Ігор Попов експерт Українського Інституту Майбутнього

Керівник Офісу Президента може бути звільнений через люстрацію.

16 грудня 2019, 10:42

Помах крила метелика на одному континенті може викликати землетрус на іншому – така теорія хаосу. Так само дрібна технічна правка до законопроекту може привести до тектонічних зрушень в українській політиці та змінити баланс при ухваленні стратегічних рішень у дипломатії.

6 грудня Верховна Рада ухвалила закон 2260, який змінює процедури державної служби, насамперед спрощує звільнення посадовців. Перед другим читанням у законопроекті зявилася додаткова поправка до закону про очищення влади. У переліку посад, щодо яких здійснюється очищення влади, слова "Глави Адміністрації Президента України" замінено на "Керівника постійно діючого допоміжного органу, утвореного Президентом України". При обговоренні правку ставили на підтвердження, проте вона не викликала жодних підозр і обєднала зал. Доповідав законопроект до другого читання лідер партії "Слуга народу" О.Корнієнко, він же був і автором згаданої правки.

Проте, після підписання закону Президентом виникають підстави для звільнення А.Богдана з посади Керівника Офісу Президента. Андрій Йосипович працював на посаді урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики сукупно більше одного року в період 2010-2014 років та не звільнився з посади у період 21.11.13-22.02.14. Таким чином, за формальними критеріями може попасти під заборону обіймати посаду. Перейменування Адміністрації Президента на Офіс Президента у червні 2019 вирішувало цю проблему. Проте, нова "технічна" правка знову створює правові підстави для звільнення. І якщо навіть сам Президент не підпише відповідного Указу, цього можуть добиватися судовими позовами. Група, яка запропонувала таку правку, має достатньо сил і ресурсів для ведення позовної діяльності.

Ветування законопроекту 2260 не вирішує проблему, бо закон треба буде повертати з пропозиціями, і вносити пропозицію щодо скасування даної правки буде нелогічно та викличе забагато політичних питань.

Закон про очищення влади був жорстко критикований Венеційською комісією, проте він діє, і відміняти його зараз ніхто не буде. Особи, які втратили право на обіймання посад на пять років, вже зараз будуть призначатися на посади державної служби. Дехто виграє позови в ЄСПЛ і відновиться на посаді. Проте, цей варіант неприйнятний для Керівника Офісу в разі звільнення, бо вимагатиме занадто тривалого часу.

В сучасній політичній конструкції влади особистість А.Богдана має величезні впливи, і Керівник офісу визначає багато стратегічних, економічних та кадрових питань. В разі звільненян згідно закону про очищення влади є досить обмежений перелік малозначимих посад, куди його можна буде призначити. А заміна Керівника Офісу може змінити ситуацію у багатьох гарячих питаннях української політики – від відносин з Росією до долі "Приватбанку", і може навіть прискорити політичні землетруси на американських виборах на іншому континенті.

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Andrij Jurijovych _ 17.12.2019 11:24
IP: 35.235.227.---
Порошенка під люстрацію як міністра уряду Януковича!
Віктор Совщак _ 16.12.2019 16:13
IP: 35.235.226.---
такм Денін --- там Ленін
Віктор Совщак _ 16.12.2019 16:11
IP: 35.235.226.---
В сучасній політичній конструкції влади особистість А.Богдана має величезні вплив... Коли так заявляють то нівелюють значення Президента... Мовляв що підсунуть то і підпише... Але це ж зовсім не так... І Попов добре це знає Тоді для чого ці нападки... Елементарно сказав Аваков – для дестабілізації Я давно пишу про те що контреволюція нікуди не поділася І який би такм Денін не був він правильно знешкоджував противників = скільки шкоди вони йому принесли Зеленському вже давно треба дати завдання СБУ виявити 5 колону і знешкодити її...
Елена Величко _ 16.12.2019 12:02
IP: 35.235.226.---
ДЕ НОВІ РОБОЧІ МІСЦЯ???
Адже вже половину звільнено за нової влади та шляхом виїзду населення у інші країни.
Одні міністерства в нас "працюють"???
Елена Величко _ 16.12.2019 12:00
IP: 35.235.226.---
Звільнення-перенесення офісу, – Мальдіви...інші скандали...
А економіка падає, ЗП не платять,особливо у оборонній сфері.
Коли НАРЕШТІ УРЯД ЗАМІНЯТЬ та ПОЧНУТЬ економіку робити – вже половини та більше збігли,
інші – животіють, померли...а ви все бла-ла-ла...
Ви що не розумієте, що НАКОЇЛИ попередника та вже ВИ? У Турції, що мала таке саме населення
як і Україна у 90-х – 50 мільйонів, за 30 років стало 80 мільйонів, в нас, скоріш за все, десь 25-20 мільйонів НЕ СТАЛО ВЖЕ...Така територія повинна мати 50-70 мільйонів населення МІНІМУМ та хоча б нагодованого.
Крадії ЗНОВ осідлали владу...одних потиснули – залишки собі...народу – гірше та гірше...
"ХАЙ КРИМіНАЛ сам займається бізнесом..." Не може темна структура ПІДНЯТИ ЕКОНОМІКУ, – максимум на рівні євроблях – тобто продаж непотрібу...ОЛІГАРХИ знов викачують, з чого???У борги???
Ви взагалі розумієте, що в країні наробили?
Halyna Shpak _ 16.12.2019 11:25
IP: 35.235.226.---
Так як любого бізнесмена можна засадити за економічні злочин, так само любого воїна під час війни можна засадити за вбивство.
Тільки керівника Офісу Президента не можна засадити, або звільнити через люстрацію, адже це він керує Зеленським, на благо олігарха Коломойського. Мало того, сусідні диктатори наполегливо радять Зеленському посадити не менше як 300 чоловік, щоб решта притихли і замовкли, як в Білорусі. Навіть прислали для того з-за поребрика регіонала Портнова, крупного спеціаліста по даним питанням часів посадки Юлії Тимошенко.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter