Віктор Пилипишин Лідер ГО "Кияни передусім"

Старі пісні про головне, або що заважало нам зберегти 71 мільярд

04 квітня 2011, 10:32

Як відомо, 31 березня під час виступу на сесії Київради голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова пролунали цифри і факти, які змусили суспільство в черговий раз пожалкувати про свій вибір на виборах мера 2006, а потім і 2008 року. Гучну заяву зроблено, винних у нинішній кризі оголошено, а що далі?

Звернемося до цифр. "У період з 2007 року до липня 2010 року територіальна громада міста втратила 3500 гектарів землі, оціночна вартість яких сягає 75 млрд. грн. З цих коштів до бюджету Києва було перераховано лише 5 %, що складає 4 млрд. грн. Щодня, включаючи свята та вихідні, у киян відбирали 2,5 га землі", – повідомляє влада. Для підсилення ефекту зазначається, що за втрачені 71 мільярд гривень можна було б збудувати 1200 нових дитячих садочків, або 824 нові поліклініки, або 470 нових лікарень, або 440 нових шкіл, або 15 нових мостів через Дніпро чи 4 окружні дороги.

Тож як за 4 роки влада примудрилася вкрасти у киян майже 5 річних бюджетів столиці? Хіба це було непомітно? Хіба тільки землею розпоряджались неправильно і незаконно?

Працюючи на посаді голови Шевченківської районної ради та державної адміністрації я неодноразово письмово та усно звертався до вищого керівництва держави з проханням припинити беззаконня, яке відбувалося на Хрещатику, 36

Але безліч листів з конкретними фактами, висновками і пропозиціями залишались без належного реагування. Лише один раз у березні 2009 року Президент України відреагував на спільне звернення голів десяти районів столиці, наслідком чого стало проведення у голови держави наради, на якій були присутні: Генеральний прокурор України, Міністр культури і мистецтв, перші заступники Міністра економіки та Міністра фінансів, прокурор міста Києва, начальник Головного управління МВС у м. Києві, перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України", Перший заступник та заступник Глави секретаріату Президента України, перші заступники голови КМДА, секретар Київської міської ради та голови районних держадміністрацій м.Києва: В.Пилипишин, В.Сташук, В.Мазепа, С.Садовой, С.Сущенко, І.Сидоров, В.Ягодка.

Нарада тривала біля 5 годин і на ній обговорювалися питання бюджету, тарифів, розрахунків за газ, електроенергію і воду, розглядались інфраструктурні та інші питання, в тому числі, наболіла земельна тема. Я особисто виступав перед Президентом і розповідав про заборгованість по зарплаті і енергоносіям, про позики для фінансування захищених статей, про необгрунтований бюджет, позбавлення районів повноважень і ресурсів, про нав'язані киянам платні послуги... Тем для розмови вистачало. Мною було надано пропозиції щодо зміни системи управління у столиці, налагодження конструктивного діалогу міської та районної ланок влади, а також політичних сил, представлених у Київраді.

На нараді були озвучені наступні доручення:

1. Київській міській державній адміністрації підготувати звіт про виконання консолідованого бюджету міста Києва та Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2008 рік.

2. Київському міському голові забезпечити затвердження на найближчій сесії Київської міської ради бюджету міста Києва на 2009 рік, який має враховувати пропозиції районних в місті Києві державних адміністрацій, забезпечувати розвиток міста Києва та враховувати всі зобов'язання попередніх періодів.

3. КМДА забезпечити здійснення збалансованої тарифної політики у сфері ЖКГ.

4. КМДА забезпечити розрахунки з компанією "Київенерго" для погашення заборгованості "Київенерго" за спожитий природний газ

5. ГоловКРУ України здійснити перевірку обґрунтованості нарахування сум відшкодування з міського бюджету за спожиту електроенергію, газ, воду, транспортні послуги; а також дотримання порядку їх фінансування та цільового використання отримувачами коштів.

6. КМДА переглянути діючий режим обмеження для вантажного автотранспорту, вирішити питання створення цивілізованих умов паркування автомобілів в місті Києві з обов'язковим погодженням з Міністерством транспорту та зв'язку України та ДАІ м. Києва

7. Генеральній прокуратурі України надати повну і вичерпну оцінку рішень щодо порушення земельного законодавства в Києві. За результатами перевірки Київському міському голові забезпечити відміну незаконних та необґрунтованих рішень.

8. Київському міському голові звернути особливу увагу на факти затримки укладання угод щодо землекористування, що призвело до недоотримання коштів за користування землею до міського бюджету, усунути виявлені недоліки для наповнення дохідної частини бюджету міста Києва та вжити заходи щодо запобігання існуванню подібної практики в подальшому.

9. Київському міському голові звернути особливу увагу на факти порушення строків видачі свідоцтв на право власності на об'єкти нерухомого майна.

10. Міністерству фінансів України при підготовці пропозицій щодо внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" виробити обґрунтовані спільні пропозиції з КМДА щодо обов'язкового врахування в бюджеті необхідності 100% фінансування видатків на виконання делегованих місцевим бюджетам повноважень.

11. Київському міському голові забезпечити розгляд протестів прокуратури щодо введення незаконних платних послуг та прийняти рішення щодо їх скасування. В подальшому забезпечити неухильне дотримання Конституції і законодавства України.

12. Кабінету Міністрів України подати пропозиції до законів, які регулюють діяльність міської влади у Києві, розмежування повноважень та відповідальності між районними та міською владою.

13. Київському міському голові припинити практику створення муніципальних комунальних підприємств, які надають нав'язані киянам платні послуги та діяльність яких не призводить до наповнення столичного бюджету, а використання ними отриманих доходів є неконтрольованим.

14. Генеральній прокуратурі України провести перевірку законності відчуження належних київській громаді пакетів акцій в процесі приватизації існуючих монополій (ВАТ "Київмлин", ВАТ "Київхліб", ВАТ "АК Київводоканал", АЕК "Київенерго", ВАТ "Київгаз", ВАТ "Київміськбуд") та створення ВАТ "Київський енергохолдинг".

Головному контрольно-ревізійному управлінню України здійснити перевірку та аудит діяльності зазначених підприємств.

15. Київському міському голові привести у відповідність до вимог діючого законодавства діяльність Архітектурно-місто¬будівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури і дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА),

16. Прокуратурі міста Києва здійснити перевірку законності розміщення та утримання зовнішньої реклами у місті Києві, наявності дозвільної документації на встановлення рекламних конструкцій, інформаційно-рекламних плакатів та інших рекламоносіїв та повноти сплати податку з реклами.

Ще одним результатом наради стала помста міської влади головам районів, які повстали проти Черновецького, у вигляді скорочених районних бюджетів. І все залишилось як є. Всі про все знали і дозволяли.

Якби свого часу вище керівництво держави захотіло почути голів районів, якби підтримало їх ініціативи, зараз ми рахували б не втрачені дитячі садки і дороги, а збудовані.

Нинішня влада має шанс виправити ситуацію. Головне сьогодні для неї не йти хибним шляхом переслідувань і викриттів, подвійних стандартів для "своїх" та "чужих", використовуючи вкрадені активи як головну причину кризи у столиці та виправдання власної малоефективної діяльності. Кияни чекають від влади обґрунтованого та зрозумілого плану дій, який допоможе нарешті навести в столиці порядок.

powered by lun.ua
Коментарі — 31
Logic2009 _ 04.04.2011 11:53
IP: 95.132.113.---
Нинішня влада має шанс виправити ситуацію. Головне сьогодні для неї не йти хибним шляхом переслідувань і викриттів, подвійних стандартів для "своїх" та "чужих"
===================================================
І хто повірить, що вона це зробить? Провівши ряд незаконних дій,
не призначивши вибори, призначивши "смотрящего".
Апріорі буде те саме. Непрозора корумпована по всій країні влада не зробить
раю в одному місті, навіть у столиці.
Тетяна Патріотка _ 04.04.2011 11:52
IP: 178.94.16.---
kiev-kiev:
Я теж так думаю.Хай би вони самі повіддавали те, що награбували. А то кинуть якусь інформаційну кістку – і їжте, а вони будуть свої діла "обтяпувать".
kiev-kiev _ 04.04.2011 11:37
IP: 89.209.6.---
Мне почему-то кажется, что на озвучивании цифр все и завершится. И озвучивалось это с одной целью – ПОДЕЛИТЕСЬ.
Cristal_C _ 04.04.2011 11:35
IP: 89.209.6.---
Да вобщем-то ничего нового, ну разве что конкретную цифру услышали. Все и так понимают, что воруют нещадно. Что ж, сами их выбрали, вот и получили то, что хотели...
strangez _ 04.04.2011 11:32
IP: 89.209.6.---
воруют больше чем есть в бюджете... (подумали бы эти верхушки о том что творят с людьми, да нет на себе всё замыкается
porsh _ 04.04.2011 11:14
IP: 89.209.6.---
Как обычно. Я думаю никакими цифрами уже никорго не убедишь. Воры все и гады. Только кто их ставил? сами и выбирали. Общество гнилое, гнилая и власть. Можно подумать, что если бы шахтера до корыта если приблизить, он честен будет и ничего не возьмет. Возьмет и много! А то второго шанса не будет. Вот и вся логика. Очередное сотрясание воздуха как по мне. Да вно я сно что все воры, а толку??
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter