Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

ЄСПЛ розпочав розгляд справи по суті, але лише майбутні історики оцінять стратегічну цінність угод-2009

16 липня 2013, 17:58

Європейський суд з прав людини почав розглядати другу скаргу Юлії Тимошенко щодо газової справи. Припускаю, що не всі скарги Юлії Володимирівни буде задоволено. Тим ЄСПЛ і відрізняється від українських судів, що там в принципі неможливо замовити рішення, а люди в мантіях виносять його згідно законів. Однак не багато розуму треба, щоб спрогнозувати вплив на вердикт по основній скарзі винесеної раніше ухвали ЄСПЛ із визнанням незаконності та політичної мотивації арешту лідера опозиції. Дуже ймовірно, а, може й неминуче, що така оцінка перекочує і в майбутнє рішення, яке може не вистигнути до Вільнюського саміту, але явно поспіє до старту президентської кампанії, в якій Конституція, всупереч поширеній хибній думці, не забороняє брати участь навіть із-за грат.

Випадково чи ні, але саме сьогодні сьогодні РІАН з посиланням на ГПУ повідомило про закриття справи проти колишнього голови "Нафтогазу" Олега Дубини за відсутністю складу злочину.

Нема сумніву, що ГПУ очевидна відсутність складу злочину і в діях Юлії Тимошенко, однак виплодки Андрія Януарійовича Вишинського виконують замовлення Януковича з такою ж відданістю, як їхній прокурорський пращур нищив ворогів Сталіна.

Можливо, лише майбутні історики оцінять стратегічну цінність угод 2009 року, які спричинили порядкове зменшення надмірного споживання російського газу, диверсифікацію джерел газопостачання, боротьбу за зниження енергоємності економіки. Якщо ця лінія буде витримана й далі, і Росія таки не вдасться до політичного зниження ціни, Україна зіскочить з наркотичної блакитної гілки і зміцнить свою незалежність від настирливого сусіда.

А щодо обставин укладення угод варто ознайомитися з витягами із розвідки доповідача ПАРЄ Пітером Омцигта: "Відокремлення політичної та кримінальної відповідальності".

"На мій погляд, політичний вибір, зроблений пані Тимошенко, як прем'єр-міністром,укласти газову угоду з Росією, навіть за високою ціною був зроблений для того, щоб запобігти серйозній політичній і гуманітарній кризі. Він вплинув на її політичні позиції, на наступних виборах. Неможливо навіть припустити, що вона могла отримати з цієї угоди якусь особисту фінансову вигоду, чи порушити права окремих громадян. Отже, у світлі вищезгаданих "Керівних принципів", вона не мала бути притягнутою до відповідальності в кримінальному порядку за її політичне рішення.

Прокуратура і суд у газовій справі були заплямовані вірогідними процесуальними порушеннями. Презумпція невинності (стаття 6 пункт 2 ЄКПЛ) була очевидно порушена численними публічними заявами високопоставлених політичних і судових осіб, що оголосили її винною до закінчення суду над нею, у тому числі президент, прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністр, генеральний прокурор, його перший заступник та депутати Верховної Ради, що належать до правлячої партії. Президент Янукович насправді припустив, що Тимошенко має "довести свою невинність у суді". Заступник генерального прокурора Кузьмін, старший член Вищої ради юстиції (вищого дисциплінарного органу для суддів і прокурорів) публічно заявив, що Тимошенко винна у злочинах, після рішення першої інстанції – за кілька днів до апеляційної скарги у справі.

Незалежність та неупередженість судів, які розглядали її справу також сумнівна. Молодий суддя, суду першої інстанції мав всього два роки досвіду і ще був на випробувальному терміні. Він систематично відхиляв процедурні клопотання адвокатів Тимошенко, в тому числі клопотання про перенесення слухання у зв'язку з проблемами з її здоров'ям, і клопотання про отримання доказів, в тому числі заслуховування свідків висунутих захистом.

Справедливість судового розгляду також ставиться під сумнів через відмову суду надати достатньо часу і можливостей для підготовки захисту, що передбачено змістом статті 6 пунктами 3 (б) – (г). Справа щодо газового контракту складається з близько 4300 сторінок, у тому числі з двадцяти експертних висновків, 360 годин заяв записаних на аудіокасети і близько 100 стенограм показань свідків. Тимошенко та її адвокати мали тільки 15 робочих днів для вивчення цього матеріалу, у травні 2011 року, і вони отримали час, щоб скопіювати 10 з 15 папок. Суд відхилив всі клопотання захисту щодо отримання додаткового часу для ознайомлення з матеріалами справи. У ході судового розгляду, пані Тимошенко була в суді майже щодня, протягом незвично довгих сесій, які серйозно обмежували час проведення консультацій з її адвокати до або між судовими засіданнями".

powered by lun.ua
Коментарі — 56
Cup of tea 119 _ 22.07.2013 06:12
IP: 46.13.128.---
wanted_II:
Учи матчасть, чтобы не позориться... ЕСПЧ не признал политической мотивации
Суд й не виключив, що така була. Власне, ніде в рішенні ЄСПЛ експліцитно не сказано, що суд не знайшов політичної мотивації арешту. Й навпаки, зазначається, що справа Тимошенко в цілому подібна справі Луценка й що "багато національних та міжнародних спостерігачів, зокрема різних неурядових організацій, ЗМІ, дипломатів та публічних фігур, вважають кримінальне переслідування Юлії Тимошенко – колишнього прем'єр-міністра та лідера найсильнішої опозиційної партії – частиною політично-мотивованого переслідування лідерів опозиції в Україні".
Cup of tea 119 _ 22.07.2013 05:58
IP: 46.13.128.---
Hryhory:
То чому ж він тоді не поїхав проводити переговори??? З ваших слів випливає, що Ющенко поставив особисті примхи та неприязнь до Тимошенко вище національних інтересів – інтересів 45 мільйонів українців. Ось такий з цього іуди, котрий на додачу уклав союз з Бандою, оберігав їх та допоміг їм прийти до влади, паршивий державний діяч.

І скажіть, чому ви радієте? Тому, що мерзотники, котрі рулять сьогодні країною, нищать мабуть єдиного політика, що наважився перейти їм дорогу та кинути виклик? Хто з політиків після цього наважиться проти них поперти та спробувати повернути державу громадянам? Мало хто. Розправа над Тимошенко, якщо вона буде довершена, негативно позначиться на перспективі побудови в Україні нормальної європейської держави.
Cup of tea 119 _ 22.07.2013 05:50
IP: 46.13.128.---
Victor Kuzio:
Судовий процес над Тимошенко був охарактеризований як вибіркове правосуддя та політично мотивоване переслідування урядами чи офіційними представниками країн США, Канади, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії, Швеції, інших країн, Європейським союзом, НАТО, Європейською народною партією, неурядовими організаціями Amnesty International, Human Rights Watch, Freedom House. В даному питанні захіний світ продемонстрував неабиякий консенсус. Пара журнашлюшок, кажете? Якщо Тимошенко їх всіх купила, то чи не дешевше було б їй купити Януковича з парою олігархів?

І що за ідіотський натяк – привозити виборців з закордону? В соцопитуваннях щодо кандидатів на майбутніх президентських виборах за популярністю Тимошенко щоразу посідає або друге, або третє місце, та як єдиний кандидат від опозиції перемагає Януковича, правда з незначним перевісом.
вітько _ 19.07.2013 18:51
IP: 91.216.165.---
"Можливо, лише майбутні історики оцінять стратегічну цінність угод 2009 року, які спричинили порядкове зменшення надмірного споживання російського газу, диверсифікацію джерел газопостачання, боротьбу за зниження енергоємності економіки. Якщо ця лінія буде витримана й далі, і Росія таки не вдасться до політичного зниження ціни, Україна зіскочить з наркотичної блакитної гілки і зміцнить свою незалежність від настирливого сусіда".
====================
Теперішні історики, дослухаючись до Медведева, мали б ініціювати спорудження пам'ятника Гітлерові та Сталинові на Хрещатику. Адже ця вулиця стала двічі ширшою, дякуючи німецько-радянській війні. Та й Бабин Яр – невичерпна "стратегічна цінність".
вітько _ 19.07.2013 18:48
IP: 91.216.165.---
"Можливо, лише майбутні історики оцінять стратегічну цінність угод 2009 року, які спричинили порядкове зменшення надмірного споживання російського газу, диверсифікацію джерел газопостачання, боротьбу за зниження енергоємності економіки. Якщо ця лінія буде витримана й далі, і Росія таки не вдасться до політичного зниження ціни, Україна зіскочить з наркотичної блакитної гілки і зміцнить свою незалежність від настирливого сусіда".
====================
Теперішні історики, дослухаючись до Медведева, мали б ініціювати спорудження пам'ятника Гітлерові та Сталинові на Хрещатику. Адже ця вулиця стала двічі ширшою, дякуючи німецько-радянській війні. Та й БабинЯр теж не бракує "стратегічних цінностей".
Hryhory _ 18.07.2013 20:51
IP: 91.209.51.---
Walery:
Вот и надо было Ей, тоже, кататься на лыжах. Пока замерзающая Европа не надавила бы на Путина – "с которым" Дубина – должен был вести переговоры... Она поехала в Москву не Европу спасать, а предвыборные очки у Ющенко отбирать! Вот и отобрала!...Но, и это сошло бы Ей с рук, если бы не Ее не в меру длинный язык. Проиграла выборы – признай поражение и отойди в сторону!
Walery _ 18.07.2013 19:00
IP: 93.75.92.---
Hryhory:
Cup of tea 119:
"А хто тоді мав їхати в Москву домовлятись про відновлення газопостачання?"

Ви що, читати не вмієте? Чи, прізвище "Ющенко", не бачили?...Переговори з Президентом Росії мав вести Президент України. Вона, де-факто, Ющенка відсторонила. За що, той справедливо "відповів" телефонним скасуванням попередньої прийнятної для України угоди...В результаті подальшого: Нахаба опинилась за ґратами. Так Їй і треба!
Вы что, совсем уже офигели? Переговоры должен был вести Дубина. Но Ющ в пику Тимошенко отозвал его из Москвы. Разве вы не помните, каково было перед самым Новым Годом? Европа начала замерзать, Восток Украины лишился российского газа, кто должен был спасать ситуацию?
Юлька включила реверс из подземных хранилищ и поехала в Москву. А Ющ в это время катался в Буковеле.
Lexa62 _ 18.07.2013 02:33
IP: 94.178.205.---
Cup of tea 119:

В чому можна звинуватити Тимошенко, так це в тому, що вона намагалась ввести громадськість в оману вдаючи, що її газова угода є зашибісь...
***********************************
А що були альтернативи? Чи ми могли б обійтись? Думайте, що пишите. Тому закріпити ціну формулою був найкращий вихід.
Lexa62 _ 18.07.2013 02:29
IP: 94.178.205.---
Hryhory:
Cup of tea 119:
"А хто тоді мав їхати в Москву домовлятись про відновлення газопостачання?"

Ви що, читати не вмієте? Чи, прізвище "Ющенко", не бачили?...Переговори з Президентом Росії мав вести Президент України. Вона, де-факто, Ющенка відсторонила. За що, той справедливо "відповів" телефонним скасуванням попередньої прийнятної для України угоди...В результаті подальшого: Нахаба опинилась за ґратами. Так Їй і треба!
***************************************
Так от через що Тимошенко в тюрмі. Миздобул образився. Цікава версія.
Lexa62 _ 18.07.2013 02:29
IP: 94.178.205.---
Hryhory:
Cup of tea 119:
"А хто тоді мав їхати в Москву домовлятись про відновлення газопостачання?"

Ви що, читати не вмієте? Чи, прізвище "Ющенко", не бачили?...Переговори з Президентом Росії мав вести Президент України. Вона, де-факто, Ющенка відсторонила. За що, той справедливо "відповів" телефонним скасуванням попередньої прийнятної для України угоди...В результаті подальшого: Нахаба опинилась за ґратами. Так Їй і треба!
***************************************
Так от через що Тимошенко в тюрмі. Миздобул образився. Цікава версія.
Hryhory _ 18.07.2013 01:06
IP: 91.209.51.---
Cup of tea 119:
"А хто тоді мав їхати в Москву домовлятись про відновлення газопостачання?"

Ви що, читати не вмієте? Чи, прізвище "Ющенко", не бачили?...Переговори з Президентом Росії мав вести Президент України. Вона, де-факто, Ющенка відсторонила. За що, той справедливо "відповів" телефонним скасуванням попередньої прийнятної для України угоди...В результаті подальшого: Нахаба опинилась за ґратами. Так Їй і треба!
Cup of tea 119 _ 17.07.2013 22:15
IP: 46.13.128.---
Alex17:
Приговор Богиня драная получила не за высокую цену газа и кабальный порядок поставок и оплаты газа в Украину, а за противозаконную подмену своей особой Кабмина в деле установления цены транзита российского газа в 2009г.
А це хто вирішив, український суд? Можете таке рішення засунути собі в одне місце. Весь світ констатував – урядові та неурядові організації, що судове переслідування Тимошенко було політично-мотивованим й що вона не отримала справедливого суду. Це також мало б бути очевидно кожному, хто за процесом спостерігав та має функціонуючу хоча б половину головного мозку.
Cup of tea 119 _ 17.07.2013 22:10
IP: 46.13.128.---
Hryhory:
А хто тоді мав їхати в Москву домовлятись про відновлення газопостачання? Ви собі можете уявити, щоб газову кризу вирішили на низькому рівні Міллер з Дубиною без залучення найвищих представників обох держав? Тимошенко, як голова уряду, повинна була взяти та взяла на себе цю невдячну справу та відповідальність знаючи, що переговорна позиція України слабка та що переговори з Кремлем не бувають легкими. Чи може їй слід було поступити як Ющенко – кинути все на призволяще та поїхати кататись на лижі, коли перекритте газопостачання вступало в третій тиждень, в Україні зупинились фабрики, а в деяких країнах ЄС взагалі холодний песець наступав?

В чому можна звинуватити Тимошенко, так це в тому, що вона намагалась ввести громадськість в оману вдаючи, що її газова угода є зашибісь. Але, як на мене, це відносно малий гріх перед народом України в порівнянні з гріхами її опонентів, особливо синяків.
Hryhory _ 17.07.2013 14:09
IP: 91.209.51.---
Cup of tea 119:
То, не треба було їхати до Москви за президентською посадою. А, по повернені – волати про свою "Велику перемогу"...Був президент Ющенко, була Європа, що замерзала. Відповідно, Їй, взагалі, не треба було встрявати в ту справу. Але ж, передвиборного PR-у закортіло. От, в результаті, Вона й PR отримала, й "посаду" на довгий термін!
Cup of tea 119 _ 17.07.2013 12:48
IP: 46.13.128.---
Cup of tea 119:
Головне критикани всіх мастей так нищадно критикують Тимошенко за газові угоди, але "забувають" визнати, що в Україні, скоріш за все, не існує політика, котрий би міг виторгувати у Путіна кардинально кращу угоду без того, щоб уступити кусень українського суверенітету.

Вершина маразму виправдовувати ув'язнення Тимошенко поганими газовими контрактами, хоча Тимошенко мала досить обмежені можливості принципово вплинути на якість угоди й в значній мірі стала жертвою обставин. Україна немає значимих важелів впливу на Росію, а без газу не обійдеться, тож Москва може Києву умови угоди фактично диктувати.
* нещадно
Cup of tea 119 _ 17.07.2013 12:47
IP: 46.13.128.---
Головне критикани всіх мастей так нищадно критикують Тимошенко за газові угоди, але "забувають" визнати, що в Україні, скоріш за все, не існує політика, котрий би міг виторгувати у Путіна кардинально кращу угоду без того, щоб уступити кусень українського суверенітету.

Вершина маразму виправдовувати ув'язнення Тимошенко поганими газовими контрактами, хоча Тимошенко мала досить обмежені можливості принципово вплинути на якість угоди й в значній мірі стала жертвою обставин. Україна немає значимих важелів впливу на Росію, а без газу не обійдеться, тож Москва може Києву умови угоди фактично диктувати.
Logic2009 _ 17.07.2013 11:36
IP: 91.196.177.---
Volodymyr Parkhomenko:
Отож не треба на вуха Локшину вішати. Не перевищувала Тимошенко владу – доводьте це і домагайтеся скасування вироку. А перевищила – закон є закон. А він передбачає термін.
Кому і що доводити?
"Виїзне" засідання ВР на 1000% відсотків незаконне, а оскаржити неможливо.
Людям, які "дивляться руками", довести нічого неможливо.
Так що не вішайте локшину Ви.
ганна_ахметова _ 17.07.2013 11:10
IP: 93.74.80.---
Haribda:
alexa71:
ЄСПЛ не розгляне позов, чому в 2007 років уряд Тимошенко обікрав українців в двічі обваливши гривню?
А ти вже такий позов подав? Чи так просто поп.здіти прийшов?
Просто так... прийшов
Volodymyr Parkhomenko _ 17.07.2013 09:43
IP: 82.207.122.---
Закон не забороняє громадянину балотуватися. Але кандидатом громадянин реєструє не сам себе. Його реєструє виборча комісія. В Президенти – ЦВК. Члени ЦВК – державні службовці. А вони, відповідно до статті 19 Конституції, "зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України". А не робити те, що не заборонено.
Отож не треба на вуха Локшину вішати. Не перевищувала Тимошенко владу – доводьте це і домагайтеся скасування вироку. А перевищила – закон є закон. А він передбачає термін.
Volodymyr Parkhomenko _ 17.07.2013 09:37
IP: 82.207.122.---
"Права простих громадян" порушені! Адже сплачені ними у вигляді податків кошти йдуть з Державного бюджету України, в кінцевому рахунку, не на дороги для них, не на підвищення заробітних плат бюджетникам, а на сплату істотно завищеної Тимошенко і Путіним ціни газу до "Газпрому", звідти – до держбюджету РФ, а звідти – на забезпечення добробуту громадян іншої (ненашої) держави.
Logic2009 _ 17.07.2013 08:22
IP: 91.196.177.---
президентської кампанії, в якій Конституція, всупереч поширеній хибній думці, не забороняє брати участь навіть із-за грат.
====================================================================================
Так, але пункт 4 статті 9 закону про вибори Президента у нинішній редакції звучить так:
"Не може бути висунутим кандидатом на пост Президента України громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку." І доки КС не визнав його таким, що протирічить Конституції він діє.
Я не дальтонік Кушнірук, але, називаючи думку хибною, автору потрібно бути юридично точним.
З рештою згоден, особливо з оцінкою нинішньої ГПУ.
Такого глуму як вони наробили у всіх справах Тимошенко і Луценко не було ніколи.
Синоптики сообщают _ 16.07.2013 22:47
IP: 213.238.10.---
Peter Blood:
Синоптики сообщают:
====
Хрєновий ти "сіноптік" – з піною у роті ще весною обіцяв аномально спекотне літо, а чого воно таке х...ве і дощове?
Петя, я Вас про погоду не спрашивал.
Идите и копайте.
На большее Вы не способны.
Синоптики сообщают _ 16.07.2013 21:50
IP: 213.238.10.---
Enki и Peter Blood – два туповатых аленя!
Претензий много, но смысла в их постах – ровно никакого.
Одна желчь.

Хлопцы, есть предложение выкопать яму под фундамент.
Вместо звиздежа.
1200 кубов.
Ручная работа.
Исключительно для вас.)))
Hryhory _ 16.07.2013 21:21
IP: 91.209.51.---
Мабуть, треба бути дуже визначним політтехнологом, щоб не розуміти: Ю. Тимошенко сидить на за "газову справу" (привід), а за свій занадто довгий язик...Є надія, що на відміну від Олега Медведєва, судді ЄСПЛ розглянуть справу Ю. Тимошенко саме по цій суті!
Haribda _ 16.07.2013 21:07
IP: 178.137.93.---
alexa71:
ЄСПЛ не розгляне позов, чому в 2007 років уряд Тимошенко обікрав українців в двічі обваливши гривню?
А ти вже такий позов подав? Чи так просто поп.здіти прийшов?
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter