Руслана Лижичко Руслана, співачка, громадський діяч

Ця трагедія зробила з мене солдата

04 серпня 2008, 08:30

Кілька годин тому я повернулася з залитих повінню Карпат, попереду – прес-конференція. Є час на роздуми про те, що сталося. Перше запитання від мого чоловіка – "Згортаєш тур, відміняємо концерти? Чи переробляємо графік?". "Переробляємо графік. Я не можу відмінити концерти, але я також маю бути там, з людьми".Рішення про створення координаційного центру "Карпати. Повінь. SOS!" для мене та моїх друзів – це велика відповідальність. Колись я думала, що після парламенту мене важко чимось здивувати. Виявилось, що це не так. Цей тиждень, що я "варюсь" в цій ситуації, зробив з мене такого собі "універсального солдата". Прокинулась моя генеральська кров, хоча мій дідусь-вояка так і не став генералом. Зараз за горнятком чаю у кафе, я зрозуміла – я вже звикла до цієї війни. Вже немає тих емоцій, які були в перші дні. Я – солдат.

Зараз, сидячи в кафе, я розумію, що не можу звикнути до цивілізації, до того, що не мокро на вулиці, та є теплий чай. Коли ми з двома моїми друзями приїхали до одного подвір'я, до нас підійшли люди. "У вас є питна вода?". Ми віддали те, що в нас було. І тільки тоді, коли самі почали вмирати від спраги, зрозуміли цих людей.

Знаєте, що зараз найгірше? Всі розгублені. Люди, навіть ті, які могли б чимось допомогти, виявились морально не готові до масштабів лиха. У нас немає десанту волонтерів, як в тій же Америці, яка пережила урагани. Яку допомогу потребують люди – ніхто не знає. Хтось надіслав вантаж цукерок. Так, це добре, але які можуть бути цукерки, коли людям потрібні спальні мішки? Потрібні вільні руки, їжа, вода, потрібна техніка, аби все розчищати!!Люди плакали, коли розказували мені, що до них їдуть, аби просто подивитися, або сфотографуватися по коліна у воді. Кажуть – "Чому ми для них як звірі у зоопарку?". Ми з моєю мамою вчора пішли до супермаркету, накупили всього, що можна, загрузили вантажівку та поїхали в Галич. А після того, ввечері я чай пила з головою обласної ради Чернівецької області. І от сидимо ми, дивимось новини, але незважаючи на теплу кімнату, гарячий чай, всі ці кадри трагедії ми крізь себе пропускаємо.

Кажуть з трибун – треба не допустити мародерства і того, щоб допомогу не розтягали. Так мені він відповідає – "Так нас люди розірвуть, якщо побачать, що ми хоча б сірників їм не додаємо з цих вантажів! Про які крадіжки вони там у Києві говорять?"У мене також на наших політиків емоцій немає вже. Суцільний популізм та піар-туризм. Якщо ви дійсно хочете допомогти тим, хто цього потребує – приєднуйтесь до нашої акції. Подробиці на сайті http://www.karpatysos.info

Конктакти:

Юрій Мельник – координатор проекту моб. 8-067-233-56-19, тел. (044) 4252483

Роман Зінченко – медіа-координатор моб. 8-067-449-28-76, тел. (044) 4928002

Розрахункові рахунки, на які можна переказувати кошти:

Міжнародний благодійний фонд "Український світанок"

(президент – Руслана)


1. Гривневий рахунок

Код: ЄДРПОУ -34481540

Банк одержувач – Акціонерний комерційний інноваційний банк "УкрСиббанк" м. Києва

Рахунок у Національній валюті: 26000114633500

МФО: 351005

Одержувач: – Благодійна організація "Міжнародний благодійний фонд "Український світанок"

Призначення: для допомоги потерпілим у наслідок повені у Карпатах 2008.

2. USD

INTERMEDIARY: Deutsche Bank Trust Company Americas

NEW YORK, USA,

S.W.I.F.T.:BKTRUS33

ACCOUNT WITH INSTITUTION: 04-402-971

UKRSIBBANK, KHARKOV, UKRAINE

S.W.I.F.T.:KHABUA2K

BENEFICIARY: 26000114633500, Благодійна організація "Міжнародний благодійний фонд "Український світанок"

Details of payment (призначення платежу): for helping the victims of the flood in the Carpathians 2008

Sender to Receiver Information: UKRSIBBANK, KIEV REGION

BRANCH 768 Kyiv, Chervonoarmiyska, 30

3. EUR

INTERMEDIARY: Deutsche Bank AG,

FRANKFURT/ Eschborn, GERMANY,

S.W.I.F.T.: DEUTDEFF

ACCOUNT WITH INSTITUTION: 947 0006 10

UKRSIBBANK, KHARKOV, UKRAINE

S.W.I.F.T.:KHABUA2K

BENEFICIARY: 26000114633500, Благодійна організація "Міжнародний благодійний фонд "Український світанок"

Details of payment (призначення платежу): for helping the victims of the flood in the Carpathians 2008

Sender to Receiver Information: UKRSIBBANK, KIEV REGION

BRANCH 768 Kyiv, Chervonoarmiyska, 30

powered by lun.ua
Коментарі — 13
tipok _ 05.08.2008 15:49
IP: 83.182.135.---
Ot yak vy vsi lubyte krytykuvaty, krasche podumajte chym vy dopomogly i chym vzagali doklalysia schob dopomogty cym ludiam.Diakuvaty Bogu scho e taka Ruslana,iaka xotj chymosj, ale pomoge.Dekoly treba vidrizniaty PIAR vid konstatacii faktu.Tym bilshe iak by vona xotila im dopomagaty krasty, vona by zalyshylasj pry VLADI.

Tog proshu vas ne shukajte VOROGIV sered SVOIX,a krasche dopomogitj navitj prostou smskou.

Z povagou, Taras
tipok _ 05.08.2008 15:44
IP: 83.182.135.---
Zadumajtesj krasche, chym vy dopomogly i chym vgali doklalysia schob spasty cyx ludej. Tilky i miete scho krytykuvaty vsix i vsia. Diakuvaty Bogu scho e taka Ruslana iaka pryjshla na dopomogu v skladnyj chas.Dekoly treba vidrizniaty PIAR vid konstatacii faktu. I yak by vona xotila dopomagaty im krasty, to zalyshylasj by pry VLADI.Proshu vas ne krytykuite i ne shukajte VOROGIV sered SVOIX. a krasche dopomogitj chym mogete,navitj prostou smskou.

Z povagou, Taras
уграїнець _ 04.08.2008 11:23
IP: 194.88.152.---
Погоджуюсь з Хархамою. Справа в тім, що нині Водгосп знайшов собі дуже прибуткову справу – будування та нарощування дамб. Це можна робити безкінечно, витрачаючи мільярди бюджетних гривень. І населення лише вітатиме ці витрати, бо створюється ілюзія його захисту. Коли ж захист вчергове не спрацьовує (як зараз), водники кажуть – це все тому, що грошей давали замало, більше дайте! Але ж розливи річок – це природній процес, неможливо усе зарегулювати, бо тоді це будуть не річки, а канали (чи каналізації). Треба говорити про відселення людей з місць, які постійно топить, благо, з площами в Україні проблем немає. Люди ж не хочуть міняти свого стилю життя, натомість постійно вимагаючи у держави відшкодування їхніх збитків. Якщо розібратися, то це, м"яко кажучи, несправедливо – сотні тисяч молодих сімей не мають можливості отримати навіть доступного кредиту на квартиру, тоді як горянам вже по третьому разу відбудовують їхні доми – а це подекуди трьохповерхові хороми. Руслана та інші бьють на жалість, мовляв, допомагайте! А самі ж горяни хіба не вирубують ліс, що й призводить до посилення паводків? Хіба опираються вони мафії, яка це робить? Що казати, коли ці ж водники проводили опитування в закарпатських селах, було питання – хто має відповідати за стан водозахисних систем у селах (малось на увазі – і пояснювалось – чистити придорожні канали, доглядати за дамбами тощо). Переважна кількість відповідей – влада (в т.ч. президент, прем"єр, і навіть ЄС та НАТО). Тільки не самим...
_Киянка_ _ 04.08.2008 11:17
IP: 194.242.117.---
Helg
Цілком погоджуюсь з Вами
Helg _ 04.08.2008 11:10
IP: 77.222.142.---
Люди добрі, схоменіться!
Та яка вам усім різниця, хто і як допомогає? У когось є доступ до ЗМі, до спілкування з місцевим чи державним керівництвом. То хіба це обов"язково є піар? Звичайно, найліпша і найсердечніша допомога та, яка не афішується, що надається без вказівки на особисте Я. Але є люди, котрі навіть за усіх своїх бажань не зможуть приховати свого ім"я. Вони просто на очах і ці очі їх впізнають. Отже, нехай зараз допомогають усі хто, як може. А час покаже і люди самі скажуть чия допомога була щирою, чия була піаром. а чия допомога була розрахунком та наживою. Народ у нас розумний, не раз уже бачив щирість, хитрість. Він давно знає різницю між допомогою та подачкою. Бере одне та інше, але віддача за перше і друге різна. Зараз не до розборів, хто, як і для чого допомагає. Зараз час каміння розкидати. Буде час почнемо їх збирати.
Сподіваюсь серед читачів цього форуму немає людини, яка б хочаб по SMS, не відіслала би якісь кошти на допомогу постраждалим.
Зрозуміло, що не кожна людина у нас може "раптово" перервати "дуже вчасно розпочату" відпустку (про, що нас сповістили зранку усі ЗМІ України) і зібрати біля себе керівників будь-якого рівня, щоб їм сказати: " Я тут не для того. щоб як завжди заважати, а для того щоб ви відчули від мене дійову допомогу". Але кожен тихенько собі може набрати номер і відпривити SMS зі своєю маленькоу особистою інкогніто-допомогою.
_Киянка_ _ 04.08.2008 10:46
IP: 194.242.117.---
___ вужик_вогнепалик
Я не терендю і не скиглю. Просто хотіла наголосити, що справжній СОЛДАТ це той, чиє ІМ*Я залишається, переважно, мало кому відомим. Не розумію таких публічних героїв, які роблять добрі справи і тут же себе в цьому рекламують. А що було б якби авторка доброї справи не назваля своє ім*я? Отаких, самовідданих, дай Боже побільше Україні. Черговий піар, шоу... Отак люди і назбирують про себе доброї слави, збирають титули і державні нагороди: ((
Сімпсон _ 04.08.2008 10:21
IP: 92.112.49.---
Знову цей піар, навіть на людському горі. Допомагаєш – допомагай, а не скигли на всю країну: "перерахуйте гроші туди-он".

Це ж стосується і ЮВТ. Де це бачене, щоб діючий прем"єр по ТБ просив перерахувати гроші??? Ти ж ПРЕМ"ЄР!!! Той використай свій державний апарат для допомоги постраждалим, а НЕ ЖЕБРАКУЙ НА ВСЮ КРАЇНУ.
_Netko_ _ 04.08.2008 10:08
IP: 195.42.130.---
Двоїсте почуття від прочитання допису авторки.
1.Сам цей допис – такий самий піар як і будь-який інший, який авторка критикує
2.Яка складність – відкрити рахунок, на який можна переказувати допомогу?
Кажуть з трибун – треба не допустити мародерства і того, щоб допомогу не розтягали. Так мені він відповідає – "Так нас люди розірвуть, якщо побачать, що ми хоча б сірників їм не додаємо з цих вантажів! Про які крадіжки вони там у Києві говорять?"
А це взагалі лицемірство.
1.Підніміть декларації про доходи цього "голови обласної ради Чернівецької області" за останні 3 роки а потім киньте оком на його "добробут" – питання – звідки це все? – риторичне
2.Яка мета цього "чаювання" авторки блогу з головою облради? В нього мало заступників чи підлеглих?

Одним словом, ШОУбізнес дається взнаки у всьому що робить авторка блогу.
Але це – ЗНАЧНО ліпше аніж нічого.
Тому я й пишу, що маю двоїсте почуття після перечитання вмісту цього блогу
вужик_вогнепалик _ 04.08.2008 10:03
IP: 212.113.59.---
2___ _Киянка_ поки що ти терендиш на форумі і поливаєш болотом того, хто хоч ЩОСЬ робить. хто тобі не дає зорганізувати збір води, продуктів, одягу, грошей? вийти на майдан і зібрати по гривні? як вміє так робить, а не скиглить
_Киянка_ _ 04.08.2008 09:58
IP: 194.242.117.---
Люди, та доки це буде продовжуватись!? Доки буде оце Я та Я? Працювати потрібно, і лише час та історія скаже, хто де був. Де було Я, а де була булька на воді.

Я повернулася з залитих повінню Карпат..., Я не можу відмінити концерти, але Я також маю бути там, з людьми..., колись Я думала..., Я "варюсь" в цій ситуації..., Прокинулась МОЯ генеральська кров, Я – солдат..., Я розумію..., МИ з двома МОЇМИ друзями приїхали, МИ з моєю мамою вчора пішли до супермаркету, Я чай пила з головою обласної ради...
вужик_вогнепалик _ 04.08.2008 09:51
IP: 212.113.59.---
l де воно, млять громадянське суспільство, де вони, к...ва громадські організації, де червоний хрест і шоу бізнес? всі повернулися дупою і вважають що це робота міністерства надзвичайних ситуацій. в польщі за тої ж ситуації населення масово звозить до транспортних компаній і до червогого хреста питну воду і продукти, а тут політики влаштовують шоу хто більше з бюджету пообіцяє. Руслані респект. молодець
Skoryna _ 04.08.2008 09:46
IP: 80.93.122.---
Руся як завжди у своєму репертуарі. Думалку включити – взападло, чи шо. По-перше, Рада виділила додатково 5 млрд. гривень на ліквідацію наслідків повені. Якщо ці гроші просто роздати тим 20 тис. сім"ям – їм перепаде по 250 тис. грн. На ці гроші вони не тільки відбудуються, але й добряче зароблять. Інша справа, що ці 5 млрд. розкрадуть на ходу, а компенсують за рахунок наших пожертв. Так от: УСІ, ХТО ПЕРЕКАЗУЄ КОШТИ НА ДОПОМОГУ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ПОВЕНІ – ДОПОМАГАЄ НАШИМ ЧИНОВНИКАМ КРАСТИ.
Хархама _ 04.08.2008 09:45
IP: 194.63.142.---
Я уже тут задавал этот вопрос. Почему в регионе, который ежегодно два раза смывает, никто не предпринимает никаких системных предупредительных мер? МЧС туда уже как на учения выезжают в плановом порядке. Я не верю, что в селе, где люди живут не первое столетие, подобную катастрофу нельзя предотвратить с помощью гидротехнических сооружений. Ну, а если нельзя, так отселяйте их, сколько можно над людьми издеваться. Никакие компенсации им ничего не возместят, а осенью их опять всех смоет.

Идиотизм наших слуг народа предлагается компенсировать умением этого самого народа плавать?
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter