9 квітня 2014, 10:22

''Свобода'' – за прозорі, відкриті та ефективні державні закупівлі!

Цього тижня в українських мас медіа з'явилися публікації, автори яких звинувачують фракцію "Свобода" в бажанні зірвати прийняття урядового законопроекту щодо державних закупівель N4587. На їхню думку, подання нами альтернативного проекту N4587-1 свідчить про наміри протягнути корупційні тендерні схеми.

Подібні заяви нас вже навіть не дивують. Абсолютно безпідставні та абсурдні звинувачення є частиною системної кампанії по дискредитації українських націоналістів та лідера ВО "Свобода", кандидата на пост президента України Олега Тягнибока.

Декілька фактів.

Два тижні тому фракція "Свобода" одностайно підтримала введення обов'язкового звітування державних та комунальних підприємств про їхні закупівлі за власні кошти (проект N2207). Була ліквідована одна з найбільших корупційних "дірок" режиму Януковича. Співавтором проекту був голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Ми всіляко підтримували цей проект ще рік тому, коли боротьба з корупцією в тендерах наражалася на жорсткі переслідування та залякування з боку злочинної влади.

Минулого року ми першими звернули увагу громадськості на недоліки закупівельного законодавства, які дотепер дозволяють природним монополіям уникати оприлюднення інформації про власні закупівлі (проект N2313а). Мільярди гривен витрачаються з неабиякою користю для їхнього керівництва та величезними збитками для української держави.

Народний депутат Олександр Мирний звертався з численними запитами до органів влади, щоб змусити монополістів публічно звітувати про свої закупівлі.

Сьогодні пропозиції проекту N2313а є невід'ємною частиною урядового законопроекту.

Отже, ми не виступаємо проти урядової ініціативи. Як можна бути ворогом власної дитини?! Ми готові її підтримати у сесійній залі.

Разом з тим, ми наполягаємо на нашому праві та обов'язку пропонувати альтернативні рішення гострих проблем українського суспільства.

Урядовий законопроект є недосконалим, що визнають навіть міжнародні експерти.

Законопроект N4587-1 покликаний винести на всебічне обговорення ті проблеми, які залишилися поза увагою урядового проекту. Народні обранці зобов'язані ініціювати таке обговорення. Ми робили це минулого року і будемо робити у майбутньому.

Наприклад, масовим явищем є закупівля товарів за завищеними цінами. Формально такі закупівлі часто здійснюються з дотриманням всіх вимог закону, проте результатом є втрата бюджетних коштів.

Як завадити цій ганебній практиці? Урядовий законопроект не вирішує цю проблему. Ми пропонуємо обмежити максимальне перевищення ціни товару на 10% від його ринкової вартості. Так, для цього потрібно використовувати дані Державної служби статистики, що містить певні ризики. Проте від нас самих залежить, як мінімізувати ці ризики.

Ми закликаємо всіх небайдужих приєднатися до розбудови прозорої, відкритої та ефективної системи державних закупівель. Ми готові до співпраці та критики, навіть жорсткої.

Проте ми категорично засуджуємо будь-які намагання внести розбрат у стан патріотичних сил в тяжких умовах путінської агресії.

Лише спільними зусиллями ми здатні побудувати незалежну та сильну Україну.

Слава Україні!

Народний депутат України Олександр Мирний

Народний депутат України Ігор Мірошниченко

Bluewatter української політики

Ви ж знаєте, друзі, наскільки прозорою і чистою має бути діяльність народного депутата? Як blue water, себто блакитна (чиста) вода, а не транслітероване в українську мову геть протилежне за значенням і наповненням поняття...

Що робило Міністерство агрополітики під керівництвом Швайки

У зв'язку з тим, що Олександр Мирний не має свого блога, надаю йому майданчик для відповіді на чергові закиди на його адресу та поливання брудом його імені...

Річниця лєнінопаду. Як це було

8 грудня 2013 року ми зробили перший надзвичайно важливий крок до повалення бандитського режиму. Пригадую, тоді я сказав журналістам: впав Ленін на Бесарабці – впаде й режим Януковича! Зрештою, так воно й сталося...

Що робила "Свобода" 2 роки в парламенті? Приклад Олександра Мирного

Не знаю, хто як, але свободівці до права представляти інтереси українців у статусі народного депутата ставилися як до щоденної рутинної роботи, тому регулярно відмовляли собі в задоволеннях не тільки відпочивати, але й бути самими собою...

УВАГА! Фальсифікації в Лук'янівському СІЗО

Побратим Юрко Левченко повідомляє, що у Лук'янівському СІЗО, який розташований у 223-му окрузі, відбувається відверта фальсифікація. Дільнична виборча комісія, попри норми виборчого законодавства, ухвалила самовільне рішення видавати "мажоритарні" бюлетені всім виборцям, які там тимчасово перебувають, а не тільки тим, які прописані на території округу (як має бути згідно Закону)...

МВС покриває Пилипишина

Для деяких депутатське крісло – це місце під сонцем, яке вони готові здобути у будь-який спосіб. Гречкосії, фальсифікатори, злочинці здатні зробити будь-що, аби лишень отримати мандат парламентаря...