Олексій Рябчин Народний депутат України.
Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективностi Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Велика Британія: Ми не можемо стояти осторонь, коли Україна стає жертвою Росії

09 січня 2019, 01:14

УП з посиланням на Посольство України в Лондоні повідомила, що депутат Парламенту Великої Британії Джон Віттінгдейл, як Головуючий, від імені Групи дружби з Україною, надіслав листи підтримки капітанам та екіпажам трьох українських кораблів, захоплених Росією під час інциденту в районі Керченської протоки наприкінці листопада минулого року.Пару тижнів тому, наприкінці грудня, Джон Вітіндейл, разом зі своїм колегою, колишнім Міністром оборони Великої Британії (2014-17) Майклом Феллоном прилетіли до України, щоб здійснити візит підтримки до українського Приазов'я, що потерпає від чергового акту кремлівської агресії проти України.

У якості співголів групи дружби з Великою Британією разом із Світланою Заліщук мали честь супроводжувати високоповажну делегацію. Наші колеги відвідали порти та підприємства Бердянська і Маріуполя, зустрілись з військовими та місцевим керівництвом. І це не зважаючи на вкрай важливі щоденні перемовини щодо Брексіту в Лондоні та канун католицького Різдва, який вони зустріли не в приємних святкових клопотах, а в умоваї дії воєнного стану, пересуваючись дуже "зручними" українськими дорогами.

Не буду витрачати час, описуючи візит, про нього можна прочитату на FB Світлани Заліщук.

Хочу використати свій блог, щоб розмістити переклад авторської колонки Майкла Феллона, яку він опублікував після візиту до українського Приазов'я в The Daily Telegraph, середній щоденний тираж становить понад 600 тис. примірників. Висновки робіть самі.
Ми не можемо стояти осторонь, коли Україна стає жертвою Росії.Географічні назви "Маріуполь" та "Бердянськ" залишаються маловідомими – наразі. Але те, що робить Росія в Азовському морі, має турбувати усіх нас.


Захоплення трьох українських патрульних суден і полонення їх екіпажів не було неочікуваним поодиноким актом агресії, а радше останньою на сьогодні битвою у ході тривалої економічної війни.


До того, як в 2014 році росіяни захопили Крим, Азовське море мирно розподілялося між Росією та Україною. Судноплавство через Керченську протоку регулювалося Угодою 2003 року. Щодо прав та квот на риболовецьку діяльність щорічно проводилися переговори.


Все змінила анексія РФ Криму. З моменту завершення будівництва цієї весни мосту через Керченську протоку великі кораблі взагалі не можуть потрапити до Азовського моря через нові обмеження висотності мосту.
 Росіяни системно затримують проходження навіть суден середнього розміру до українських портів Маріуполя та Бердянська: судна змушені чекати завершення безпідставних "перевірок з міркувань безпеки" перед тим, як їм будуть виділені лоцмани для проходу протокою. Затримки суден на 10-12 днів стали нормою.


Вплив цих явищ на південно-східну Україну виявився руйнівним. Перевезення значних об'ємів вантажів – їх основний бізнес – скоротилися в межах від половини до двох третин в обох портах.
 Сировина, необхідна для сталеливарних заводів та машинобудівних підприємств, не може надходити; їхній експорт не може вивозитись.


Майже півмільйонне місто Маріуполь ізольоване:

-міський аеропорт, що знаходиться занадто близько до лінії зіткнення, закритий;

-потягом до Києва – 12 годин [насправді майже 18];

-така подорож минулого вікенду автомобілем, навіть з поліцейським ескортом, зайняла в нас 11 годин [з врахуванням перельоту та заїзду до Бердянска].

Росія має намір перетворити Азовське море на "російське озеро": блокада Керченської протоки – це акт економічної війни, мета якого – ізоляція Маріупольського порту, підрив торгівлі та подальша дестабілізація східної України.


Захоплення кораблів іноземного флоту та ув'язнення їх екіпажів саме по собі є незаконними діями. Вони порушують Угоду 2003 року, Конвенцію з морського права, Статут ООН та повагу до територіальної цілісності України, що закріплена в тексті Будапештського меморандуму 1994 року.


Що робить Захід? Європейська Рада ганебним чином не сигналізувала про докір і не засудила ці порушення: вона "висловила гостре занепокоєння". У Києві порівнюють таку реакцію з реакцією на події в Солсбері та невідкладним вигнанням російських дипломатів по всьому світу.


Нехай санкції проти Росії і подовжені, проте вони не поширені на нових осіб та сфери. Санкції повинні залишатися в силі, доки кораблі та їхні екіпажі не будуть повернуті, а Керченська протока повністю відкрита.


Велика Британія, звичайно, може зробити більше. Ми повинні більш регулярно відправляти кораблі наших ВМС до Чорного моря. Операція "Орбітал", яку я [як Міністр оборони Великої Британії] розпочав у 2015 році з метою підготовки ЗС України, має бути розширена шляхом запровадження повномасштабної підготовки військово-морського персоналу з техніки проведення перевірок та боротьби з силовою висадкою на борт.


Ми повинні знову розмістити винищувачі Typhoon Королівських ВПС у Румунії, що зміцнювало спроможності НАТО з патрулювання над Чорним морем.
Крім того, Велика Британія та ЄС повинні знову розглянути, що можна зробити для припинення ізоляції східної України. Тамтешня інфраструктура є неймовірно слабкою: заводи та тисячі робочих місць залежать від одноколійної неелектрифікованої ділянки залізничного полотна. Магістральні автодороги потребують значного поліпшення. Маріуполь терміново потребує допомоги з водопостачанням.

Ми вливаємо мільярди в Субсахарську Африку, але допомога Великої Британії Україні становить лише 35 мільйонів фунтів стерлінгів на рік.


У себе в Британії ми досі не спромоглися застосувати аналог "Акту Магнітського", що дозволяє забороняти в'їзд та заморожувати активи осіб, причетних до злочинних дій. Ми також повинні використовувати інструмент наказів про арешт майна нез'ясованого походження, щоб зупинити російських громадян, котрі використовують Лондон для фінансування російської військової машини.


Ми повинні знову звернути увагу на статтю 6 Будапештського меморандуму, одним з чотирьох підписантів якого є Велика Британія. Сполучене Королівство повинно співпрацювати із США для забезпечення належного дотримання міжнародних договорів.


На Азовське узбережжя приїздить мало туристів (і ще менше – парламентаріїв). Міста Приазов'я є географічно віддаленими від нас.


Україна не має переваги захисту за рахунок членства у НАТО і не входить до Європейського Союзу: корупція в Україні є ендемічною, економіка слабкою, а політика – гарячковою.


Але, тим не менш, вона – європейська демократія, над якою занесено палицю російської агресії. Як ми бачили на прикладі Солсбері, це є тим, що має турбувати всіх нас.

***

Також пропоную до перегляду інтерв'ю Майкла Феллона для телеканалу 112 з його враженнями від візиту.Візит британської делегації відбувся за запрошенням Спікера Верховної Ради України Андрія Парубія. Хочу подякувати за допомогу і сприяння в організації візиту першого віце-спікера ВРУ Ірину Геращенко, народних депутатів Сергія Соболєва та Сергія Таруту, керівництво Запорізької, Донецької області та м.Маріуполя, Голову Запорізької облради Григорія Самардака, керівництво Бердянського та Маріупольського портів, ММК ім. Ілліча, керівництву та відповідним підрозділам ЗСУ та Національної поліції. Окрема подяка всьому посольству України у Великобританії та помічникам народних депутатів Анні Зарудній, Лілії Слободян, Григорію Патея та багатьом-багатьом іншим, хто допомагав з організацією візиту у дуже стислий термін та в умовах воєнного стану.

powered by lun.ua
Коментарі — 90
Антон Рогач _ 09.01.2019 18:03
IP: 178.93.148.---
пане Рябчин! Позицію Великої Британії зрозумів. До якого Ви берега? Поясніть!
Сергей Романюк _ 09.01.2019 17:43
IP: 95.134.171.---
_ABM_:
Сергей Романюк:
_ABM_:
-...Я колись мав нагоду бути свідком залежності людини від секти.
- Ну так по вам и видно что вы были жертвой секты...то батенька вабще...
Создается впечатление, что общаюсь с каким-то россиянцем. Только они могут так безграмотно писать и не понимать, что им говорят. Безграмотность и примитивизм мышления видно в каждой твоей фразе.
Порохохоботок пойми критинович ты что твоя цель это сеять негативные эмоции но на тебя всем плевать вот ты и нервничаешь. Мне плевать что ты обо мне думаешь, так как ты даже свою рожу настоящую на аватар не ставишь.
Сергей Романюк _ 09.01.2019 17:41
IP: 95.134.171.---
_ABM_:
Андрій Полтавець:
_ABM_:
Так що вам газові угоди завадили далі підтримувати Тимошенко? Чим вам не подобаються угоди чи була альтернатива? Я впевнений що заміни Тимошенко немає
Не тільки газові угоди, це було торшки пізніше. В першу чергу, так склалися обставини, що я мав нагоду близько познайомитися з представниками БЮТ-Батьківщини на місцях. Якщо коротко, то побачив корупцію, зловживання і злочини.

Ты порохохоботок который спамит и врёт. Напиши номер свооего партийного билета если ты был в БЮТ???
Оксана Борисова _ 09.01.2019 17:00
IP: 46.118.208.---
Сподіваємося надалі Британія зможе надавати більш потужну, як політичну, так і фінансову підтримку Україні.
_ABM_ _ 09.01.2019 16:04
IP: 35.235.227.---
Андрій Полтавець:
_ABM_:
Так що вам газові угоди завадили далі підтримувати Тимошенко? Чим вам не подобаються угоди чи була альтернатива? Я впевнений що заміни Тимошенко немає
Не тільки газові угоди, це було торшки пізніше. В першу чергу, так склалися обставини, що я мав нагоду близько познайомитися з представниками БЮТ-Батьківщини на місцях. Якщо коротко, то побачив корупцію, зловживання і злочини. Я на таке не підписувався і мені цього не треба. Да і зараз продовжуються схеми, коли на користь Батьківщини перераховуються значні суми грошей, але не більше 150 тис. грн (знаєш чому саме 150 тис, чи розказати?). Да навіть ось ця примитивна мантра на блогах від юлєботів – це і смішно і, разом з тим, треба розуміти, що Юля буде чудити, якщо стане президентом. Чи може так статися? Сумніваюся, але може. Я це переживу, а ось чи переживете ви, юлєботи, це питання...
Юля ще не президент, а їй "заміни немає" – смішно!
Андрій Полтавець _ 09.01.2019 15:47
IP: 93.170.116.---
Дуже добре якщо нам хтось допомогає хоч якось! Політична підтримка дасть результат
Андрій Полтавець _ 09.01.2019 15:41
IP: 93.170.116.---
_ABM_:
Так що вам газові угоди завадили далі підтримувати Тимошенко? Чим вам не подобаються угоди чи була альтернатива? Я впевнений що заміни Тимошенко немає
Андрій Полтавець _ 09.01.2019 15:38
IP: 93.170.116.---
_ABM_:
Dmitro Sergienko:
_ABM_:
-...але переконувати у цьому секту не маю наміру.
-... А переконувати нас не потрібно...!
Добре, що визнав себе сектою, а час все на свої місця поставить.
Я колись мав нагоду бути свідком залежності людини від секти. Насправді це жахливе явище і я бачу схожість повної залежності від волі іншої людини. Переконати вас неможливо. Ну да Юля з вами, вона вас в світле майбутнє виведе! Я не помиляюся в своїх міркуваннях?:-) До речі в свій час я теж був прихильником, але не фанатом Юлі, на Майдані прапорами розмахував. Після підписання Юлею газової угоди стало очевидно, що тут щось не те відбувається. Треба визнати, що самоусунення Ющенка від цієї проблеми теж сприяли Юлі робити дурниці. Обоє рябоє...
А зараз в Україні знайдено виличезні запаси газу, то чому б не спробувати знову очолити цей процес, правда?
М-да..., надіюсь, що розуму у людей ще достатньо, щоб двічи у лайно не вступати... По
Log Log _ 09.01.2019 15:27
IP: 46.133.168.---
Кирилл Мартынюк:
на гос закупках армії
"Лез на лестницу, упав з драбини" (С)
_ABM_ _ 09.01.2019 15:22
IP: 35.235.227.---
Gennadiy Kiria:
Олексій Рябчин- фаховий депутат. Довіряю його експертній думці
Adam Shysholik:
Україні необхідна підтримка такого роду.
Юлія Мороз:
Абсолютно погоджуюсь! Олексій Рябчин говорить слушну думку.
Читаю вот такие тезисы и неудобно становится за ЮВТ. А может специально таких дебилов подбирают, чтобы на их фоне лучше было видно лидера?
_ABM_ _ 09.01.2019 15:10
IP: 35.235.227.---
Кирилл Мартынюк из Воронежа:
...бідній і корумпованій країні...
Кирилл Кириллович, в Украине все есть, а вот вашему::уйлу Лукашенко 4 мешка картошки подарил.
::уйло от растерянности не знал, что сказать, но картошку забрал.:)
_ABM_ _ 09.01.2019 14:39
IP: 35.235.227.---
Сергей Романюк:
_ABM_:
-...Я колись мав нагоду бути свідком залежності людини від секти.
- Ну так по вам и видно что вы были жертвой секты...то батенька вабще...
Создается впечатление, что общаюсь с каким-то россиянцем. Только они могут так безграмотно писать и не понимать, что им говорят. Безграмотность и примитивизм мышления видно в каждой твоей фразе.
Кирилл Мартынюк _ 09.01.2019 14:37
IP: 35.235.226.---
_ABM_:
_ABM_:
Артур Григоренко:
Андрей Красуненко:
Это мирный план Юлии Тимошенко. Только сильный переговорный процесс принесёт победный мир!
"Візит британської делегації відбувся за запрошенням Спікера Верховної Ради України Андрія Парубія." (С)
А Юля тут яким боком? Ото буде хохма, коли Юля пролетить на виборах як фанера над Парижем! А так і буде:-), ...але переконувати у цьому секту не маю наміру.
Як фанера летить вже сьогодні "Армія Мова Віра". Самій бідній і корумпованій країні Європи головнокомандуючий пропанує молитись українською, щоб комуналка не подорожчала, поки він заробляє на гос закупках армії
Кирилл Мартынюк _ 09.01.2019 14:33
IP: 35.235.226.---
Я завжди поважал Олексія Рябчина! Він справжній професійний політик! Побільше б таких. Коли кажуть, що до влади повинна прийти молодь, то молодь повинна бути такою, як він
Gennadiy Kiria _ 09.01.2019 14:25
IP: 35.235.226.---
Олексій Рябчин- фаховий депутат. Довіряю його експертній думці
Егор Маркулан _ 09.01.2019 14:13
IP: 93.73.230.---
_ABM_:
Маю надію, що після виборів ЮВ вирішить питання на переговорах і Британія почне активніше виконувати свої забов"язання.
Егор Маркулан _ 09.01.2019 14:07
IP: 93.73.230.---
Україні потрібна така підтримка на міжнародному рівні. Але як можна було допустити будівництво мосту?! Чому коли почали будівництво небуло різкої реакції влади? А тепер маємо те, що маємо.,
Сергей Романюк _ 09.01.2019 13:28
IP: 35.235.227.---
_ABM_:
Dmitro Sergienko:
_ABM_:
-...але переконувати у цьому секту не маю наміру.
-... А переконувати нас не потрібно...!
Добре, що визнав себе сектою, а час все на свої місця поставить.
Я колись мав нагоду бути свідком залежності людини від секти.

Ну так по вам и видно что вы были жертвой секты: кукушка то батенька вабще у вас улетела далёко и надолго
Ігор Ганненко _ 09.01.2019 13:09
IP: 46.133.134.---
Як завжди гарна стаття від Олексія Рябчина! Такі як він – майбутнє української дипломатії!
_ABM_ _ 09.01.2019 12:06
IP: 35.235.227.---
Dmitro Sergienko:
_ABM_:
-...але переконувати у цьому секту не маю наміру.
-... А переконувати нас не потрібно...!
Добре, що визнав себе сектою, а час все на свої місця поставить.
Я колись мав нагоду бути свідком залежності людини від секти. Насправді це жахливе явище і я бачу схожість повної залежності від волі іншої людини. Переконати вас неможливо. Ну да Юля з вами, вона вас в світле майбутнє виведе! Я не помиляюся в своїх міркуваннях?:-) До речі в свій час я теж був прихильником, але не фанатом Юлі, на Майдані прапорами розмахував. Після підписання Юлею газової угоди стало очевидно, що тут щось не те відбувається. Треба визнати, що самоусунення Ющенка від цієї проблеми теж сприяли Юлі робити дурниці. Обоє рябоє...
А зараз в Україні знайдено виличезні запаси газу, то чому б не спробувати знову очолити цей процес, правда?
М-да..., надіюсь, що розуму у людей ще достатньо, щоб двічи у лайно не вступати... Побачимо.
Adam Shysholik _ 09.01.2019 12:01
IP: 35.235.226.---
Україні необхідна підтримка такого роду.
Юлія Мороз _ 09.01.2019 11:52
IP: 35.235.227.---
Абсолютно погоджуюсь! Олексій Рябчин говорить слушну думку.
Борис Надточій _ 09.01.2019 11:42
IP: 46.211.135.---
Слушні пропозиції політика дуже високого рангу як і такої ж кваліфікаціх
Dmitro Sergienko _ 09.01.2019 11:37
IP: 35.235.227.---
_ABM_:
Артур Григоренко:
Андрей Красуненко:
Это мирный план Юлии Тимошенко. Только сильный переговорный процесс принесёт победный мир!
"Візит британської делегації відбувся за запрошенням Спікера Верховної Ради України Андрія Парубія." (С)
А Юля тут яким боком? Ото буде хохма, коли Юля пролетить на виборах як фанера над Парижем! А так і буде:-), ...але переконувати у цьому секту не маю наміру.
Бо Юлія Володимирівна давно закликає до Будапештського договору! А переконувати нас не потрібно, бо Тимошенко підтримує народ!
Dmitro Sergienko _ 09.01.2019 11:34
IP: 35.235.227.---
Будапештський меморандум- це те, що зараз потрібно Україні! Дякуємо за підтримку!
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter