Олексій Рябчин Народний депутат України.
Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективностi Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Велика Британія: Ми не можемо стояти осторонь, коли Україна стає жертвою Росії

09 січня 2019, 01:14

УП з посиланням на Посольство України в Лондоні повідомила, що депутат Парламенту Великої Британії Джон Віттінгдейл, як Головуючий, від імені Групи дружби з Україною, надіслав листи підтримки капітанам та екіпажам трьох українських кораблів, захоплених Росією під час інциденту в районі Керченської протоки наприкінці листопада минулого року.Пару тижнів тому, наприкінці грудня, Джон Вітіндейл, разом зі своїм колегою, колишнім Міністром оборони Великої Британії (2014-17) Майклом Феллоном прилетіли до України, щоб здійснити візит підтримки до українського Приазов'я, що потерпає від чергового акту кремлівської агресії проти України.

У якості співголів групи дружби з Великою Британією разом із Світланою Заліщук мали честь супроводжувати високоповажну делегацію. Наші колеги відвідали порти та підприємства Бердянська і Маріуполя, зустрілись з військовими та місцевим керівництвом. І це не зважаючи на вкрай важливі щоденні перемовини щодо Брексіту в Лондоні та канун католицького Різдва, який вони зустріли не в приємних святкових клопотах, а в умоваї дії воєнного стану, пересуваючись дуже "зручними" українськими дорогами.

Не буду витрачати час, описуючи візит, про нього можна прочитату на FB Світлани Заліщук.

Хочу використати свій блог, щоб розмістити переклад авторської колонки Майкла Феллона, яку він опублікував після візиту до українського Приазов'я в The Daily Telegraph, середній щоденний тираж становить понад 600 тис. примірників. Висновки робіть самі.
Ми не можемо стояти осторонь, коли Україна стає жертвою Росії.Географічні назви "Маріуполь" та "Бердянськ" залишаються маловідомими – наразі. Але те, що робить Росія в Азовському морі, має турбувати усіх нас.


Захоплення трьох українських патрульних суден і полонення їх екіпажів не було неочікуваним поодиноким актом агресії, а радше останньою на сьогодні битвою у ході тривалої економічної війни.


До того, як в 2014 році росіяни захопили Крим, Азовське море мирно розподілялося між Росією та Україною. Судноплавство через Керченську протоку регулювалося Угодою 2003 року. Щодо прав та квот на риболовецьку діяльність щорічно проводилися переговори.


Все змінила анексія РФ Криму. З моменту завершення будівництва цієї весни мосту через Керченську протоку великі кораблі взагалі не можуть потрапити до Азовського моря через нові обмеження висотності мосту.
 Росіяни системно затримують проходження навіть суден середнього розміру до українських портів Маріуполя та Бердянська: судна змушені чекати завершення безпідставних "перевірок з міркувань безпеки" перед тим, як їм будуть виділені лоцмани для проходу протокою. Затримки суден на 10-12 днів стали нормою.


Вплив цих явищ на південно-східну Україну виявився руйнівним. Перевезення значних об'ємів вантажів – їх основний бізнес – скоротилися в межах від половини до двох третин в обох портах.
 Сировина, необхідна для сталеливарних заводів та машинобудівних підприємств, не може надходити; їхній експорт не може вивозитись.


Майже півмільйонне місто Маріуполь ізольоване:

-міський аеропорт, що знаходиться занадто близько до лінії зіткнення, закритий;

-потягом до Києва – 12 годин [насправді майже 18];

-така подорож минулого вікенду автомобілем, навіть з поліцейським ескортом, зайняла в нас 11 годин [з врахуванням перельоту та заїзду до Бердянска].

Росія має намір перетворити Азовське море на "російське озеро": блокада Керченської протоки – це акт економічної війни, мета якого – ізоляція Маріупольського порту, підрив торгівлі та подальша дестабілізація східної України.


Захоплення кораблів іноземного флоту та ув'язнення їх екіпажів саме по собі є незаконними діями. Вони порушують Угоду 2003 року, Конвенцію з морського права, Статут ООН та повагу до територіальної цілісності України, що закріплена в тексті Будапештського меморандуму 1994 року.


Що робить Захід? Європейська Рада ганебним чином не сигналізувала про докір і не засудила ці порушення: вона "висловила гостре занепокоєння". У Києві порівнюють таку реакцію з реакцією на події в Солсбері та невідкладним вигнанням російських дипломатів по всьому світу.


Нехай санкції проти Росії і подовжені, проте вони не поширені на нових осіб та сфери. Санкції повинні залишатися в силі, доки кораблі та їхні екіпажі не будуть повернуті, а Керченська протока повністю відкрита.


Велика Британія, звичайно, може зробити більше. Ми повинні більш регулярно відправляти кораблі наших ВМС до Чорного моря. Операція "Орбітал", яку я [як Міністр оборони Великої Британії] розпочав у 2015 році з метою підготовки ЗС України, має бути розширена шляхом запровадження повномасштабної підготовки військово-морського персоналу з техніки проведення перевірок та боротьби з силовою висадкою на борт.


Ми повинні знову розмістити винищувачі Typhoon Королівських ВПС у Румунії, що зміцнювало спроможності НАТО з патрулювання над Чорним морем.
Крім того, Велика Британія та ЄС повинні знову розглянути, що можна зробити для припинення ізоляції східної України. Тамтешня інфраструктура є неймовірно слабкою: заводи та тисячі робочих місць залежать від одноколійної неелектрифікованої ділянки залізничного полотна. Магістральні автодороги потребують значного поліпшення. Маріуполь терміново потребує допомоги з водопостачанням.

Ми вливаємо мільярди в Субсахарську Африку, але допомога Великої Британії Україні становить лише 35 мільйонів фунтів стерлінгів на рік.


У себе в Британії ми досі не спромоглися застосувати аналог "Акту Магнітського", що дозволяє забороняти в'їзд та заморожувати активи осіб, причетних до злочинних дій. Ми також повинні використовувати інструмент наказів про арешт майна нез'ясованого походження, щоб зупинити російських громадян, котрі використовують Лондон для фінансування російської військової машини.


Ми повинні знову звернути увагу на статтю 6 Будапештського меморандуму, одним з чотирьох підписантів якого є Велика Британія. Сполучене Королівство повинно співпрацювати із США для забезпечення належного дотримання міжнародних договорів.


На Азовське узбережжя приїздить мало туристів (і ще менше – парламентаріїв). Міста Приазов'я є географічно віддаленими від нас.


Україна не має переваги захисту за рахунок членства у НАТО і не входить до Європейського Союзу: корупція в Україні є ендемічною, економіка слабкою, а політика – гарячковою.


Але, тим не менш, вона – європейська демократія, над якою занесено палицю російської агресії. Як ми бачили на прикладі Солсбері, це є тим, що має турбувати всіх нас.

***

Також пропоную до перегляду інтерв'ю Майкла Феллона для телеканалу 112 з його враженнями від візиту.Візит британської делегації відбувся за запрошенням Спікера Верховної Ради України Андрія Парубія. Хочу подякувати за допомогу і сприяння в організації візиту першого віце-спікера ВРУ Ірину Геращенко, народних депутатів Сергія Соболєва та Сергія Таруту, керівництво Запорізької, Донецької області та м.Маріуполя, Голову Запорізької облради Григорія Самардака, керівництво Бердянського та Маріупольського портів, ММК ім. Ілліча, керівництву та відповідним підрозділам ЗСУ та Національної поліції. Окрема подяка всьому посольству України у Великобританії та помічникам народних депутатів Анні Зарудній, Лілії Слободян, Григорію Патея та багатьом-багатьом іншим, хто допомагав з організацією візиту у дуже стислий термін та в умовах воєнного стану.

powered by lun.ua
Коментарі — 90
Кирилл Мартынюк _ 11.01.2019 17:30
IP: 35.235.226.---
Рябчин дуже фаховий політик! По більше б таких у владі. Дуже радує мене думка, що скоро до влади прийде команда Батьківщини і у владі будуть професіонали
Кирилл Мартынюк _ 11.01.2019 17:29
IP: 35.235.226.---
Індра:
Dmitro Sergienko
Цілком можливо, що Юлія Тимошенко – сильний лідер і ви вірите в неї. Але їй абсолютно байдуже Україна, її народ та її майбутнє. Тому такі поняття, як лідер України і Юлія Тимошенко – це несумісні категорії.
це ваша суб'єктивна думка, яка не є правдивою. Юлія Тимошенко пройшла через тюрьми і цкювання до влади. Вона справжній політик! Вона вже тривалий час не в бізнесі. Її інтерес в політиці тільки один – служіння лідям
Юлія Мороз _ 11.01.2019 17:26
IP: 35.235.227.---
Індра:
4 мікрограми радіоактивного елементу (стронцій, цезій) на 1 куб. м води – і вода стає абсолютно вбивчою... А комітет в якому депутат Рябчин є головою підкомітету дозволив завезти в Україну десятки тисяч тонн (щонайменше!!!) високорадіоактивних відходів. І це лихо, завезення, починається саме цього 2019 р.
Стосовно написаного, по залучення Великої Британії, то де ви всі були ще в 2014 р.??? Це робота президента, комітету закордоних справ та Міністерства закордонних справ – але де їх, цих гнид, наволочі, переговорна робота???
Щебетунчики Юлії Тимошенко – це такі ж пройдисвіти, як і сама Юлія. Взагалі мене дивує – як у вас ще руки не повідсихали через пославляння цієї бандитки?
Пройдисвітом Тимошенко й близько називати не можна! Майте повагу, адже вона старається, аби вам та усій країні було краще жити!
Юлія Мороз _ 11.01.2019 17:24
IP: 35.235.227.---
_ABM_:
Gennadiy Kiria:
Олексій Рябчин- фаховий депутат. Довіряю його експертній думці
Adam Shysholik:
Україні необхідна підтримка такого роду.
Юлія Мороз:
Абсолютно погоджуюсь! Олексій Рябчин говорить слушну думку.
Читаю вот такие тезисы и неудобно становится за ЮВТ. А может специально таких дебилов подбирают, чтобы на их фоне лучше было видно лидера?
Вибачте, "дебили" – це точно не команда та аудиторія Юлії Тимошенко! Такими можна назвати лише чинну владу!
Bullettooth _ 11.01.2019 17:22
IP: 31.40.110.---
Твоя иудейская Великобритания крутит всю эту олигархическую матрицу гоев – в открытом и-нете есть хотя бы печальная история про лорда Оксфорда (Раймонда Асквита), Ми-6, Лорда Рисби, Фирташа и прочих демонов, которая открывает форточку в то, как оно все на самом деле. Уиттингдейл с Фаллоном как раз из них. Твою Родину грабят и насилуют, прикрываясь когда надо письмами к моряками, а такие как ты хлопают, как обезьяна, когда банан болтается.
Юрій Жук _ 11.01.2019 17:18
IP: 35.235.226.---
Індра:
Богдан Розновець, Сергей Романюк :
за Юлію ратуєте і сором вас не бере. То ви може де з тюрем щойно повиходили і не знаєте, що діється в неньці-Україні? До вашого відома: у Верховній Раді Юлія Тимошенко не голосувала:
- за постанову про звернення до інших держав щодо визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом;
- за чотири декомунізаційні закони;
- за закон про визнання Московщини державою-агресором;
- за закон про деокупацію Донбасу;
- за закон про припинення Договору про дружбу між Україною і Московщиною.
Можу дати відповідь на це влучним фразеологізмом: вискочив як Пилип з конопель. Де хоча б якісь докази, а не плоди вашої фантазії?!
Такі дії цієї особи прямо вказують на її антиукраїнську спрямованість. Які ще можут бути заперечення???!!!
Юрій Жук _ 11.01.2019 17:15
IP: 35.235.226.---
_ABM_:
Артур Григоренко:
Андрей Красуненко:
Это мирный план Юлии Тимошенко. Только сильный переговорный процесс принесёт победный мир!
"Візит британської делегації відбувся за запрошенням Спікера Верховної Ради України Андрія Парубія." (С)
А Юля тут яким боком? Ото буде хохма, коли Юля пролетить на виборах як фанера над Парижем! А так і буде:-), ...але переконувати у цьому секту не маю наміру.
Мушу вас засмутити, але впевнений, що переможе. Подивіться на рейтиги!
Сергей Романюк _ 11.01.2019 16:44
IP: 95.134.171.---
Індра:
Богдан Розновець, Сергей Романюк :
за Юлію ратуєте і сором вас не бере. То ви може де з тюрем щойно повиходили і не знаєте, що діється в неньці-Україні? До вашого відома: у Верховній Раді Юлія Тимошенко не голосувала:
- за постанову про звернення до інших держав щодо визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом;
- за чотири декомунізаційні закони;
- за закон про визнання Московщини державою-агресором;
- за закон про деокупацію Донбасу;
- за закон про припинення Договору про дружбу між Україною і Московщиною.
Такі дії цієї особи прямо вказують на її антиукраїнську спрямованість. Які ще можут бути заперечення???!!!
Боже ж ты мой троль приведи ссылку на голосования или заткнись
Сергей Романюк _ 11.01.2019 16:42
IP: 95.134.171.---
Богдан Розновець:
Індра:
... для спостерігаємих маніпуляцій з Вашої сторони... Вам буде зручніше віднайти собі РОЛЬОВОГО троля... принаймі будете ВЗАЄМОМОТИВОВАНІ дійством... Україна НЕ росія... КІНЕЦЬ спілкування...
Вы троль порохобот и это уже все знают на этом ресурсе. Пишите бред и спамите постоянно. Такое ощущение что в порохоботы берут сумашедших у вас там есть хоть кто то кто соображает что пишет то?
Богдан Розновець _ 11.01.2019 09:23
IP: 35.235.227.---
Індра:
... для спостерігаємих маніпуляцій з Вашої сторони... Вам буде зручніше віднайти собі РОЛЬОВОГО троля... принаймі будете ВЗАЄМОМОТИВОВАНІ дійством... Україна НЕ росія... КІНЕЦЬ спілкування...
Індра _ 11.01.2019 02:04
IP: 94.76.81.---
Богдан Розновець:
Індра:
... вибірковість Вашого судження НЕ може змінити КАНВИ Теми... з повною повагою...це тінь маніпуляції...
вивчайте українознавство, треба бути цільною натурою і бачити свій народ від глибокої давнини до далекого майбутнього, а не жити в системі диферінціюваних пікселів
Богдан Розновець _ 10.01.2019 20:36
IP: 35.235.227.---
Індра:
... вибірковість Вашого судження НЕ може змінити КАНВИ Теми... з повною повагою...це тінь маніпуляції...
Богдан Розновець _ 10.01.2019 20:34
IP: 35.235.227.---
Ерин Антон:
... Підтримую Вас... треба знати Право і мати Совість бути історично справедливим... РЕАЛЬНІСТЬ а НЕ ілюзії свовесів...Дякую
Індра _ 10.01.2019 19:36
IP: 94.76.81.---
Богдан Розновець:
... виборність суддів виборцями...
Все це має назву ЗВИЧАЄВЕ ПРАВО – закони записав гетман князь Михайо Ружинський в 1580-х роках, а в повній мірі реалізував гетьман Боган Хмельницький (далі все це перейшло в Конституцію написану Пилипом Орликом). Основа звичаєвого права – повне самоврядування і виборність всіх посад на короткі терміни. Зокрема, мене цікавить, коли нарешті влада поверне Києву Маґдебурзьке право? Пам'ятник Маґдебурзькому праву стоїть вже 200 років, а де саме право???!!!
Богдан Розновець _ 10.01.2019 19:11
IP: 35.235.227.---
... манафорт УЖЕ в тюрмі...а "діло"його в Україні продовжує БАНДА при владі... за принципом СТИРАЙ пам"ять лохторату – ТИСНИ на емоції... ГОЛОВНЕ провалля афериста – так звана судова реформа проведена з порушенням ст. 5 Конституції. Це ж лише в Україні суддів призначають в адміністрації президента ДОВІЧНО, тобто в центрі корупції. Справу може вирішити виборність суддів виборцями, але це можливе лише після УСУНЕННЯ цеї БАНДИ від влади...
Індра _ 10.01.2019 15:46
IP: 94.76.81.---
Богдан Розновець, Сергей Романюк :
за Юлію ратуєте і сором вас не бере. То ви може де з тюрем щойно повиходили і не знаєте, що діється в неньці-Україні? До вашого відома: у Верховній Раді Юлія Тимошенко не голосувала:
- за постанову про звернення до інших держав щодо визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом;
- за чотири декомунізаційні закони;
- за закон про визнання Московщини державою-агресором;
- за закон про деокупацію Донбасу;
- за закон про припинення Договору про дружбу між Україною і Московщиною.
Такі дії цієї особи прямо вказують на її антиукраїнську спрямованість. Які ще можут бути заперечення???!!!
_ABM_ _ 10.01.2019 12:37
IP: 35.235.227.---
Сергей Романюк:
Індра:
- Щебетунчики Юлії Тимошенко – це такі ж пройдисвіти, як і сама Юлія. Взагалі мене дивує – як у вас ще руки не повідсихали через пославляння цієї бандитки?
- ТЫ ТРОЛЬ порохохобота и тебя уже давно вычислили. Не думай что люди тупые и не знают кто ты...
Вычислитель Романюк, вычисли:
1. Какова причина более 300 "добровольных" пожертвований для "Батьківщини" по 148 тыс. грн.?
2. Почему не больше 150 тыс. грн. с человека?
3. А лично ты пожертвовал 148 тыс. грн.?
Не получу вразумительный ответ – проголосую за националистов. Ты понял?! И они уж точно помогут разобраться и кто есть кто, и почему по 148 тыс., и что это за деньги... Заодно обучат тебя грамотно писать как на украинском, так и на русском языках.
Сергей Романюк _ 10.01.2019 09:20
IP: 95.134.171.---
Індра:
4 мікрограми радіоактивного елементу (стронцій, цезій) на 1 куб. м води – і вода стає абсолютно вбивчою... А комітет в якому депутат Рябчин є головою підкомітету дозволив завезти в Україну десятки тисяч тонн (щонайменше!!!) високорадіоактивних відходів. І це лихо, завезення, починається саме цього 2019 р.
Стосовно написаного, по залучення Великої Британії, то де ви всі були ще в 2014 р.??? Це робота президента, комітету закордоних справ та Міністерства закордонних справ – але де їх, цих гнид, наволочі, переговорна робота???
Щебетунчики Юлії Тимошенко – це такі ж пройдисвіти, як і сама Юлія. Взагалі мене дивує – як у вас ще руки не повідсихали через пославляння цієї бандитки?
ТЫ ТРОЛЬ порохохобота и тебя уже давно вычислили. Не думай что люди тупые и не знают кто ты. Сменил бы уже акаунт и спамил бы дальше. Но для этого нужен мозг а с этим проблемки видать)
Богдан Розновець _ 10.01.2019 02:42
IP: 35.235.227.---
Індра:
...Вітаю а для чого Ви свої асоціації БЕЗ обгрунтування "викладаєте" на ресурсі – ТРОЛІНГ -
... Ще раз про цю МАНІПУЛЯЦІЮ...Шановні... Нам варто з ГУМОРОМ спостерігати ці дійства до виборів... ВСЯКОГО роду техно-дибіло-ублюдо ВИКИДИ "технологів" амеб що поїдають БАБЛО а на виході видають лайно...у оних маніпулянтів – період "жнив"... Будьмо СВІДОМІ цього...і ПИЛЬНІ... і сприймаймо це як Арену безоплатного "цирку" – на сцені ТРОЛІ мінсрець з масовками і підтанцьовками тролів фсб раші... дії транслюються ЦІЛОДОБОВО... Ап...і тролі на шпиньки стали... ап і знову несуть несусвітну брехню...
Індра _ 09.01.2019 22:06
IP: 94.76.81.---
Dmitro Sergienko
Цілком можливо, що Юлія Тимошенко – сильний лідер і ви вірите в неї. Але їй абсолютно байдуже Україна, її народ та її майбутнє. Тому такі поняття, як лідер України і Юлія Тимошенко – це несумісні категорії.
Dmitro Sergienko _ 09.01.2019 21:31
IP: 35.235.227.---
Індра:
4 мікрограми радіоактивного елементу (стронцій, цезій) на 1 куб. м води – і вода стає абсолютно вбивчою... А комітет в якому депутат Рябчин є головою підкомітету дозволив завезти в Україну десятки тисяч тонн (щонайменше!!!) високорадіоактивних відходів. І це лихо, завезення, починається саме цього 2019 р.
Стосовно написаного, по залучення Великої Британії, то де ви всі були ще в 2014 р.??? Це робота президента, комітету закордоних справ та Міністерства закордонних справ – але де їх, цих гнид, наволочі, переговорна робота???
Щебетунчики Юлії Тимошенко – це такі ж пройдисвіти, як і сама Юлія. Взагалі мене дивує – як у вас ще руки не повідсихали через пославляння цієї бандитки?
Якщо дивитися на все це тверезо і об'єктивно, то у Великої Британії, як і у всіх інших країн, є свої проблеми. Тож дякуємо, що хоч зараз допомагають...
А щодо пройдисвітів, то ні, руки у нас не повідсихали, і цього не станеться, бо Тимошенко – сильний лідер і ми віримо в неї!
Індра _ 09.01.2019 20:39
IP: 94.76.81.---
4 мікрограми радіоактивного елементу (стронцій, цезій) на 1 куб. м води – і вода стає абсолютно вбивчою... А комітет в якому депутат Рябчин є головою підкомітету дозволив завезти в Україну десятки тисяч тонн (щонайменше!!!) високорадіоактивних відходів. І це лихо, завезення, починається саме цього 2019 р.
Стосовно написаного, по залучення Великої Британії, то де ви всі були ще в 2014 р.??? Це робота президента, комітету закордоних справ та Міністерства закордонних справ -- але де їх, цих гнид, наволочі, переговорна робота???
Щебетунчики Юлії Тимошенко – це такі ж пройдисвіти, як і сама Юлія. Взагалі мене дивує – як у вас ще руки не повідсихали через пославляння цієї бандитки?
Індра _ 09.01.2019 20:31
IP: 94.76.81.---
Сергей Романюк, Руслан Романько, Андрей Красуненко:
Ви не на те увагу звертаєте. Я вказую на те, що депутат Рябчин не виконує свою пряму роботу:
- назва комітету не українська, а суржикова, хоча ст. 10 Конституції зобов'язує вживати українську мову;
- їхній комітет дав дозвіл на створення в Україні всеєвропейського могильника радіаційних відходів і це вони зробили разом з міністром екології, але без громадського обговорення та не почувши думки та немаючи висновків експертизи українських науковців. Це – кримінальний злочин за який в воєнний час має бути смертна кара.
В затопленному московитами Донбасі бандюки зупинили насоси з відкачування води з шахт і в результаті вода пішла вгору, і в скорому часі почне вимивати радіацію з наявних в деяких шахтах могильників радіаційних відходів. Отже, в найближчі роки в Донбасі почнеться радіаційне лихо – радіація піде в ґрунтові води і попливе до морів.
Наталія Худолій _ 09.01.2019 20:30
IP: 35.235.227.---
Як кажуть в народі: " На Бога надійся, а сам не плошай".Так і з Великою Британією. Допомога та підтримка з боку хороших сусудів ніколи не завадить, але чим міцніша буде економіка, чим кваліфікованішими будуть наші дипломати, тим успішнішою і незалежною ні від кого буде наша Україна. А, на мою думку, в нинішніх умовах тільки Тимошенко зі своєю командою зможуть досягти цьго.
Андрій Полтавець _ 09.01.2019 18:25
IP: 93.170.116.---
_ABM_:
Не думаю,що вам відомі фінансові операції БЮТ,та й чому вам потрібно вірити?! Були знайомі з представниками БЮТ? та й невідомо чи вони насправді їми були і невідомо,що вам могли нарозказувати.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter