайно складені чашки на тарілочках. Очевидно одне – всім цем ще ніхто ніколи не користувався. Представники СІЗО підтвердили – ремонт зробили, поки Тимошенко була у санчастині. Вона цього не бачила. Чи побачить – себто, чи буде вона утримуватися тут після тюремної лікарні – ми не отримали відповіді. Кажуть, подібних камер є кілька, але ми їх не побачимо, бо в них сидять, а з в'язнями спілкуватися можна тільки з дозволу суду.

Друге місце – камера, аналогічна тій, в якій сидить Іващенко. У цьому ж корпусі – рецидивісти, які мають по 5-6 ходок. У них умови найгірші (на Лук'янівці, розрахованій на 2950 місць сидить 3800 в'язнів). Камера як у Іващенка – 8 квадратних метрів разом з туалетом. Пофарбовані стіни, двоярусне ліжко. На столі якісь продукти, на стіні теж невеличкийплазмовий телевізор. Це вікно у світ приносять родичі, всім без вийнятку, Тимошенко теж. Генерал пояснив нам що камера Луценка майже така сама, тільки на три місця. М'яко кажучи, не розгуляєшся.

Всюди доволі тепло, але смердить тютюновим димом. Це рецидивісти палять.

Далі нас запросили подивитися на новий жіночий корпус, куди водили і Єврокомісара Штефана Фюле, коли він відвідував Тимошенко. Збудували за допомогою євроструктур. Обіцяють відкрити 23 грудня – з'явиться 180 додаткових місць. Проблеми перенаповненості не вирішить, але трохи розвантажить інші камери, де сплять по черзі. Можливо, тут після лікування буде і Тимошенко. Кімнати якомога прості, хоча трохи просторіші ніж в інших корпусах. Ті самі двоярусні ліжка, стіл, дві лавки, металеві шафи для одягу, санвузол без душа. Суттєва відмінність – кабельне телебачення. Точніше кабель. Телевізор – від родичів в'язнів.

На виході з СІЗО нас з Гримчаком чекав сюрприз. Точніше – дві камери. Не тюремні – Інтер Та СТБ. Це було особливо дивно, адже про відвідання Лук'янівки ми навіть помічникам не казали. Швидше за все, Пенітенціарна прес-служба вирішила, що ми будемо вражені на виході. Трохи вражені. Особливо показушним ремонтом камери номер 242. Таку кімнату дійсно можна і на сайт вивісити. Тільки фотографій цього приміщення до ремонту, зрозуміло, не зберіглося. Напевно, не було чим похвалитися".

powered by lun.ua
Коментарі — 35
custol _ 15.12.2011 23:44
IP: 93.75.37.---
Dobry Den:
custol:

БЮТовцы сами и просили вывесить фото. Вывесили. Все равно не так. Предвыборная лихоманка.
Просю имена
Dobry Den _ 15.12.2011 23:42
IP: 195.69.87.---
custol:

БЮТовцы сами и просили вывесить фото. Вывесили. Все равно не так. Предвыборная лихоманка.
custol _ 15.12.2011 23:40
IP: 93.75.37.---
Colonello:
:) – яка ваша точка зору – громадянка Тимошенко – має утримуватися в набагато кращих умовах – ніж решта увязнених?... – чи однаково комфортні умови – мають бути створені для всіх?...
.
Как вы, очевидно, я надеюсь, Догадываетесь, НИКТО ИЗ В"ЯЗНІВ НЕ МОЖЕТ ВЫБИРАТЬ ГДЕ, В КАКОЙ КАМЕРЕ СИДЕТЬ. Людей содержат или переводят в ту камеру, в какую считают нужной. И так же для того, что бы делать и вбрасывать в интернет вот такое видео "о прекрасной жизни в камере СИЗО".
львів-750 _ 15.12.2011 23:36
IP: 178.137.16.---
Andrey-from-East:
Зачем бютовцы устроили этот цирк? Для ни так важно, чтоб верили в катування?
___ Жертва катувань повинна виглядати відповідно...

Юлия Тимошенко – символ демократии в Украине. И я считаю, что Нобелевский комитет и страны Европы помогут переломить нынешнюю ситуацию. Очень важно, чтобы украинской власти весь мир обозначил задачу N1 – освобождение несправедливо осужденного человека, над которым, вдобавок, сегодня продолжают издеваться (Королевська)
custol _ 15.12.2011 23:33
IP: 93.75.37.---
Colonello:
.
:) – пане Мєдвєдєв – то який сенс того примітивного вовтузіння навколо камер-санвузлів?...

.
Це треба спитати у Янука.
Colonello _ 15.12.2011 23:29
IP: 109.201.254.---
.
:) – пане Мєдвєдєв – то який сенс того примітивного вовтузіння навколо камер-санвузлів?...
.
:) – яка ваша точка зору – громадянка Тимошенко – має утримуватися в набагато кращих умовах – ніж решта увязнених?... – чи однаково комфортні умови – мають бути створені для всіх?...
.
custol _ 15.12.2011 23:29
IP: 93.75.37.---
Andrey-from-East:
Зачем бютовцы устроили этот цирк? Для ни так важно, чтоб верили в катування?
Это БЮТовцы оказывается устроили весь этот цирк! Это они оказывается вывесили эти фото и видео брехливые! Да еще и возмущаются чего й то! Безобразие какое то!
индиго51 _ 15.12.2011 23:26
IP: 194.177.25.---
Янек в подростковом возрасте привык мастурбировать, подглядывая в женском туалете – что никак не может забыть в своем зрелом. Вот и подглядывает за Тимошенко
Andrey-from-East _ 15.12.2011 23:21
IP: 95.133.116.---
Зачем бютовцы устроили этот цирк? Для ни так важно, чтоб верили в катування?
Dobry Den _ 15.12.2011 23:14
IP: 195.69.87.---
То ж чудово, що пахне. Аби не воняло.
ONLINE
Корупція1288 Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

1
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

5
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

22
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter