Сергій Пантюк Український письменник

ТІК у червні. Чи можлива справжня дружба із Росією?

24 червня 2013, 16:47

27 червня 2013 р., у четвер, о 18.30 год. у приміщенні благодійного фонду "Смолоскип" (м. Київ, вул. Межигірська, 21) знову збирає друзів, колег та прихильників Толока інтелектуальних комунікацій – ТІК.

Так історично склалося, що Україна і Росія – сусіди. Політично Росія прагне розвивати імперські традиції, розглядаючи Україну винятково як свого васала. Але навіть сьогоднішній прокремлівській владі це не завжди подобається. А ще, окрім політики, існують інші зв'язки – громадські, культурницькі. То ж чи можуть два народи, попри волю своїх керманичів, дружити між собою? Саме про це говоритимемо на червневому зібранні прихильників ТІКу.

Для всіх, кого зацікавила тема круглого столу – ВХІД ВІЛЬНИЙ!

Відеозвіти про попередні круглі столи можна побачити за такими посиланнями: http://www.youtube.com/tolokaintelektualiv та http://smoloskyp.org.ua/

Тема сьогоднішнього круглого столу:

"Українсько-російські стосунки поза контекстом політики: чи є перспектива?".

1. "За яких умов можливі конструктивні відносини України та Росії?". Доповідач Дмитро Потєхін, політичний аналітик.

2. "Постсовєтський проект: квазі-імперія чи співдружність?". Доповідач Володимир Цибулько, письменник, політолог, член Ліги експертів пострадянського простору.

3. "Українська та російська літератури в 2010-х: взаємне зацікавлення чи взаємна втома?". Доповідач Олексій Нікітін, письменник, член Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу.

Також до участі у круглому столі запрошені журналісти, активісти громадських організацій і самоврядних спільнот, молоді політичні діячі Ґеоргій Арабулі, Олекса Бик, Олеся Венгринович, Олена Задорожна, Микола Карп'юк, Іван Коломієць, Олексій Кляшторний, Антон Курсин, Тарас Рондзістий, Дмитро Стембковський, Ростислав Томенчук, Євгенія Чуприна, Анатолій Якименко та інші.

Нагадуємо, що ТІК – це саморганізована неформалізована спільнота небайдужих, громадянсько-активних та відповідальних людей, готових до напрацювання креативних, продуктивних та перспективних ідей, концепцій та планів.

ТІК – це абсолютно вільний майданчик для вільних громадян, не заангажований і не дотичний до жодної з політичних сил.

ТІК – місце для дискусій будь-якого рівня напруги, в основі яких – свобода слова, взаємоповага та коректність.

Наступний круглий стіл ТІК планує провести у першій половині вересня 2013 р.

Регламент дискусії:

до 15 хвилин на доповідь;

до 5 хвилин на співдоповідь;

до 2-х хвилин на репліки;

до 30 хвилин – фінальна дискусія;

до 15 хвилин на прийняття резолюції.

Додаткова інформація за тел. 067 538 90 41

powered by lun.ua
Коментарі — 270
Lann _ 27.06.2013 21:49
IP: 178.137.186.---
ice 7 _ А поясніть – но, вожде Біла с...а, чому це наші – наддніпрянські та слобожанські барани БЕКАЮТЬ, а ваші, галичанські – ФЕЕСБЕКАЮТЬ ТА КЕГЕБЕКАЮТЬ? А один, найбільш продвинутий, навіть ГРУКАЄ, МОВ ТОЙ ФІЛІН?:)))
Lann _ 27.06.2013 21:38
IP: 178.137.186.---
ice 7 _ Так,поляки були одвічними ворогами і росіян і нашими, справжніх українців. Але це був достойний ворог, він не вдавав з себе "брата" не давив путами вчительок та дітей, на відміну від вас, ПІДСТУПНИХ, ЗЛОСТИВИХ ТА ДИКІХ ПІДЛЯШКІВ, якіх, втім не бив тільки лінивий. А щоби вам не було так боляче за власну нікчемність, Бог змилувався над вами та створив ІТАЛІЙСЬКУ АРМІЮ. Теж герої ще ті...:))
А казитеся ви, команчі гірські з простої причини: ми, справжні українці, в російській імперії разом з росіянами, білорусами, грузінами та вірменами БУЛИ ІМПЕРІЄУТВОРЮЮЧОЮ НАЦІЄЮ. З правами, сперше – більшими, потім – після Мазепиної старчої істерики – рівними правами, з величезним вкладом в визнані світом досягненнями в науці, техніці, містецтві, військовій справі...А ви, підляшки, в Речі Посполітої були БИ...ЛОУТВОРЮЮЧИМ ПЛЕМІНЕМ ("БИ...ЛО, ПСЯ КР...В), а людську цивілізацію не збагатили абсолютно нічим і ніким, в жодній галузі. Втім, як і прерійні команчі в США...
Lann _ 27.06.2013 21:14
IP: 178.137.186.---
ice 7 _ Що стосується історії українського козацтва, то це не іграшка для брудних ГРУшних ігрищ. ****** ЦЕ ви, ПІДЛЯШКИ нахабно та цинічно намагаєтеся примазуватися до козацької слави! Були славні козаки підляшського походження – хоч Сагайдачний, або – сам Хмель – але окрім місця нарождення більше не мали анінайменшого відношення ані до Галичини, ані до уніатської запроданської віри. Крім того, за умови похрещення, до Січі приймали навіть татар (полковник Джаджелій) та євреїв (полковник Іцко Караїмович), але на цій підставі ані татари ані євреї не мають вашого нахабства оголошувати себе нащадками козаків...:)) Отакі то справи, ЛЯШСЬКИЙ ПІДСПІВУВАЧЕ...
Lann _ 27.06.2013 21:08
IP: 178.137.186.---
ice 7 _ 1. Не називай себе українцем, підляшок тупий!!!! Тут українець-я, а ти -команч гірський. 2. Розкрий нарешті свої вирячені, налиті кров"ю штепінські очі: ще раз про Духинського: теория Духинского представляла собою лишь стремление облечь в форму научной системы политические мечтания и чувства польской эмиграции. Основанием теории служит мысль, что великоруссы или, как называет их Духинский, "москали", не принадлежат к славянскому и даже к арийскому племени, а составляют отрасль племени туранского наравне с монголами и напрасно присваивают себе имя русских, которое принадлежит по справедливости только малороссам и белоруссам, близким к полякам по своему происхождению...В 1886 г. профессор Дерптского университета Бодуэн де Куртене издал в Кракове брошюру ("Z роwodu jubileuszu profesora Duchińskiego"), в которой отрицал за теорией Духинского всякое научное значение и признавал "празднование народом юбилея г. Духинского юбилеем хронического патриотического заблуждения".
Lann _ 27.06.2013 20:07
IP: 178.137.186.---
ice 7 _Саїн-Булат хан (після хрещений як Симеон Бекбулатович, Був визнаний іншими монархами Царем Московії і великим князем всія Русії в 1575-1576
****** І навіть тут демонструєш власне невігластво: іго скінчилося за 80 років до того Сімеона, якого Іван Грізний, граючися в опричніну, зоставив за себе на Москві НА РІК виключно заради приколу...
Вчи, підляшок історію, і не за "свободськими дописами". Хоча б, доки не опинишься серед таких же дикунів в Бандеріні – там вже ви один над однім іржати не будете – бо усі однаково темні та злостиві.
НАСНАГИ!!!
Lann _ 27.06.2013 20:02
IP: 178.137.186.---
ce 7 _ 1. Підляшок може лаяти на мене – це природньо. А ось чіпати моїх предків – козаків, що зоставили яскраві сліди в історії СПРАВЖНІЙ УКРАЇНИ – це вже занадто. Ти, бува, не ксьондзик уніатсько-єзуїтський??? 2. Франци́шек Ге́нрик Духи́нский (Франциск Духинский, польск. Franciszek Henryk Duchiński) [1] (1816 – 13 июля 1893) – польский этнограф и историк. Основанием теории служит мысль, что великоруссы или, как называет их Духинский, "мо...ли", не принадлежат к славянскому и даже к арийскому племени, а составляют отрасль племени туранского наравне с монголами
Lann _ 27.06.2013 19:48
IP: 178.137.186.---
ice 7 _ и заштампована темниками своєї контори скалка, яка оперує ляпами конторських невігласів – підляшки, бандерівці і т.і. Одним словом москальське конторське примітиво. ******* Це ви намагаєтеся здивувати справжніх українців фактом, що ви, підляшки – уніати, вирячеокі штепінці, нас, СХИЗМАТІВ, ненавидите? Так нам це відомо ще за часів Хмеля!
А ось цікаве питання – навіщо нам, справжнім українцям, 90% населення терпіти і далі в якості співгромадян, хоч і вимушених з-з ката Сталіна, 10% абсолютно чужих та ворожих нам підляшків, які захлинаються від ненавісті і до нас, і до наших співгромадян російського та єврейського походження?
Чи хтось буде тримати у власному домі скажену собаку???? Чи є бодай один аргумент проти того, щоби відокремити підляшків в Незалежну Бандеріну. НЕМАЄ... НЕМАЄ!!!
Lann _ 27.06.2013 19:42
IP: 178.137.186.---
ice 7 _ Задля свята, роз"яснюю хоч про "ординців". Так – Орда перемогла. Що далі? 1. Пряме правління ханів було? Ні, правили свої ж князі, отримавши в хана "ярлика"...2. Гарнізони в містах десь були? Ні! 3. Данину самі збирали? Ні, князі, а баскаки наїжджали в виключних випадках, тому це й запам"ятали наприклад, тверічани. 4. Релігію утискали? Навпаки-самі хрестилися. 5. Культуру? Аж ніяк – не було в її розвитку пробілів. 6. Розмір данини? Екв. півтора короваю "з диму", тобто з родини, на рік. Який жах?! А за неї – гарантія військової безпеки. ВИСНОВОК: типові відносини васалітету і не більше... ТОМУ БІЛЬШЕ НЕ ПАТЯКАЙТЕ ПРО "ОРДИНЦІВ". Не соромтеся...
Lann _ 27.06.2013 19:35
IP: 178.137.186.---
ice 7 _ Годі вже брехати! Фіни не змальовують дітлахам 100-річний период перебування у складі РІ, як период колонізації, гноблення, жаху... Навіть пам"ятники російським царям не знесли. Бо вони – європейці, на відміну від АЙСІВ-7, які поняття не мають про історію і росіян і нашу, справжніх українців (а власної просто не мають – яка може бути історія в одвічного польского "би...ла, пся кр...в"?!), а тільки сиплють польскими ж мантрами 19 го ст. – "ординці, угро-фіни", тому що вигадати щось власне – неспроможні в принципі...:) Навіть период з 1955 по 1991 коли ми з вами жили по братьскому не навчив вас уживатися з жодним іншим народом. Одне слово – КОМАНЧІ...
Lann _ 27.06.2013 19:03
IP: 178.137.186.---
ice 7 Таким чином, українець – це я, чий козацький рід відомий з 1597 року, чиї предки сплять в святій землі, на якій я живу і не потребую жодних новітних "більшовартих панків" – що зі Львову, що з Москви.
А ви – ви простий підляшок, тупікова гілка еволюції польского племіні, злостивий гірський команч, який виявляє до своїх співгромадян АГРЕСІЮ, нав"язуючи нам, справжнім українцям свою нелюдську ненавість до всього не-галицького, своїх недолугих "героїв" – терористів та тоталітаристів, вбивць жінок та дітей, свою висмикнуту з європейського смітника донцовсько-мусолінівсько-сциборську "ідеологію", намагаючись зробити з справжніх українців – галичан. НЕ ВИЙДЕ, МОСЬПАНЕ! не вийде! Будете ви, як ваші прерійні брати в США сидіти в резервації – в незалежній Бандеріні з трьох ваших оскаженілих областей, А ми через добре укріплений та замінований кордон будемо спостерігати за цім тераріумом Міхальчишиних, Фаріонів, Тягнибоків і інших ляшських гібрідів...
Lann _ 27.06.2013 18:34
IP: 178.137.186.---
ice 7 _Усе, що російська й москвофільська свідомість кваліфікує як галицьке, насправді є суто українське. Тому завжди будь-яка атака на галичан у зв'язку з їхньою національно-патріотичною позицією фактично є атакою проти України. ****** Нахабна брехня! Ви не маєте ніякого відношення до нас, справжніх українців, нащадків козаків, бо генами ви – ляхи (позаяк пани мали до вас "право першої ночі"), віру батьківську зрадили ще в 16 ст., історії власної не маєте – бо коли наші предкі її творили потом та кров"ю – ваши тягали з-під панів "нічні вази", ви ЗАВЖДИ БУЛИ серед наших ворогів, доки Хмель вас не вигнав з нашої землі с...ю ганчіркою. Щодо менталітету – це що, вас, штепінців вирячеоких,команчів карпатьских Гоголь геніально описав??? А українцями ви стали завдяки злочину Сталіна, який силоміць вас доєднав до нас в 39 му... Тому ваше дике, злостиве, темне плем"я нікого не обдурить – ми знаємо, що ви, пантофлєлізи, намагаєтеся запанувати на нашій святій землі вдруге... Буде і другий урок!
Lann _ 27.06.2013 09:51
IP: 82.117.233.---
ice 7 _ 1. Навіть якщо фіни і стануть членами НАТО – в їхніх взаємовідносинах з Росією нічого принципово не зміниться. По-перше, тому що ці відносини цілком задовільняють обох. По друге – тому, що фіни – європейці, а не злостиві та дикі гірські команчі-підляшки, і їм не властиве вирячеоке штепінство – патологічна ненавість до всього не-финського. 2. Щодо "моїх кураторів" – шпигуноманія -симптом однієї відомої душевної хвороби – яка в спеку зазвичай загострюється... Втім, штепінська русофобія – теж її симптом, а відтак уся Галичина вже уражена пандемією...:)))
Lann _ 26.06.2013 10:55
IP: 82.117.233.---
Відповідь на це питання давно надали фіни. Після трьох агресій з боку росіян, вони спромоглися побудувати з ними цілком дружні, взаємовигідні, добросусідські відношення на підставі безумовного суверенітету та рівноправія. Але фіни – європейці, а наші гірські команчі – галичани, як доводить історія цього найтемнішого, найзабітішого та найзлостивішого клаптя Речі Посполітої, яку доєднав до справжній України кат Сталін злочинним чином, НЕСПРОМОЖНІ УЖИТИСЯ З ЖОДНИМ ІНШИМ НАРОДОМ.
Саме за це їхні прерійні брати -команчі в США вже 150 років сидять по резерваціях. Тому, поки не відділимо це дике плем"я в незалежну Бандеріну – питання Пантюка цілком риторичне...:))
Иван Сулима _ 26.06.2013 09:33
IP: 46.203.202.---
Можно, коли б кацапи розуміли, що таке дружба. А так з ними можно лише городитись.
Не москаль _ 25.06.2013 22:33
IP: 95.111.243.---
ну що за питання дискусії? Це переливаня з пустого в порожнє. Влада – то дзеркало суспільства, як дружить вона, так і прагне дружити народ. Я помиляюся? Тоді згадайте останнє Євробачення, як показово голосували росіяни за українську співачку.
Pavlo Us _ 25.06.2013 16:38
IP: 188.230.122.---
МАНИФЕСТ УКРАИНСКОГО МАКСИМАЛИСТА
hronpokr org
Присоединяйтесь!
aksinia sokolenko _ 25.06.2013 16:12
IP: 217.212.230.---
полосатый _ 12.07.2012 23:40IP: 80.242.104.--
Да, никакого ажиотажа.
А так хотелось, чтобы все говорили:
- Вы слышали, Пантюк обговорил закон?
- Как, неужели сам Пантюк, "секретар НСПУ по роботі з молодими авторами"?
- Да, тот самый! Он так страшно пучит глаза на митингах, что первые
ряды в обморок падают!
- Ну все, теперь начнется, Янукович уже вещи пакует.
- Да, "Український письменник" – это вам не это!
Serhii1 _ 25.06.2013 15:53
IP: 193.254.196.---
RusIvan:
Надо же быть таким дерьмом, чтобы с одной стороны называть человека другом, а за глаза обзывать паскудой. И, видимо, даже сам не понял своей никчемности. Так кто после этого "паскудный народ"? Тот кто в глаза говорит, что думает или тот кто за спиной "дули крутит"?...:- (((
Та я йому в очі казав, що вони паскудно себе ведуть відносно України. І тому товаришу, і іншим його колегам росіянам. Якось на 9 травня, коли вони влаштували святкування в Косово дня перемоги і гордилися георгіївськими стрічками, особливо демонструючи їх перед німецькими колегами. Я сказав тоді, що вони ідіоти. За це вони вважають мене фашистом. Ну краще бути фашистом тоді.
До речі, там було два росіянина, з якими я дійсно дружив, так один був дагестанцем, а другий – етнічний українець з Краснодару. А найбільш неприязні стосунки були з людьми із Пітера.
NickMNM _ 25.06.2013 14:59
IP: 217.212.230.---
aksinia sokolenko:
так и хочется сказать соколенко лещенку и всем остальным предателям Украины. В Грузии, грузинский народ не сразу, но в итоге разобрался. разберется и украинский народ, кто предатель, а кто герой.
Чай не глупее грузин будем.
Чай не будем!
aksinia sokolenko _ 25.06.2013 14:08
IP: 217.212.230.---
так и хочется сказать соколенко лещенку и всем остальным предателям Украины. В Грузии, грузинский народ не сразу, но в итоге разобрался. разберется и украинский народ, кто предатель, а кто герой.
Чай не глупее грузин будем.
aksinia sokolenko _ 25.06.2013 14:02
IP: 217.212.230.---
Yustas_17:
=========
дык хватит только гаунтонамо, чего ещё надо доказывать?
Ivan Sulima _ 25.06.2013 12:01
IP: 46.202.229.---
RusIvan:
кто за спиной "дули крутит"?.

Ну у даному випадку "дулю" скрутив Serhij1 його товариш. Але і справді не за спиною а у пику. Тож це є дружба? "Дружити" з вами будуть лише за ваші гроші, і поки гроші капають. Інші усі є вашими ворогами. Проблема ваша у психічній хворобі: манія велечі. Імперіалісти з дірою у штанях. І щоб піднятись над кимось ви знайшли спосіб: не самому рости, а того "когось" принизити, знищити. пограбувати. Але награбоване-вкрадене користі не приносить, ось і ходите по колу...
Yustas_17 _ 25.06.2013 11:42
IP: 93.74.93.---
Прочитав обнародованные Эдвардом Сноуденом материалы, предлагаю выдвинуть его на конкурс журналистских расследований, организованный сайтом "Украинская правда" и посольством США в Украине.

Это прекрасный конкурс. Страна, которая старается всеми силами закрыть рот тем, кто рассказывает правду о ее политике – включая военные преступления, убийства мирных граждан, поддержку диктаторских режимов, похищения, пытки, тотальную слежку за миллионами людей по всеми миру, – пытается изобразить из себя защитника свободы слова и покровителя "честной" журналистики. А наши вскормленные на грантах провинциальные журналисты холуйски подыгрывают тем, кто травит и преследует Сноудена, Брэдли и Ассанжа.

Ребята, вы можете без проблем писать о туземных царьках с их золотыми унитазами, вроде Януковича или Лазаренко – вам даже за это заплатят. Но попробуйте рассказать то, о чем рассказал Сноуден – и вы быстро узнаете, какую награду предлагают за такие расследования в американском посольстве.
RusIvan _ 25.06.2013 10:42
IP: 195.5.125.---
Оггі:
Судя по "интелектуальному" содержанию комментария тебе Оггі и "прікідатццо нє нада"... Зачем "корчить из себя умного"- лучше выставить себя таким как ты и есть...
Оггі _ 25.06.2013 10:37
IP: 194.44.213.---
Золота епоха кремлядевисєрання добігає кінця (максимум триватиме до 2015 року). Потім обов'язково слід прийняти закон "ПРО ПРОГРАМУ ПРОТИДІЇ ІНФОРМАЦІЙНИМ ВІЙНАМ". Блювотиння тролєцапів (в т.ч. чалєнків, філіндашів і рядових тролів) в обов"язковому порядку, повинно стати КРИМІНАЛЬНО ПЕРЕСЛІДУВАНИМ, як таким, що загрожує національній безпеці. Вже уявляю собі, як черговий кремлядський троль, в обосраних трусєлях зі стєкламоєм в руках буде оповідати своєму внуку про "вялікую, прєвялікую і магучюю" еру тролінгу: "Ех, ти б%?*ть, с*%ка, внучьок мой! Во, кагда-та, билі врємєна! Я мог, с*%ка, на*%уй, с утра да вєчєра сідєть і пісать висєри пад діктовку макучєва ФСБ! Мнє, б?%*ть, за ета мєдальку сам Хайль Путлєр вручіл! Тока главноє, нада била пабольше матав, желчі, вранья (чєм больше, тєм лучше) і прікідатццо імбіциламі. Но нам-та, руцццкім, – і прікідатццо нє нада била;)!" І скупа сльоза прокотилась із заспиртованих глазьонак вєтєрана "антіхффОшизму"...
Уряд реформ366 Україна та Європа1001 Aтака Путіна1153 Корупція1227 Свобода слова561
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter