Ігор Попов Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Антикорупційний Суд завалять справами, як Київ снігом

23 січня 2019, 21:41

З першого дня роботи до Вищодо антикорупційного суду може бути спрямовано більше 7 тисяч судових справ. Згідно закону, до ВАКСУ будуть передані всі недорозглянуті іншими судами справи по виключному переліку статей Кримінального кодексу. Державна Судова Адміністрація на мій депутатський запит любязно підготувала статистичну інформацію про кількість таких справ з розбивкою по статтям КК та по інстанціям. Отже, зараз на стадії розгляду перебуває 6853 справи у судах першої інстанції та 570 справ у апеляційній інстанції. Нагадаю, що зараз на конкурсі буде відібрано 25 суддів першої інстанції Вищого антикорупційного суду та 10 суддів апеляційної інстанції. Навантаження на кожну колегію суддів можете порахувати з калькулятором самі.

Першою перевагою створення спеціалізованого антикорупційного суду називали завжди якраз прискорення розгляду корупційних справ, які не будуть стояти в довгій черзі в судах загальної юрисдикції.

Можу лише повторити урок авторам і лобістам цього закону: вчіть матчастину, вчіть статистику, спілкуйтеся з тими, хто буде застосовувати написані вами закони – ДО прийняття цих законів. А політикам, особливо перед виборами, рекомендую не завищувати очікування виборців, щоб потім не прийшлося їх розчаровувати. "Ось запустимо антикорупційний суд – і він за півроку посадить всіх корупціонерів" – це ще одна, мяко кажучи, оптимістична теза.

Для вирішення проблеми мабуть прийдеться або терміново оголошувати новий конкурс і збільшувати кільість суддів разів у пять, або – виводити частину статей з-під його юрисдикції.

Також нагадаю, що, до прикладу, обвинувальний акт по справі Насірова містить 744 сторінки, і саме його зачитування займає не менше 10 днів судового розгляду. І цей акт почнуть зачитувати наново вже у новому суді ВАКСУ. На тих же правах і по тому ж графіку, як і інші 6853 справи. Можливо, число буде дещо меншим, якщо частину справ по шахрайству кваліфікують як некорупційні.

Останнім часом НАБУ не передає до суду великої кількості справ, логічно очікуючи створення спеціалізованого антикорупційного суду. Тобто – ще півсотні справ, багато з яких – очікувані і резонансні.

Формування складу суду відбувається за графіком, ще до президентських виборів будуть відібрані перші 35 суддів. І Рада міжнародних експертів виконує свою функцію, ветує кандидатури, у конкурсі переможуть найсильніші. Але навіть вони не в змозі будуть оперативно розгребти всі авгієві стайні та розглядати тисячі справ одночасно.

powered by lun.ua
Коментарі — 1
Володимир Цімейко _ 25.01.2019 16:53
IP: 35.235.227.---
Потрібно ВР вносити зміни в Закон про Антикорупційний суд і виводити частину статей з нього. Частина депутатів із САМОПОМОЧІ попереджала про цю проблему, але їх як зазвичай ніхто не послухав...
Корупція1288 Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

1
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

5
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

22
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter