Євген Рибчинський

Першу справу по Євробаченню відкрито

23 травня 2017, 07:17

"Попри усі побоювання скептиків, я гордий тим, що ми таки зробили Євробачення-2017. Ніхто нас не зміг зупинити", – сказав Президент України, вітаючи 14 травня у своїй адміністрації зарубіжних та вітчизняних організаторів масштабного пісенного конкурсу. Привітав, потиснув руки, зробив кілька селфі з гостями і відпустив їх згодом додому. Слава Богу, лиш привітав, а не дав їм в дорогу ще й орденів з медалями і коштовних премій на добру згадку. Адже організаторів Євробачення з української сторони дійсно ніхто не зміг не те що зупинити, а й навіть просто присоромити. Бо розкрадання 30-ти мільйонного бюджету європейського контесту було буквально на всьому: трибунах, рекламі, кабінках, ноутбуках, світлі, звуці, кордебалеті і навіть на звичайній питній воді.

Ті, хто організовував масштабні концертні шоу, добре знають й не по чутках, що, де і скільки коштує. Фахівці шоубізу просто ніяковіли від сум, призначених на ті чи інші статті бюджету. Ніяковіли, дратувалися, обурювалися, але зробити на жаль нічого не могли. Організатори спростили процедуру вибору переможців в тендерах до тупого призначення "своїх" і "кишенькових". Фактично повторилася сумна історія 2005 року, коли галас навколо корупції на Євробаченні завершився нічим, тільки розчаруванням і порожнечею. А за усіма схемами і відкатами, як і у 2005, так і цьогоріч, стояла одна й та сама особа, продюсер конкурсу Павло Ількович Грицак. На всяк випадок, не родич голови СБУ Василя Сергійовича Грицака.

Розуміючи, що громадським активістам не дадуть доступу до тендерної та робочої документації, стосовно Євробачення-2017, групою небайдужих депутатів ВР навесні цього року було створено міжфракцийне депутатське об"єднання "Прозоре Євробачення". Створено для можливості у подальшому утворити тимчасову слідчу комісію, яка б змогла розслідувати зловживання при розподілі коштів, призначених для проведення пісенного конкурсу. Члени об"єднання протягом кількох місяців збирали інформацію і ділилися нею у соцмережах та на шпальтах електронних ЗМІ. Згодом до їхніх розслідувань підключилися й популярні національні телеканали та найвідоміші інтернет-ресурси. Найрезонанснішим матеріалом з усіх викладених на цю тему виявилася стаття "Євробачення по-українськи" української редакції радіо "Свобода". Вона чітко показала звязок виконавчого продюсера Євробачення-2017 Павла Грицака з фірмою "Артмакс Інжиніринг", яка отримала майже один мільйон доларів США за оренду, монтаж і демонтаж глядацьких трибун. Доречно буде додати, що у самої компанії "Артмакс Інжиніринг" на балансі ніяких трібун навіть близько немає. Задля виконання своїх зобов"язань за договором вона їх банально орендувала. Хоча за 23 мільйони гривень таке обладнання можна було не лише орендувати на кілька днів, а й купити назовсім.

Про зловживання на конкурсі я і мої колеги говорили не лише у владних кабінетах на Банковій і Грушевського, але й також у Вашингтоні з офіцерами Державного департаменту США тощо, зокрема з щефом українського відділу пані Лейн Дарнел Бол. Вона просила тримати її в курсі подій і повідомляти, як йде розслідувння по цій справі. За 2 тижні до урочистого відкриття Євробачення про хід розслідування було повідомлено й Генпрокурора України і той обіцяв негайно передати справу Київській міській прокуратурі. На хвилі загального піднесення від масштабної акції, ці обіцянки прозвучали якось непереконливо. Але не пройшло й пари днів, як з нашою командою зв"язалася речниця Юрія Віталійовича і сказала, що справу N761/16289/17 було передано до суду і усі очікують на його рішення. Це було 12 травня, фактично перед самим фіналом Євробачення. Зізнаюся чесно, такої швидкої реакції від Генпрокуратури я просто не очікував. Вже 17 травня Шевченківський районний суд м.Києва виніс Ухвалу, згідно якої групі прокурорів надається повний доступ і можливість вилучення копій документів щодо тендерів по трибунах і всьому концертному обладнанні, орендованому для нужд Євробачення. А це означає, що в ході перехресної перевірки ймовірно буде знайдено кінцевого отримувача і я абсолютно переконаний, що це буде фірма, що займається обналом безготівкоших коштів.

Вірю в те, що ми разом з київськими прокурорами доведемо цю справу до логічного завершення.

А Юрію Луценку, попри щоденну критику опонентів, хочу сказати – дякую. Ви, пане Генпрокуроре, можете сміливо розраховувати на мій голос під час голосування за визнання Вашої роботи задовільною.

І на даному етапі, говорячи словами Президента України, головне, щоб "Ніхто нас не зміг зупинити".

powered by lun.ua
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter