Ігор Мірошниченко Народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації. Член Політради ВО "Свобода", журналіст, аналітик.

Ультраліві екстремісти розвалюють студентський рух

01 березня 2011, 18:05

Пропоную увазі товариства статтю Сашка Аронця, написану за гарячими слідами вчорашньої студентської акції біля ВРУ. Важливо знати думку очевидця.Студентська акція 28 лютого залишила по собі багато запитань. Що ж насправді сталося? Як очевидець коротко розповім про хід подій.

Отже, у цей день мала відбутися акція студентів проти деградації освіти та ухвалення нового Закону "Про вищу освіту". Акція анонсувалася як позапартійна і на неї запрошувалися усі небайдужі, не тільки студенти, але й викладачі, батьки студентів, школярі.

Патріотичні київські студенти, аспіранти та викладачі, діяльність яких координує мережа "Український студент", вирішили долучитися до акції. На місце збору патріотичні студенти прибули з українським національним прапором, почали роздавати усім бажаючим жовто-блакитні стрічки. Але патріотична символіка, схвально сприйнята всім студентством, одразу ж викликала невдоволення та відверте роздратування в групи осіб далеко не студентського віку та зовнішності, які назвали себе "координаторами акції".

Одним з найактивніших серед них був і такий собі Володимир Задирака, який наполегливо представлявся "координатором" студентської акції. Проте навряд чи людину, яка має близько 40 років і відома як активіст екстремістських ультралівих організацій та автор статей на маргінальних лівацьких сайтах, можна назвати студентом. Те ж стосується і Андрія та Сергія Мовчанів. Ці люди давно вже не студенти, а головне – відомі ультраліві політичні фанатики і лідери лівацьких організацій.

Глянувши на цих самозванців, стало очевидно, що більшість з цих "координаторів" є членами політизованої марксистської профспілки "Пряма дія", "Антифашистської дії", поміченої у вуличних нападах на Контрактовій площі за вживання української мови, сталіністів з "Організації марксистів". Вони, наслідуючи своїх попередників більшовиків, вирізняються своєю ідеологічно вмотивованою українофобією. Саме тому національна символіка справила на них дію, ідентичну дії червоної ганчірки на бика.

Це й зрозуміло, достатньо почитати статті "політично незаангажованого студентського координатора" Задираки, які він розміщує на лівацьких сайтах та в своєму ЖЖ: "Патріотизм – не останній, а перший прихисток негідника", "Быть ЛЮБЫМ патриотом СТЫДНО И СМЕШНО", "Патриот превращает противостояние с властью в очередной садо-мазохистский акт любви к Родине".

Вже на початку акції лівацький "істеблішмент" занервував та почав переконувати одну частину студентів, що студенти під національними прапорами – це "провокатори" (!) та що це взагалі не студенти, а політична партія (!!!). В більшості такі дії викликали щонайменше подив, адже було очевидно, що поряд стоять такі самі студенти, а вся їх "політизація" полягала у використанні національної символіки. Але, як виявляється, для ліваківсиньо-жовтий прапор є провокативним і недопустимим для публічної демонстрації.

Не зважаючи на усі спроби політично заангажованих лівих задурманити голову студентам та пересварити їх, була сформована єдина колона, яка і рушила до Комітетів Верховної Ради. А далі відбулося найцікавіше.

Вже під самою будівлею Комітетів група агресивно налаштованих лівих накинулася на жовто-блакитні прапори, які тримали українські студенти, намагаючись відтіснити їх. Виникла штовханина та безлад, протестувальники не розуміли, що відбувається. Ситуацією негайно скористалася міліція, яка штучно "розрізала" своїми рядами натовп студентів на дві частини. Не зважаючи на це, учасники акції з обох сторін проявляли солідарність скандуванням "Студенти єдині!" та вимагали від міліції зняти штучний кордон. Лише кілька "незаангажованих" лівацьких "ораторів" наполегливо намагалися внести у студентські лави розкол та обзивали частину студентів "ультраправими провокаторами" та "політично заангажованими", хоча жодної політичної символіки в жодного учасника акції не було.

Попри все, мітинг продовжувався і студенти вимагали від влади почути їх вимоги. Під кінець акції кордон міліції був знятий і студенти з обох розділених частин тиснули одне одному руки, що, по суті, і було символом єдності студентського руху.

Отже, факти є очевидними – ультраліві екстремісти, які невідомо чому вважають себе "елітою" студентського руху, були вкрай незадоволені присутністю на акції патріотичного студентства, яке декларувало свій патріотизм та виступало під національною символікою. Для екстремістів, які свої ліві політичні погляди декларують скрізь і усюди, жовто-блакитні прапори та гасло "Слава Україні!"- це "шкідлива політизація студентського руху". Зрозумівши, що для більшості студентів є абсолютно незрозумілою така алергійна реакція на здорові патріотичні позиції, ліваки свідомо пішли на провокацію, напали на студентів та використали міліцію для розділу студентського мітингу. Але навіть такі відверто заангажовані та провокативні дії ультралівих не позначилися на настроях більшості студентів, які прагнули єдності та не мали жодних заперечень щодо використання національної символіки.

Проте на цьому все не завершилося. Ліві, після вчинених ними вуличних провокацій, почали просто відверто та нахабно брехати, засмічуючи інформаційний простір своїми маячливими фантазіями.

Найголовніша брехня полягає в тому, що, за твердженням лівацьких "координаторів", на акції нібито була присутня "Свобода". На акції не було ЖОДНОГО прапора чи будь-якої іншої символіки "Свободи". Це доводить відео, розміщене в цій статті, а також величезна кількість фото- та відеоматеріалів з акції – будь-яка незаангажована людина може легко в цьому пересвідчитися.

Брехня очевидна тому, що "Свобода" якраз відома тим, що на всі акції принципово приходить виключно з партійною символікою. Більше того, не було жодних згадок про "Свободу" ні в листівках, що їх розповсюджували активісти мережі "Український студент", ні у їх виступах. "Свобода" також не подавала повідомлення про проведення акції, у чому можна пересвідчитися, зателефонувавши в КМДА. Тому спроба українофобів представити виступ патріотичних українських студентів як "спробу "Свободи" попіаритися" не витримує жодної перевірки фактами. Це просто відверта та цинічна брехня у геббельсівському стилі. Можливо ультраліві розкажуть, як партія може "піаритися" без партійної символіки?

Мені можуть закинути що, мовляв, я є активістом "Свободи" і сам факт моєї присутності на акції говорить про те, що там була присутня партія. Але це очевидний абсурд. Серед студентської молоді Києва багато патріотично налаштованих людей і вони із зрозумілих причин є прихильниками "Свободи". Але на акції ці студенти були присутні без жодної символіки, окрім національної. Але, виявилося, що цього достатньо, щоб ліві назвали цих студентів "політично заангажованими" і навіть більше – "Свободою". Виникає питання: невже тепер можливість захищати свої студентські права – це привілей, який роздають "елітарні ліві активісти"? Невже вони тепер вирішують – хто студент, а хто "ультраправий провокатор"? І невже відтепер студент з лівими політичними поглядами – це "студентський активіст, який бореться за свої права", а студент з патріотичними поглядами – це "ультраправий" або навіть "нацистський провокатор"? Але хто дав право ділити студентів на "правильних" і "неправильних", користуючись марксистко-ленінськими "критеріями" купки українофобів?

Особливо треба звернути увагу на ще одну кричущу брехню від українофобів – патріотичні студенти нібито вигукували "антисемітські гасла" та пояснювали свою присутність на акції "ворожнечею до осіб єврейської національності". Це вже навіть не брехня – це якась маячня божевільного. Очевидно, що ніяких доказів "аполітичні" наклепники не наводять. Знову ж таки, запрошую усіх передивитися відео з акції та спробувати відшукати там скандування "антисемітських гасел".

Ще одна порція брехні та наклепів від українофобів вилилася вже під вечір 28 числа, коли акція давно закінчилася. На цей раз вони звинуватили "Свободу" в... побитті лівацьких екстремістів! Можливо, стусанів "еліті лівого руху" надавали особисто Олег Тягнибок та Ірина Фаріон? Звідки така впевненість, що на ліваків нападали представники легальної політичної сили? Чи, на думку марксистів-ленінців, "Свободі" того і треба, що полювати на купку маргінальних діячів з ознаками манії величі? Що ж, чекаємо від ліваків фактів на підтвердження їхніх слів. Хоча впевнений – не дочекаємося.

Український студентських рух завжди був авангардом патріотизму та національної свідомості. Українські студенти йшли в бій під Крутами, воювали в армії УНР, склали основу ОУН і УПА, саме студентське голодування 1990 року стало одним з передвісників Незалежності, українські студенти були найактивнішими учасниками революційних подій 2004 року. І після цього всього, сьогодні група самозванців-українофобів називає українських студентів з національною символікою "провокаторами" і "нацистам"?

Нажаль, найпатріотичніший виш України – Могилянка, який є рідним для мене, сьогодні став прихистком для купки агресивних українофобів, різного роду марксистів-ленінців, для яких слово "патріотизм" – лайливе, а "жовто-блакитний прапор" – ганчірка. Вони у приміщенні Могилянки відзначають річницю "Октябрьської революції", публічно вивішують портрети Леніна та Троцького. То невже ми, могилянці, і далі будемо терпіти це знущання над здоровим глуздом? Будемо й надалі зносити, коли бути патріотом – це "провокація" і "фашизм"?

Антитабачна кампанія програла саме через те, що її усіма силами намагалися зробити "аполітичною" та "безпрапорною", ніби вимога відставки міністра – це не політика. Сьогодні купка ліваків-українофобів намагається завести на манівці черговий студентський протест – на цей раз в хід іде вже навіть не фальшива "аполітичність", а відверта ненависть до проявів патріотизму. Складається враження, що ці самозванці-"координатори" нічим по суті від Табачніка не відрізняються – та сама українофобія, тільки вид збоку. Не дарма ж ці горе-"координатори" бігали поміж рядів студентів та істерично вимагали "не кричати нічого про Табачніка!".

Український студентський рух переможе та захистить свої права лише тоді, коли він буде патріотичним – історія це доводить. Як тільки його починають розколювати та вести на манівці лівацтва та українофобії – це завершується маргіналізацією та поразкою.

Як відомо, хто найголосніше кричить "тримай злодія!", той сам...

P. S. Пропоную до перегляду відео з акції – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GIw6hsWSpC0

P.P.S. Також можна почитати реакцію мережі "Український студент" – http://studblock.livejournal.com/524.html

Олександр Аронець, випускник НАУКМА 2010 року

powered by lun.ua
Коментарі — 241
welder1985 _ 01.03.2011 19:01
IP: 193.107.108.---
Кароче, для тих хто ще не прочитав цієї дурні Мірошниченка раджу і не читати,а краще почитайте ось я знайшов щойно правду про те, як ультраправі провокатори розкололи студентський рух і побили російськомовних дівчат з Могилянки:
http://direct-action.org.ua/?p=636
лісиче _ 01.03.2011 19:01
IP: 195.191.200.---
dihlofos:
лісиче:
була у знайомої на Волині...там Свободою керує хронічний алкоголік Вітів та один з керівників є євреєм на прізвище Калахан...]
..................
Але подібного можна на всіх нарити...
seno _ 01.03.2011 18:59
IP: 93.72.95.---
лісиче:
Вы тот же, или ник поменяли? "Прогресс" налицо! Ну это я насчет шизофрении: на месте не стоит. Лучше сдайтесь: могут и подлечить, хотя не надолго.
welder1985 _ 01.03.2011 18:58
IP: 193.107.108.---
Володимир Кружко:
welder1985:
Ігоре! Я тобі вже псиав, що колись пишався тобою як журналістом спортивним.
Але той блог твій в якому ти назвав мого діда фронтовика, який мав 6 поранень і дійшов до Впршави виганяючи фашистів з України "марнославним виродком", який не заслуговує на повагу і пошану, а лише на співчуття, я тобі цього не забуду.
Я на багатьох акціях буваю, тож як тільки тебе побачу десь поряд схвачу за твою косу та об асфальт прибацаю, будеш знать хто насправді марнославний виродок!
=========================
жодного сумніву, ти простий москальський виродок.
Типова лексика культурних "свободівців"))
Та я ж титульний, хлопці, я свій!))
Ви ж говорите що націоналізм то любов до своєї нації, то любіть мене!!!!!
Грицько Нечеса _ 01.03.2011 18:57
IP: 178.165.64.---
Бій відлунав.
Жовто-сині знамена
Затріпотіли на станції знов.
І до юрби полонених
Сам курінний підійшов.
Аж до кісток пропікає очима.
Хлопці стоять перед ним, як мерці.
П'яно хитається смерть перед ними,
Холодно блима наган у руці.
"Є комсомольці між вами, я знаю,
Кожного кулі чекає печать!"
Стиснуто зуби в останнім мовчанні –
Всі полонені мовчать.
"Всі ви такі ж, як і я, чорнобриві –
Шкода розстрілювать всіх.
Гляньте навколо – і сонце, і ниви..."
Відповідь – сміх.
"Ну так пощади не буде нікому!
Вас не згадає замучений край!"
Вийшов один і сказав курінному –
"Я комсомолець. Стріляй!!"

В.Сосюра

Здається, що в "полонених", яких поволі розстрілюють, вже вся країна. Винищення та руїна навіть без війни.
dihlofos _ 01.03.2011 18:56
IP: 94.178.170.---
лісиче:
була у знайомої на Волині...там Свободою керує хронічний алкоголік Вітів та один з керівників є євреєм на прізвище Калахан...

Свобода -це upgrade камасамолу...
welder1985 _ 01.03.2011 18:55
IP: 193.107.108.---
Олександр Аронець:
welder1985:
Dr.Grem.:
QUOTE]_________________________________________
Слухай ти, ти лише вмієш в інтернеті клацати пальцями по клавіатурі! Ми провели безліч акцій! Тобі навіть не снилось, при тому що на відміну від проплачений юліних ботів за 100 грн. Свобода проводить акції по 20000 чол це в Києві! На наші акції ходять лише свідомі люди!
Так, було по 10 тисяч, але то лише на свято УПА, та й то звезені були з усієї країни. Поки ти знаєш який рейтинг у Тягнибока і який у Тимошенко. Люди вірять ВОНІ, бо її пресує влада за липові справи, на канали не пускає, а ваші Мірошниченки та Фаріони щопятниці то на ІНтері то у Шустера лякають собою східняків. Навчіться зацікавлювать своєю програмою і діями розчарований у регіоналах електорат Сходу і Півдня, тоді ви доведете, що чогось варті. А то дістали вже одне й теж 5 років скандуєте: УПА, Бандера, Кремль, комуністи...
лісиче _ 01.03.2011 18:54
IP: 195.191.200.---
dihlofos:
Адже українці по природі своїй не можуть бути соціялістами,малороси -будь ласка,а українець? Ну ніяк мені не вкладається в голові,українець-соціяліст.
Dr.Grem. _ 01.03.2011 18:53
IP: 95.135.26.---
welder1985:
Dr.Grem.:
Якщо чесно то кадри, які прокотилися Європою – враження, що " Свобода " і "Тризузуб " притусувалися до акції... і того студента, який сказав, що прийшли по піариться... Погоджуюся на всі 100%.
Хлопці, Свободівці, а самостійно влаштувати подібну акцію, слабо?
Та яку вони можутьа кцію організувати? Вони лише на акціях разом із Тимошенко можуть засвистувать всіх хто не свободівець, навіть Левка Лукьяненка засвистіли гніди!
Свободівці вже доживуться що з ПР буть мітингувати, щоб показати демократію в країні.
Володимир Кружко _ 01.03.2011 18:53
IP: 92.242.99.---
welder1985:
Ігоре! Я тобі вже псиав, що колись пишався тобою як журналістом спортивним.
Але той блог твій в якому ти назвав мого діда фронтовика, який мав 6 поранень і дійшов до Впршави виганяючи фашистів з України "марнославним виродком", який не заслуговує на повагу і пошану, а лише на співчуття, я тобі цього не забуду.
Я на багатьох акціях буваю, тож як тільки тебе побачу десь поряд схвачу за твою косу та об асфальт прибацаю, будеш знать хто насправді марнославний виродок!
=========================
жодного сумніву, ти простий москальський виродок.
seno _ 01.03.2011 18:53
IP: 93.72.95.---
Грицько Нечеса:
Автор снова перепутал теплое с мягким. Акция-то была в защиту образования, а не националистическое сборище, которое к образованию имеет такое же отношение, как получение "филосовского камня" к химии. А эти и тут не преминули прилепиться со своей "ленточкой", увидели, блин, что кто-то "общечеловеческими", а не "национальными" ценностями озаботился. Провокаторы хреновы.
...
Обосра...лись, короче.

А вообще заметьте: там, где касается националистическая лапа – сразу начинает вонять.
лісиче _ 01.03.2011 18:52
IP: 195.191.200.---
dihlofos:
лісиче:
Олександр Аронець:
А чим одріжняються ультраліві від лівих,від жидо-соціялістів, а націонал -соціялісти в економиці від жидо-соціялістів?
нічим...Свобода -це неокамсамол...такі собі Павки Корчагіни...
..................
То вигадки,а ці є в реаліях. Чого від них чекати?
лісиче _ 01.03.2011 18:51
IP: 195.191.200.---
Олександр Аронець:
лісиче:
Олександр Аронець:
А чим одріжняються ультраліві від лівих,від жидо-соціялістів, а націонал -соціялісти в економиці від жидо-соціялістів?
_________________________________
Гугль в поміч!
............
Коротко. Бо я одріжняю лише лібералів і соціялістів. Коротко. "Свобода" -ліберальна чи соціялістична,риторика соціялістична,а хіба українці соціялісти?
dihlofos _ 01.03.2011 18:50
IP: 94.178.170.---
лісиче:
Олександр Аронець:
А чим одріжняються ультраліві від лівих,від жидо-соціялістів, а націонал -соціялісти в економиці від жидо-соціялістів?
нічим...Свобода -це неокамсамол...такі собі Павки Корчагіни...
welder1985 _ 01.03.2011 18:49
IP: 193.107.108.---
Ігоре! Я тобі вже псиав, що колись пишався тобою як журналістом спортивним.
Але той блог твій в якому ти назвав мого діда фронтовика, який мав 6 поранень і дійшов до Впршави виганяючи фашистів з України "марнославним виродком", який не заслуговує на повагу і пошану, а лише на співчуття, я тобі цього не забуду.
Я на багатьох акціях буваю, тож як тільки тебе побачу десь поряд схвачу за твою косу та об асфальт прибацаю, будеш знать хто насправді марнославний виродок!
Володимир Кружко _ 01.03.2011 18:49
IP: 92.242.99.---
Український студентський рух переможе та захистить свої права лише тоді, коли він буде патріотичним – історія це доводить. Як тільки його починають розколювати та вести на манівці лівацтва та українофобії – це завершується маргіналізацією та поразкою.
================
студенти мають розуміти госло – Слава Україні!!!
Смерть москалям!!!!!!!
Олександр Аронець _ 01.03.2011 18:48
IP: 213.227.202.---
лісиче:
Олександр Аронець:
А чим одріжняються ультраліві від лівих,від жидо-соціялістів, а націонал -соціялісти в економиці від жидо-соціялістів?
_________________________________
Гугль в поміч!
Олександр Аронець _ 01.03.2011 18:47
IP: 213.227.202.---
welder1985:
Олександр Аронець:
Lexa62:
welder1985:
Голосуйте за Анатолія Гриценка – самий чесний кандидат, єдиний хто спілкується на своєму сайті із людьми!
*****************************
ти сам "за" чи "проти" Гриценка?
______________________________
Та він бот! А щодо виключності, так це брехня! Тягнибок у фейсбуку теж особисто спілкується! І це факт!
не тобі мене вчити!
Краще хай твої глосподарі Тягнибок і Мірошниченко доведуть що вони з народом, бо жоден із них не спілкується тут на УП у блогах із форумчанами!
______________________________
П.С. Господарі тільки в тебе, а я вільний українець! З ботами зовсім не цікаво спілкуватись!
лісиче _ 01.03.2011 18:46
IP: 195.191.200.---
Олександр Аронець:
А чим одріжняються ультраліві від лівих,від жидо-соціялістів, а націонал -соціялісти в економиці від жидо-соціялістів?
Олександр Аронець _ 01.03.2011 18:45
IP: 213.227.202.---
welder1985:
Олександр Аронець:
Lexa62:
welder1985:
Голосуйте за Анатолія Гриценка – самий чесний кандидат, єдиний хто спілкується на своєму сайті із людьми!
*****************************
ти сам "за" чи "проти" Гриценка?
______________________________
Та він бот! А щодо виключності, так це брехня! Тягнибок у фейсбуку теж особисто спілкується! І це факт!
не тобі мене вчити!
Краще хай твої глосподарі Тягнибок і Мірошниченко доведуть що вони з народом, бо жоден із них не спілкується тут на УП у блогах із форумчанами!
____________________________________________
Ти подивись минулі блоги Мірошниченка і не верзи дурниць, що він не говорить з людьми! На відміну від тебе він не сидить ночами в інтернеті!
Олександр Аронець _ 01.03.2011 18:43
IP: 213.227.202.---
welder1985:
Dr.Grem.:
Якщо чесно то кадри, які прокотилися Європою – враження, що " Свобода " і "Тризузуб " притусувалися до акції... і того студента, який сказав, що прийшли по піариться... Погоджуюся на всі 100%.
Хлопці, Свободівці, а самостійно влаштувати подібну акцію, слабо?
Та яку вони можутьа кцію організувати? Вони лише на акціях разом із Тимошенко можуть засвистувать всіх хто не свободівець, навіть Левка Лукьяненка засвистіли гніди!
_________________________________________
Слухай ти, ти лише вмієш в інтернеті клацати пальцями по клавіатурі! Ми провели безліч акцій! Тобі навіть не снилось, при тому що на відміну від проплачений юліних ботів за 100 грн. Свобода проводить акції по 20000 чол це в Києві! На наші акції ходять лише свідомі люди!
dihlofos _ 01.03.2011 18:41
IP: 94.178.170.---
kokok:
Господи, Ігоре, та впіймайте тих "незаангажованих" під під"їздом та навчіть як треба "родину любить", невже так важко? У Шухевича он взагалі з такими розмова була коротка. Добро має бути з кулаками
Якраз Шухевич з ткими як Свобода коротко говорив...Тягнибокери -це тімур та його команда під аля українським соусом...

.
лісиче _ 01.03.2011 18:41
IP: 195.191.200.---
welder1985:
Dr.Grem.:
Якщо чесно то кадри, які прокотилися Європою – враження, що " Свобода " і "Тризузуб " притусувалися до акції... і того студента, який сказав, що прийшли по піариться... Погоджуюся на всі 100%.
Хлопці, Свободівці, а самостійно влаштувати подібну акцію, слабо?
Та яку вони можутьа кцію організувати? Вони лише на акціях разом із Тимошенко можуть засвистувать всіх хто не свободівець, навіть Левка Лукьяненка засвистіли гніди!
............
Так хіба можна до тої пори опускатись,поруч Злодійки ставати?
welder1985 _ 01.03.2011 18:40
IP: 193.107.108.---
Олександр Аронець:
Lexa62:
welder1985:
Голосуйте за Анатолія Гриценка – самий чесний кандидат, єдиний хто спілкується на своєму сайті із людьми!
*****************************
ти сам "за" чи "проти" Гриценка?
______________________________
Та він бот! А щодо виключності, так це брехня! Тягнибок у фейсбуку теж особисто спілкується! І це факт!
не тобі мене вчити!
Краще хай твої глосподарі Тягнибок і Мірошниченко доведуть що вони з народом, бо жоден із них не спілкується тут на УП у блогах із форумчанами!
Олександр Аронець _ 01.03.2011 18:40
IP: 213.227.202.---
welder1985:
Олександр Аронець:
Lexa62:
welder1985:
Голосуйте за Анатолія Гриценка – самий чесний кандидат, єдиний хто спілкується на своєму сайті із людьми!
*****************************
ти сам "за" чи "проти" Гриценка?
______________________________
Та він бот! А щодо виключності, так це брехня! Тягнибок у фейсбуку теж особисто спілкується! І це факт!
Може розкажеш юначе як це ви вирізнили хто українофобом там був а хто тим ким треба? Чи всі хто вас провокаторів ненавидить є для вас українофобами і лівими?
___________________________________
Там чітко поіменно вказано хто є українофобом! Спершу статтю прочитай!
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter