14 лютого 2016, 15:40

Я не пророк і тим не менше. 2016

Поділюся відчутим. 10 очевидних передбачень на цей рік:

1. Цього року завершиться активна фаза російсько-українського військового конфлікту на Донбасі. Проте РФ на жаль не піде геть. Конфлікт надалі носитиме дипломатичний і гуманітарний характер. Згодом РФ зробить зачистку окупованих територій від місцевих ватажків терористичних формувань. Можна буде констатувати виникнення нового Придністров'я.

2. Яценюк якимось дивом досидить до кінця опалювального сезону. Після зняття його з посади і відкриття на нього низки кримінальних справ, Арсеній Петрович з сім'єю на певний термін покине Україну. Але згодом повернеться.

3. ВР VIII скликання приречений. Грядуть дострокові парламентські вибори. Вони відбудуться або за старою системою у вересні-жовтні цього року, або вже за новою навесні 2017.

4. Саакашвілі буде активно набирати оберти і зайде у новий парламент з блоком свого імені у кількості близько 50 обранців. Разом з БПП і Самопоміччю він створить коаліцію і стане прем'єр – міністром України. Це призведе до протистояння державних інституцій і великого бізнесу, але стане початком реальних реформ.

5. Петро Олексійович не здасть жодну "свою" людину і буде змушений після відставки Яценюка приймати всі удари на себе. "Свої" його теж не розчарують, а от нове обличчя Саакашвілі в кінці року Петру Олексійовичу може дуже не сподобатися. Президент отримає в особі грузинського ізгоя згодом найнебезпечнішого супротивника.

6. Після перевиборів у ВР де-факто буде даний старт президентської кампанії.

Найпомітнішими особами в ЗМІ будуть Юлія Володимирівна і, як не дивно, Віталій Володимирович.

7. Володимир Кличко після бою-реваншу з Фьюрі, який взагалі може не відбутися, прийме рішення про завершення своєї боксерської кар'єри і з часом, як і брат, піде в політику.

8. Економіка України з новим прем'єром восени кволо піде вгору.

9. В Криму почнеться протистояння між російськими окупантами і кримськотатарським народом. Згодом буде велика гуманітарна катастрофа, яка призведе до численних жертв і обвалу російської економіки.

10. Восени країна побачить як нові обличчя в політиці, так і старі, які будуть прагнути своєї реабілітації. Нові лідери нестимуть свіжі ідеї і нові парадигми, що зрештою стануть підґрунтям для створення в Україні нових еліт.

11. Влітку буде прийнято рішення про створення української професійної армії.

12. І з неприємного – можливі аварії на Запорізькій і Хмельницькій АЕС. Вони призведуть до перегляду всієї енергобезпеки країни. Одну зі станцій прийдеться закрити.

13. Весь рік, починаючи з квітня, над країною витатиме привид дефолту.

14. Частина олігархів терміново продаватимуть або позбуватимуться свого бізнесу та медіаресурсів. Дехто після низки скандалів поїде з України.

15. І з приємного – ціни на шоколад залишатимуться стабільними)

Нове опитування КМІС. Цифри – річ вперта

Якби вибори до Верховної Ради відбулися в середині травня, то до парламенту пройшли лише чотири партії: Слуга народу, ОПЗЖ, ЄС і Батьківщина...

Країна без принципів?

Крим був зданий без єдиного пострілу, ідеали Майдану – без єдиного вибачення, Іловайськ – без єдиного трибуналу, справи регіоналів – без жодних пояснень, Оборонпром – без судів і посадок, і зрештою вибори – без жодних варіантів...

Чому США, Великобританію і Францію не лякає гречка?

У Великобританії діє загальне рівне пряме виборче право при таємному голосуванні. Тобто те, що ми з вами називаємо мажоритаркою. У США, як у конгрес, так і у сенат, депутати обираються прямим народним голосуванням за одномандатними округами...

Новий президент це лише шанс і не більше

Більше за усю історію незалежної України не набирав ніхто. Рекордних 73% Зеленського це унікальне поєднання Сходу і Заходу, вати і бандер, реваншу і Майдану, першотравневих демонстрацій і гей-парадів тощо...

Інтрига останніх днів

Цілком зрозуміло, що до останної миті цих виборів зберігатиметься інтрига. І не тому, що у понеділок вельмишановний КМІС оприлюднив результати опитування в пропорції приблизно 70/30 на користь нового обличчя в політиці...

Щодо мови, підкупу і оборудок

Рівно рік тому, у березні 2018 року,  на врученні Національної премії імені Шевченка, президент України пообіцяв українцям у "найближчий час" забезпечити ухвалення 10-річної Програми всебічного розвитку і функціонування української мови, як державної...