Олексій Рябчин Народний депутат України.
Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективностi Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Велика Британія: Ми не можемо стояти осторонь, коли Україна стає жертвою Росії

09 січня 2019, 01:14

УП з посиланням на Посольство України в Лондоні повідомила, що депутат Парламенту Великої Британії Джон Віттінгдейл, як Головуючий, від імені Групи дружби з Україною, надіслав листи підтримки капітанам та екіпажам трьох українських кораблів, захоплених Росією під час інциденту в районі Керченської протоки наприкінці листопада минулого року.Пару тижнів тому, наприкінці грудня, Джон Вітіндейл, разом зі своїм колегою, колишнім Міністром оборони Великої Британії (2014-17) Майклом Феллоном прилетіли до України, щоб здійснити візит підтримки до українського Приазов'я, що потерпає від чергового акту кремлівської агресії проти України.

У якості співголів групи дружби з Великою Британією разом із Світланою Заліщук мали честь супроводжувати високоповажну делегацію. Наші колеги відвідали порти та підприємства Бердянська і Маріуполя, зустрілись з військовими та місцевим керівництвом. І це не зважаючи на вкрай важливі щоденні перемовини щодо Брексіту в Лондоні та канун католицького Різдва, який вони зустріли не в приємних святкових клопотах, а в умоваї дії воєнного стану, пересуваючись дуже "зручними" українськими дорогами.

Не буду витрачати час, описуючи візит, про нього можна прочитату на FB Світлани Заліщук.

Хочу використати свій блог, щоб розмістити переклад авторської колонки Майкла Феллона, яку він опублікував після візиту до українського Приазов'я в The Daily Telegraph, середній щоденний тираж становить понад 600 тис. примірників. Висновки робіть самі.
Ми не можемо стояти осторонь, коли Україна стає жертвою Росії.Географічні назви "Маріуполь" та "Бердянськ" залишаються маловідомими – наразі. Але те, що робить Росія в Азовському морі, має турбувати усіх нас.


Захоплення трьох українських патрульних суден і полонення їх екіпажів не було неочікуваним поодиноким актом агресії, а радше останньою на сьогодні битвою у ході тривалої економічної війни.


До того, як в 2014 році росіяни захопили Крим, Азовське море мирно розподілялося між Росією та Україною. Судноплавство через Керченську протоку регулювалося Угодою 2003 року. Щодо прав та квот на риболовецьку діяльність щорічно проводилися переговори.


Все змінила анексія РФ Криму. З моменту завершення будівництва цієї весни мосту через Керченську протоку великі кораблі взагалі не можуть потрапити до Азовського моря через нові обмеження висотності мосту.
 Росіяни системно затримують проходження навіть суден середнього розміру до українських портів Маріуполя та Бердянська: судна змушені чекати завершення безпідставних "перевірок з міркувань безпеки" перед тим, як їм будуть виділені лоцмани для проходу протокою. Затримки суден на 10-12 днів стали нормою.


Вплив цих явищ на південно-східну Україну виявився руйнівним. Перевезення значних об'ємів вантажів – їх основний бізнес – скоротилися в межах від половини до двох третин в обох портах.
 Сировина, необхідна для сталеливарних заводів та машинобудівних підприємств, не може надходити; їхній експорт не може вивозитись.


Майже півмільйонне місто Маріуполь ізольоване:

-міський аеропорт, що знаходиться занадто близько до лінії зіткнення, закритий;

-потягом до Києва – 12 годин [насправді майже 18];

-така подорож минулого вікенду автомобілем, навіть з поліцейським ескортом, зайняла в нас 11 годин [з врахуванням перельоту та заїзду до Бердянска].

Росія має намір перетворити Азовське море на "російське озеро": блокада Керченської протоки – це акт економічної війни, мета якого – ізоляція Маріупольського порту, підрив торгівлі та подальша дестабілізація східної України.


Захоплення кораблів іноземного флоту та ув'язнення їх екіпажів саме по собі є незаконними діями. Вони порушують Угоду 2003 року, Конвенцію з морського права, Статут ООН та повагу до територіальної цілісності України, що закріплена в тексті Будапештського меморандуму 1994 року.


Що робить Захід? Європейська Рада ганебним чином не сигналізувала про докір і не засудила ці порушення: вона "висловила гостре занепокоєння". У Києві порівнюють таку реакцію з реакцією на події в Солсбері та невідкладним вигнанням російських дипломатів по всьому світу.


Нехай санкції проти Росії і подовжені, проте вони не поширені на нових осіб та сфери. Санкції повинні залишатися в силі, доки кораблі та їхні екіпажі не будуть повернуті, а Керченська протока повністю відкрита.


Велика Британія, звичайно, може зробити більше. Ми повинні більш регулярно відправляти кораблі наших ВМС до Чорного моря. Операція "Орбітал", яку я [як Міністр оборони Великої Британії] розпочав у 2015 році з метою підготовки ЗС України, має бути розширена шляхом запровадження повномасштабної підготовки військово-морського персоналу з техніки проведення перевірок та боротьби з силовою висадкою на борт.


Ми повинні знову розмістити винищувачі Typhoon Королівських ВПС у Румунії, що зміцнювало спроможності НАТО з патрулювання над Чорним морем.
Крім того, Велика Британія та ЄС повинні знову розглянути, що можна зробити для припинення ізоляції східної України. Тамтешня інфраструктура є неймовірно слабкою: заводи та тисячі робочих місць залежать від одноколійної неелектрифікованої ділянки залізничного полотна. Магістральні автодороги потребують значного поліпшення. Маріуполь терміново потребує допомоги з водопостачанням.

Ми вливаємо мільярди в Субсахарську Африку, але допомога Великої Британії Україні становить лише 35 мільйонів фунтів стерлінгів на рік.


У себе в Британії ми досі не спромоглися застосувати аналог "Акту Магнітського", що дозволяє забороняти в'їзд та заморожувати активи осіб, причетних до злочинних дій. Ми також повинні використовувати інструмент наказів про арешт майна нез'ясованого походження, щоб зупинити російських громадян, котрі використовують Лондон для фінансування російської військової машини.


Ми повинні знову звернути увагу на статтю 6 Будапештського меморандуму, одним з чотирьох підписантів якого є Велика Британія. Сполучене Королівство повинно співпрацювати із США для забезпечення належного дотримання міжнародних договорів.


На Азовське узбережжя приїздить мало туристів (і ще менше – парламентаріїв). Міста Приазов'я є географічно віддаленими від нас.


Україна не має переваги захисту за рахунок членства у НАТО і не входить до Європейського Союзу: корупція в Україні є ендемічною, економіка слабкою, а політика – гарячковою.


Але, тим не менш, вона – європейська демократія, над якою занесено палицю російської агресії. Як ми бачили на прикладі Солсбері, це є тим, що має турбувати всіх нас.

***

Також пропоную до перегляду інтерв'ю Майкла Феллона для телеканалу 112 з його враженнями від візиту.Візит британської делегації відбувся за запрошенням Спікера Верховної Ради України Андрія Парубія. Хочу подякувати за допомогу і сприяння в організації візиту першого віце-спікера ВРУ Ірину Геращенко, народних депутатів Сергія Соболєва та Сергія Таруту, керівництво Запорізької, Донецької області та м.Маріуполя, Голову Запорізької облради Григорія Самардака, керівництво Бердянського та Маріупольського портів, ММК ім. Ілліча, керівництву та відповідним підрозділам ЗСУ та Національної поліції. Окрема подяка всьому посольству України у Великобританії та помічникам народних депутатів Анні Зарудній, Лілії Слободян, Григорію Патея та багатьом-багатьом іншим, хто допомагав з організацією візиту у дуже стислий термін та в умовах воєнного стану.

powered by lun.ua
Коментарі — 90
Тарас Коваленко _ 09.01.2019 11:22
IP: 178.133.4.---
Дійсно, потрібно повертатись до Будапештського меморандуму. Це можливий варіант вирішення конфлікту. До цього доречі і Тимошенко закликає
Serhii Yanchenko _ 09.01.2019 11:20
IP: 35.235.226.---
Надіємось на співпрацю з Великою Британією, вони одні з небагатьох хто дійсно за нас вирішує питання
_ABM_ _ 09.01.2019 11:16
IP: 35.235.227.---
Артур Григоренко:
Андрей Красуненко:
Это мирный план Юлии Тимошенко. Только сильный переговорный процесс принесёт победный мир!
"Візит британської делегації відбувся за запрошенням Спікера Верховної Ради України Андрія Парубія." (С)
А Юля тут яким боком? Ото буде хохма, коли Юля пролетить на виборах як фанера над Парижем! А так і буде:-), ...але переконувати у цьому секту не маю наміру.
Kirill Pinchuk _ 09.01.2019 10:49
IP: 35.235.226.---
ну це не нове вже, але ПРАВДА!!
Артур Григоренко _ 09.01.2019 10:27
IP: 35.235.226.---
Андрей Красуненко:
Это мирный план Юлии Тимошенко. Только сильный переговорный процесс принесёт победный мир!
Артур Григоренко _ 09.01.2019 10:26
IP: 35.235.226.---
Великобритания всегда поддерживала Украину! Они не оставят нас одних. После президентских выборов нужно будет усилить переговорный процесс в формате Будапешт плюс
Андрей Красуненко _ 09.01.2019 10:19
IP: 35.235.227.---
Рябчин верно заметил что необходимо больше усилий прилагать странам гарантам Будапешского меморандума для давления на Росийскую Федерацию
Андрей Красуненко _ 09.01.2019 10:17
IP: 35.235.227.---
Індра:
Отже, на Україну тиснуть московити прагнучи її знищення. А зсередини і ззовні цю політику проводять біда-Верховна Рада і горе-прездент та Європейський Союз, котрий з 2019 р. починає звозити сюди свої радіоактивні відходи. А неосвічений і малограмотний комуно-совковий народний депутат Рябчин (сталіно-мовний, що мабуть, логічно, бо ж комуно-совковий) йде в фарватері цього наступу...
Біда та й годі...
У якості співголів групи дружби --- а чому не написати: У ліжку співголів групи дружби -- зміст той самий, що "в якості"... має бути: Як співголови групи дружби.
розмістити – має бути: розташувати, встановити; розмістити, вмістити, замістити, змістити – це все москвизм.
Я конечно понимаю что твоЯ стратегия как БОТА это выводить людей на негативные эмоции НО ПОЙМИ это уже не работает и скажи кураторам что бы тебе новое что то придумали. Твои колеги порохоботы иногда хоть смешное пишут с сарказмом а у тебя просто набор какой то бурды, в общем не интересно.
Руслан Романько _ 09.01.2019 10:10
IP: 35.235.231.---
Совершенно согласен с Рябчиным что самым эфективным способом решения конфликта с РФ это возобновление диалога по Будапешскому меморандуму. Великая Британия может качественно сдвинуть с мёртвой точки этот процес
Руслан Романько _ 09.01.2019 10:08
IP: 35.235.231.---
Індра:
Джон Вітінгдейл є депутат Парламенту Великої Британії і він очолює дружбу з Україною.
Олексій Рябчин є все ще по-комуністичному – народний депутат України, хоча в самостійній демократичній Україні він мав би бути депутат України.

Порохохобот у тебя опять началась истерика. Иди лучше прославляй Мальдивского своего может ставку тебе повысят, твои бредни против депутатов Батькивщины не эффективны
Сергей Романюк _ 09.01.2019 10:01
IP: 95.134.171.---
Поностью согласен с Алексеем Рябчиным и его экспертной оценкой ситуации в геополитике
Сергей Романюк _ 09.01.2019 10:00
IP: 95.134.171.---
Індра:
Отже, на Україну тиснуть московити прагнучи її знищення. А зсередини і ззовні цю політику проводять біда-Верховна Рада і горе-прездент та Європейський Союз, котрий з 2019 р. починає звозити сюди свої радіоактивні відходи. А неосвічений і малограмотний комуно-совковий народний депутат Рябчин (сталіно-мовний, що мабуть, логічно, бо ж комуно-совковий) йде в фарватері цього наступу...
Біда та й годі...
У якості співголів групи дружби --- а чому не написати: У ліжку співголів групи дружби -- зміст той самий, що "в якості"... має бути: Як співголови групи дружби.
розмістити – має бути: розташувати, встановити; розмістити, вмістити, замістити, змістити – це все москвизм.
Порохобот тебя уже давным давно все вычислили ты ищешь статьи всё что связано сТ имошенко или Батькивщиной и просто спамишь и забрасываешь фейки. Ты кроме как оскорблений и кучи глупости не в стостоянии писать – позорище)
Індра _ 09.01.2019 09:32
IP: 94.76.81.---
Олексій Рябчин, дайте прогноз з розповзанню радіації по українських землях з запланованого загальноєвропейського могильника радіоактивних відходів коло Чорнобиля.
На мою думку, треба вводити смертну кару за найтяжчі злочини проти України заподіяні посадовими особами.
Індра _ 09.01.2019 09:28
IP: 94.76.81.---
Отже, на Україну тиснуть московити прагнучи її знищення. А зсередини і ззовні цю політику проводять біда-Верховна Рада і горе-прездент та Європейський Союз, котрий з 2019 р. починає звозити сюди свої радіоактивні відходи. А неосвічений і малограмотний комуно-совковий народний депутат Рябчин (сталіно-мовний, що мабуть, логічно, бо ж комуно-совковий) йде в фарватері цього наступу...
Біда та й годі...
У якості співголів групи дружби ---- а чому не написати: У ліжку співголів групи дружби --- зміст той самий, що "в якості"... має бути: Як співголови групи дружби.
розмістити – має бути: розташувати, встановити; розмістити, вмістити, замістити, змістити – це все москвизм.
Індра _ 09.01.2019 09:17
IP: 94.76.81.---
Джон Вітінгдейл є депутат Парламенту Великої Британії і він очолює дружбу з Україною.
Олексій Рябчин є все ще по-комуністичному – народний депутат України, хоча в самостійній демократичній Україні він мав би бути депутат України. Та оскільки він ще й досі комуно-совковий нардеп, то нічого доброго від його нардепівської діяльності звісно очікувати не варто. Тим паче, що він – голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективностi Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Московське слово "енергозбереження" вказує на любов цього нардепа до Москви, бо якби була служба Україні, то він змінив би назву на енергоощадність. Чому лавочка з ядерної політики та ядерної безпеки не прикриті? Україні ядерна енергетика не потрібна!! А хто дав дозвіл на створення під Чорнобильською станцією могильника радіоактивних відходів, які надходитимуть вже цього року з Західної Європи??? Ви зовсім очманіли??? Це не просто ганьба, це – КРИМІНАЛ!!!
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter