Ігор Мірошниченко Народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації. Член Політради ВО "Свобода", журналіст, аналітик.

Ультраліві екстремісти розвалюють студентський рух

01 березня 2011, 18:05

Пропоную увазі товариства статтю Сашка Аронця, написану за гарячими слідами вчорашньої студентської акції біля ВРУ. Важливо знати думку очевидця.Студентська акція 28 лютого залишила по собі багато запитань. Що ж насправді сталося? Як очевидець коротко розповім про хід подій.

Отже, у цей день мала відбутися акція студентів проти деградації освіти та ухвалення нового Закону "Про вищу освіту". Акція анонсувалася як позапартійна і на неї запрошувалися усі небайдужі, не тільки студенти, але й викладачі, батьки студентів, школярі.

Патріотичні київські студенти, аспіранти та викладачі, діяльність яких координує мережа "Український студент", вирішили долучитися до акції. На місце збору патріотичні студенти прибули з українським національним прапором, почали роздавати усім бажаючим жовто-блакитні стрічки. Але патріотична символіка, схвально сприйнята всім студентством, одразу ж викликала невдоволення та відверте роздратування в групи осіб далеко не студентського віку та зовнішності, які назвали себе "координаторами акції".

Одним з найактивніших серед них був і такий собі Володимир Задирака, який наполегливо представлявся "координатором" студентської акції. Проте навряд чи людину, яка має близько 40 років і відома як активіст екстремістських ультралівих організацій та автор статей на маргінальних лівацьких сайтах, можна назвати студентом. Те ж стосується і Андрія та Сергія Мовчанів. Ці люди давно вже не студенти, а головне – відомі ультраліві політичні фанатики і лідери лівацьких організацій.

Глянувши на цих самозванців, стало очевидно, що більшість з цих "координаторів" є членами політизованої марксистської профспілки "Пряма дія", "Антифашистської дії", поміченої у вуличних нападах на Контрактовій площі за вживання української мови, сталіністів з "Організації марксистів". Вони, наслідуючи своїх попередників більшовиків, вирізняються своєю ідеологічно вмотивованою українофобією. Саме тому національна символіка справила на них дію, ідентичну дії червоної ганчірки на бика.

Це й зрозуміло, достатньо почитати статті "політично незаангажованого студентського координатора" Задираки, які він розміщує на лівацьких сайтах та в своєму ЖЖ: "Патріотизм – не останній, а перший прихисток негідника", "Быть ЛЮБЫМ патриотом СТЫДНО И СМЕШНО", "Патриот превращает противостояние с властью в очередной садо-мазохистский акт любви к Родине".

Вже на початку акції лівацький "істеблішмент" занервував та почав переконувати одну частину студентів, що студенти під національними прапорами – це "провокатори" (!) та що це взагалі не студенти, а політична партія (!!!). В більшості такі дії викликали щонайменше подив, адже було очевидно, що поряд стоять такі самі студенти, а вся їх "політизація" полягала у використанні національної символіки. Але, як виявляється, для ліваківсиньо-жовтий прапор є провокативним і недопустимим для публічної демонстрації.

Не зважаючи на усі спроби політично заангажованих лівих задурманити голову студентам та пересварити їх, була сформована єдина колона, яка і рушила до Комітетів Верховної Ради. А далі відбулося найцікавіше.

Вже під самою будівлею Комітетів група агресивно налаштованих лівих накинулася на жовто-блакитні прапори, які тримали українські студенти, намагаючись відтіснити їх. Виникла штовханина та безлад, протестувальники не розуміли, що відбувається. Ситуацією негайно скористалася міліція, яка штучно "розрізала" своїми рядами натовп студентів на дві частини. Не зважаючи на це, учасники акції з обох сторін проявляли солідарність скандуванням "Студенти єдині!" та вимагали від міліції зняти штучний кордон. Лише кілька "незаангажованих" лівацьких "ораторів" наполегливо намагалися внести у студентські лави розкол та обзивали частину студентів "ультраправими провокаторами" та "політично заангажованими", хоча жодної політичної символіки в жодного учасника акції не було.

Попри все, мітинг продовжувався і студенти вимагали від влади почути їх вимоги. Під кінець акції кордон міліції був знятий і студенти з обох розділених частин тиснули одне одному руки, що, по суті, і було символом єдності студентського руху.

Отже, факти є очевидними – ультраліві екстремісти, які невідомо чому вважають себе "елітою" студентського руху, були вкрай незадоволені присутністю на акції патріотичного студентства, яке декларувало свій патріотизм та виступало під національною символікою. Для екстремістів, які свої ліві політичні погляди декларують скрізь і усюди, жовто-блакитні прапори та гасло "Слава Україні!"- це "шкідлива політизація студентського руху". Зрозумівши, що для більшості студентів є абсолютно незрозумілою така алергійна реакція на здорові патріотичні позиції, ліваки свідомо пішли на провокацію, напали на студентів та використали міліцію для розділу студентського мітингу. Але навіть такі відверто заангажовані та провокативні дії ультралівих не позначилися на настроях більшості студентів, які прагнули єдності та не мали жодних заперечень щодо використання національної символіки.

Проте на цьому все не завершилося. Ліві, після вчинених ними вуличних провокацій, почали просто відверто та нахабно брехати, засмічуючи інформаційний простір своїми маячливими фантазіями.

Найголовніша брехня полягає в тому, що, за твердженням лівацьких "координаторів", на акції нібито була присутня "Свобода". На акції не було ЖОДНОГО прапора чи будь-якої іншої символіки "Свободи". Це доводить відео, розміщене в цій статті, а також величезна кількість фото- та відеоматеріалів з акції – будь-яка незаангажована людина може легко в цьому пересвідчитися.

Брехня очевидна тому, що "Свобода" якраз відома тим, що на всі акції принципово приходить виключно з партійною символікою. Більше того, не було жодних згадок про "Свободу" ні в листівках, що їх розповсюджували активісти мережі "Український студент", ні у їх виступах. "Свобода" також не подавала повідомлення про проведення акції, у чому можна пересвідчитися, зателефонувавши в КМДА. Тому спроба українофобів представити виступ патріотичних українських студентів як "спробу "Свободи" попіаритися" не витримує жодної перевірки фактами. Це просто відверта та цинічна брехня у геббельсівському стилі. Можливо ультраліві розкажуть, як партія може "піаритися" без партійної символіки?

Мені можуть закинути що, мовляв, я є активістом "Свободи" і сам факт моєї присутності на акції говорить про те, що там була присутня партія. Але це очевидний абсурд. Серед студентської молоді Києва багато патріотично налаштованих людей і вони із зрозумілих причин є прихильниками "Свободи". Але на акції ці студенти були присутні без жодної символіки, окрім національної. Але, виявилося, що цього достатньо, щоб ліві назвали цих студентів "політично заангажованими" і навіть більше – "Свободою". Виникає питання: невже тепер можливість захищати свої студентські права – це привілей, який роздають "елітарні ліві активісти"? Невже вони тепер вирішують – хто студент, а хто "ультраправий провокатор"? І невже відтепер студент з лівими політичними поглядами – це "студентський активіст, який бореться за свої права", а студент з патріотичними поглядами – це "ультраправий" або навіть "нацистський провокатор"? Але хто дав право ділити студентів на "правильних" і "неправильних", користуючись марксистко-ленінськими "критеріями" купки українофобів?

Особливо треба звернути увагу на ще одну кричущу брехню від українофобів – патріотичні студенти нібито вигукували "антисемітські гасла" та пояснювали свою присутність на акції "ворожнечею до осіб єврейської національності". Це вже навіть не брехня – це якась маячня божевільного. Очевидно, що ніяких доказів "аполітичні" наклепники не наводять. Знову ж таки, запрошую усіх передивитися відео з акції та спробувати відшукати там скандування "антисемітських гасел".

Ще одна порція брехні та наклепів від українофобів вилилася вже під вечір 28 числа, коли акція давно закінчилася. На цей раз вони звинуватили "Свободу" в... побитті лівацьких екстремістів! Можливо, стусанів "еліті лівого руху" надавали особисто Олег Тягнибок та Ірина Фаріон? Звідки така впевненість, що на ліваків нападали представники легальної політичної сили? Чи, на думку марксистів-ленінців, "Свободі" того і треба, що полювати на купку маргінальних діячів з ознаками манії величі? Що ж, чекаємо від ліваків фактів на підтвердження їхніх слів. Хоча впевнений – не дочекаємося.

Український студентських рух завжди був авангардом патріотизму та національної свідомості. Українські студенти йшли в бій під Крутами, воювали в армії УНР, склали основу ОУН і УПА, саме студентське голодування 1990 року стало одним з передвісників Незалежності, українські студенти були найактивнішими учасниками революційних подій 2004 року. І після цього всього, сьогодні група самозванців-українофобів називає українських студентів з національною символікою "провокаторами" і "нацистам"?

Нажаль, найпатріотичніший виш України – Могилянка, який є рідним для мене, сьогодні став прихистком для купки агресивних українофобів, різного роду марксистів-ленінців, для яких слово "патріотизм" – лайливе, а "жовто-блакитний прапор" – ганчірка. Вони у приміщенні Могилянки відзначають річницю "Октябрьської революції", публічно вивішують портрети Леніна та Троцького. То невже ми, могилянці, і далі будемо терпіти це знущання над здоровим глуздом? Будемо й надалі зносити, коли бути патріотом – це "провокація" і "фашизм"?

Антитабачна кампанія програла саме через те, що її усіма силами намагалися зробити "аполітичною" та "безпрапорною", ніби вимога відставки міністра – це не політика. Сьогодні купка ліваків-українофобів намагається завести на манівці черговий студентський протест – на цей раз в хід іде вже навіть не фальшива "аполітичність", а відверта ненависть до проявів патріотизму. Складається враження, що ці самозванці-"координатори" нічим по суті від Табачніка не відрізняються – та сама українофобія, тільки вид збоку. Не дарма ж ці горе-"координатори" бігали поміж рядів студентів та істерично вимагали "не кричати нічого про Табачніка!".

Український студентський рух переможе та захистить свої права лише тоді, коли він буде патріотичним – історія це доводить. Як тільки його починають розколювати та вести на манівці лівацтва та українофобії – це завершується маргіналізацією та поразкою.

Як відомо, хто найголосніше кричить "тримай злодія!", той сам...

P. S. Пропоную до перегляду відео з акції – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GIw6hsWSpC0

P.P.S. Також можна почитати реакцію мережі "Український студент" – http://studblock.livejournal.com/524.html

Олександр Аронець, випускник НАУКМА 2010 року

powered by lun.ua
Коментарі — 241
Eduard Leonov _ 07.03.2011 16:57
IP: 178.93.175.---
А пагаваріть?
welder1985 _ 06.03.2011 23:58
IP: 193.107.108.---
Eduard Leonov:
Володимир Кружко:
Eduard Leonov:
welder1985:
Едуард, що тебе примушує "метати бісер перед синями"?
Слава Україні!!!
Смерть москалям!!!!!!!
Маю трохи часу, а кожен допис цих пришелепкуватих підвищує рейтинг хорошого блогу:)))
пішов на фіг, сам ти пришелепкуватий!
Eduard Leonov _ 06.03.2011 21:16
IP: 178.93.115.---
Володимир Кружко:
Eduard Leonov:
welder1985:
Едуард, що тебе примушує "метати бісер перед синями"?
Слава Україні!!!
Смерть москалям!!!!!!!
Маю трохи часу, а кожен допис цих пришелепкуватих підвищує рейтинг хорошого блогу:)))
welder1985 _ 06.03.2011 14:42
IP: 193.107.108.---
Володимир Кружко:
Eduard Leonov:
welder1985:
Щодо анонсу – то все на місці: http://www.krym.svoboda.org.ua/diyalnist/anonsy/019890/
1. Українська мова не передбачає іншої термінології. фельдман не заслуговує на інші формулювання.
2. Ірина Фаріон – гениальний філолог (кажу це професійно), надзвичайна жінка і неперевершений воїн бандерівської армії.
Кажу все це без пафосу. Ми не намагаємось переконати електорат. Ми звертаємось до кровно-духовного братства українців, тому логіка політпроектів на нас не розповсюджується.
=================
Едуард, що тебе примушує "метати бісер перед синями"?
Слава Україні!!!
Смерть москалям!!!!!!!
чому б вам не поорати це гасло про москалів на якійсь телепередачі чи просто на вулиці? думаю ви дуже цим піднімете рейтинг Свободи.
Володимир Кружко _ 06.03.2011 06:18
IP: 92.242.99.---
Eduard Leonov:
welder1985:
Щодо анонсу – то все на місці: http://www.krym.svoboda.org.ua/diyalnist/anonsy/019890/
1. Українська мова не передбачає іншої термінології. фельдман не заслуговує на інші формулювання.
2. Ірина Фаріон – гениальний філолог (кажу це професійно), надзвичайна жінка і неперевершений воїн бандерівської армії.
Кажу все це без пафосу. Ми не намагаємось переконати електорат. Ми звертаємось до кровно-духовного братства українців, тому логіка політпроектів на нас не розповсюджується.
=================
Едуард, що тебе примушує "метати бісер перед синями"?
Слава Україні!!!
Смерть москалям!!!!!!!
Eduard Leonov _ 05.03.2011 20:03
IP: 178.93.104.---
welder1985:
Щодо анонсу – то все на місці: http://www.krym.svoboda.org.ua/diyalnist/anonsy/019890/
1. Українська мова не передбачає іншої термінології. фельдман не заслуговує на інші формулювання.
2. Ірина Фаріон – гениальний філолог (кажу це професійно), надзвичайна жінка і неперевершений воїн бандерівської армії.
Кажу все це без пафосу. Ми не намагаємось переконати електорат. Ми звертаємось до кровно-духовного братства українців, тому логіка політпроектів на нас не розповсюджується.
welder1985 _ 05.03.2011 13:42
IP: 193.107.108.---
Eduard Leonov
Едік, а чого на сайті партії пропав наонс вашого вояжу у Львів на майські? Вже бандерівська армія не буде перехождити із Криму через збруч у Львів? Чи то ви думали російські шовіністи заходять так часто на сайт щоб полякать їх?))
До речі, цікав знати твої дві думки:
1. Чи правильно було псиати антисемітські речі на сайті партії та і ублозі вашому соратнику Швайці про Фельдмана? Може саме тому Шустер і не давав слово Іллєнкові.
2. Тобі сподобалась Фаріон на Інетрі? Як на мене то це був великий мінус у рейтині ВО свобода. Ще такою я її не бачив. І те що назвала кацапів гіршими ніж козлів, і те що почала вказувати чого той говорить на мові окупанта, але фраза в кінці, то вона так сильно збуджує чоловіків була просто ганебною і як для жінки і як для члена партії. Я б вимагав виключення її із фракції, думаю ваших кримчан вона багатьох відвернула від партії, які є "кацапами, котрі гірше козлів"
Sasha Zhdanov _ 04.03.2011 15:48
IP: 178.95.15.---
Наци хотят быть невестой на каждой свадьбе и покойником на каждых похоронах.
Eduard Leonov _ 04.03.2011 15:26
IP: 178.93.54.---
Нічлава:
Eduard Leonov:
Світла память вашому дідові, Едуарде!
Дякую, Друже!
Eduard Leonov _ 04.03.2011 15:19
IP: 178.93.54.---
Олексій Гарань:
1) А це що за наїзд на Могилянку? Я щось про це не знаю. Таке враження, наче треба охаїть НаУКУМА в унісон із Табачником
2) Завжди прикро, коли випускник нашого ун-ту пише "нажаль" разом (:
А Ви не знаєте, що на прикінці речення ставиться крапка? А слово "охаїть" взагалі українське? Від "охайний"? Замість того, щоб заперечити по суті – загортаєтесь у партійний прапор.
welder1985 _ 04.03.2011 00:07
IP: 193.107.108.---
Олексій Гарань:
1) А це що за наїзд на Могилянку? Я щось про це не знаю. Таке враження, наче треба охаїть НаУКУМА в унісон із Табачником
"Нажаль, найпатріотичніший виш України – Могилянка, який є рідним для мене, сьогодні став прихистком для купки агресивних українофобів, різного роду марксистів-ленінців, для яких слово "патріотизм" – лайливе, а "жовто-блакитний прапор" – ганчірка. Будемо й надалі зносити, коли бути патріотом – це "провокація" і "фашизм"?"
2) Завжди прикро, коли випускник нашого ун-ту пише "нажаль" разом (:
а ви не знали, що вони так само як і Ющенко діють на догоду владі, яку самі ж і привели? чи Ви думаєте, що справжніх опозиціонерів запрошували б щопятниці на самий корумнований і цензурований провладний канал Інтер? Справжню опозицію таку як Тимошенко і Гриценко вже рік як не запрошували на цей канал, а свободівцями із їхньою "бандервською армією" та "Міша, Ліза – пакуй валізи" дуже ефективно змобілізовувати східний електорат.
Олексій Гарань _ 03.03.2011 21:18
IP: 93.72.45.---
1) А це що за наїзд на Могилянку? Я щось про це не знаю. Таке враження, наче треба охаїть НаУКУМА в унісон із Табачником
"Нажаль, найпатріотичніший виш України – Могилянка, який є рідним для мене, сьогодні став прихистком для купки агресивних українофобів, різного роду марксистів-ленінців, для яких слово "патріотизм" – лайливе, а "жовто-блакитний прапор" – ганчірка. Вони у приміщенні Могилянки відзначають річницю "Октябрьської революції", публічно вивішують портрети Леніна та Троцького. То невже ми, могилянці, і далі будемо терпіти це знущання над здоровим глуздом? Будемо й надалі зносити, коли бути патріотом – це "провокація" і "фашизм"?"
2) Завжди прикро, коли випускник нашого ун-ту пише "нажаль" разом (:
Ярема Галайда _ 03.03.2011 19:59
IP: 46.98.69.---
Здається на викладеному відео все відмінно видно. І якщо якимсь баранам повилазило, то це їхня проблема. Нє хрен тут помиї лити на Свободу. Провокатори вам очі замилюють, а ви ведетесь як діти на брехню.
неплачмоямати _ 03.03.2011 17:55
IP: 194.44.215.---
"Свобода" грає на руку лобістам антистудентських реформ?
http://education.unian.net/ukr/detail/190163
Раніше поважав автора, тепер бачу брехливу свабодавську натуру! У нас ві Львові половина їх фракції – колишні бандити кримінального авторитета покійного Завіні, про якийсь патріотизм може йтись? власної кишені?
welder1985 _ 03.03.2011 17:33
IP: 193.107.108.---
Eduard Leonov:
Так, ваш дід був героєм, я згоден. Але чи підтримуєте Ви вислів вашого колеги Ігора Мірошниченка який назвав у своєму блозі ветеранів фронтовиків "марнославними виродками, які не заслуговують на повагу і пошану, а лише на співчуття"?
Ось той блог:
http://blogs.pravda.com.ua/authors/miroshnychenko/4bf10b4b1097f/
welder1985 _ 03.03.2011 17:29
IP: 193.107.108.---
Ось фотки тих, хто стрибнув і почав бити студентів під час акції протесту:
http://direct-action.org.ua/?p=643

Що скаже Аронець?
Myhas2 _ 03.03.2011 15:57
IP: 80.245.125.---
Пане Мірошниченко, але ж на Контрактовій саме ці "свободівці" побили студентів!
Та ви придивиться на їх обличчя на світлинах. Це ж Шарікови!
Якщо ці хлопці справді зі "Свободи", дуже прикро, тому що я голосував за вас вже чотире рокі поспіль...
http://direct-action.org.ua/?p=643#
Нічлава _ 02.03.2011 22:31
IP: 178.94.140.---
Eduard Leonov:
Світла память вашому дідові, Едуарде!
Eduard Leonov _ 02.03.2011 21:03
IP: 178.93.148.---
welder1985:
welder1985:
Нічлава:
Eduard Leonov:
...
Так само як і на парадах 9 травня які очолюють 75 – річні молодики, бо мінімальний вік ветерана має бути 85
Якщо ти вираховуєш скільки років ветеранам на 9 травня, то ти просто негідник!
Ти не можеш знати скільки кому конкретно років. Так, на 9 травня іде багато дітей війни, які заслуговують як мінімум на повагу. Моя бабуся не воювала, але була дитиною під час війни і після війни працювала в різних респуьліках на відновлення країни, за що й отримала державні нагороди.
.
Мій дід був червоноармійцем, втратив праву руку, був учителем історії, директором школи. Щоранку він хрестився лівою рукою і показував дулю на північний схід. Він потай (директор школи!) возив мене до церкви, а інколи, вечорами йшов до односельця – колишнього УПівця і тихенько співав "Ще не вмерла...". Помер узимку 1999-го у віці 82 років. Дід був Герой і дружив з Героєм!
Олекса Русс _ 02.03.2011 20:36
IP: 95.132.75.---
Ми, Народ Русь, хто усвідомив себе соборною, кровно-духовною, історично існуючою сукупною особистістю, і хто посів був в усталених теренах по заповіту Батьків Наших, ПЕРЕД РЕАЛЬНОЮ ЗАГРОЗОЮ СВОГО ПОВНОГО ЕТНІЧНОГО ВИНИЩЕННЯ, керуючись власним сумлінням та прагненням кращої долі, усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом та іншими народами світу, в особі суб'єкта політичної волі – Радикальної Української Солідаристської Спілки, на підставі нашої загальної згоди, декларуємо програму своїх наступних дій:
http://russkiev.wordpress.com/
Ратибор _ 02.03.2011 19:25
IP: 213.227.202.---
тимутин:

Ти, правдолюбе, спитай у Сергія Мовчана, чому він кинувся разом із лівими бойовиками на студентів із національними прапорами.

так звана "незалежна" профспілка "Пряма дія" – прихильники лівого екстремізму, світогляду проти ідентичності – анти-українці, космополіти, захисники прав гомосексуалістів, мігрантів...
Ратибор _ 02.03.2011 19:20
IP: 213.227.202.---
Пояснення подій на студентському марші 28 числа проти деградації освіти: http://education.unian.net/ukr/detail/190171

Ультраліві екстремісти хотіли захопити студентський протест, напали на патріотичних студентів, паскуди...
Нічлава _ 02.03.2011 16:33
IP: 178.94.77.---
тимутин:
Уніан – найбільша помийна яма України
тимутин _ 02.03.2011 15:58
IP: 109.251.105.---
ВСЯ ПРАВДА ПРО АКЦІЮ ТУТ http://education.unian.net/ukr/detail/190163 А НЕ В БРЕХЛИВІЙ СТАТТІ на блозі спортивного журналіста Мірошниченка
Володимир Кружко _ 02.03.2011 15:02
IP: 92.242.99.---
Олександр Аронець:
welder1985:
Нічлава:
Олександр Аронець:
Я мав на уувазі Андрійка Іллєнка, а не Руслана Андрійка:)
А що тут дивного? Це Іллєнко сам був раніше членом ПУ і зараз збрігає чимало фоток де він тискається із членами тієї нацистської шайки, мабуть гордиться цим!
________________________
Слухайте, те, що вони з'являються на різних акціях де буває і Свобода, ще нічого не означає. Більше того, у нас з ними не раз були конфлікти! Те що вони говорять не відповідає ідеології нашої партії. Ось і все. А заборонити ми не можемо комусь з'являтись на акціях, які Свобода не організовує!
==============
а хіба ви можете заборонити комусь з'являтися на акціях, які Свобода організовує?
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter