Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Група депутатів першого скликання закликала більшість у ВР не поступатися ГТС

10 січня 2012, 09:50

До мене звернувся Володимир Пилипчук із проханням поширити заяву, яку підписали кілька поважних та шанованих осіб"Ми, народні депутати Верховної Ради України 1-го скликання що нижче підписалися, звертаємось до Вас із проханням і вимогою припинити розбазарювання національних надбань України.

Запланована, організована Партією Регіонів і здійснена кожним з Вас особисто здача газотранспортної системи України Росії буде злочином перед народом України, зрадою її національних інтересів, порушенням даної вами присяги, але не розв'яже і не вирішить надуманих і штучно створених олігархами газових проблем України.

Українській владі газу власного видобутку достатньо для забезпечення населення України, зокрема комунальних потреб. Україна повинна перестати купувати газ в Росії задля задоволення виробничих потреб олігархів за кошти бюджету, тобто за кошти всіх громадян України – платників податків. Чому весь народ України має сплачувати податки до бюджету для того, щоб за них закупити газ олігархам? Чому вони не хочуть закуповувати газ за власні кошти, а отримавши прибутки, виводять їх за межі України в офшори і штучно створюють заборгованість перед бюджетом і Нафтогазом? А ви, парламентарі разом із Президентом, зловживаючи наданими вам повноваженнями, злочинно списуєте її законодавчими актами. Олігархи повинні закуповувати газ напряму в Газпрому для виробничих потреб за кошти власного, приватного бізнесу, як це здійснюють всі бізнесмени у всіх країнах світу, закуповуючи сировину, матеріали, комплектуючі і енергоносії для потреб власного бізнесу. Нехай олігархи зароблені прибутки інвестують в енергозбереження, в диверсифікацію джерел енергопостачання, а не у вілли, маєтки, приватні яхти, літаки та виробничі активи за кордоном.

Молдова, Вірменія, Білорусь віддали свої ГТС Росії – і в них економічне процвітання не наступило. Чому Польща, Німеччина, Італія, Болгарія не віддають Газпрому Росії свої ГТС? А коли бізнесменів цих країн перестала влаштовувати контрактна ціна на російський газ, вони подали до Стокгольмського суду і отримали бажані знижки цін на газ. Чому українська влада відмовляється йти таким самим шляхом? Можливо тому, що за здачу нашої ГТС Росії ви розраховуєте мати чи вже маєте персональну вигоду?

Наша ГТС буде фізично потрібна Україні і після вас – для забезпечення газорозподілу між українськими споживачами. І буде вона економічно вигідною – внаслідок зміни тарифів з Росією, внаслідок того, що олігархи сповна самостійно платитимуть за газ Росії, і внаслідок того, що європейці купуватимуть газ в Росії на східному кордоні України і платитимуть європейський розмір транспортного тарифу.

Україна планує приростити обсяги газу власного видобутку, розпочати видобуток сланцевого газу, отримувати через термінали зріджений газ. Врешті, Україна може отримувати газ і через Європу, коли він туди надходитиме з Середньої Азії по газогонах, які проектуються і плануються до будівництва. Але якщо ГТС України буде під контролем Газпрому – в оренді, у власності чи в консорціумі, – то Росія нічого з переліченого Україні не дозволить, бо їй буде не вигідно, щоб Україна зменшувала обсяги закупівель російського газу. Тобто будь-який вид втрати контролю України над власною ГТС піде на шкоду її економіці і на додаткові збитки її громадянам.

Збитковість газотранспортної системи України спричиняється низьким тарифом за транспортування російського газу в Європу, неповною сплатою олігархів за газ, списанням боргів олігархів перед структурами "Нафтогазу" і бюджетом.

Невже ж ви думаєте, що Росія хоче взяти ГТС в оренду лише для того, щоб платити орендну плату Україні, щоб збільшити отримання Україною платежів за транзит, чи щоб ремонтувати ГТС за кошт Росії, чи щоб українські олігархи і надалі не сплачували належні платежі?

Далебі ні! Коли Росія орендуватиме нашу трубу, то, звісно, забажає мати на цьому прибуток. А звідки він приросте? Лише за рахунок одного джерела – від підвищення плати українськими споживачами за газ і його доставку в домівки українців. Тобто прибутки Росії – орендаря української труби – будуть отримані виключно за рахунок збільшення платежів простих українців. І ви тоді скажете українцям: "Ми не винні. Спрямовуйте свої претензії і судіться з Газпромом Росії!"

Якщо ви, депутати провладної більшості парламенту України, не маєте хабарів від здачі української ГТС Росії, але маєте совість і нічого не можете вдіяти, щоб здійснити економічні перетворення, зокрема в газовому секторі, на благо українців, – не чиніть злочин, не беріть гріх на душу, а майте мужність достроково скласти з себе повноваження і призначте дострокові вибори. Ми, депутати першого скликання, що організували відновлення державної незалежності України, мали таку мужність і так вчинили, коли не зуміли дійти згоди і не змогли зупинити погіршення становища в українській економіці.

Народні депутати України першого скликання:

Володимир Пилипчук

Олесь Шевченко

Левко Лук'яненко

Богдан Горинь

Арсен Зінченко

Олександр Барабаш

Олександр Костюк

Яків Зайко

Іван Бойко

Олександр Гудима

Олександр Піскун

Микола Поровськийм. Київ, 9 січня 2012 р."

powered by lun.ua
Коментарі — 87
OlexaHolmskyi _ 17.02.2012 14:11
IP: 95.135.61.---
Діяти жорсткіше, реагувати жорсткіше, шукати, підтримувати, обєднувати однодумців, дозволяти компроміси тільки на проукраїнській платформі.
Рибачук, Тарасюк, Гриценко... Список можна продовжити. Якщо ВИ не будете РАЗОМ, то і поокремо ви не будете цікаві нікому.
OlexaHolmskyi _ 09.02.2012 17:09
IP: 95.135.210.---
"Нет в этом мире мельче, сволочнее и хамовитее особи, чем кацап. Рождённый в нацистской стране, вскормлённый пропагандой нацизма этот никогда не станет Человеком. У его страны нет друзей – либо холуи, либо враги. Его страна способна только угрожать, унижать и убивать. И за сохранение этого статуса Рассеей рядовой кацап готов пожертвовать собственной жизнью, жизнями своих родителей и детей, качеством жизни собственного народа. Воистину: кацапы – звери. Лютые, кровожадные, но... смертные".
(А.И.Солженицын)
OlexaHolmskyi _ 03.02.2012 16:14
IP: 95.135.212.---
Шановні підписанти, де ви, з ким ви, хто ви сьогодні?
OlexaHolmskyi _ 12.01.2012 11:23
IP: 95.135.75.---
Лариса Оріана:
SH_Holms:
вот сижу и уничтожаю архивы...))
___ Ну давайте, бо поки ви не відпустите минуле, майбутнє не настане.
Ціную ваш гумор і настрій у такий пізній час. І нехай уже швидше приходить весна!
SH_Holms _ 12.01.2012 09:46
IP: 195.211.241.---
"На сегодня внешний долг достиг 123, 4 млрд. долларов. Из этой суммы 53 миллиардов долларов необходимо погасить в следующие 12 месяцев. А сейчас валютные резервы страны составляют лишь 33 миллиарда", – считает экс-министр финансов Виктор Пинзеник. Арифметика играет в команде противника. Ее никак не задевают заклинания украинских чиновников, и даже оптимистичное вранье уникальных персонажей типа Азарова или Чечетова. Она опирается на реальные цифры. И проблемы индейцев шерифа, как и раньше, не волнуют. Хотите жить лучше? Выбирайте других индейцев...
http://donetskie.com/stati/grivna-prigovor-vstupit-v-silu
SH_Holms _ 12.01.2012 09:45
IP: 195.211.241.---
Дефицит платежного баланса Украины за год с ноября 2010 по ноябрь 2011 вырос в шесть раз. Это официальное сообщение НБУ. Дефицит торгового баланса превышает 10 миллиардов долларов. Экспорт падает. Импорт, в котором более 70% составляет российский газ, растет в цене вместе с этим газом. Кроме того, украинский инвестиционный климат, ухудшение которого в 2011 году зафиксировал ряд международных рейтингов, не способствует притоку инвестиций. Поищи дурака, который инвестирует туда, где у него предприятие могут просто отобрать. Кончились.
"Резервы, по моим данным, за последние три месяца просели на 7 миллиардов долларов, местные бюджеты пусты (как тут не вспомнить предновогодние блокады от казначейства), отрицательное торговое сальдо за десять месяцев 2011 года – 11,372 млрд. долларов. В такой ситуации у курса есть два варианта: он вырастет или до 9 гривен за доллар, или выше 11 гривен", – говорит бывший глава НБУ, нардеп Арсений Яценюк.
вытька _ 12.01.2012 09:31
IP: 176.8.65.---
Если взять цветной бумаги

Ручку, ножницы и клей

И еще чуть-чуть отваги

Можно сделать сто рублей. А тут всё по-взрослому...не до вас избранники – первого созыва...
Юрий-Богдан Домбровский _ 11.01.2012 20:49
IP: 91.124.104.---
То нє, панове. Де с ти моя квота
на метр той стратегічної труби?
Жиб обміняти на флакон "Вермота",
та лазер-диск від групи "Пісняри".
немезіда _ 11.01.2012 20:18
IP: 91.215.145.---
Всі партії якось обходять таке питання: А чому держава за наші, здерті з народу кошти бюджету закуповує газ для приватних підприємств, які належать масонам-олігархам, які мають з вкрадених у народу підприємств шалені статки.
І нікому в голову не спаде, що хай Фірташі, Коломойські, Ахметови, Ярославські,Жеваги, як приватні підприємці, самі закуповують газ в російських братанів та домовляються з ними за ціну. Для підприємств комунальної форми власності та на побутові потреби нам вистачить газу власного видобутку!
А щодо рейтингів, то сьогодні перше місце посідає ВГО Всенародний Фронт Порятунку України, програма якого оприлюднена на сайті http://lalak.org.ua/ для всенародного обговорення.
Саме радикальна програма Фронту й має набільшу підтримку виборців.
Для того, щоб знати рейтинги партій, надрукуйте їх програми, та для отримання найбільш точного результату не полініться, а сядьте в потяг Київ-Харків, роздайте програми по купе, а через три години зберіть результати обговорення і тоді ви побачите, що програма Всенародного Фронту Порятунку України має 80% голосів. От і брийте сідниці, панове олігархи, масони та бандити!
Fedor K _ 11.01.2012 18:46
IP: 93.127.32.---
Да кто ж их будет слушать? Тут давеча весь первый созыв скопом охарактеризовали, как "бандерский"
bmi _ 11.01.2012 17:24
IP: 178.219.95.---
vpk66:
bmi _ 11.01.2012 13:31
Вельминешановний добродію!

А хто по національності олігархи: ненайбідніший Ахметов, Валерій Хорошковський, Василь Хмельницький, Сергій Тигіпко, Віталій Гайдук, Сергій Тарута?
Звісно, шо найобдарованіші українці! не тіко бібіпка, а й пінчукартцентр – теж українці. А в Ахмєтава – взагалі, козацьке, а мо"й сарматське коріння...
vpk66 _ 11.01.2012 15:34
IP: 95.132.7.---
bmi _ 11.01.2012 13:31
Вельминешановний добродію!

А хто по національності олігархи: ненайбідніший Ахметов, Валерій Хорошковський, Василь Хмельницький, Сергій Тигіпко, Віталій Гайдук, Сергій Тарута?
bmi _ 11.01.2012 13:32
IP: 178.219.95.---
Chorniy:
Я був на Майдані.Реально все там робили Тимошенко і Луценко.Ющенко був тіпа над усім,як ікона.
Тому і сидять Т і Л,але без Ю.
Шо, з пахлом приходив?
bmi _ 11.01.2012 13:31
IP: 178.219.95.---
Oleksa Zaporog:
Нарешті хоч у когось прокинулась свідомість поставити питання чому, власне, держава за гроші подат-
ківців купує газ цим жирним свиням.
_____________________
От се, якраз, й найменше тут обговорювалося.
А на загал, у суспільстві – взагалі, ніхто ні пари з вуст...
Ми ж єдіни! Ми ж всє как адін! Нєвіданнає їдінства алігархав-жідов і прастова народа,учітєльніц, даярок, разнарабочіх-люмпєнов...
А єслі еті жіди-алігархі та плюнут, абідяцца й виїдуть до дідькової матері...Как жє народ, на ІХНІХ! хвабріках-заводах? Кто ж ім капєєчьку "састала "даст? Как жє ім, сіромахам, бєз баріна та жіть?
Oleksa Zaporog _ 11.01.2012 12:43
IP: 95.134.15.---
Нарешті хоч у когось прокинулась свідомість поставити питання чому, власне, держава за гроші подат-
ківців купує газ цим жирним свиням.
Chorniy _ 11.01.2012 07:15
IP: 176.8.143.---
Я був на Майдані.Реально все там робили Тимошенко і Луценко.Ющенко був тіпа над усім,як ікона.
Тому і сидять Т і Л,але без Ю.
bmi _ 11.01.2012 00:02
IP: 178.219.92.---
SH_Holms:
bmi:

А як без ваших емоцій?
Ви, особисто, тоді, в той вечір-ніч -були там?
...я тут цитирую статью, на которую дал ссылку... а там, тогда я не был...
Зрозумів. Це звичайне..., посилання на статтю про дійство, обговорення дійства в такому вигляді, як його подає автор. А автор має своє, спєццфічіскає відініє. А тут, нас, переповнюють емоції, ми даємо вже оцінки...
і т. д. і т. п.
SH_Holms _ 11.01.2012 00:01
IP: 195.211.241.---
Лариса Оріана:

...ладушки... быстрейшего Вам выздоровления и спокойной ночи...)))
SH_Holms _ 10.01.2012 23:56
IP: 195.211.241.---
Лариса Оріана:
bmi:
Шо на вас так впливає? Ше ж не весна!
___ Я хора))))
...чем я Вам могу помочь?)))
bmi _ 10.01.2012 23:55
IP: 178.219.92.---
Лариса Оріана:
Анекдот такий є
_________________________
Ясно. Хворіти зара страшно, ніззя.
Здоров"я вам.
SH_Holms _ 10.01.2012 23:54
IP: 195.211.241.---
bmi:

А як без ваших емоцій?
Ви, особисто, тоді, в той вечір-ніч -були там?
...я тут цитирую статью, на которую дал ссылку... а там, тогда я не был...
SH_Holms _ 10.01.2012 23:54
IP: 195.211.241.---
Лариса Оріана:

...Ну давайте, бо поки ви не відпустите минуле, майбутнє не настане.
...в отличие от некоторых, я не живу прошлым, потому что его уже никогда не вернуть...)) и если Вы читали статью, то она о трех политиках, а не об одном, Вами коханом...)))
Лариса Оріана _ 10.01.2012 23:52
IP: 178.137.16.---
bmi:
Лариса Оріана:
bmi:
Шо на вас так впливає? Ше ж не весна!
___ Я хора))))
Шось, звиняйте, чи недочув, чи не пойняв...
___ Анекдот такий є
- ти хто?
- орел.
- а чого такий маленький?
- бо хорий (хворий)
bmi _ 10.01.2012 23:47
IP: 178.219.92.---
Лариса Оріана:
bmi:
Шо на вас так впливає? Ше ж не весна!
___ Я хора))))
Шось, звиняйте, чи недочув, чи не пойняв...
bmi _ 10.01.2012 23:46
IP: 178.219.92.---
SH_Holms:
Згадаймо, коли люди на Майдані вже почали відверто стомлюватися від стояння, саме Тимошенко дала команду – вперед, на Банкову, до президентської адміністрації!
_________________
А як без ваших емоцій?
Ви, особисто, тоді, в той вечір-ніч -були там?
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter