21 листопада 2008, 08:01

Катюзі – по заслузі!

"...Тема голодомору не хотіла нас відпускати, ми почали планувати наступну поїздку до бабусі спеціально з метою запису на диктофон її розповідей про ті часи.

Я знову і знову подумки просив у бабусі пробачення за свою байдужість та невіру до її бувалиць, сказав про це Ірці і раптом почув: "Слишь, маладьожь, а каком галадоморє ви гаварітє? Напіхалі вам в голову всякой хєрні еті націоналісти, а ви і уші развєсілі. Нє било нікакого галадамора, всьо ето прапаганда!" – повний текст тут.

Ця новела була задумана і в основному написана у травні 2007 року, коли я, зайвий раз прагнучи довести, що й один у полі воїн, розбив намет біля пам'ятника жертвам Голодомору й оголосив двотижневе голодування з єдиною вимогою – заборонити діяльність комуністичної партії – цього огидного вилупка колись могутнього кривавого монстра.

Звичайно, граючись у демократію, влада зробила вигляд, що нічого не відбувається, їм і далі в очі плюють, а вони кажуть, що дощ іде.

Вкотре зганьбилися сьогодні біля пам'ятника катові Косіору. Таке враження, що спеціально на камеру працювали – мовляв, ой які ми бідні-нещасні, хочемо щось зробити, а кляті комуняки не дають!

Хочеться запитати – а це треба було на цілий світ роздзвонювати, коли того боввана зніматимуть? Приїхали б собі троє дядьків зранку, зачепили краном, на машину поклали – та там роботи на 20 хвилин. Але ж не справа для нашої влади є головною, а дешевий піар.

А тут ще якийсь чужоземний недомірок зі свого курника починає повчати мене, як я маю ставитися на своїй землі до своєї історії! Тьху!

Нехай себе понюхає, як каже персонаж відомого мультика! Держава, яка хоче, щоб її поважали у світі, наступного ж дня відреагувала б адекватно – та ви, нешановні панове, всім своїм газом, нафтою та алмазами не розрахуєтесь, якщо вам виставити рахунок за всю вашу багаторічну "просвітницьку" діяльність тут!

Якщо правильно підійти до цього питання, ретельно дослідивши наслідки хоча б лише останніх 70 років російської окупації, то гітлерівська інвазія в Україну виглядатиме таким собі дрібним хуліганством.

Але Німеччина та Австрія без зайвих нарікань виплачують компенсації постраждалим, бо, вочевидь, щиро жалкують, що саме на їхніх теренах зародилася одна з "імперій зла". А тут ні каяття, ні, бодай, співчуття людського! І ще й про політкоректність дехто прагне нам щось патякати!

Вибачайте, але в моїй хаті може знаходитися лише ввічливий гість, такому, як кажуть, хліб і сіль та пошана. Але якщо він виявиться нахабним зайдою, я поводитимусь з ним за законами звичаєвого права. Так, як про це і написано в новелі.

І, думаю, що всі нормальні люди зі мною погодяться.

powered by lun.ua

Жертв Голодомору сьогодні вшановують і у Вільнюсі

Зараз я знаходжуся у столиці Литви Вільнюсі. Тут хлопці з ВГО "Вся Україна" зорганізували дуже гарний захід – на одному з головних майданів – Ратушному – вибудували "Українське містечко"...

Пришліть, будь ласка, новий пароль доступу!

Редагувати попередні дописи можу, а нових додавати не можу! Може хтось пояснить – у чому справа? Може, хтось допоможе?...

Віктор Баранов: "Фарисейству немає кінця, або Чергова "правда" від Яворівського"

ВІд автора блогу. Про все це я вже тут писав, і не раз. Але коротко. У статті В.Баранова всі "яворівські" оборудки й оборудочки висвітлюються значно детальніше...

6 листопада – день відновлення московської окупації Києва

Завтра – вихідний день. І не просто вихідний – його доведеться відпрацьовувати в суботу. Бо нашим владним совкам "нє ймьотца" – ніби й до Европи сунуться, а ніяк від московської пропаганди відлипнути не можуть...

Знайти письменників

Щиро переконаний, що геніїв українського слова варто розшукувати ще серед вихованців дитсадків. Для цього має існувати спеціальна програма. Але й те, що вже другий рік поспіль робить Інститут філології КНУ ім...

Спілка письменників підтримала "Безкоштовні курси української мови". Підписано відповідний меморандум

Учора в Будинку письменників НСПУ, що на вул. Банковій,2 у Києві відбулося перше заняття охочих вивчати українську мову – після підписання відповідного Меморандуму між Національною спілкою письменників України та Всеукраїнським комітетом захисту української мови...