Сергій Пантюк Український письменник

Табачнік пропустив чимало м'ячів

23 березня 2011, 16:42

Громадянська акція "Футбольний матч за участі диктаторів: українська влада проти Євро-2012", зіініційована письменником Андрієм Кокотюхою та підтримана низкою громадських організацій та спільнот (МНК, Холодноярська Ініціатива, Молодий Народний Рух) відбулася. Як я й повідомляв, в одній команді грали такі персонажі як Ленін, Сталін, Гітлер. Організатори реінкарнували їх і воскресили у вигляді масок. Бігав за м'ячем, цілував диктаторам руку (а можливо у зручний час – й інші частини тіла) товаріщ Табачнік. Гітлера він ніби й не толерував, але глядачі тому не дуже вірили – хіба ж можна любити одних диктаторів, а не любити іншого. Якось нелогічно виходить. Тому й був він вразливим для м'ячів, пропускав їх одним за одним.

Учасники акції, окрім того, що грали у футбол і висловлювали свої думки з приводу прагнення влади обдурити Європу, оприлюднили Відкритого листа, текст якого ми публікуємо нижче. А чималий інтерес журналістів до акції засвідчив, що українське суспільство таки хоче приймати Євро-2012 у європейській, а не совковій країні.

Ще нижче ми публікуємо невеликий фоторепортаж з місця події від Тетяни Мельникової (Інша література).ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Президентові України

Януковичу Віктору Федоровичу

Віце-прем'єр міністру України з питань Євро-2012

Колесникову Борису Вікторовичу

Голові Українського Інституту Національної пам'яті

Солдатенку Валерію Федоровичу

Панове!

Ми, що підписалися нижче, громадяни України, хочемо висловити глибоку стурбованість з приводу помітних і вже майже нічим не прикритих спроб реставрації сталінізму в Україні.

Особливо це турбує нас з огляду на те, що наступного року Україна разом із Польщею прийме учасників та гостей Євро-2012. Якщо Польща разом із іншими країнами Європи тоталітарні режими офіційно засудила, то Україна поки що лише повинна зробити в цьому напрямку серйозні кроки.

Йдеться, зокрема, не лише про факт встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну в Запоріжжі. А також – кримінальні справи, котрі порушені після цієї громадянської акції. І, як виглядає, будуть порушуватися після того, як подібні монументи на честь тоталітаризму цілком заслужено нищитимуть далі.

Хоча те, що за фактом замаху на товариша Сталіна сьогодні порушують кримінальні справи, як у 1937 році, вже саме по собі наводить на сумні роздуми.

Нашу тривогу викликає також те, що починаючи від травня минулого року фігуру Сталіна протиставляють фігурі Адольфа Гітлера. Хоча жертви диктаторського режиму Сталіна так само обчислюються сотнями мільйонів людей у багатьох країнах світу.

Порівняно з фюрером фашистської Німеччини інший, не менш жорстокий диктатор багатьох народів виглядає славним переможцем у війні, яка звільнила Європу від фашизму.

Ми переконані: це є маніпулятивна технологія, котра намагається реабілітувати політику Йосипа Сталіна та закріпити в українському суспільстві таку саму позитивну оцінку, яку вона мала в суспільстві радянському.

Адже насправді в тій страшній війні, до якої готувалися обидва диктатори, один дракон переміг іншого. І частина Європи не звільнилася від фашистського чобота, а опинилася під комуністичним ігом. А для людей, котрі гинули на всіх фронтах, імперські амбіції обох диктаторів, їхнє протистояння обернулося трагедією, від якої світ не може опам'ятатися до цього часу.

Так само багато спекуляцій сьогодні звучить довкола самого поняття "фашизм". Зокрема, "фашистами" з подачі члена Уряду України, діючого Міністра освіти і науки Дмитра Табачника, називають всіх, хто боровся проти режиму Сталіна за українську незалежність. Ми вважаємо таку ситуацію неприпустимою. Бо при цьому забувається: Йосип Сталін та Адольф Гітлер тривалий час були союзниками, що є історично підтвердженим фактом. Отже, будь-яка боротьба проти Сталіна рівнозначна боротьбі проти Гітлера.

Свідоме ігнорування цього факту і подання одного диктатора кращим за іншого лише на тій підставі, що один переміг іншого у окупаційній війні, ми вважаємо одним із прикладів маніпулятивної технології. Мета якої – реабілітація політики Сталіна в сучасній Україні.

Розмови про те, що в результаті таємних домовленостей Сталіна та Гітлера українські землі в 1939 році були об'єднані для українського блага, так само є спекуляцією та перекручуванням фактів. Насправді диктатори з часу існування людства не переслідували мету об'єднати землі для чийогось блага, крім як свого власного.

Варто згадати, що внаслідок домовленостей між Сталіним та Гітлером з карти Європи на деякий час зовсім зникла держава Польща. Метою як Сталіна, так і Гітлера, були окупація Європи, посилення та розширення сфер диктаторського впливу. Частина України просто перейшла з рук в руки. Нашому народу нічого доброго це не принесло.

Мусимо нагадати: від політики Сталіна постраждав не лише український народ. Жертвами стали Росія, Білорусь, Кавказ та Середня Азія, Прибалтика та Східна Європа, в тому числі – частина окупованої Німеччини.

Отже, політика людини, котру в Україні під виглядом утвердження історичної правди намагаються реабілітувати, була загарбницькою, людиноненависницькою, нацистською, ксенофобською та призвела до мільйонів людських жертв на значній території земної кулі.

Занепокоєння викликає також заява про можливість встановлювати пам'ятники Сталіну на приватних територіях. Фактично це виправдовує скоєння на приватній території будь-якого злочину і позбавляє злочинця відповідальності.

З огляду на те, що в 2012 році Україна та Польща, потерпілі свого часу від політики як Сталіна, так і Гітлера, прийматимуть у себе чемпіонати Євро-2012, спроби реставрації сталінізму в Україні, яка відкриє свої кордони для гостей з усього світу, завдадуть нашій країні значних репутаційних втрат.

Тому ми цим листом вимагаємо:

1. Визнати в Україні політику Йосипа Сталіна окупаційною, людиноненависницькою, ксенофобською, українофобською та засудити її публічно;

2. Прирівняти офіційно, на законодавчому рівні, сталінізм до гітлеризму;

3. На підставі цього офіційно, на законодавчому рівні, заборонити встановлення в Україні пам'ятників та будь-яких інших почесних відзнак на честь Йосипа Сталіна та Адольфа Гітлера;

4. Прирівняти пропаганду неосталінізму до пропаганди гітлеризму та вважати пропаганду неосталінізму кримінальним злочином;

5. Сприяти відставці міністра освіти, науки, молоді та спорту Дмитра Табачника як одного з ідеологів реставрації сталінізму та його складової – не просто русифікація, а "совєтізація" освіти, науки та всієї української гуманітарної сфери. Причетність до визначної спортивної події профільного міністра, який сприяє реставрації сталінізму, дискредитує саму ідею проведення Євро-2012. Ми, громадяни України, не хочемо, аби українську молодь та український спорт репрезентувала особа з подібними поглядами.

7. Визнати комуністичний режим диктаторським, таким, при якому утискалися права та свободи громадян та не цінувалося людське життя. Тим самим прирівняти режим Сталіна до режиму Гітлера. А отже – вважати комунізм рівним фашизму.

8. Визнати всіх учасників війни 1941-1945 років, незалежно від того, на чиєму боці вони воювали, не лише повноправними ветеранами, а й жертвами диктаторських режимів. Адже саме загарбницькі амбіції Гітлера та Сталіна зробили розв'язання цих воєн можливим. Цим самим припинити спекуляції довкола протиставлення ветеранів радянської армії ветеранам УПА. Ці люди однаково рівні та однаково жертовні.

9. До часу проведення в Україні Євро-2012 демонтувати хоча б у тих місцевостях, де будуть проходити матчі чемпіонату, пам'ятники Сталіну та Леніну як рудименти диктаторського режиму.

У разі щирої спроби з боку діючої влади виконати хоча б одну з цих законних вимог ми готові вважати це першою спробою до серйозного діалогу влади з суспільством та першим серйозним кроком у остаточному викоріненні рудиментів диктаторських режимів минулого.

У разі неможливості виконати хоча б одну з цих вимог ми вимагаємо публічно пояснити народу України причини цього. Зокрема, розтлумачити, чому в Україні неможливо на законодавчому рівні засудити дикторські режими Леніна-Сталіна-Гітлера, похідний від них тоталітаризм та неосталінську пропаганду.

У разі відсутності реакції на цей лист ми залишаємо за собою право звернутися до керівництва УЄФА з проханням переглянути рішення стосовно надання Україні права приймати матчі Євро-2012 у країні, де відбувається реставрація сталінізму – режиму, котрий завдав шкоди народам Європи.

1. Андрій Кокотюха, письменник, журналіст;

2. Сергій Пантюк, письменник, видавець, громадський діяч;

3. Юрій Макаров, письменник, журналіст;

4. Лариса Денисенко, письменниця;

5. Віталій Капранов, письменник, видавець;

6. Дмитро Капранов, письменник, видавець;

7. Юрій Винничук, письменник;

8. Іздрик, письменик;

9. Іван Андрусяк, письменник, журналіст;

10. Ірена Карпа, письменниця;

11. Юка Гаврилова, літератор...

12. Лист відкрито до підписів, які можна додавати в коментаряхПопередня розпасовочка.Презентація масок.Після гри.

powered by lun.ua
Коментарі — 36
АнтиХахол _ 23.03.2011 23:08
IP: 95.134.70.---
Ваш фас:
Я – военнослужащий, инженер, ученый.
Вас там что, трое за клавиатурой?
qwrtz _ 23.03.2011 22:39
IP: 178.2.55.---
Остап Ибрагимович:

- воинское звание, должность, ВУС;
- образование, нынешняя специальность;
- перечень Ваших работ, плиз.
Ибрагимыч, ну ты как на допросе. Соскучился уже? Твоё нелюстрированное рыльце и так уже всё в крови. Ненасытился ещё?:)
Ruten-17 _ 23.03.2011 22:13
IP: 95.134.81.---
Остап Ибрагимович:
Ты, быдло, ты кто такой вообще, зековское чмо?
Ваш фас _ 23.03.2011 21:44
IP: 46.133.17.---
true1000:
galichanin limited:
Такой вони, какая распространяется от вас обоих, я еще не обонял!...
Остап Ибрагимович:
Я – военнослужащий, инженер, ученый. Согласен с сутью письма и подписываю его.
Sergiy_Mihailovich _ 23.03.2011 20:39
IP: 91.214.233.---
Barol:
Та не збирався я заходити в нетрі середньовіччя.Тим більше,що історія не прояснює дороги вперед.Ленін,Сталін,Гітлер-це геніїї.Для кого злі,для кого добрі, але генії. А судді хто?Кошенята смикають за вуса мертвих левів і любуються своїм,, геройством"
Ant58 _ 23.03.2011 20:39
IP: 95.132.206.---
В Спарті рабів було в декілька раз більше ніж спартанців. Продажних дописувачів в копальні.
magomaev _ 23.03.2011 20:08
IP: 77.52.60.---
Остап Ибрагимович:
Кстати. На картинке:
- Ленин и Сталин – это понятно. Создатели украинской державы и украинского языка.
- Гитлер – это вождь галицаев.
Т.е. все трое – это святые для каждого галичанина люди.

А что в этой компании делает Табачник?
Неужто причастен к незалежно-самостийным делишкам начала 90-х?
Он просто обожает первых трёх!
s_tambul _ 23.03.2011 19:52
IP: 193.171.35.---
від того, що мячик покопали, табачнік зі страху наклав в штани, а гітлер, сталін і ленін перевернулися в гробах. які ж ви, хлопці, сміливці і справжні герої! я балдєю...
s_tambul _ 23.03.2011 19:52
IP: 193.171.35.---
від того, що мячик покопали, табачнік зі страху наклав в штани, а гітлер, сталін і ленін перевернулися в гробах. які ж ви, хлопці, сміливці і справжні герої! я балдєю...
SOLO12 _ 23.03.2011 19:52
IP: 213.111.254.---
Отношение к личности Сталина во все времена было противоречивым, но каким бы он ни был это часть нашей истории,это наше прошлое, мы его не изменим.
rex_zp _ 23.03.2011 19:50
IP: 109.201.240.---
galichanin limited:
Таких уродов как ты надо в колыбели давить. Сталина им подавай. Гаа...н...до...ны. Тварь. Встретимся в аду.
Олександр Лісовський _ 23.03.2011 19:31
IP: 193.104.178.---
Sergiy_Mihailovich:
Щодо Яреми – ще раз рекомендую почитати славної пам"яті Кожелянка. Він хоч і стьобався, але написав вірно: так каратель, але він українець і його перемога – це альтернативний варіант української історії, ймовірно набагато вдаліший за існуючий.
Щодо Польщі – а хто як не поляки найбільш приклалися до нашої Помаранчевої революції, так що ми їм добряче повинні подякувати:) Розумію, що вже смішно, але невикористана альтернатива – то не полька провина точно!
Щодо Ради – це ЗРада і говорити тут нема про що. І шляхетність до тих стін під куполом не має ніякого відношення.
А Пантюк? Біс його зна... Здається просто безголовий хлоп.
Barol _ 23.03.2011 19:30
IP: 92.113.229.---
Sergiy_Mihailovich:
Олександр Лісовський:
Якщо виходити з того,що до Верховної Ради обрано кращих представників України,то про яку шляхетність може йти мова?А стосовно Яреми- це був каратель України.І якщо вже називати гнобителів поіменно то і він має бути в списку.Польща гнобила українців на протязі столітть, і нічого під них прогинатись,як Пантюк.

У 16-18ст т.з. "гноблення" йшло виключно по релігійній лінії: католик-православний і аж ніяк не по національній. Правдою є і те, що одними з найбільших магнатів Речі Посполитої були українці (русини) та білоруси (литвини), наприклад, Острозькі, Вишневецькі, Сапєги, Киселі і багато інших, дрібніших. Своїх польських холопів шляхта "гнобила" не менше, ніж українських. А українська шляхта була не меншим гнобителем, ніж польська. Чи може російські поміщики, про звірства яких над своїми кріпосними, так багато відомо в т.ч. з літератури, теж "гнобили" по національному признаку? Вчи історію...
rex_zp _ 23.03.2011 19:25
IP: 109.201.240.---
Мужики! А слабо при открытии такого памятники прийти и не дать его открыть??

Я был. Готов был на много. Но на одного меня был целый автобус ментов.

Нам, хохлам, только бы мячик пинать.
iamreal _ 23.03.2011 19:24
IP: 213.111.254.---
Сталинизм – это диктат- безусловно!
Только не стоит связывать спортивное событие европейского масштаба ЕВРО-2012 и требования снести памятники Ленину и Сталину.
ЕВРО-2012 это однозначно шаг вперед.
А прошлое пусть остается в прошлом.
Олександр Лісовський _ 23.03.2011 19:24
IP: 193.104.178.---
true1000:
Елементарно: Собачник – злодій. І його від цього неможливо відмити. Деталі – в інтернеті розписані у всій красі, і його злодійство не має ніякого відношення до його ідеологічної боротьби. Тому опиратися на нього – значить відразу мати слабку позицію, на якій будуть постійно бити: у злодія – злодійська ідеологія.
Олександр Лісовський _ 23.03.2011 19:12
IP: 193.104.178.---
true1000:
Те, що УП кишить рагулями, не значить, що шляхти в Україні нема. Як і те, що не всі російськомовні моляться на злодюжку Собачника. Тому що це просто принизливо для поважаючого себе "русского чєловєка".
Sergiy_Mihailovich _ 23.03.2011 19:08
IP: 91.214.232.---
Олександр Лісовський:
Якщо виходити з того,що до Верховної Ради обрано кращих представників України,то про яку шляхетність може йти мова?А стосовно Яреми- це був каратель України.І якщо вже називати гнобителів поіменно то і він має бути в списку.Польща гнобила українців на протязі столітть, і нічого під них прогинатись,як Пантюк.
Олександр Лісовський _ 23.03.2011 18:54
IP: 193.104.178.---
Sergiy_Mihailovich:
По-перше, Ярема Вишнивецький – сам українець (читай Кожелянка:)
По-друге, ти хочеш сказати, що українці – то саме бидло і шляхти серед українства нема? Доборолись до самого краю...
Sergiy_Mihailovich _ 23.03.2011 18:50
IP: 91.214.232.---
В команді не вистачає ще Яреми Вишневецького і іншої шляхти,яка протягом століт гнобила українців,садила на палі й спалювала живцем,руйнувала православні храми й нищила св"щенників.Ш з турецького боку нема нікого,непорядок.
фанат _ 23.03.2011 18:46
IP: 195.114.96.---
true1000:
а ти бачу продвинутий шаріков, різні слова знаєш. єдине що видає кацапа то тупе хамство і відсутність логіки і відповідно мозгів
фанат _ 23.03.2011 18:43
IP: 195.114.96.---
Остап Ибрагимович:
1. Андрій Кокотюха, письменник, журналіст;
2. Сергій Пантюк, письменник, видавець, громадський діяч;
... письменник, журналіст;...письменниця;...письменник, видавець;...письменник, видавець;...письменник;... письменик;...письменник, журналіст;...письменниця;... літератор...
дійсно а де доярки? ти дурний чи прикидуєшся?
Паразит на паразите и письмеником погоняет. Стадо непуганных идиотов.

Ни инженера, ни учёного, ни военнослужащего, ни, хотя бы, системного администратора или бухгалтера.
Олександр Лісовський _ 23.03.2011 18:33
IP: 193.104.178.---
Хлопці, а це шо: акція з розряду "сам п"ю, сам гуляю"? Шось зовсім нема фанів: (Видко футбольні хулігани образилися, шо таких великих політиків як Ленін, Сталін, не кажучи вже про Гітлера (!) поставили в одну команду зі звичайнісіньким московським холуйком Собачником. Навіщо ви робите йому свій недолугий піар? Невже не зрозуміло, що він від цього лише росте у власних очах і у схемах його патронів?
Якщо не я, то хто? _ 23.03.2011 18:21
IP: 178.94.58.---
А владі не Євро-2012 потрібний,
а побільше Євро в своїх кишенях.
Тільки за останній рік в Україні
зявилося ще 14 міліардерів,
а син Януковича, стоматолог,
купив банк за 200 міліонів!!!
.
харківянка _ 23.03.2011 18:09
IP: 81.17.128.---
Заворушилася зграя...

Хлопці, запишіть ще й мене.
Лариса Вировець, поетеса, Харків.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter