Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

"ЄЕСУ" – нудний жіночий роман на тлі кривавого гангстерського детективу, героями якого мала б стати помолоділа верхівка ПР

20 квітня 2012, 16:30

Українська бізнес-еліта на початку 90-х формувалася із двох соціальних груп – бандитів та колишніх комсомольців-активістів, у тих та інших плуталася під ногами вже підтоптані на той момент представники комуністично-господарської номенклатури.

Період первинного накопичення капіталу в історії жодної нації не належить до найромантичнішого. В цьому можна переконатися, погортавши відповідні глави "Капіталу", де це добре показано на прикладі Англії. Наприкінці 90-х, в бутність редактором "Киевских відомостей" я зробив Карла Маркса колумністом газети, і витяги із його фундаментальної праці, присвячені початковій історії британського капіталізму, отримали чималий читацький відгук. Україна не стала виключенням, але навіть в межах всесвітніх законів первинного накопичення продемонструвала два стилі: жорсткий донецько-бандитський та м'який комсомольско-дніпропетровський.

Перші, озвірілі та здичавілі діти вулиць шахтарських передмість, торували собі шлях у світле майбутнє без жодних правил та пережитків радянської моралі, з калашем навкося. Інші ж або походили з інтелігентних сімей, або раніше ніж пірнути в море нових можливостей, встигли окультуритися на партійній роботі. Походження та виховання далося-таки взнаки, і вони не підривали своїх конкурентів разом із стадіонами. Так в межах одного мейнстріму утворилися дві субкультури. Не дивно, що виграли жорсткіші та жорстокіші. Нині вони не просто успішно завершують безконкурсний і напівдармовий, прямо в стилі 90-х, розподіл решток державної власності, але ще й розправляються з колишніми бізнесовими та теперішніми політичними конкурентами.

Історія ЄЕСУ з якимись шубами – це нудний жіночий роман порівняно з багатотомним кривавим гангстерським детективом, героями якого мала стати помолоділа верхівка Партії регіонів та сформованого нею уряду. Кримінальна справа по ЄЕСУ знадобилася їм не лише для поглиблення розправи над Тимошенко, а й для того, щоб відволікти увагу людей від того явища і тих героїв, які уособлюють донецьку мафію. До речі, автора однойменної книжки її герої давно засудили.

Щодо суті справи ЄЕСУ, то її, добре відомо, було сфабриковано понад 10 років тому на завдання Кучми. "Фабрика" знаходилася поруч із знаменитим диваном, і технології можна простежити на вже розшифрованих плівках Мельниченка, а є ще записи, які чекають свого часу. Але навіть за Кучми складу злочину довести не змогли.

11 листопада 2005 року Верховний Суд України на спільному засіданні двох палат (всього зібралося 46 суддів) одностайним рішенням встановив, що справи по ЄЕСУ закриті з дотриманням вимог чинного кримінально-процесуального законодавства компетентними органами і посадовими особами, набрали чинності та є обов'язковими для виконання.

На той момент це рішення ВСУ було безпрецедентним в історії українського правосуддя, бо таким розширеним складом – 46 суддів – він не збирався жодного разу за всю історію. Це дає певну гарантію об'єктивності і незаангажованості прийнятого рішення.

Навмисне назвав повну дату. Йдеться про період, коли Василь Онопенко, виходець із БЮТ, ще не був головою Верховного Суду, а Тимошенко вже два місяці як не була прем'єр-міністром, а Ющенко вже уклав меморандум про співпрацю з Януковичем.

Таким чином, найвищий судовий орган держави поклав кінець десятирічній судовій тяганині та погодився з абсурдністю звинувачень, висунутих режимом Кучми на адресу Тимошенко, фактично визнавши їх політичним замовленням.

Рішення Януковича знову реанімувати сто разів "пережовані", закриті усіма судовими інстанціями справи ЄЕСУ позбавлене будь-якого здорового глузду, у ньому відсутня жодна юридична логіка, а тим більше – воно не має нічого спільного з правом та правосуддям загалом. Просто влада хоче домалювати Тимошенко до тих 7 років які є, іще 12.

Що стосується суті висунутих за наказом Януковича на адресу Тимошенко звинувачень, то, окрім згаданого рішення ВСУ, яке вже саме по собі виключає будь-яку законну можливість поновлення відповідних кримінальних справ, доречно зазначити наступне:

По-перше, Юлії Тимошенко приписується злочини за період, коли вона взагалі не працювала в ЄЕСУ. Всі наявні в СБУ та прокуратури матеріали стосуються 1997-98 років, тобто періоду, коли Юлія Тимошенко була депутатом Верховної Ради.

По-друге, минули всі можливі строки давності, які, за інкримінованими Тимошенко статтями, становлять десять років. 1997-1998 плюс 10 це – 2007-2008, але аж ніяк не 2011 чи 2012.

По-третє, нові-старі справи проти Тимошенко побудовані виключно на тому, що "вона могла давати якісь усні вказівки" керівництву компанії, у якій уже два роки не працювала. Зокрема, звинувачення ґрунтуються на твердженні, що Юлія Тимошенко, будучи народним депутатом, нібито в усній формі вказувала своїм колишнім підлеглим, яким чином оформляти податкову звітність, яка в подальшому дала підстави для незаконного, з точки зору слідчих, відшкодування ПДВ з бюджету. Водночас жодних документально підтверджених доказів таких "усних вказівок" у слідства нема. Більш того, ті особи, які повинні начебто вважатися співучасниками цього "злочину", навіть не були допитані. А не допитали, бо слідчі наперед знають точну відповідь: ніяких вказівок Тимошенко їм не давала.

По-четверте. В одній із справ, де Тимошенко приписують "замах на розкрадання коштів", її провина полягає лише у тому, що через неправильно заповнену, нібито за усною вказівкою Тимошенко (знову ж таки, бездоказово), декларацією на відшкодування ПДВ податкова, провівши перевірку, відмовилася повертати компанії ЄЕСУ цей податок. Виходить, що злочином (замахом на розкрадання державних коштів) влада сьогодні вважає вже саму подачу документів на відшкодування ПДВ, що роблять усі підприємства-експортери. І якщо податкова цей податок повертати відмовилася, то, виходить, треба автоматично заводити кримінальну справу...

По-п'яте. Наступне обвинувачення подібне до попереднього з тією лише різницею, що ДПА, очолювана у ті роки Азаровим, протягом двох років ПДВ таки повернула. Як тепер виявилося, начебто незаконно, а сам факт такого відшкодування вже називається "заволодіння коштами держбюджету". Знову Тимошенко, не маючи відношення до ЄЕСУ, буцімто давала якісь усні вказівки і знову доказів цього у слідства нема. Як відомо, ПДВ повертають підприємцям тільки після ретельних перевірок. І якщо відомство Азарова визнало можливим це зробити, то кримінальну справу треба порушувати проти нинішнього прем'єра та відповідальних посадових осіб, а не проти Тимошенко, яка точно не могла силою примусити податкову повернути ПДВ.

Словом, ще одна політична справа, в якій підсудна не може розраховувати на правосуддя.

powered by lun.ua
Коментарі — 82
atol _ 23.04.2012 16:22
IP: 176.8.163.---
atol:
агіт.робота в соц.мережах.
atol _ 23.04.2012 16:19
IP: 176.8.163.---
http://www.odnoklassniki.ru/group/55945475784736
vpk _ 23.04.2012 07:51
IP: 94.158.34.---
Mirazh1:
case0lc:
Mirazh1:
Я никогда ПР не поддерживал и не буду, в отличие от вас, юльков, поддерживающих ПРиБЮТ.
Ти "противсіхами" не прикривайся. Видно зразу, що ти "голубий". Всі регіональні "методички" вже встиг тут прочитати: "воровка", "вбивця" і т. д.
Уважаемый и маловменяемый юльок, пожалуйста не врите.- где я называл ее убийцей? Воровка – это факт, спросите у любого человека кто у нас зек и кто воровка, и все кроме юльок вам скажут – Янык и Юля. Это факт.


Что поделаешь быдло есть быдло и в Украине его много и посему придется быть Януковичу президентом еще 10 лет пока вы все не передохните на свалке лишившись пенсий и квартир или не научитесь различать добро и зло.
lohik _ 21.04.2012 21:58
IP: 91.214.32.---
Зараз над Тимошенко чиниться насильство і розправа...Чому її не захищають потужні міжнародні адвокати?...Грошей нема?...Зверніться до діаспори...Там є адвокати
Чому для Тимошенко за границею не наймуть потужнього адвоката?...Статті на блогах, де пишеться правда, сили в судах не мають...
lohik _ 21.04.2012 21:37
IP: 91.214.32.---
Gelen _...С "газовым делом" донецкие заведомо лоханулись – оно было рассчитано на внутреннее потребление, им хотелось внушить людям, что ЮВТ как политик не заслуживает доверия,и именно по ее вине... у донецких ни фига не получается... Но внешняя реакция оказалась для них неожиданно резкой, в ЕС донецкую шпану решительно отказались понимать – путать мененджмент и политическую ответственность с уголовной в Европе не умеют. Поэтому нашей родной шпане пришла в тот орган, которым они думают, мысль быстренько перескочить на понятную... европейцами статью о неуплате налогов. В надежде выбить у ЕС... аргументы (про политическое преследование ЮВТ) прямо перед саммитом...Слава Богу, что донецкие так глупы – начни они с самого начала прессовать ЮВТ за неуплату налогов, ЕС могли бы шпане и поверить. Но Бог шельму метит, и когда гневается, отнимает у грешников разум (если он у них был ранее)...___100%!...Ярлык "Юля – воровка" не проходит...Поэтому ими готовится ярлык "Юля-убийца"...Все фальсификуют
dob _ 21.04.2012 11:33
IP: 37.115.248.---
Saksen:
Mirazh1:
Мне все равно что приписывает эта власть Тимошенко, но я знаю одно точно -...
========
А я точно знаю, что ты пассивный педераст рыглоид.)))))))))))))
1000%!
Северянин _ 21.04.2012 09:15
IP: 94.179.223.---
Saksen:
Северянин:
adesa:
автору необходимо определиться – суды в Украине продажные или нет? есть конечно подварианты – если за нас, то честные, если против – то продажные
-------------------
+ 100!
==========
А ты тут как тут, луганский рыгл-вышкребок.
Все "суды" сейчас рыгловские, как в твоем родном даунтауне Луганске
---------------------
Кстати меня лично в свое время О.Медведев здесь же уговаривал больше не голосовать за ЮВТ... я ему нацсвидомую картину избирателей портил.
Да что я вам напоминаю... По стилю вы наверное сам Автор – славный защитник БЮТоЛозинских и победитель ЮВТ.
За ПР не голосовал никогда, проживаю в Харькове. Был грех голосовал за Ющера, ЮВТ ну и "противвсех".
Я это к тому что О.Медведеву уже пора переходить на сторону ВФЯ в открытую, а то тайная дискредитация ЮВТ стала очень явной и смешной.
Mirazh1 _ 21.04.2012 05:21
IP: 24.34.183.---
case0lc:
Mirazh1:
Я никогда ПР не поддерживал и не буду, в отличие от вас, юльков, поддерживающих ПРиБЮТ.
Ти "противсіхами" не прикривайся. Видно зразу, що ти "голубий". Всі регіональні "методички" вже встиг тут прочитати: "воровка", "вбивця" і т. д.
Уважаемый и маловменяемый юльок, пожалуйста не врите.- где я называл ее убийцей? Воровка – это факт, спросите у любого человека кто у нас зек и кто воровка, и все кроме юльок вам скажут – Янык и Юля. Это факт.
"Голубые" – это быстрее юльки чем те которые были против всех, так как им обьясняли внятно что Юлю нельзя поддерживать ибо только с ней Янык может пройти, но вы же не слушали... Наверно очень сильно хотели иметь зека президентом?
Sellander4 _ 21.04.2012 02:58
IP: 68.199.247.---
aret4:
Sellander4:
Вы похожи на идиота, милейший! При чем тут Бойко?
Как же вы утомительны в своих ужимках... Виляете как колесниченко под сапогом. Напоминаю вашу цитату, от которой вы старательно уползаете "Так что перед тем, как обвинять кого-то в воровстве, потрудитесь заплатить налоги!" и повторяю вопрос – как так получается, что гражданам осуждать ПР можно только заплатив налоги (кстати, с чего вы вообразили, что ваши собеседники их не заплатили?), а сама ПР имеет моральное право сажать своих конкурентов, занимаясь откровенным казнокрадством? Не находите, что это слегка двулично?
Биомасса тупа до безобразия! Я могу вас спросить: Виляете как колесниченко под сапогом. А сама ПР имеет моральное право сажать своих конкурентов, занимаясь откровенным казнокрадством? Не находите, что это слегка двулично?
case0lc _ 21.04.2012 01:25
IP: 95.133.166.---
Mirazh1:
Я никогда ПР не поддерживал и не буду, в отличие от вас, юльков, поддерживающих ПРиБЮТ.
Ти "противсіхами" не прикривайся. Видно зразу, що ти "голубий". Всі регіональні "методички" вже встиг тут прочитати: "воровка", "вбивця" і т. д.
Mirazh1 _ 21.04.2012 01:15
IP: 24.34.183.---
Vivat UA:
Mirazh1 _ 20.04.2012 23:21IP: 24.34.183.Янык не установит справедливости, но даже если изза мести посадит вора, что здесь плохо? Вор должен сидеть в тюрьме. (Янык тоже)

Так ты сам ВОР И ПРЕСТУПНИК,благодаря рыгам.!
За меня не переживайте, я не опущусь так низко чтобы жить в стране где президентом зек, а его ближайший соперник – нечестная воровка. Но за Родную землю и за свой народ душа болит.
Mirazh1 _ 21.04.2012 01:11
IP: 24.34.183.---
Saksen:
Mirazh1:
.
===========
Это про "всеониодинаковые" после 2 с лишним лет господства твоих хозяев ты будешь впаривать своей маразматической бабушке. А тут дураков, ведущихся на ваш рыглоидный агитпроп, нет.
----------
Saksen:
Mirazh1:
...
========
А я точно знаю, что ты пассивный педераст рыглоид.)))))))))))))
Обычная речь юльков. Ой, Родина, моя Родина, как же тебе с населением не повезло... Во всех странах люди как люди, а в Украине – эпидемия юльков!

Я никогда ПР не поддерживал и не буду, в отличие от вас, юльков, поддерживающих ПРиБЮТ.
aret4 _ 21.04.2012 01:02
IP: 95.72.90.---
Sellander4:
Вы похожи на идиота, милейший! При чем тут Бойко?
Как же вы утомительны в своих ужимках... Виляете как колесниченко под сапогом. Напоминаю вашу цитату, от которой вы старательно уползаете "Так что перед тем, как обвинять кого-то в воровстве, потрудитесь заплатить налоги!" и повторяю вопрос – как так получается, что гражданам осуждать ПР можно только заплатив налоги (кстати, с чего вы вообразили, что ваши собеседники их не заплатили?), а сама ПР имеет моральное право сажать своих конкурентов, занимаясь откровенным казнокрадством? Не находите, что это слегка двулично?
Sellander4 _ 21.04.2012 00:35
IP: 74.90.210.---
aret4:
Sellander4:
aret4:
Sellander4:
Биомасса отличается тупостью! В особенности бюторылая! "Козлами" Янукович назвал оранжевых, а не сторонников! Так что идите, вздра...ите на портрет Воны-Украины и не лезьте в политику: не по Сеньке шапка!
Да, должен признать – я немного ошибся – Янукович назвал вас, своих сторонников на митинге, не козлами, а дебилами. Вот тут, смотрите http://www.youtube.com/watch?v=VnuCg71FgHo
Как по мне – разница невелика, но для вас, видимо, существенна. Скорее всего, в силу мелкокриминального круга общения. А по существу, т.е. вышкам Бойко и т.д. вам, видимо, сказать нечего. Ая-ай-ай...
Вы забыли " Юле-волю!"...
Пан "Кричу-Агитками-Пока-НеУпаду", так все-таки что там насчет вышек Бойко, а? Продолжаете придуриваться? Признаю – у вас это очень естественно получается.
Вы похожи на идиота, милейший! При чем тут Бойко? Мне ПР по барабану! Так где "Юле-волю"?
aret4 _ 21.04.2012 00:22
IP: 95.72.90.---
Sellander4:
aret4:
Sellander4:
Биомасса отличается тупостью! В особенности бюторылая! "Козлами" Янукович назвал оранжевых, а не сторонников! Так что идите, вздра...ите на портрет Воны-Украины и не лезьте в политику: не по Сеньке шапка!
Да, должен признать – я немного ошибся – Янукович назвал вас, своих сторонников на митинге, не козлами, а дебилами. Вот тут, смотрите http://www.youtube.com/watch?v=VnuCg71FgHo
Как по мне – разница невелика, но для вас, видимо, существенна. Скорее всего, в силу мелкокриминального круга общения. А по существу, т.е. вышкам Бойко и т.д. вам, видимо, сказать нечего. Ая-ай-ай...
Вы забыли " Юле-волю!"...
Пан "Кричу-Агитками-Пока-НеУпаду", так все-таки что там насчет вышек Бойко, а? Продолжаете придуриваться? Признаю – у вас это очень естественно получается.
Saksen _ 20.04.2012 23:59
IP: 176.8.131.---
Mirazh1:
Поверьте, банда БЮТ и банда ПР ничем не различаються, просто одни играют на западном поле, а другие – на восточном. Но что меня больше всего поражает – это то что и одна и другая банда считают себя правильными, когда на самом деле и у тех и у других бандиты и жаждущие власти ради личной корысти. Пока народ этого не поймет, добра в Украине не будет.
===========
Это про "всеониодинаковые" после 2 с лишним лет господства твоих хозяев ты будешь впаривать своей маразматической бабушке. А тут дураков, ведущихся на ваш рыглоидный агитпроп, нет.
Saksen _ 20.04.2012 23:57
IP: 176.8.131.---
Vlad_iz_Kharkova:
Единственное. что правда – это превышение срока давности по разбираемым эпизодам. Причем, сильное превышение.
В остальном, попытка автора представить днепропетровских чем-то лучше донецких скорее похоже на неуклюжее выполнение задания партии.
=========
Цитата от Иосифа Бродского. Если ты, жлобский либераст, не знаешь, Нобелевского лауреата"
"Говоришь, что все наместники воры? Но мне воры милее кровавых убийц".
Видать, тебе власть убийц, насильников и гоп-стопников шибко нравится, либерастишка.
Saksen _ 20.04.2012 23:53
IP: 176.8.131.---
Mirazh1:
Мне все равно что приписывает эта власть Тимошенко, но я знаю одно точно –...
========
А я точно знаю, что ты пассивный педераст рыглоид.)))))))))))))
Saksen _ 20.04.2012 23:52
IP: 176.8.131.---
Северянин:
adesa:
автору необходимо определиться – суды в Украине продажные или нет? есть конечно подварианты – если за нас, то честные, если против – то продажные
-------------------------
+ 100!
==========
А ты тут как тут, луганский рыгл-вышкребок.
Все "суды" сейчас рыгловские, как в твоем родном даунтауне Луганске
Mirazh1 _ 20.04.2012 23:21
IP: 24.34.183.---
cake66:
Mirazh1:
cake66:
.
А що до Ющенка усе що він підписав це Універсал з Януковичем а решту свого терміну, коли доходило до хрумкого, або в ополонку або на Говерлу ліз. А зараз за наш з вами рахунок спокійно живе на держ дачі і йому глубоко наплювати на мене на вас і на нас всіх. А якщо ви вірите що Янукович кидаючи за ґрати опозицію встановлює справедливість в країні то ви не відрізняєте дерева від лісу. Нащастя таких як ви одиниці.
Лучше бы ваша Юля полезла в ополонку чем подписывать кабальные газовые договора...

Вот потому что таких как вы много и правит Украиной то Янукович, то Юля. Если бы было много таких как я – никогда не было бы при власти ни Юли, ни Яныка. Ведь еще давно до выборов всем было понятно что Янык только проходит в паре с Юлей, но это не доходило ни Юле, ни юлькам.

Янык не установит справедливости, но даже если изза мести посадит вора, что здесь плохо? Вор должен сидеть в тюрьме. (Янык тоже)
Sellander4 _ 20.04.2012 23:03
IP: 74.90.210.---
aret4:
Sellander4:
Биомасса отличается тупостью! В особенности бюторылая! "Козлами" Янукович назвал оранжевых, а не сторонников! Так что идите, вздра...ите на портрет Воны-Украины и не лезьте в политику: не по Сеньке шапка!
Да, должен признать – я немного ошибся – Янукович назвал вас, своих сторонников на митинге, не козлами, а дебилами. Вот тут, смотрите http://www.youtube.com/watch?v=VnuCg71FgHo
Как по мне – разница невелика, но для вас, видимо, существенна. Скорее всего, в силу мелкокриминального круга общения. А по существу, т.е. вышкам Бойко и т.д. вам, видимо, сказать нечего. Ая-ай-ай...
Вы забыли " Юле-волю!"...
aret4 _ 20.04.2012 22:54
IP: 95.72.90.---
Sellander4:
Биомасса отличается тупостью! В особенности бюторылая! "Козлами" Янукович назвал оранжевых, а не сторонников! Так что идите, вздра...ите на портрет Воны-Украины и не лезьте в политику: не по Сеньке шапка!
Да, должен признать – я немного ошибся – Янукович назвал вас, своих сторонников на митинге, не козлами, а дебилами. Вот тут, смотрите http://www.youtube.com/watch?v=VnuCg71FgHo
Как по мне – разница невелика, но для вас, видимо, существенна. Скорее всего, в силу мелкокриминального круга общения. А по существу, т.е. вышкам Бойко и т.д. вам, видимо, сказать нечего. Ая-ай-ай...
ytkr _ 20.04.2012 22:47
IP: 130.185.52.---
А судьи кто? Мартышка,осел,козел да косолапый мишка!
Innovative _ 20.04.2012 22:11
IP: 92.112.246.---
Весь этот суд вокруг Юли – это, как ни крути, лишь очередной информационный повод, чтоб забить все остальные – реально важные для граждан – информационные поводы...
Petya_Ivanov _ 20.04.2012 22:07
IP: 93.75.111.---
Говорить и доказывать...что то партии рецидивистов--Себя не уважать!!!! Власть отдали...благодаря шулерским обещаниям...а теперь они кровью зальют всю Украину!!! Как их бескровно убрать??? Вот попали...так попали!!!
ONLINE
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter