Ігор Попов Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

До наступного парламенту пройдуть лише модернізовані політсили.

23 червня 2014, 09:46

Все-таки вірю, що влада дослухається до суспільства і проведе позачергові вибори парламенту в цьому році. Якщо навіть парламенту обіцяно спокій до 2017 року в обмін на підтримку президентського варіанту Конституції. Потрібно тоді записати в перехідні положення Конституції – що позачергові парламентські вибори оголошуються одразу після її ухвалення. Не пройде ухвалення в парламенті – ухвалять іншим щляхом.

Позачергові парламентські та чергові місцеві вибори повинні радикально оновити політичний клас і нарешті почати реформу правил гри, як говорив класик – "жити по-новому". Ера вчорашніх політичних проектів завершується, і вже зараз з'являються претенденти на їх заміну. Проте змінилася і країна, і неприродні політичні союзи, політики в масках чи беззмістовні "пустишки" вже не отримують підтримки населення. І навіть гроші не допомагають. Перевірено і президентськими виборами, і складом нової Київради.

Головний критерій для нових партій – відповідати запитам виборців. Список Порошенка, до прикладу, буде успішним, якщо він не лише об'єднає нову хвилю бюрократів, але і символізує собою шлях країни до Європи. Прийдеться залучати до роботи мабуть актив Європейської партії, і позиціонувати нову "Солідарність", чи як би її не назвали, як основну проєвропейську партію, блок чи коаліцію. Ну і звичайно кожен "збитий льотчик" із минулої чи позаминулої влади в списку – це мінус один процент результату.

Так само перспективною є ніша "інша Україна" – прихильники тих цінностей, які наразі не у мейнстрімі. Перш за все це виборці Півдня і Сходу. Заяви і дії офіційного Києва все більше доказують, що є величезна кількість українців, яких не те що "не чують" – їх тупо не розуміють. Партія Регіонів все ще перебуває в депресивному тренді і втрачає актив. І.Коломойський поки не добрався до формування системних політичних проектів, але встиг до своєї бізнес-капіталізації додати капіталізацію публічну. На використання бренду "ІВК" можуть претендувати кілька проектів – від "Сильної України" до "Центру".

Минулої суботи провела свій з'їзд Партія Розвитку України, яка прямо заявила про свою готовність долучитися до процесу мирного діалогу на Сході. Враховуючи підтримку ПРУ С.Льовочкіним та його позитивні стосунки з Президентом, ця партія може стати в короткотерміновій перспективі конструктивною опозицією до влади та в той же час партнером по переговорам зі Сходом. Присутність на з'їзді представників посольства США та американської торгівельно-промислової палати також служить сигналом, що США очікують появи поміркованої опозиції, а їх комунікація з С.Льовочкіним існувала ще з часів Л.Кучми. При залученні місцевих незаплямованих еліт цей діалог має стати успішним, і тоді його електоральний результат розділять репрезентанти місцевого населення і президентська політсила.

Суспільний запит на найбільш радикальні реформи раніше реалізували "Батьківщина" та "Свобода", проте результат президентських виборів показав, що їхні виборці більше вірять Радикальній партії Ляшка.

Новостворена "Воля", Демальянс, "Нове життя", разом із уже заслуженою "Громадянською позицією" пропонують суспільству модернізацію за західним зразком. Якщо цих виборців не забере президентська партія, то такі партії можуть претендувати на 10-20% сумарного результату.

Окрім актуальної ідеології, завтрашні переможці повинні міняти і свою технологічну та організаційну роботу. Сучасні українські вибори неможливо виграти без професійного та щирого спілкування з виборцями в Інтернеті, соцмережах, використання всього спектру нових медіа. Проникнення Інтернету та продажі смартфонів перейшли порогову межу, а їх аудиторія складає найбільш активний сегмент електорату – лідерів думок.

Негативний досвід партій лідерського типу вимагає інших підходів до організаційної структури сучасних політичних утворень. Після втечі В.Януковича та ув'язнення Ю.Тимошенко їхні політичні сили зазнали безповоротних втрат. Саме тому минулої суботи і "Воля", і Партія Розвитку України оголосили про горизонтальну структуру управління та про відсутність єдиного формального лідера. Навіть сучасні мережеві війни показали більшу життєздатність та сталість горизонтальних структур. Поєднання сучасних засобів комунікації та наявність мережі регіональних лідерів – технологічний шлях до перемоги у завтрашніх електоральних війнах.

powered by lun.ua
Коментарі — 23
Ма Ян _ 31.07.2014 12:01
IP: 194.44.224.---
про партію 5.10 бабульки не чули,потрібно,їх спочатку навчити нетом користуватись
Andrii Protskiv _ 24.06.2014 12:40
IP: 195.160.235.---
Партія "5.10" буде у парламенті! Тільки народ здатний себе звільнити від мит, акцизів, податків, казнокрадів... Приєднуйтеся!
дід_панас _ 24.06.2014 09:25
IP: 176.106.207.---
"На правах реклами" автор забув додати вкінці. Складається враження, що в цього політолога каша в голові – клієнтів не буде.
Vitaliy Seadog _ 24.06.2014 01:41
IP: 93.79.205.---
каке хитрое лицо на фотке у этого политолога,ну как агент по продажам)
Sasha Ulik _ 23.06.2014 20:51
IP: 95.133.165.---
Прочитал – будто сорока прострекотала, обо всем и ни о чем. Совпало, что посмотрел только сейчас и интервью по ТВi – такое же впечатление. Потому, что стержня нет, сколько нибудь определенности, конкретики. И искренности нет.
Объяснил себе: шоуповедение, самопиар в преддверии внеочередных выборов в ВР.
Без обид, Игорь: плохого, конечно, ничего нет, если целью – плодотворная законодательная деятельность. Но как-то ассоциации возникают о коньячном фужере и черном шоколаде в депутатском буфете. Или имиджмейкера смени.
А предпоследний абзац мне откровенно понравился.
anno_domini _ 23.06.2014 17:45
IP: 109.106.20.---
Від партій нам відказуватися не можна. Кожна партія стара, але ми її знаємо, що вона несе. Так як Україна ще не стала твердо на ноги, сусід буде в цьому ще довго допомагати, партії у нас повинні бути сильні, направлені на народне благополуччя, а не на олігархів. Вони і так проживуть, з партіями, без партій. А працювати на державу народну, повинні в цьому партії. Партії повинні працювати на місцях кожного села чи області. Це – ім'я, це імідж. Буде практика напрацювання і законів, і у виконавчому середовищі. Молоді, якщо хочуть щось робити гарне для народу – путь відкритий, йдіть, доказуйте що ви можете. Переконуйте народ своїм трудом.
Sergey Kogut _ 23.06.2014 16:40
IP: 109.227.126.---
Украина уже устала от "вождей" которые "выведут в люди"! Украине нужен мир в каждом доме, нужна стабильная оплачиваемая работа, нужно качественное образование без "закрытия сессии", нужна гарантированная бесплатная медицина, но качественная, пусть даже по обязательному страхованию, но как Германии! Украина должна быть не поставщиком "рабочей силы" и страной из которой вся прогрессивная и грамотная молодежь уезжает в поиске лучшей жизни! Украина должна стать огромным бизнес-инкубатором, комплексом техно-парков, комплексом лучших клиник (как Германия или Израиль). В конце-концов, Украина должна излучать детский смех и счастье каждого гражданина! А для этого нам необходимо навести порядок в своей стране, убрать банд-формирования с наших улиц, чтобы в каждый дом пришел мир и детский смех, а не свист пуль и трассеров. Каждый из нас, жителей нашей страны, должен осознать, что нам нужен МИР! Каждый из нас должен начать с себя... И пойти на уступки и сесть за стол переговоров...
САНДРО _ 23.06.2014 14:41
IP: 93.73.248.---
Vitaliy Galakhov:
Ок!
\
Vitaliy Galakhov _ 23.06.2014 14:21
IP: 212.66.32.---
САНДРО:
Зачем спорить и гадать на кофейной гуще, зайдите ко мне на ФБ. Там изложена более полная аргументация. Может у вас есть возможность организовать соцопрос, у меня нет. У нас куча разных центров, которые проводят соцопросы населения. Пусть проведут опрос по моим предложением и мы узнаем результат, чего хочет народ. И еще одно, почему свобода выбора должна ограничиваться списком членов какой либо партии, у нас что, все партийные?
САНДРО _ 23.06.2014 14:00
IP: 93.73.248.---
Vitaliy Galakhov:
Я опять с Вами не согласен.
Почему денежные мешки уже бывшие, бывших не бывает, в стране очень много богатых людей, и появляются новые и они захотят за свои "кровные" еще и власти.
Люстрации людей, избранных на выборах надо избежать, к ним применяется свобода выбора и наличие или отсутствие доверия избирателя.
Выборы должны пройти не на старой основе, а на новом законе с пропорциональной системой – и если на Донбассе уважают и доверяют свои судьбы Партии Регионов, то так тому и быть, пусть герои, которых знает вся страна, защищает СВОИХ избирателей, а не пакуется золотом до бесконечности.
А к диктатуре привела не "абсолютно демократическая основа" (что-то ничего абсолютного не заметил), а алчность, продажность, предательство, дремучесть и наглость Партии власти и высшего чиновничества (Господи, спаси и сохрани).
С одной стороны ситуация неординарная, а с другой банальная, так многие страны через нее прошли и выбрались на опред. устойчивое развитие.
Vitaliy Galakhov _ 23.06.2014 13:44
IP: 212.66.32.---
САНДРО:
Если вы внимательно читали, то денежные мешки уже не пройдут, так как они уже все бывшие. Если вы хотите люстрации, так начните с депутатов, иначе новые лица не появятся. Или вы хотите выборы на старой основе, так опять получите ПР во всех органах, в частности в Донбассе. А насчет диктатуры, так она уже была на абсолютно демократичной основе, еще хотите наступить на теже грабли. Просто ситуация неординарна и требует неординарных решений, а все остальное чистый популизм, желание власти, портфеля и не желание с ним растаться.
САНДРО _ 23.06.2014 13:27
IP: 93.73.248.---
Vitaliy Galakhov:
Уважаемый Виталий!
Внимательно прочитал Ваши предложения.
Очень и очень оригинально, но, извините меня за критику, не реально и даже фантастично.
ВЫборы по мажоритарке- так пройдут только мафиози и денежные мешки.
Запрет баллотироваться-это уже диктатура, демократией и не пахнет, а свобода выбора это индикатор демократии.
Сокращение численности-и что это даст,что 360, что 450, что 550-разницы нет, так можно вообще сократить до триумвирата, или Политбюро человек так 12-и.
Отзыв депутата- это тем более фантастика (читайте статью Ключковского на Главкоме), только выборы расставят все на свои места.Если несправедливо обвиняют Царева, Шуфрича, Рыбака, Ефремова, Олийника- пусть идут на выборы, пусть Всток Украины проявит свою мудрость и вынесет решение, а не какие-то местные советы.
Ну, а по финансированию- термины запретить, урезать- не проходят, пусть тратят, чем больше тем лучше, но все должно быть видно, легально, законно.
ANTIYANEK _ 23.06.2014 13:15
IP: 89.21.86.---
5.10!
САНДРО _ 23.06.2014 13:02
IP: 93.73.248.---
Logic2009:
Пане Ігорю, набір банальностей...
"Тщательнее..." потрібно.
Тим більше, що "Єдиним центроом" Ви себе дискредитували.
Есть предложение не укорять Попова с дискредитировавшим себя Единым Центром, все имеют право на ошибку.
Что было, то прошло.
А вот что в будущем?
То что оно сложно, туманно, непредсказуемо – это ясно.
Появление так называемых новых партий, с любой структурой управления- горизонтальной ли, вертикаль ной ли или иной другой вносит хаос в политическую палитру страны и есть опасность, что может основательно запутать избирателя.
Возьмем к примеру Радикальную партию.
ЕЕ кто-нибудь знает?
Уверен, что нет!
Олега Ляшко знают, неплохой парень и мысли у него правильные.
Но партии то нет!
А если где-то и есть, то она классически лидерского типа.
То же и с УДАРом.
И если даже ПРУ напустит туману на избирателей, будет понятно, что ПРУ это и есть бывшая ПР, разве что без "симпатяшек" ВФЯ и Яновича
Vitaliy Galakhov _ 23.06.2014 12:52
IP: 212.66.32.---
Мы видим последствия руководства страной политическими партиями. Жители запада в этом винят одни партии, жители востока другие.Чтоб восстановить мир в государстве, необходимо хотябы на время отстранить партии от руководства. А следовательно, провести досрочные выборы по мажоритарной системе с запретом баллотироваться бывшим депутатам, предусмотреть сокращение численности депутатов, пропорционально численности избирателей, предусмотреть институт отзыва депутата местными советами избирательного округа, ограничить финансирование избирательных компаний определенной суммой к примеру (1мзп для физлиц, 5 мпз для юрлиц, и полный запрет на финасирование политическими партиями).
anno_domini _ 23.06.2014 12:48
IP: 109.106.20.---
Авторе, Вам спиться спокійно й солодко. Як і іншим тисячам мільйонерам та мільярдерам. А як живеться народу, Ви цього ніколи не збагнете. Тому Ви хочете вже зараз накинути аркан свій на народ: тільки ці, тільки цей, більше нікого не має. Перестаньте говорити цю пропаганду. Ви просто робите зло.
Иван Старков _ 23.06.2014 12:32
IP: 93.74.71.---
Олігархічний акин знову заспівав свою любиму пісню: "Нові політичні сили! Конструктивна опозиція!"

Ігор Попов, не тобі холую Фірташо-Ахметовському вказувати, кого обирати в нову Верховну Раду.
Borya Telegin _ 23.06.2014 11:59
IP: 46.211.100.---
Скромный пиар для нео-ПРдунов-"Минулої суботи провела свій з'їзд Партія Розвитку України, яка прямо заявила про свою готовність долучитися до процесу мирного діалогу на Сході. Враховуючи підтримку ПРУ С.Льовочкіним та його позитивні стосунки з Президентом, ця партія може стати в короткотерміновій перспективі конструктивною опозицією до влади та в той же час партнером по переговорам зі Сходом. Присутність на з'їзді представників посольства США та американської торгівельно-промислової палати також служить сигналом, що США очікують появи поміркованої опозиції, а їх комунікація з С.Льовочкіним існувала ще з часів Л.Кучми." Попов,не пались так откровенно-все и так помнят,под чью балалайку ты исполняешь свои танцы с бубном!
Володимир Верещак _ 23.06.2014 11:58
IP: 95.132.55.---
В парламенте нет фракции Правый Сектор. Зато есть огромный посредственный сегмент.
руслан49 _ 23.06.2014 11:52
IP: 94.178.110.---
Вже почали ділити шкуру неубитого ведмедя. Хтось чув, що парламент іде на вибори?
Logic2009 _ 23.06.2014 11:48
IP: 91.196.177.---
Пане Ігорю, набір банальностей з резюме, що краще бути багатим
і здоровим, ніж бідним і хворим.
"Тщательнее..." потрібно.
Тим більше, що "Єдиним центроом" Ви себе дискредитували.
Andrey Zadvorniy _ 23.06.2014 11:39
IP: 37.57.182.---
Панове Небожителі, ви збираєтесь ухвалити нову Конституцію без референдуму? Читайте Розділ ХІІІ Конституції. Це явно стосується і нової редакції.
Юрій Шеляженко _ 23.06.2014 10:39
IP: 93.74.62.---
А рейхстаг наш "модернізують" шляхом самоспалення, як Ви гадаєте? Я дивуюся, що там досі ще не створено фракцію "Правий сектор"...
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter