Олексій Погорелов Генеральний директор Української Асоціації Видавців Періодичної Преси

Держава не бажає мати незалежні ЗМІ: скасування пільг з ПДВ на продаж тиражу введе в країні ПОДАТОК НА ЧИТАННЯ

23 грудня 2014, 11:30

Щоразу, коли постає питання про скорочення витрат державного бюджету, постає загроза подорожчання друкованого слова для громадянина України. Бо влада щоразу намагається скасувати пільгу на обкладання ПДВ операцій з продажу, передплати та доставки тиражу газет, журналів та книжок.

От і зараз, намагаючись "єдиним розчерком пера" зробити те, що має бути зроблено абсолютно іншим чином, так звані "спеціалісти" з кабінету міністрів України роблять неймовірний подарунок ворогам України. Введення ПДВ на друковане слово (газети, журнали та книги) означатиме подорожчання українських видань а відтак – зменшення кількості проданих примірників. Що будуть читати люди замість тих ЗМІ, від яких будуть вимушені відмовитись? Імовірно, те, що отримають безкоштовно або за невеликі гроші. Іншими словами, те, що дотовано з інших джерел, аніж продаж тиражу. Відповідно, це будуть ЗМІ, де контент спонсорується кимось – рекламодавцем, власником, ворогом, тощо.

Такі дії є вкрай шкідливими для країни, яка знаходиться в стані війни. Сьогодні, коли світові медіа гіганти (такі, наприклад, як ВВС) шукають способи протистояння російській пропаганді і кажуть про необхідність адекватних дій у відповідь на збільшення фінансування таких закладів як Russia Today, в України хочуть обкласти податком читачів...

Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) та Українська асоціація книговидавців та книгорозповсюджувачів (УАВК) провели багато переговорів з цього приводу та взяли участь у всіх нарадах, які скликались. І, здавалося б, знайшли вирішення.

Так, наприклад, УАВПП пропонує отримати не менші гроші в бюджет за рахунок усього двох дій:

- скасування неринкової пільги для окремих видань, яка обмежує націнку "Укрпошти" 40% та вимагає компенсації різниці з державного бюджету (економія для держбюджету на рівні 70 млн.грн. на рік),

- припинення фінансування державних та комунальних ЗМІ (економія для держбюджету на рівні 110 млн.грн. на рік).

Нашу позицію підтримують віце-прем'ер міністр Кириленко, голова Держкомтелерадіо Наливайко, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Сюмар. "Це болісно для усіх – я читачів, і видавництв. Мені здається, що це нововведення буде відтерміновано", – заявила Вікторія Сюмар в коментарі для газети "Сегодня".

Але, як стало щойно відомо, так звані "спеціалісти" з кабінету міністрів України, незважаючи на декілька раундів вивчення питання та обговорення наслідків, вирішили по-своєму. І в запропонованому варіанті пільг записали, що пільги розповсюджуються лише на видавництва та лише на книжки українською мовою. Відповідно, для преси буде введений 20% податок на читання.

УАВПП та УАВК наполягають на наступній редакції підпункт 197.1.25 пункту 197.1 статті 197 Податкового Кодексу України:

"197.1.25. підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру), а також виготовлення, продаж (передплата) та доставка періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва (крім видань еротичного та рекламного характеру) на митній території України".

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Микола Злочевський _ 23.12.2014 17:41
IP: 188.163.50.---
Пане Олексій, чому в попередньому Вашому пості відключили можливість коментувати? Був дуже лаконічний і разом з тим добротний пост.
Марина Ващенко _ 23.12.2014 14:16
IP: 77.239.176.---
є інтернет. Читали і читати будемо там.
shasta _ 23.12.2014 13:56
IP: 46.185.60.---
та взагалі ПДВ потрібно відміняти, як податок антиекономічний і корупційний)))
Вітроу _ 23.12.2014 12:52
IP: 92.112.115.---
Зникнуть якраз українські видання, бо ті, про які пише попередній автор фінансуються олігархами і їм байдуже якою буде націнка "Укрпошти", а вітчизняні ЗМІ і мріяти про адекватну фінансову підтримку не можуть, бо наші "патріоти" скупі й недалекоглядні. Вони себе б'ють у груди і присягаються на вірність Україні тільки тоді, коли їм це вигідно. Та й переважна їх більшість "ходять" під тими ж олігархами не нашої національності.
trakt _ 23.12.2014 12:00
IP: 178.94.171.---
постає загроза подорожчання друкованого слова для громадянина України.
==
Дуже добре якщо це справді так. В Україні вже давно практично знищене друковане слово українською мовою. Я пам'ятаю ще Дарка Чапек, людина компетентна, констатувала факт, що в Україні повністю (!) відсутні українські (україномовні) друковані ЗМІ, тобто немає саме масових, а є якісь малопоширені, малотиражні, малознані українські ЗІ. Тобто українцям подорожчання байдуже, бо українських ЗМІ і так немає. А ті російськомовні ЗМІ, які поширені в Україні, якраз шкідливі, тому що більшість з них ведуть, як і раніше, антиукраїнську, українофобську пропаганду, а ті що не ведуть антиукраїнської пропаганди, ті ведуть проросійську пропаганду, що також шкідливо під час російської агресії. Якщо владі удасться придушити чи хоча б обмежити поширення цих російських ЗМІ, які належать власникам українофобам – це можна лише вітати. Потрібно, ще щось зробити, щоб з'явилися українські ЗМІ.
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter