Ігор Попов Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Програма дій нового уряду – більше конкретики, а не лозунгів.

17 серпня 2019, 09:38

Якщо в Раді не буде коаліції, то логічно може не бути і коаліційної угоди. В такому разі роль стратегічного документа міг би виконати план законотворчої роботи фракції "СН" або програмний виступ Президента – позачергове послання на урочистому засіданні Ради 29 серпня. В будь-якому разі, ми повинні побачити програму дій уряду, і там уже має бути детальний опис того, куди цей уряд поведе країну. Хоча теж не факт, в недавній історії ми бачили програму із десятка слайдів, яку один політик назвав "Журнал Мурзілка, а не програма уряду". В деяких інших країнах з правлячими партіями популістів замість програми презентували "Публічну угоду з народом" – максимально пафосну на неконкретну.

Що хотілося би побачити в справжній програмі? Перше – наміри влади щодо завершення війни. Перша спроба "припинити вогонь з нашого боку і війна сама закінчиться" показала певну наївність даного плану. Росія має чіткі цілі щодо відкритої чи гібридної федералізації України та гарантій щодо невходження до НАТО і нерозміщення військових баз. Політичні пункти мінських угод мають запустити відповідний процес. Візит Нетаньяху може принести досить відвертий меседж – виконуйте цей план, бо він погоджений з усіма світовими гравцями. Відповідно, в програмі нової влади пора оприлюднити контури "Плану Зеленського".

Привязаним до безпекових відносин з Росією буде вирішення газового питання. Чи буде укладено новий договір про транзит через українську ГТС, чи буде вона передана в управління міжнародному консорціуму, чи буде укладено договір на прямі поставки газу з РФ? Як називатиметься нове "Росукренерго" і хто будуть його бенефіціарами?

Від поставок газу залежить питання тарифів. Новий уряд може понизити ціну газу для населення десь на 50 доларів, за рахунок відмови від схеми фіктивного реверсу. По схемі "Ротердам+" уже пішли перші підозри і затримання. Відповідно, схему "Баумгартен+" вигідніше закрити добровільно. За цей рахунок можна навіть скасувати плату за комуналку населенню 70+, а це дисципліновані виборці.

Новий уряд має оголосити плани по приватизації. Попередники говорили про 3700 неефективних держпідприємств. Проте, приватизувати пропонували спочатку спиртзаводи, лісгоспи та газотранспортну систему. Світ входить в нову фінансову кризу, і треба ставити прозорі вимоги щодо мінімальної ціни та серйозності інвестора, накше – все знову відійде "дельфінам".

Окрема історія – приватизація землі сільськогосподарського призначення. Новий уряд має запропонувати поетапну реформу з захистом прав власників паїв. Загрозою є просте неподовження мораторію. Це приведе до разової масової скупки паїв крупними агрохолдингами. Звичайно, до України зайдуть мільярди доларів, які розігріють економіку і в результаті осядуть на рахунках забудовників та імпортерів смартфонів. Проте, "ринку щасливих фермерів з дешевими кредитами" ця схема не створить.

Індикатором впливу транснаціональних компаній на політику уряду стане питання податку на виведений капітал. Прогнозую, воно пропаде з порядку денного.

А от скасування мораторію на экспорт лісу-кругляку может зявитися. Попередники заробляли на нелегальному експорті, тепер є загроза повернення схеми заробітку на різниці між офіційною ціною лісгоспів та реальною ціною міжнародного ринку. В разі приватизації лісгоспів – ще простіше, масова вирубка та вивіз уже офіційно приватного лісу. Ризик – стагнація лісопереробки, яка завдяки мораторію останні роки масово пішла в ріст і залишала додану вартість у країні.

Законопроекти про легалізацію видобутку бурштину та азартних ігор мали би зявитися в плані уряду та бути опублікованими для обговорення вже в 2019.

Важливим викликом дял уряду стане проведення другого етапу медичної реформи, коли на платну основу буде переведена більшість послуг вторинної медицини. В програмі дій потрібно анонсувати графік такої реформи.

Головне завдання антикорупційних заходів – закрити старі і вічні корупційні схеми та спрямувати кошти до держбюджету. Натомість, ризиком є переділ потоків та відволікання уваги глядачів на безкінечні арешти, застави та оперативні матеріали щодо попередників. "Зелений терор" неминучий, багатьох олігархів уже відсторонили від політичної влади і тепер є шанс конфіскувати награбоване. Програма розкуркулення схвалена на найвищому глобальному рівні. Хотілося би, що експропрійовані активи зявилися у вигляді інвестицій через спецфонд в Україні, а не просто змінили власників – на користь експропріаторів чи їх міжнародних помічників.

Блок політичних реформ мав би включати запровадження відкритих списків, поцедури імпічменту, захист прав політичних меншин та опозиції. Закон про ТСК та Виборчий кодекс Президенту варто підписати, а потім вносити свої конструктивні правки. Оскільки сильною стороною нової влади є промоція механізмів народовладдя, вже в цьому році очікуємо побачити проект закону про референдуми. Також варто більш оперативно і змістовно реагувати на петиції громадян, які зібрали достатню кількість голосів, та відновити систему відповідей на запити електронною поштою до Офісу Президента.

Скасування депутатської недоторканості стане яскравим досягненням нової влади. Проте, варто врахувати ризики того, що це зменшить політичну незалежність депутатів та перетворить їх у мовчазну більшість на підтримку ініціатив партії. Імперативний мандат та відклик депутата в разі його запровадження мають привести не до партійної диктатури, а до збільшення впливу виборця на щоденну діяльність депутата.

Так що чекаємо максимально конкретної програми дій уряду, дискусій по кожному її пункту та громадського, опозиційного та медійного контролю за її виконанням.

powered by lun.ua
Коментарі — 25
Елена Величко _ 19.08.2019 15:48
IP: 35.235.227.---
Це ж теж в програму ЗЕ повинно ввійти.
Рівні ПЕРЕД Законом, повинні мати РІВНІ МОЖЛИВОСТІ.
Можливості ЖИТИ по-закону та мати ЗАКОННІ заробітки, у тому числі й підлітки, коли хочуть заробити.
Можливості СУДИТИСЬ, бо "П1 П1- показав поп-м "закон"" – зробив судовий збір та й ще декілька "законів", що тепер "простий"- то ніхто, не може судитись проти свавілля, що розвелося – У ЦЬОМУ справа багато чого. СУД повинен працювати на СПРАВЕДЛИВИЙ ЗАКОН, на попередження злочинів, на ГРОМАДУ, що до речі утримує Суд. Тобто, СИСТЕМА життєдіяльності – як вона налагоджена та працює + виховання, що виховання залежить ВІД СЕРЕДОВИЩА – все це створює БЕЗПЕКУ та якісне життя.
Елена Величко _ 19.08.2019 15:10
IP: 35.235.227.---
Кирилл Лопатин:
Сериал "Убийство на пляже" – советую всем посмотреть.
И произносит ее СЛЕДОВАТЕЛЬ по-нашему, т.е. тот,
который знает и должен бороться с такой ситуацией и как Автор...
Елена Величко _ 19.08.2019 14:29
IP: 35.235.226.---
Антиофшори та Фонд розвитку ну й ще...
Елена Величко _ 19.08.2019 14:28
IP: 35.235.227.---
1. Прогресивне оподаткування + дивідендів – тут і пенсійний з'явиться.
2. ПДВ замінить на 8%+- – як Тимошенко казала...
3. Бюджет розвитку та соціальний.
4.! НЕобхіно переглянути Договір Яр-ко щодо перевищення 4% ВВП – ЗАРАЗ.
й у подальшому – НЕ МОЖНА ПРИВ'ЯЗУВАТИ виплати до ВВП – бо прийдеться половину бюджета віддати.
Тобто зростання з'їсться усе та більше.
5. Прочитати статтю про land grabbing Унковської на ЗТ.
6.Створити економічну групу ОКРЕМО у ВР+АП+КМ без псевдоЕкспердів за конкурсом та РОЗРАХУВАТИ економіку.
Й почне працювати
Елена Величко _ 19.08.2019 12:56
IP: 35.235.227.---
Кирилл Лопатин:
Мене просили не спілкуватись з вами, але я відповім щодо сина Попова.
Середовище затягує дітей не питаючи батьків, тобто стан суспільства такий, що ризики для дітей дуже великі – бо майже усюди кримінал та такий, що він "успішний", при бабках, кайфує...та таке інше.
Один герой англійського серіалу (а англійські фільми одні з найкращих) казав:
"Я не підписувався під такий світ для своїх дітей".
Спочатку треба ЗМІНИТИ СЕРЕДОВИЩЕ, звільнити усе від перевертнів – ТОДІ ПИТАТИ й з дітей теж, адже нема де їм жити нормально та на які кошти.
Елена Величко _ 19.08.2019 11:59
IP: 35.235.227.---
ОТ приклад роботи правоохоронних органів – спитайте як вони працюють, що все в них працює.
"10:34
Двом французам загрожує 6 років тюрми за крадіжку 40 кг піску"- УП.
Не бурштину, не масового знищення лісів, не крадіжку тоннами піску, та...а 40 кг піску – 6 років.
Елена Величко _ 19.08.2019 11:56
IP: 35.235.227.---
ПО темі. ДЕРЖАВА – це механізм, який має МЕТУ ТА ПРИНЦИПИ,
й об'єднує людей, що живуть на ЗЕМЛЯХ держави однією ціллю – захищеним та якісним життям.
Таким чином, один з принципів – то є об'єднавчий, що спирається на суспільне, у тому числі СПІЛЬНУ ЕКОНОМІКУ- цей принцип було грубо порушено, коли на рівні держави купка скориставшись владою
захватило все та діяла виключно у власних інтересах, ПОРУШУЮЧИ КОНСТИТУЦІЮ, особливо у питаннях доходів населення, що зменшились до цифр не сумісних з нормальним життям.
Тобто, використовуючи яскраві гасла та промови нас обманювали та порушували ОСНОВОПОЛОЖНІ державні принципи.
Тому треба починати З ПОНОВЛЕННЯ цих принципів, їх роботи – то є поновлення та приведення доходів населення до рівня життя, НОРМАЛЬНА диференціація, захист, у тому числі ресурсів.
Старі методи животіння населення, а собі – усе й зараз – шлях майже 30 років в нікуди...й повинен бути припинений саме негайно, через ЕКОНОМІЧНУ РОБОТУ.
Юрій Дрозд _ 19.08.2019 09:33
IP: 35.235.227.---
Ignat Kobel:
Дуже цікаво, коли малограмотні кобелі з путинської стайні, які навіть свою мову нездатні вивчити, починають "історичні екскурси".
Александр Горбатовский _ 18.08.2019 13:38
IP: 35.235.227.---
Смешно читать про советы по прекращению войны от представителя власти, которая не смогла это сделать 5 лет.
Получили мощный пинок от избирателей и они советы раздают.
Мирослав Дністрянський _ 18.08.2019 13:00
IP: 35.235.227.---
Достатньо добрий аналіз. Варто лише додати, що в політичному аспекті команді нового резидента не треба мати ілюзій щодо домовленості з Путіним. Він просто так не піде на поступки, а вимагатиме здачі українських державних інтересів. А цього допустити аж ніяк не можна. В економічному аспекті важливо насамперед створити умови для розвитку промисловості, іншими словами – нової індустріалізації, бо саме ця галузь може вирішити проблеми зайнятості та забезпечити позитивну економічну динаміку.
Ivan Kaushan _ 18.08.2019 12:41
IP: 35.235.227.---
Очень жаль что УП публикует советы ответственного за коррупцию в стране которая занимает 120 строчку в рейтинге восприятия коррупции. Очень хотелось бы послушать мнение представителей Эстонии (18 место), Литвы (38 место) Латвии и Грузии (41 место).
Наталія Сірадчук _ 18.08.2019 10:11
IP: 35.235.227.---
як вони набридли своїми порадами.собі раду дайте!
uzol _ 18.08.2019 08:13
IP: 35.235.226.---
От бывших нардепов КОНКРЕТИКИ не помню...Только Барна конкретно Яценюка, за промежность вынес...
Юрий Неживой _ 18.08.2019 07:22
IP: 35.235.226.---
читаєш а точніше не читаю Вашу публікацію -після першогоречення...ба навітьпісля вашого представлення..."Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції"...от по народній медицині -таких як ви треба тільки глиною та свіжою землею лічити...і так зразу на 2 метри...ви зрадник злодій та прахвост...як і вся ваша рада...і особливо комітет...огидний тіп...
Log Log _ 17.08.2019 22:37
IP: 35.235.227.---
Елена Величко:
Ignat Kobel:
До Січи була – Київську Русь, що вивела багато націй на рівень розвитку.
Січь – то тільки епізод, що характеризує прагнення народу до волі...
А що Катерина дійсно була велика? Ну-ну – щось не віриться...царів, що повинні були правити де тримала? А що робила? З людом? А з флотом що? Щось тут не так...До речі Єлизавета Зимній зробила й саме при ній був розквіт для народу, коли й НАШ Розумовський був...
Навіщо Ви дискутуєте з ідіотом?
Воно половини слів російської не знає, не те що історію.
Елена Величко _ 17.08.2019 20:39
IP: 35.235.226.---
Ignat Kobel:
До Січи була – Київську Русь, що вивела багато націй на рівень розвитку.
Січь – то тільки епізод, що характеризує прагнення народу до волі...
А що Катерина дійсно була велика? Ну-ну – щось не віриться...царів, що повинні були правити де тримала? А що робила? З людом? А з флотом що? Щось тут не так...До речі Єлизавета Зимній зробила й саме при ній був розквіт для народу, коли й НАШ Розумовський був...
Log Log _ 17.08.2019 20:37
IP: 35.235.226.---
Ignat Kobel – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области.
Умственно отсталый кретин несёт бредятину на неведомом человечеству языке.
Идиот, не суй свой нос в Украину, интересуйся своей страной.
Недавно ты молол околесицу о Чернобыльской аварии, так вот тебе обратка:
========================
У врача Архангельской областной больницы, лечившего пострадавших при взрыве ракеты 8 августа, обнаружили в мышечной ткани радиоактивный нуклид цезий-137.
Чиновники и руководители больницы не предупредили врачей, что пострадавшие при взрыве ракеты заражены радиацией.
============================================
Никакой Соловьёв-Киселёв не рассказывают тебе, что твоей страной правят подобные тебе невежды,
готовые погубить половину страны ради своих секретов.
Ignat Kobel _ 17.08.2019 19:06
IP: 35.235.226.---
244 года назад "Запарожская сечь" приказала долго жить, она тихо и мирно без сопротивления сдалась царским войскам, дабы не было больше разбойников на земле русской.
Одичавшие запорожцы долго не давали покоя жителям Новороссии, живя без семей, эти при деры, принимали в своb ряды разный сброд татей и убийц, сбежавших с соседних стран от преследования и наказания. Кроме того, Екатерина ll не простила казакам предательство в войне с Турцией, когда запорожцы массово переходили на сторону турок.
При подходе царских войск, запорожцы просто трусливо разбежались, бросая оружие и оставляя все своё имущество в куренях, так безславно кончилась история "Запарожской сечи", которую украинцы считают своей колыбелью.
Halyna Shpak _ 17.08.2019 16:46
IP: 35.235.226.---
Коли неможливо запустити Голодомор і викосити українську націю. Є інший спосіб нас розбавити "русскім міром"
Я, громадянка України категорично проти видачі громадянства України сусідам. Є інші процедури "порятунку росіян від росіян". Це не фобії. Це простий інстинкт самозбереження.
У мене є серйозні підстави. Я пам'ятаю і аналізую історію. Подивіться на східний регіон, це яскравий приклад. І це морок
На мій погляд з "пристойною" пикою запустили нову-стару програму. Думаю це не просто спосіб запустити сюди Росію разом з агентами ФСБ-ГРУ. Це новий-старий спосіб асиміляції українців. За методом леніна-сталіна в новій інтерпретації, згідно "демократичним принципам", "правам і свободам", без червоногвардійців і голодомору. Ось так просто.
Опозиція до Путіна сюди не приїде, їх і тут спецслужби сусідки вбивають. Сюди поїдуть іншої якості людці. Обживуться і почнуть будувати свою реальність, яка є небезпечною для українців.
Через пару десятків років в Україні малороси збільшиться в рази
Елена Величко _ 17.08.2019 15:40
IP: 35.235.226.---
Віктор Совщак:
"Якщо б'ють по одній щоці – підстав іншу...".
Щось я не впізнаю вас – то критикували рішуче...й...- здулись – підкоритись тому, що є, – закликаєте?
А нащо тоді все взагалі – треба було у рабстві сидіти ще кілька століть тому, нащо тоді усі ці попередні заклики? Неправда все, що ви написали, бо тоді НЕМА НІ В ЧОМУ СЕНСУ, якщо підкоритись потворному,
що зроблене – бо саме це ПОТВОРНЕ вбиває – ви просто цього не зрозуміли.
Halyna Shpak _ 17.08.2019 15:31
IP: 35.235.226.---
Троянський кінь Путіна: чому Венедиктов гірше Медведчука. Путін із своїми інститутами зла і насилля переконався, що силою він Народ України всіх національностей ніколи не завоює і не підкорить. У нього залишився лише один план – завоювати демократичну Україну у гібридний спосіб – хитрістю, підлістю, та за рахунок продажних людей. Для чого Зеленський спростив надання громадянства росіянам? До нас в Україну із РФ їдуть одні агенти силових структур Путіна. Вони як правило із посвідченнями журналістів в кишені, як було в Криму. Навіть якщо вони популярні диктори телебачення, радіо, все одно вони прибувають з однією ціллю – для знищення демократичної України.
Потрібно всім миром боротись за відставку тирана Путіна в РФ, а не приймати мільйони біженців із Росії. Після відставки нова проєвропейська влада РФ поверне Україні окуповані території в Криму і Донбасі і буде мир. Рано чи пізно народам РФ прийдеться обирати- чи бути проєвропейськими, чи жити в тюрмі народів, що створив режим Путіна.
Віктор Совщак _ 17.08.2019 15:15
IP: 35.235.227.---
Що собою уявляє людина? Їсть,пє секс, діти дії радість горе і інше інше смерть Більше того кожна людина має в собі протиріччя Складність розуму не підвладна Що ж робити? Так. Жити Як? Жити так як диктує життя Що таке життя7 Це ти сам (сама), оточуючі тобі подібні і природа, держави планета Умовностей тьма тьмуща А треба жити Ось і крутися як можеш як тобі дадуть Не хочеш -підеш одинаком в ліс або загинеш Вибір за кожною людиною
Елена Величко _ 17.08.2019 14:03
IP: 35.235.226.---
Petr Harchenko:
Не дарма Англія йде на Брексіт, бо стало зрозуміло, що неможливо все налагодити у такій "ринковій"
системі, що насправді СИСТЕМА ЛИХВАРІВ, що скуповують Основні Активи та грабують населення.
Ніякого "вільного ринку" не існує та НЕ ІСНУВАЛО ніколи, нас просто надурили та майже 30 років ЗНУЩАЛИСЬ.
"Йдемо у Європу, йдемо у Європу..." – папуги-повторювачі...
.ЩО МИ ХОЧЕМО ВІД ЄВРОПИ? Який зиск? Гроші?
МИ 30 років НІЧОГО НЕ МАЛИ, бо чекали, що нам ЩОСЬ ДАДУТЬ? а тим часом наші ресурси розгребли на кишені та збагатились ЛИХВАРІ...нам повісили борги, люди побігли від цього...
МИ повинні зрозуміти, що ТРЕБА РЯТУВАТИСЬ від всього цього бреду, що нам навісили локшину, ВИМАГАТИ ПОВЕРНУТИ ВКЛАДИ, ще УРСР – звідти все почалось...й АКТИВИ – а цю купку – сво-лот СУДИТИ. Й ВЛАДА повинна ЗНАТИ, що вона ПРАЦЮЄ НА ГРОМАДЯН, усіх громадян та є РОЗУМНОЮ.
uzol _ 17.08.2019 13:03
IP: 35.235.227.---
Мне кажется что этой писаке дали пинка под зад из ВР... Теперя он будя рассказывать про коалиции, которые не были в предыдущей раде...Работа такая-- ИЗДЕТЬ!!!
Petr Harchenko _ 17.08.2019 12:20
IP: 35.235.226.---
Змістовна подача матеріалу паном Ігорем в контексті загроз для України. Все йде до того, що корінний народ України усувається від ідеологічної побудови майбутнього своєї держави, а ця роль переходить до закулісного управління Україною міжнародними політичними та економічними структурами і державами. Українці, просніться, збагніть цю загрозу.
Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter