Ростислав Павленко Політичний аналітик

То хто кого позбавив житла?

24 липня 2009, 10:53

Щойно Віктор Ющенко призупинив дію постанови Кабміну про "забезпечення житлом окремих категорій громадян", як в Інтернеті пішов гуляти класичний "вірусний" банер: "Ющенко лишил украинцев жилья". Він веде на інформацію про призупинення постанови – однак без пояснення ані суті цього документу, ані аргументів президента. Власне, така оперативність піарників БЮТа може свідчити про те, що перспективу призупинення постанови розуміли і до неї готувались. Чому? Бо не могли не передбачати реакції президента на відверто лобістський документ.

Якщо поглянути не на гучні слова, а на суть документів, бачимо: вона проста. Кабмін Тимошенко бажав витратити державні кошти на добудову чи купівлю житла (якого – визначали б чиновники Державної іпотечної установи при Міністерстві фінансів) – і розподілу його за "відповідними" критеріями. Зважаючи на наближення виборів, інакше ніж годівничкою і джерелом підкупу виборців таку схему важко назвати.Тепер уявімо собі, що Постанова Кабінету Міністрів України від 17 червня 2009 р. N 684

"Про заходи із забезпечення житлом окремих категорій громадян, які відповідно до законодавства мають право на його отримання" набула чинності.

З бюджету, який і без того порожній, на законних підставах вилучаються кошти (говорили про принаймні 1 мільярд гривень).

Їх розподіляє Державна іпотечна установа – орган Міністерства фінансів. Тобто, сторона, зацікавлена у добробуті керівництва уряду.

Про наявність у БЮТ депутатів, які займаються будівельним бізнесом і можуть прямо виграти від залучення цих коштів, написано чимало.

Тож не виключено, що за державні кошти буде гарантовано попит близьким до БЮТ структурам.

А самі квартири розподіляються за невизначеними критеріями "категоріям громадян, які мають право (на отримання житла) ". Враховуючи кількість різноманітних категорій пільговиків і довжину черг на житло, – можна припустити, що попит на ці квартири буде. А задовольнити його можна по-різному – адже критерії не встановлені. Десь чиновники нагріють руки на розподілі; десь буде віддячено потрібній людині; а десь, перед телекамерами, ощасливлять кілька сімей... які із вдячності проголосують за БЮТ.

От такий колообіг коштів без випуску за межі "системи БЮТ" пропонувався.

Ющенко це цілком логічно зупинив. Більше того, ним запропоновано альтернативу. Ще минулого літа українські будівельники зверталися до президента з проханням про допомогу. Було створено робочу групу, яка напрацювала схему, на кожному кроці якої гарантувався контроль за коштами і максимізація ефекту від них.

Пропонувалося, що під гарантовані цінні папери Державна іпотечна установа мала залучити через Ощадбанк 1 млрд.грн. коштів НБУ, які в подальшому повинні були надаватись громадянам як пільгові довгострокові кредити.

Таким чином, ці кошти спрямовувалися на інвестування – із можливістю їх поступового повернення.

Як зазначають представники президентського секретаріату, ще у квітні цього року був виданий відповідний указ президента, а також прийнятий закон щодо запобігання кризовим явищам у будівельній галузі, де було закріплено відповідний механізм.

Тож, якщо Кабмін Тимошенко хоче справді забезпечувати громадян житлом, варто прийняти узгоджену позицію і реалізувати її.

Кабмін, бажаючи отримати свою вигоду, пішов своїм шляхом. Не вийшло. То, може, уряд таки повернеться до узгодженої позиції – і люди таки матимуть шанс отримати квартири?

powered by lun.ua
Коментарі — 38
ahasver _ 24.07.2009 11:56
IP: 94.178.70.---
Sellander:
А как сразу юлеботы закопошились!...
СИНОПСИС ФРИКОВ ИМ, ПРИТУЛЫ
первый "бот" на грант Грановского... пошел...ать-два...горе не беда...
ahasver _ 24.07.2009 11:51
IP: 94.178.70.---
korin3:
Это не та ли бездарь, что пиарит Яйценю? Тогда было бы ваще понятно...
та... та самая и есть... зеленые бенжамены не пахнут... а если и пахнут то Анталией или Пальма-де-Майорка... на большее хлопцы не тянут... кстати... шановний пан Ростислав когда... выделите место в уп-шном "блоге" для забавного фантомаса из вашей стайни "политолога Андрея Дуди с которым полюбляете таскатся по заказным "прессухам" будет прикольно...:))
Thinking _ 24.07.2009 11:50
IP: 92.112.156.---
24.07.2009 10:53 _ Ростислав Павленко
Міністерства фінансів – сторона, зацікавлена у добробуті керівництва уряду.
--
Ну да!
Если так трактовать функции государственных органов, то можно далеко зайти.
Я почему-то всегда считал, что министерства, госкомитеты, секретариаты, обладминистрации, исполкомы и т.д. – государственные органы, функции которых закреплены в законах, и их исполнение строго контролирует Прокуратура.

По логике автора ни один гос. орган не имеет права никогда принимать какие-либо решения, так как все они сформированы по партийному принципу (по результатам выборов – такова Конституция), а значит априори будут отстаивать свои партийные интересы.

Любопытное понимание демократии у автора.
По его логике – лучше все гос. органы ликвидировать. Ведь они все партийные (ЕЦ, НУНС, БЮТ, ПР), а значит не должны принимать никаких решений, так как эти решения заранее можно считать лоббистскими и коррупционными.

Автор, или, по-твоему, это касается только уряда?
Sellander _ 24.07.2009 11:49
IP: 24.184.171.---
А как сразу юлеботы закопошились! Вытянул автор их Багиню на свет!
MonAmi _ 24.07.2009 11:47
IP: 95.132.226.---
а на збочену думку ющера все, що пропонує КМУ- це "джерело підкупу". Вчора на 5-му каналі такий самий бовдур з "найбільш ефективних, професійних і яскравих команд аналітеків" дослівно сказав про "джерело підкупу" відносно бюджетного кодексу. Ви, не ефективні, а ДЕФЕКТИВНІ, пан блогер, та ще й не оригінальні. Примітивні жлоби. праві ті, хто кажуть, що ющю насрати на країну:"За мене не хвилюйтесь, подумайте, де будете ви всі" (с) ющенко.
ellwin _ 24.07.2009 11:44
IP: 82.207.120.---
Ющенко, як завжди, послідовний- Продовжує робити правильні кроки. А пресслужба його програє постійно інформаційну війну.Саламандра з косою постійно провокує його на такі кроки, після яких проплачені тюльки влаштовують свій шабаш в павутині (привіт Притулі).
zhumak _ 24.07.2009 11:44
IP: 213.169.70.---
Печально, но это всего лишь классическая демонстрация подхода БЮТ ко всем вопросам – пообещать "золотые горы", попытаться укрыть не менее 95% себе на карман, а если кто помешает столь "богоугодному" делу – обгадить с ног до головы. Спасибо автору за "разъяснение на пальцах" ситуации.
korin3 _ 24.07.2009 11:33
IP: 94.178.223.---
ahasver:
ПАВЛЕНКО РОСТИСЛАВ -ПРЕТОРИАНЦЫ ЯЙЦЕНЮКА:
НАМ ГОВОРИЛИ
- НУЖНА "ВЫСОТА"
- И НЕ ЖАЛЕТЬ ПАТРОНОВ
...вот, покатился зеленый долляр, вам на погоны
(по-чем. пан Ростислав нынче "опиум для народа" от Грановского & Ko?)
Это не та ли бездарь, что пиарит Яйценю? Тогда было бы ваще понятно...
korin3 _ 24.07.2009 11:30
IP: 94.178.223.---
Прально – мыстецький арсенал бум строить... или еще какую-нить херню... на то он и кризис, блин.
korin3 _ 24.07.2009 11:29
IP: 94.178.223.---
Лідер однієї з найбільш ефективних, професійних і яскравих команд аналітиків.
...
Можно только в кошмарном сне представить всю команду таких аналитыкив.
Знач, если у прыщавого есть подозрения, что это полит пиар акция – тогда просто вообще не будем строить. Никому. Правильное решение... Одобрямс.
Уроды.
ahasver _ 24.07.2009 11:27
IP: 94.178.70.---
ПАВЛЕНКО РОСТИСЛАВ -ПРЕТОРИАНЦЫ ЯЙЦЕНЮКА:
НАМ ГОВОРИЛИ
- НУЖНА "ВЫСОТА"
- И НЕ ЖАЛЕТЬ ПАТРОНОВ
...вот, покатился зеленый долляр, вам на погоны
(по-чем. пан Ростислав нынче "опиум для народа" от Грановского & Ko?)
Irop76 _ 24.07.2009 11:23
IP: 188.163.7.---
А ще я попрошу автора написати в наступній статті своє бачення доцільності зведення за ініціативою Ющенка "свічки пам'яті", ще там чогось Батуринського в той час, коли українські діти вмирають від хвороб, грошей на лікування яких у батьків нема. І бажано зазначити прогноз автора, – в якому році і ким саме буде поставлена наступна "Свічка памяті " цим померлим дітям.

Дякую.
Irop76 _ 24.07.2009 11:19
IP: 188.163.7.---
Але все одно банери будуть висіти і всі будуть вважати, що Ющенко не дав житла. А цю статтю мало хто прочитає.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter