15 березня 2010, 16:03

Чи дотримає Тимошенко умов перемир'я?

Юлія Тимошенко "просить лідерів опозиційних сил утриматися від взаємних образ та суперечок". Цікаво, наскільки вірить у ці умови сама Тимошенко – і скільки вона сама (а також її почет) їх дотримуватиметься?

Увесь минулий тиждень із завзяттям, гідним кращого використання, Тимошенко і її речники не так борються із "фальшивою владою", як намагаються утопити тих, кого вважають конкурентами за голоси виборців демократичних сил.

Особливої ненависті удостоївся екс-президент Ющенко. І Юлія Володимирівна особисто, і її штатні радники та vip-спікери, і представники численної братії дрібніших підспівувачів тиражують обрАзи на його адресу.

Паралельно, щоби не розслаблялися інші, дістається і їм – зокрема, у праві називатися опозиціонером відмовляють Яценюку.

Тепер чуємо від Тимошенко заклик створювати опозицію "без внутрішнього взаємопоборювання". Цей заклик із тим самим завзяттям підтримали речники БЮТ усіх рівнів.

Ідея правильна – хоча і висловлена пізнувато, після того, як на партнерів уже вилито чимало бруду.

Однак головне – щоби обіцянка "жодного слова, жодної дії, жодної репліки, спрямованої на розкол опозиційних сил" не стала черговою з обіцянок Тимошенко, невиконання яких уже увійшло в прислів'я.

На жаль, Тимошенко завжди діяла за принципом "зозуленяти": вважала своїм обов'язком викинути з гнізда, до якого потрапляє, усіх інших. Варто згадати лиш заготовку щодо "любих друзів" 2005-го (потім практично всі вони опинилися на орбітах самої Тимошенко) чи нереалізовані обіцянки підтримати президентство Ющенка 2007-го.

Цей скепсис можна було би розвіяти одним – дією. А це означає не тільки "цілити лише в Януковича" на найвищому рівні.

Це також означає припинити тиражувати тезу про те, що Тимошенко – єдина опозиція. Країна справді поставлена в умови, коли "роботи вистачить усім". А потім хай громадяни судять по результатах.

Це також означає відмову коментаторів усіх рівнів від образливих пасажів щодо партнерів – будь-якими способами, які добре відомі PR-спеціалістам.

Це означає і необхідність дотримання перемир'я і у центрі, і на місцях – під час поїздок, зустрічей з виборцями, місцевих акцій.

Тоді можна говорити про щирість перемир'я і захист демократії. Тоді можна не чекати пострілів у спину.

От тільки чи готова до цього Тимошенко?

powered by lun.ua

Не втратити жодного голосу

Про те, що вибори цього року будуть жорсткі і безкомпромісні, не сказав ще хіба що ледачий. І саме у зв'язку з таким характером виборів, опозиції необхідно проявити витримку, тверезий розрахунок і стратегічне мислення...

Заява про об'єднання чи угода про коаліцію?

В українській політиці є кілька вічних сюжетів. Один із них – про "об'єднання демократів". Яке, як відомо, найчастіше відбувається перед розстрілом...

Руки геть від Могилянки! Не допустимо деградації української освіти! (Звернення випускників НаУКМА)

Звернення випускників Києво-Могилянської академії Спільнота випускників Національного університету "Києво-Могилянська академія" глибоко стурбована ситуацією, що склалася навколо нашого Університету у зв'язку з можливістю прийняття нового Закону "Про вищу освіту"...

Послання Януковичем українського народу

Тому вони намагаються здаватися страшними. Перекривають півміста. Витискають опозиціонерів. Упосліджують журналістів. Малюють самі собі рейтинги підтримки і захоплюються радянськими штампами про "проплачені акції"...

Новий формат опозиції

Час для появи "адекватної" опозиції – найсприятливіший. З одного боку, нинішня влада в Україні робить усе для того, щоби викликати до себе стійку відразу людей...

Головна помилка влади

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко на зустрічі з журналістами в Брюсселі витратив час на те, аби пояснити, у яких сферах "Україні без Росії не обійтися"...