Ігор Мірошниченко Народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації. Член Політради ВО "Свобода", журналіст, аналітик.

Ультраліві екстремісти розвалюють студентський рух

01 березня 2011, 18:05

Пропоную увазі товариства статтю Сашка Аронця, написану за гарячими слідами вчорашньої студентської акції біля ВРУ. Важливо знати думку очевидця.Студентська акція 28 лютого залишила по собі багато запитань. Що ж насправді сталося? Як очевидець коротко розповім про хід подій.

Отже, у цей день мала відбутися акція студентів проти деградації освіти та ухвалення нового Закону "Про вищу освіту". Акція анонсувалася як позапартійна і на неї запрошувалися усі небайдужі, не тільки студенти, але й викладачі, батьки студентів, школярі.

Патріотичні київські студенти, аспіранти та викладачі, діяльність яких координує мережа "Український студент", вирішили долучитися до акції. На місце збору патріотичні студенти прибули з українським національним прапором, почали роздавати усім бажаючим жовто-блакитні стрічки. Але патріотична символіка, схвально сприйнята всім студентством, одразу ж викликала невдоволення та відверте роздратування в групи осіб далеко не студентського віку та зовнішності, які назвали себе "координаторами акції".

Одним з найактивніших серед них був і такий собі Володимир Задирака, який наполегливо представлявся "координатором" студентської акції. Проте навряд чи людину, яка має близько 40 років і відома як активіст екстремістських ультралівих організацій та автор статей на маргінальних лівацьких сайтах, можна назвати студентом. Те ж стосується і Андрія та Сергія Мовчанів. Ці люди давно вже не студенти, а головне – відомі ультраліві політичні фанатики і лідери лівацьких організацій.

Глянувши на цих самозванців, стало очевидно, що більшість з цих "координаторів" є членами політизованої марксистської профспілки "Пряма дія", "Антифашистської дії", поміченої у вуличних нападах на Контрактовій площі за вживання української мови, сталіністів з "Організації марксистів". Вони, наслідуючи своїх попередників більшовиків, вирізняються своєю ідеологічно вмотивованою українофобією. Саме тому національна символіка справила на них дію, ідентичну дії червоної ганчірки на бика.

Це й зрозуміло, достатньо почитати статті "політично незаангажованого студентського координатора" Задираки, які він розміщує на лівацьких сайтах та в своєму ЖЖ: "Патріотизм – не останній, а перший прихисток негідника", "Быть ЛЮБЫМ патриотом СТЫДНО И СМЕШНО", "Патриот превращает противостояние с властью в очередной садо-мазохистский акт любви к Родине".

Вже на початку акції лівацький "істеблішмент" занервував та почав переконувати одну частину студентів, що студенти під національними прапорами – це "провокатори" (!) та що це взагалі не студенти, а політична партія (!!!). В більшості такі дії викликали щонайменше подив, адже було очевидно, що поряд стоять такі самі студенти, а вся їх "політизація" полягала у використанні національної символіки. Але, як виявляється, для ліваківсиньо-жовтий прапор є провокативним і недопустимим для публічної демонстрації.

Не зважаючи на усі спроби політично заангажованих лівих задурманити голову студентам та пересварити їх, була сформована єдина колона, яка і рушила до Комітетів Верховної Ради. А далі відбулося найцікавіше.

Вже під самою будівлею Комітетів група агресивно налаштованих лівих накинулася на жовто-блакитні прапори, які тримали українські студенти, намагаючись відтіснити їх. Виникла штовханина та безлад, протестувальники не розуміли, що відбувається. Ситуацією негайно скористалася міліція, яка штучно "розрізала" своїми рядами натовп студентів на дві частини. Не зважаючи на це, учасники акції з обох сторін проявляли солідарність скандуванням "Студенти єдині!" та вимагали від міліції зняти штучний кордон. Лише кілька "незаангажованих" лівацьких "ораторів" наполегливо намагалися внести у студентські лави розкол та обзивали частину студентів "ультраправими провокаторами" та "політично заангажованими", хоча жодної політичної символіки в жодного учасника акції не було.

Попри все, мітинг продовжувався і студенти вимагали від влади почути їх вимоги. Під кінець акції кордон міліції був знятий і студенти з обох розділених частин тиснули одне одному руки, що, по суті, і було символом єдності студентського руху.

Отже, факти є очевидними – ультраліві екстремісти, які невідомо чому вважають себе "елітою" студентського руху, були вкрай незадоволені присутністю на акції патріотичного студентства, яке декларувало свій патріотизм та виступало під національною символікою. Для екстремістів, які свої ліві політичні погляди декларують скрізь і усюди, жовто-блакитні прапори та гасло "Слава Україні!"- це "шкідлива політизація студентського руху". Зрозумівши, що для більшості студентів є абсолютно незрозумілою така алергійна реакція на здорові патріотичні позиції, ліваки свідомо пішли на провокацію, напали на студентів та використали міліцію для розділу студентського мітингу. Але навіть такі відверто заангажовані та провокативні дії ультралівих не позначилися на настроях більшості студентів, які прагнули єдності та не мали жодних заперечень щодо використання національної символіки.

Проте на цьому все не завершилося. Ліві, після вчинених ними вуличних провокацій, почали просто відверто та нахабно брехати, засмічуючи інформаційний простір своїми маячливими фантазіями.

Найголовніша брехня полягає в тому, що, за твердженням лівацьких "координаторів", на акції нібито була присутня "Свобода". На акції не було ЖОДНОГО прапора чи будь-якої іншої символіки "Свободи". Це доводить відео, розміщене в цій статті, а також величезна кількість фото- та відеоматеріалів з акції – будь-яка незаангажована людина може легко в цьому пересвідчитися.

Брехня очевидна тому, що "Свобода" якраз відома тим, що на всі акції принципово приходить виключно з партійною символікою. Більше того, не було жодних згадок про "Свободу" ні в листівках, що їх розповсюджували активісти мережі "Український студент", ні у їх виступах. "Свобода" також не подавала повідомлення про проведення акції, у чому можна пересвідчитися, зателефонувавши в КМДА. Тому спроба українофобів представити виступ патріотичних українських студентів як "спробу "Свободи" попіаритися" не витримує жодної перевірки фактами. Це просто відверта та цинічна брехня у геббельсівському стилі. Можливо ультраліві розкажуть, як партія може "піаритися" без партійної символіки?

Мені можуть закинути що, мовляв, я є активістом "Свободи" і сам факт моєї присутності на акції говорить про те, що там була присутня партія. Але це очевидний абсурд. Серед студентської молоді Києва багато патріотично налаштованих людей і вони із зрозумілих причин є прихильниками "Свободи". Але на акції ці студенти були присутні без жодної символіки, окрім національної. Але, виявилося, що цього достатньо, щоб ліві назвали цих студентів "політично заангажованими" і навіть більше – "Свободою". Виникає питання: невже тепер можливість захищати свої студентські права – це привілей, який роздають "елітарні ліві активісти"? Невже вони тепер вирішують – хто студент, а хто "ультраправий провокатор"? І невже відтепер студент з лівими політичними поглядами – це "студентський активіст, який бореться за свої права", а студент з патріотичними поглядами – це "ультраправий" або навіть "нацистський провокатор"? Але хто дав право ділити студентів на "правильних" і "неправильних", користуючись марксистко-ленінськими "критеріями" купки українофобів?

Особливо треба звернути увагу на ще одну кричущу брехню від українофобів – патріотичні студенти нібито вигукували "антисемітські гасла" та пояснювали свою присутність на акції "ворожнечею до осіб єврейської національності". Це вже навіть не брехня – це якась маячня божевільного. Очевидно, що ніяких доказів "аполітичні" наклепники не наводять. Знову ж таки, запрошую усіх передивитися відео з акції та спробувати відшукати там скандування "антисемітських гасел".

Ще одна порція брехні та наклепів від українофобів вилилася вже під вечір 28 числа, коли акція давно закінчилася. На цей раз вони звинуватили "Свободу" в... побитті лівацьких екстремістів! Можливо, стусанів "еліті лівого руху" надавали особисто Олег Тягнибок та Ірина Фаріон? Звідки така впевненість, що на ліваків нападали представники легальної політичної сили? Чи, на думку марксистів-ленінців, "Свободі" того і треба, що полювати на купку маргінальних діячів з ознаками манії величі? Що ж, чекаємо від ліваків фактів на підтвердження їхніх слів. Хоча впевнений – не дочекаємося.

Український студентських рух завжди був авангардом патріотизму та національної свідомості. Українські студенти йшли в бій під Крутами, воювали в армії УНР, склали основу ОУН і УПА, саме студентське голодування 1990 року стало одним з передвісників Незалежності, українські студенти були найактивнішими учасниками революційних подій 2004 року. І після цього всього, сьогодні група самозванців-українофобів називає українських студентів з національною символікою "провокаторами" і "нацистам"?

Нажаль, найпатріотичніший виш України – Могилянка, який є рідним для мене, сьогодні став прихистком для купки агресивних українофобів, різного роду марксистів-ленінців, для яких слово "патріотизм" – лайливе, а "жовто-блакитний прапор" – ганчірка. Вони у приміщенні Могилянки відзначають річницю "Октябрьської революції", публічно вивішують портрети Леніна та Троцького. То невже ми, могилянці, і далі будемо терпіти це знущання над здоровим глуздом? Будемо й надалі зносити, коли бути патріотом – це "провокація" і "фашизм"?

Антитабачна кампанія програла саме через те, що її усіма силами намагалися зробити "аполітичною" та "безпрапорною", ніби вимога відставки міністра – це не політика. Сьогодні купка ліваків-українофобів намагається завести на манівці черговий студентський протест – на цей раз в хід іде вже навіть не фальшива "аполітичність", а відверта ненависть до проявів патріотизму. Складається враження, що ці самозванці-"координатори" нічим по суті від Табачніка не відрізняються – та сама українофобія, тільки вид збоку. Не дарма ж ці горе-"координатори" бігали поміж рядів студентів та істерично вимагали "не кричати нічого про Табачніка!".

Український студентський рух переможе та захистить свої права лише тоді, коли він буде патріотичним – історія це доводить. Як тільки його починають розколювати та вести на манівці лівацтва та українофобії – це завершується маргіналізацією та поразкою.

Як відомо, хто найголосніше кричить "тримай злодія!", той сам...

P. S. Пропоную до перегляду відео з акції – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GIw6hsWSpC0

P.P.S. Також можна почитати реакцію мережі "Український студент" – http://studblock.livejournal.com/524.html

Олександр Аронець, випускник НАУКМА 2010 року

powered by lun.ua
Коментарі — 241
Dr.Grem. _ 01.03.2011 20:25
IP: 95.135.26.---
CTO XyEB:
Dr.Grem.:

fuckyouall:
Dr.Grem.:
Остап Ибрагимович 01.03.2011 20:04:

Благодарсвую, шарман.

Ви хочете сказати що галичани такі страшні? і маслнницю не святкують...
Святкують ще й як...
Так ти лемка или бойка?
І не лемка і не бойка...
Значит гуцулка?
Нє-а-а-а! я німка...
Володимир Кружко _ 01.03.2011 20:24
IP: 92.242.99.---
Ruten-17:
fuckyouall:
Dr.Grem.:
Что это за мерзота диктует мне и моим детям, на каком языке я могу разговаривать?
Самое смешное, что идеологической базой пещерного диаспорно-галицкого национализма является Восточная Галичина, прожившая пол-тысячелетия в других государствах, окатоличенная и ополяченная, не связанная с нами ни общей историей, ни ментальностью, ни религией,
ни даже таким понятием, объединяющим людей в один народ, как количество смешанных браков, и присоединённая к нам насильно.
И сколько эту диаспорно-галицкую националистическую мразь можно терпеть (а именно из Восточной Галичины лезет в нашу страну вся эта мразь и сволочь)?
Мы не собираемся выпрашивать подачек.
Их не будет!!!
ИЛИ ОДНА СТРАНА – ДВА ЯЗЫКА,
ИЛИ ДВЕ СТРАНЫ – ДВА ЯЗЫКА!
И рано или поздно так будет.
Скільки тобі гебнявий потрібно: 8 областей з кримом вистачить?
=================
не мели дурниць.
Ruten-17 _ 01.03.2011 20:18
IP: 95.134.105.---
fuckyouall:
Dr.Grem.:
Что это за мерзота диктует мне и моим детям, на каком языке я могу разговаривать?
Самое смешное, что идеологической базой пещерного диаспорно-галицкого национализма является Восточная Галичина, прожившая пол-тысячелетия в других государствах, окатоличенная и ополяченная, не связанная с нами ни общей историей, ни ментальностью, ни религией,
ни даже таким понятием, объединяющим людей в один народ, как количество смешанных браков, и присоединённая к нам насильно.
И сколько эту диаспорно-галицкую националистическую мразь можно терпеть (а именно из Восточной Галичины лезет в нашу страну вся эта мразь и сволочь)?
Мы не собираемся выпрашивать подачек.
Их не будет!!!
ИЛИ ОДНА СТРАНА – ДВА ЯЗЫКА,
ИЛИ ДВЕ СТРАНЫ – ДВА ЯЗЫКА!
И рано или поздно так будет.
Скільки тобі гебнявий потрібно: 8 областей з кримом вистачить?
Dr.Grem. _ 01.03.2011 20:16
IP: 95.135.26.---
fuckyouall:
Dr.Grem.:
Остап Ибрагимович 01.03.2011 20:04:

Благодарсвую, шарман.

Ви хочете сказати що галичани такі страшні? і маслнницю не святкують...
Святкують ще й як...
Так ти лемка или бойка?
І не лемка і не бойка...
Володимир Кружко _ 01.03.2011 20:16
IP: 92.242.99.---
dihlofos:
Володимир Кружко:

welder1985:
Олександр Аронець:
zp45:
Брихло ти Мирошниченко. Больной на голову нацист. Косой тебя об стол тварино.
_________________________________________
От спалився москалику! Статтю не читав, адже вона моя))
Слухай, Аронець! Ти молодий нормальний пацан. Пишеш не з такою жовччю як Фаріон і Мірошниченко. Чого ти виправдовуєшся тут замість Мірониченка, прямо як герман виправдовує Януковича коли той щось ляпне.
Якщо не можеш справитись із дебілкою Фаріон, психічно хворим Мірошниченком та з гутлеролюбом Ноєвим, то чому б тобі не створити власну справді націоналістичну партію любові? Я б за тебе проголосував!
==========
москаль сиру захотів.
москаль, на сир зуби не скаль!
а як називаються ті,хто стоїть на одній трибуні пліч-о-пліч з кремлівською сескоткою Тімашєнкою?
==
я знаю як звуться ті хто лякається, – сцикуни.
fuckyouall _ 01.03.2011 20:15
IP: 66.199.245.---
Dr.Grem.:
Остап Ибрагимович 01.03.2011 20:04:

Благодарсвую, шарман.

Ви хочете сказати що галичани такі страшні? і маслнницю не святкують...
Святкують ще й як...
Так ти лемка или бойка?
fuckyouall _ 01.03.2011 20:13
IP: 66.199.245.---
Dr.Grem.:
Скоро будет наводнение а мы денег не дадим. Будете памятник Бандере пшекам продавать по цене металолома.
Dr.Grem. _ 01.03.2011 20:13
IP: 95.135.26.---
Остап Ибрагимович 01.03.2011 20:04:

Благодарсвую, шарман.

Ви хочете сказати що галичани такі страшні? і маслнницю не святкують...
Святкують ще й як...
Dr.Grem. _ 01.03.2011 20:07
IP: 95.135.26.---
Остап Ибрагимович:
Dr.Grem. _ 01.03.2011 19:55
"...сказав, ваш любий президент Янек, що двомонсті не буде і вам же Президент порекомендував вчити державну мову..."

Это как "Украина для людей" и " Полипшення життя вже севодня"???
:-)))

гасла ці не для громадян України, а для людей , люди – поняття розтяжиме для янука
fuckyouall _ 01.03.2011 20:06
IP: 66.199.245.---
aly.chornyj:
Якщо ви маєте на увазі Галіцію та Правобережжя, то там поляки почали переслідування української мови набагато раніше, та й взагалі забороняли селитися всякому православному бидлу у польському місті Львув. Якщо ж ви про Малоросію, то царська влада взагалі до 19 століття питаннями мови не переймалася – платили б податки та не продавалися б козацькі ватажки туркам та полякам, інше їх не цікавило. хіба що з Валуївського циркуляра, сто разів перекрученого різними свідомітами. Рекомендую прочитати повний текст. До речі, перші видання "Енеїди" Котляревського і "Кобзаря" Шевченка (все-"забороненою" мовою!) вийшли чомусь у Санкт-Петербурзі, а не у Лемберзі.
fuckyouall _ 01.03.2011 20:03
IP: 66.199.245.---
Помогите нашей мове,
Наша мова – инвалид.
Без поддержки государства
У нее печальный вид.

Помогите нашей славе,
Наша слава не видна.
Без Указов Президента
Нет героев ни хрена.

Помогите нашей доле,
Наша доля – вечный влёт.
Только сунулись в Европу,
А оттуда Кризис прёт!
aly.chornyj _ 01.03.2011 20:02
IP: 109.167.77.---
fuckyouall:
шановгий вчіть історію! бо якби детально вчили, то виявили дуже цікаву деталь- основні ідеологи українського націоналізму були родом з донбасу та полтавщини. Сциборський,Донцов, Міхновський та ін. можете погуглити і будете зливовані! Будете здивовані, бо експорт націоналізму до Галичини був здійснений східноукраїнськими діячами! А праобразом УПА була легедарна армія Холодноярської республіки! І щодо мови – продивиться історію детально! І побачите нищення української,татарської, грецької,болгарської,білоруської і навіть бурятської мови з метою панування російської!бо мало бути як нацистській німеччині: одна партія,один нард,одна мова та один лідер!
welder1985 _ 01.03.2011 20:01
IP: 193.107.108.---
Олександр Аронець:
Порада всім! Читайте статтю! Це моя стаття! Мірошниченко тільки розмістив статтю щоб швидше донести її до товариства.

Подаю підтвердження тому, що для антифа з прямої дії національний прапор це ганчірка.
Скрін з сайту ПД: http://xmages.net/storage/10/1/0/a/b/upload/2855845b.png
Скажи Олександре, ну прапор СРСР ще спалити можна, якщо захотілося так, але для чого ви публічно палили ПОРТРЕТ ГОЛОВИ КОМІТЕТУ ДЕПУТАТА ПОЛОХАЛО? Він же ваш союзни, бютівець із КЗУ, який виступає проти Табачника і цього законопроекту!
Чи вас розізлило, що ваш політичний колега бореться за українську мову і допомагає студентам, а не ви? Мені здається, що вашою метою не було допомогти студентам, а просто пофоткатись і покричати. Ви проявили себе справді як негідники.
Dr.Grem. _ 01.03.2011 20:00
IP: 95.135.26.---
fuckyouall:

Красота [URL=http://www.bagnet.org/news/summaries/ukraine/2011-02-17/109249]Ваше имя // 17.02.2011 16:18:59
Что это за мерзота диктует мне и моим детям, на каком языке я могу разговаривать? [/URL]
Володимир Кружко _ 01.03.2011 19:55
IP: 92.242.99.---
welder1985:
Ой бачу тут тягнибоківців налетіло з усіх боків!
Скажітьм ені шановні аронці, мірошниченки, ноєві, кружко та інші.
Якщо ви зібралися у владу іти то де елементарна етика спілкування? Чи ви не розумієте що ця ксенофобія коли ви всіх підряд тут нагло називаєте "москаль", "кацапчик" являється розпалюванням міжнаціональної ворожнечі і може бути використане вашими опонентами проти вас під час виборчої кампанії? Чому ви не вмієте аргументами і цифрами доводити щось, а лише ображаєте людей, які мають іншу думку?
Бо прочитавши ваші відповіді в коментарях кожен форумчанин зробив для себе висновки, що саме від вас і лунали вчора ті антисемітські та русофобські гасла на студентській акції за свої права, на яку ви примазались підло!
=============
чому ж всіх підряд, виключно ворогі України.
Dr.Grem. _ 01.03.2011 19:55
IP: 95.135.26.---
fuckyouall:
Ну за " маразь"," сволоч", дякую, окомпліментили мене, дякую!:))

За ваш коментар можна вас притягнути до відповідальності за порушення Конституції УКкраїни...
Ви виглядаєте імпотентом, адже вам ясно сказав, ваш любий президент Янек, що двомонсті не буде і вам же Президент порекомендував вчити державну мову... А передвиборчі гасла – це щоб вас Східніків зробити лошариками, щоб будучи при владі робити свої справи...
Так, що дуйте собі в дві дирочки і сопіть.
fuckyouall _ 01.03.2011 19:53
IP: 66.199.245.---
Нічлава:
fuckyouall:
Лолка, привіт!:)
Привет. Цюцюрку покажи:))))))))))))))))))))
welder1985 _ 01.03.2011 19:51
IP: 193.107.108.---
Насправді під час цього дійства до комітетів ВР проходив депутат Анатолій Грицеко, який захотів вислухати студентів і допомогти їм, але провокатори зі Свободи, Патріоту, та СНА не схотіли навіть слухать, а лише орали "Рееевоолюція!"
Один студент запитав у пана Гриценка на його сайті про цей законопроект N6342 і ось що він відповів у коментарі до блогу свого (комент Гриценка там виділений червоним):
http://www.grytsenko.com.ua/blog/view-syn-prezydenta-zamovyv-jakhtu-za-380-mln.html#comments
Володимир Кружко _ 01.03.2011 19:51
IP: 92.242.99.---
Володимир Задирака:
Клас! Я є членом "старого покоління ПД" (90-х) і учасником голодування 1990 року. До спілки ЗАРАЗ не вхожу. Не є членом жодної партії.

Я як учасник голодування 1990 року прошу представників ВО "Свобода" не спекулювати на цій події. До ідеології націонал-соціалізму ті виступи не мали жодного стосунку. Мій антипатріотизм та антинаціоналізм є результатом життєвого досвіду. 20 років незалежності переконали мене у тому що конструкт "національної держави" є виправдання визиску людей та обмеження їхніх свобод.

Ну, ы особисте. Ыгорю, я був про тебе кращої думки. Вважав націоналістом і ксенофобом, але не негідником.
=================
а кого цікаить думка атеїста, анархіста, і як його......
Нічлава _ 01.03.2011 19:50
IP: 178.94.249.---
fuckyouall:
Лолка, привіт!:)
Нічлава _ 01.03.2011 19:50
IP: 178.94.249.---
Ліваки, справжнімим фашиками є ваші фани бомжацького Арсеналу, які калічать людину лиш.е за українську мову і динамівську атрибутику та символіку!!! Здохніть паскуди!!!!!!!
Олександр Аронець _ 01.03.2011 19:50
IP: 93.75.74.---
Порада всім! Читайте статтю! Це моя стаття! Мірошниченко тільки розмістив статтю щоб швидше донести її до товариства.

Подаю підтвердження тому, що для антифа з прямої дії національний прапор це ганчірка.
Скрін з сайту ПД: http://xmages.net/storage/10/1/0/a/b/upload/2855845b.png
fuckyouall _ 01.03.2011 19:46
IP: 66.199.245.---
Dr.Grem.:
Что это за мерзота диктует мне и моим детям, на каком языке я могу разговаривать?
Самое смешное, что идеологической базой пещерного диаспорно-галицкого национализма является Восточная Галичина, прожившая пол-тысячелетия в других государствах, окатоличенная и ополяченная, не связанная с нами ни общей историей, ни ментальностью, ни религией,
ни даже таким понятием, объединяющим людей в один народ, как количество смешанных браков, и присоединённая к нам насильно.
И сколько эту диаспорно-галицкую националистическую мразь можно терпеть (а именно из Восточной Галичины лезет в нашу страну вся эта мразь и сволочь)?
Мы не собираемся выпрашивать подачек.
Их не будет!!!
ИЛИ ОДНА СТРАНА – ДВА ЯЗЫКА,
ИЛИ ДВЕ СТРАНЫ – ДВА ЯЗЫКА!
И рано или поздно так будет.
welder1985 _ 01.03.2011 19:43
IP: 193.107.108.---
Ruten-17:
Щось свободівські либи все менше мені подобаються... ніякі вони не патріоти
Як можна було таку дибільну аву поставити? Ніби хтось тракав цього психа Мірошниченка, а інший хтось це сфоткав.
Зміни фотку "марнославний виродок" Мірошниченко і не ганьбися більше!
Dr.Grem. _ 01.03.2011 19:38
IP: 95.135.26.---
zp45:

Звичайно треба любити та поважати один одного і тоді можна домовитися... і ніхто не буде ображати, нікого... і будь вчити мову і автоматично перетворяться у патріотів держави... а такі провокаційні дії і автора та деяких коментаторів тільки ще більше розпалюють ворожнечу та ненависть...
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter