Сергій Пантюк Український письменник

Віктор Баранов: Люби Україну – або забирайся геть!

11 червня 2012, 22:48

Останнім часом стало модним пощипувати Національну спілку письменників України, начебто вона підігрує владі, співпрацює з владою чи ще щось у схожому ключі. Так, коли наша команда взялася за менеджмент письменницькою спільнотою, було задекларовано, що ми не зациклюватимемось на політиці, як це робило попереднє керівництво, оголошуючи Спілку мало не підрозділом "своєї" політичної сили, а виносимо наперед суто письменницькі пріоритети. І не варто в цих словах шукати другого-третього дна, бо робота з письменниками була настільки занехаяна, що гірше вже просто неможливо. Але аксіому про те, що письменник завжди в опозиції (окрім хіба одного-двох лизоблюдів) ніхто не заперечував і не скасовував. І, думаю, вже не скасує.

Нижче я пропоную шановним читачам уривок зі статті голови Національної спілки письменників Віктора Баранова, де всі позиції чітко і зрозуміло викладені. Весь матеріал можна прочитати за таким посиланням:http://ualit.org/?p=2957

"Куди я вернувся? В яку країну, до якої влади, в яку законотворчу атмосферу? Розказати, наприклад, тим же туркам про послідовний потопт державної мови у їхніх північних, через Чорне море, сусідів – не повірять! Ще ніколи, навіть за радянщини, в Україні не було такого масового, масованого розгулу мовної іноземщини. Уже й на Першому національному (!) телеканалі крутять російські фільми (яке там у дідька дублювання!) та застарілі в часі бенефіси російських співаків і гумористів, насаджується практика "штепселе-тарапуньківщини", тут же розкошує в своєму незнанні української хитро-"нейтральний" Савік Шустер. Про інші телеканали не хочеться й говорити. І це тільки на домашніх екранах! А в інших сферах як ведеться нашій рідній і державній? Як пасербиці у лихої мачухи. І в ролі мачухи виступає державна влада. Це вона заохочує ківалових-колесніченків-костусєвих-константинових до послідовної зневаги Основного Закону країни, в якій вони комфортно облаштували собі прожиття без жодних сентиментів до неї. Це влада здійснює таку кадрову політику, яка в геометричній прогресії множить легіони зденаціоналізованих чи й просто вражених вірусом українофобії чиновників за принципом дикого трайбалізму. Це влада, інфікована фанатичним збагаченням і боротьбою за збереження її, влади, за собою, не бажає упритул бачити, як катастрофічно гине все українське в незалежній Україні, і найперше – мова.

На шляхах і дорогах тут і там зустрічаєш бігборди з рядком Володимира Сосюри, приписаного іншому "авторові": "Любіть Україну!" Яку Україну маємо любити? Ту, в якій не знаходиться місця українському сентиментові? Де на FM-радіостанціях день і ніч набивається у вуха російська попса, а сяк-так, з жахливим акцентом проказуване крізь зуби українське слово чується тільки в коротеньких випусках новин? Де футбольні коментатори замість "прізвище відмінюється" кажуть "схиляється" (на взірець російського "склоняється") й ніхто цих неуків з роботи не виганяє? Де в рекламних написах на кожному кроці зустрічаєш абракадабри типу "Щонеділі по четвергах розіграш автомоблія" або "Беззалогові кредити" ("залога – це гарнізон, замаскований загін охорони, а в даному разі треба "Кредити без застави") й нікому руки не поодбивано за ці несусвітенні дурниці? Де за двадцять років незалежності не витворено національної державної ідеї і, схоже, ніхто у владі не збирається цим перейматися? Де внутрішня політика зводиться до нейтралізації опонентів влади й контрольованої демократії, а в політиці зовнішній сам нечистий нічого не допетрає? Де всі проклинають корупцію і ніхто з нею не збирається боротися? Де "найнезалежніші" суди й "найгуманніша" міліція? Де керманичі позичають очі в Сірка на зустрічах з лідерами цивілізованого світу? Де давно немає доступної медицини, а хабарі за елементарні хірургічні операції обраховуються тисячами, не згадуючи вже операції складні? Де шкільна та вища освіта з'їдає цілі сімейні бюджети? Де стрімко триває моральне виродження молодого покоління, безкарно розбещуваного телебаченням, зарубіжними кінострічками, вседозволеністю, беззаконням? Де Конституція декларує власність народу на природні багатства й довкілля, а береги річок, озер та родовища нафти й газу перебувають у приватних руках? Де під димовою завісою проведення європейської футбольної першості в офшори перекачано мільярди бюджетних коштів? Де ще не проданими залишилися тільки мова й земля, але вже й до них тягнуться загребущі українофоби в мантіях фарисеїв-"державоторців"?... Запитанням несть числа..."

Загрузка...
Коментарі — 187
Станислав Кукарека _ 12.06.2012 17:37
IP: 95.132.41.---
Fedot22:

Как общеизвестно, что бы с языком можно было так искусно обращаться он должен пройти многовековое становление. Отсюда делай выводы.
Вам накидать цитат из Поддеревянского? И мы оттуда немедля вывод сделаем о многовековом становлении суржика с элементами мата? Ну тогда подскажи, сколько веков этому языку:
"^[-.\w]+@ (?:[a-z\d][-a-z\d]+\.) +[a-z]{2,6}$"? Или может вспомним за олбанский к примеру? За Оруэловский новояз? За всякие эльфийские и гномьи наречия,которые Толкиен сам придумал, и на них-же сам и поэмы слагал? Сколько веков потребовалось ему на это?
hot80022 _ 12.06.2012 17:17
IP: 213.238.8.---
Fedot22:
До кого претензії?
До влади і підконтрольних їй мас-медіа!?
Ви або не розумієте,або не хочете розуміти.
На цю тему є непоганий анекдот:
Сидять в камері двоє:
-Тебе за що посадили?
-За крадіжку.
-А тебе?
-За неправильне надання першої медичної допомоги.
-?????????????????????????????????????Як це?
-Да в тещі кров з носа потекла,так я їй жгут на горлі перетянув.
У вашому регіоні повинно бути РЕГІОНАЛЬНЕ телебачення,яке не буде вести трансляцію на інші регіони.Поки що я спостерігаю зовсім іншу картину.
Fedot22 _ 12.06.2012 17:17
IP: 178.158.113.---
На сегодня хватит. Я ушёл.
Fedot22 _ 12.06.2012 17:15
IP: 178.158.113.---
Станислав Кукарека:
Fedot22:
Станислав Кукарека:
.
Не притворяйся тупым и не делай вид, что ты не знаешь, что такое обобщение. Не надо уподобляться тем "учёным" и нести полную чушь типа исконно украинских земель востока Украины, а так же о возникновении русского языка только в середине или даже в конце 18 века. Вот только откуда взялись подобные стихи, написанные на рубеже 18-19 вв объяснить не хочешь:
Зрел ли ты, певец Тииский!
Как в лугу весной бычка
Пляшут девушки российски
Под свирелью пастушка?
Как, склонясь главами, ходят,
Башмаками в лад стучат,
Тихо руки, взор поводят...
или
Раз в крещенский вечерок
Девушки гадали:
За ворота башмачок,
Сняв с ноги, бросали;
Снег пололи; под окном
Слушали; кормили
Счетным курицу зерном;
Ярый воск топили;...
Как общеизвестно, что бы с языком можно было так искусно обращаться он должен пройти многовековое становление. Отсюда делай выводы.
Станислав Кукарека _ 12.06.2012 16:51
IP: 95.132.41.---
Fedot22:
Я же хочу только, чтобы у меня дома (в моём регионе) сняли ограничения на использование моего родного языка. А тебе предоставили возможность развивать свой язык и культуру, как в твоём так и в моём регионе.
А в чем эти ограничения собственно заключаются? Вас там "за русское слово" небось сразу за решетку бросают?
Fedot22 _ 12.06.2012 16:44
IP: 195.5.125.---
hot80022:
Fedot22:
hot80022:
Так в чому проблема.
Але чому я повинен твоє культурне середовище в вигляді Пугачової,чи Моїсеєва, чи Лесоповал,чи заї...бавшого вже всіх Галкіна,я вже не говорю про"культурні"російські серіали і постійне зомбування про російську непереможну армію,слухати і дивитися не в російськомовному регіоні?
Зробіть собі резервацію з вашою культурою і слухайте шансон хоч цілодобово.
Я не можу зрозуміти-чому я і мої діти повинні слухати цю"культуру"?
А я то в чём виноват? Претензии к нашему ТВ. Поверь я не выступаю ни на радио, ни на ТВ, я не пою песен ни на каком языке (бог не дал ни голоса не слуха) и как то не удосужился снять ни одного фильма.Я же хочу только, чтобы у меня дома (в моём регионе) сняли ограничения на использование моего родного языка. А тебе предоставили возможность развивать свой язык и культуру, как в твоём так и в моём регионе.
Станислав Кукарека _ 12.06.2012 16:37
IP: 95.132.41.---
Fedot22:
Станислав Кукарека:
Svidomyt53 _, 3tyk _, Vladislav Bobko, Bulkin, Станислав Кукарека...
Теперь если можно – обещанные выдержки из меня про Христа, Магомеда (или таки Магомета?), Овидия и прочее, прочее, прочее...
Fedot22 _ 12.06.2012 16:34
IP: 178.158.113.---
Станислав Кукарека:
Svidomyt53 _, 3tyk _, Vladislav Bobko, Bulkin, Станислав Кукарека...
hot80022 _ 12.06.2012 16:31
IP: 213.238.8.---
Fedot22:
hot80022:
Читай предыдущие посты. У меня нет другой Родины. Жить,в своей культурной среде, говорить на родном языке я имею право не меньшее чем ты на своём. Или ты возомнил себя представителем единственного богоизбранного народа с особыми правами?...
Так в чому проблема.
Але чому я повинен твоє культурне середовище в вигляді Пугачової,чи Моїсеєва, чи Лесоповал,чи заї...бавшого вже всіх Галкіна,я вже не говорю про"культурні"російські серіали і постійне зомбування про російську непереможну армію,слухати і дивитися не в російськомовному регіоні?
Зробіть собі резервацію з вашою культурою і слухайте шансон хоч цілодобово.
Я не можу зрозуміти-чому я і мої діти повинні слухати цю"культуру"?
Станислав Кукарека _ 12.06.2012 16:29
IP: 95.132.41.---
Fedot22:
Станислав Кукарека:
Fedot22:
Надоело спорить с идиотами полностью опровергающими очевидные вещи. Всё вы меня убедили: украинскому этносу 140 000 лет, а основоположник его украинопитек. А также Овидий писал на украинском. А санскрит- это древнеукраинский язык, занесённый с планеты Венера. А Исус Христос и заодно и Магомед были украинцами и носили шальвары, вышиванку и оселедець...
Мда, сотояние поциента стремительно хреновеет. Лишь живительная эвтаназия еще может помочь, хотя и то не факт:)
Я всего навсего привёл выдержки из сочинений серьёзных (вернее претендующие на серьёзность) украинских специалистов. Могу даже дать ссылки на их работы (за исключением украинопитека- это из юмористической программы на основе тех же изысканий).
Ты написал что МЫ тебя убедили. Дословно написал. И кто тогда такие "МЫ"? Давай линки на участников сией дискуссии тогда уже:)
Fedot22 _ 12.06.2012 16:16
IP: 195.5.125.---
Станислав Кукарека:
Fedot22:
Надоело спорить с идиотами полностью опровергающими очевидные вещи. Всё вы меня убедили: украинскому этносу 140 000 лет, а основоположник его украинопитек. А также Овидий писал на украинском. А санскрит- это древнеукраинский язык, занесённый с планеты Венера. А Исус Христос и заодно и Магомед были украинцами и носили шальвары, вышиванку и оселедець...
Мда, сотояние поциента стремительно хреновеет. Лишь живительная эвтаназия еще может помочь, хотя и то не факт:)
Я всего навсего привёл выдержки из сочинений серьёзных (вернее претендующие на серьёзность) украинских специалистов. Могу даже дать ссылки на их работы (за исключением украинопитека- это из юмористической программы на основе тех же изысканий).
Станислав Кукарека _ 12.06.2012 16:15
IP: 95.132.41.---
Fedot22:
hot80022:
Читай предыдущие посты. У меня нет другой Родины. Жить,в своей культурной среде, говорить на родном языке я имею право не меньшее чем ты на своём. Или ты возомнил себя представителем единственного богоизбранного народа с особыми правами?...
Так у тебя и этой родины нету. Одни только поллюции о правах:)
Станислав Кукарека _ 12.06.2012 16:14
IP: 95.132.41.---
Fedot22:
В штате Нью-Йорк в 2009 году внесена поправка в избирательное законодательство, в соответствии с которой во всех городах штата, в которых проживает более миллиона человек, все связанные с процессом выборов документы должны переводиться на русский язык.
Ну так Россия вперде. Вон даже американцев нагнула. Вам главное только с хохлами не связываться. Патамушо в прошлый раз – Гитлера они в 45 забодали, а схохлами еще лет 10 возились. Пущай лучше америку покоряют, оно менее хлопотно.
Fedot22 _ 12.06.2012 16:11
IP: 195.5.125.---
hot80022:
Читай предыдущие посты. У меня нет другой Родины. Жить,в своей культурной среде, говорить на родном языке я имею право не меньшее чем ты на своём. Или ты возомнил себя представителем единственного богоизбранного народа с особыми правами?...
Станислав Кукарека _ 12.06.2012 16:07
IP: 95.132.41.---
Fedot22:
Надоело спорить с идиотами полностью опровергающими очевидные вещи. Всё вы меня убедили: украинскому этносу 140 000 лет, а основоположник его украинопитек. А также Овидий писал на украинском. А санскрит- это древнеукраинский язык, занесённый с планеты Венера. А Исус Христос и заодно и Магомед были украинцами и носили шальвары, вышиванку и оселедець...
Мда, сотояние поциента стремительно хреновеет. Лишь живительная эвтаназия еще может помочь, хотя и то не факт:)
hot80022 _ 12.06.2012 16:01
IP: 213.238.8.---
Fedot22:
Чоловіче!
Тобі це треба насправді?
Що ти збираєшся доказувати за російський язик народу,який віками живе на цій землі і ще 300 років назад ні слухом ні духом не чув за якийсь язик.Хочеш говорити російською-говори.
Але чому українці повинні жити по твоїм міркам.
Є держава Росія з державною російською мовою,будь-ласка,просіть в Путіна російське громадянство.
Там ніхто вам і слова не скаже проти.Скільки можна вже тріпати людям нерви.
Чи ви вже так комфортно себе почуваєте,що вирішили українців відправити на 40 років в пустелю?
Ви нагадуєте мені інфекцію,яку,якщо вчасно не вбити,може знищити весь здоровий організм.
Ви пропонуєте такий метод?
Слова здорового глузду до вас явно не доходять.
Fedot22 _ 12.06.2012 15:59
IP: 178.158.113.---
hot80022:
Почему, меня как раз эта информация вполне устраивает. Я не вижу противоречия здесь ни чему тому, что я до этого утверждал.
Ру́сский язы́к – один из восточнославянских языков, один из наиболее распространенных по количеству говорящих и по количеству стран языков мира, национальный язык русского народа, основной язык международного общения в центральной Евразии, в Восточной Европе, в странах бывшего Советского Союза, один из рабочих языков ООН.Входит в пятёрку самых переводимых языков мира[9]. Русский язык – международный космический язык: его изучение является обязательным для космонавтов, отправляющихся на Международную космическую станцию.
В штате Нью-Йорк в 2009 году внесена поправка в избирательное законодательство, в соответствии с которой во всех городах штата, в которых проживает более миллиона человек, все связанные с процессом выборов документы должны переводиться на русский язык.
Fedot22 _ 12.06.2012 15:48
IP: 195.5.125.---
Надоело спорить с идиотами полностью опровергающими очевидные вещи. Всё вы меня убедили: украинскому этносу 140 000 лет, а основоположник его украинопитек. А также Овидий писал на украинском. А санскрит- это древнеукраинский язык, занесённый с планеты Венера. А Исус Христос и заодно и Магомед были украинцами и носили шальвары, вышиванку и оселедець...
Вот только не сдержался по поводу граматики уж очень по украински они называются: в1596 г. из типографии виленского троицкого братства появляется предшественница "Грамматики" Смотрицкого известная "Грамматика словенска съвершеннаго искуства осми частш слова и иныхъ нуждныхъ"
В 1619 г., через 23 года, была издана "Грамматики славенския правилное синтагма" Мелетия Смотрицкого...
hot80022 _ 12.06.2012 15:26
IP: 213.238.8.---
Fedot22:
Украї́нська мо́ва (МФА: [ukrɑˈjɪnʲsʲkɑ ˈmɔwɑ], історичні назви – ру́ська, руси́нська[7][8][9][* 2]) – національна мова українців. Належить належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї[* 3]. Число мовців – близько 45 млн., більшість яких живе в Україні. Є державною мовою в Україні[10], офіційною мовою Придністров'я. Поширена також у Білорусі[11], Молдові[12][13], Польщі[14], Росії[15][16], Румунії[17], Словаччині[18], Казахстані[19], Аргентині, Бразилії, Великій Британії[20], Канаді[21], США[22] та інших країнах, де мешкають українці. Українською мовою в світі послуговуються від 41 до 45 млн. осіб, вона є другою чи третьою слов'янською мовою за кількістю мовців (після російської та, можливо, польської) та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу[* 4].

Це теж Вікіпедія.
Чи Вас ця Вікіпедія не влаштовує?
:))
Станислав Кукарека _ 12.06.2012 15:22
IP: 95.132.41.---
Fedot22:
Vladislav Bobko:
Не надо мне отвечать общими фразами: "Материала на эту тему великое множество..." Предоставь мне ссылку хотя бы на что то в подтверждение твоих слов. Только с реальными, а не вымышленными документами. Я тебе предоставил фотокопию письма Хмельницкого. Могу хоть сейчас дать ссылки на фотокопии берестяных грамот. Что у тебя есть, кроме общих фраз?
Да и вики с тебя достаточно. Если читать ее научишься:) Петр I (например) уж и помереть успел до того, как Ломоносов отправился с рыбным обозом за знаниями:) Так что если и учил Петя I грамоту руську, то по все тому-же хохлу Смотрицкому. Мову он учил, мову, но никак не "русский язык":) Все это есть в вики:)
Svidomyt53 _ 12.06.2012 15:22
IP: 62.221.56.---
Fedot22:
Vladislav Bobko:
Не надо мне отвечать общими фразами: "Материала на эту тему великое множество..." Предоставь мне ссылку хотя бы на что то в подтверждение твоих слов. Только с реальными, а не вымышленными документами. Я тебе предоставил фотокопию письма Хмельницкого. Могу хоть сейчас дать ссылки на фотокопии берестяных грамот. Что у тебя есть, кроме общих фраз?
Фєдя, берестяні грамоти були не тільки в Києві, але і в Новгороді! А український етнос, не претендує на новгородські землі, бо ми етнічно різні! Не займайся підміною понять! Так ще можна договоритися, що і Рюріки були українцями! Те, що вони керували нашим пра-народом, ще не означає, що ми одної крові! Це ж стосується авторів берестяних грамот Новгорода і Києва! Ці грамоти писалися, коли вас кацапів, ще в проекті не було!!! А український народ був!!!
hot80022 _ 12.06.2012 15:19
IP: 213.238.8.---
Fedot22:
Станислав Кукарека:
"Наяснийший, велможний и преславний цару московский, а нам велце милостивий пане и добродию.

Подобно с презреня божого тое ся стало, чого ми сами соби зичили и старалися о тое, абихмо часу теперишного могли чрез посланцов своих доброго здоровья вашей царской велможности навидити и найнижший поклун свой отдати." Цитата из письма Б.Хмельницкого русскому царю. Если она написана по польски- то тогда я негр.
Ні!
Це написано на російській мові.
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
3tyk _ 12.06.2012 15:16
IP: 130.0.37.---
Юдей-провокатор завше ним і залишиться. Зауважте – блог УП напиано українською, про українську тематику, черговий троль зафлудив тему і знущається. Талант притаманний семітові від народження.
Fedot22 _ 12.06.2012 15:11
IP: 195.5.125.---
Vladislav Bobko:
Не надо мне отвечать общими фразами: "Материала на эту тему великое множество..." Предоставь мне ссылку хотя бы на что то в подтверждение твоих слов. Только с реальными, а не вымышленными документами. Я тебе предоставил фотокопию письма Хмельницкого. Могу хоть сейчас дать ссылки на фотокопии берестяных грамот. Что у тебя есть, кроме общих фраз?
Svidomyt53 _ 12.06.2012 15:10
IP: 62.221.56.---
Fedot22:
Svidomyt53:
Fedot22:
Станислав Кукарека:
Fedot22:
Я уверен, что не всыпали.
А вот я не уверен. Так что прекращай выдавать желаемое за действительное, и научись отвечать таки за себя. А предки твои (и мои тоже) за себя уж ответили:)
Н...
Відкрию тобі маленький секрет! "Воронежская губєрнія", це також Україна, як і Кубань! Так що, це землі корінних українців! А ти, скоріш за все, манкурт!!! Тарас Бульба, таких вбивав!!!
Не мели чушь. По твоему выходит, что там где живут или жили украинцы везде Украина? Скажи это США, Канаде или Австралии там их тоже не мало.
Так Фєдя, там де з покон віку жили і живуть українці, там українська земля! А та земля де було корінне населення а пізніше приїхали українці, не є українською! Тільки і всього! Це ж стосується інших народів! Вас кацапів, в першу чергу!
Уряд реформ301 Україна та Європа903 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте