Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

Парламентська дипломатія в дії

18 жовтня 2018, 17:48Вирішили потроху захоплювати владу в найстарішій парламентській організації: Міжпарламенстському Союзі – Interparliamentary Union.

- – -

Виступила від імені України на трибуні під час засідання 139-ї Асамблеї Міжпарламентського Союзу – найстарішої у світі міжпарламентської організації, в яку входить 163 національних парламенти світу.

Цього року тема загальних дебатів – про роль інновацій та технології у питаннях миру та розвитку світу. Я говорила не лише про позитиви, але і, звісно, про військову і технологічну агресію РФ щодо України та інших країн світу. Про кібервійни, про цілі нові кіберконфлікти, хакерські атаки, втручання у вибори, технологічний тероризм та фейкові новини. І все це – від конкретних країн-членів цієї організації, чия параноя несе загрозу всьому світові. У деяких з ним тут навіть є "свої" власні підконтрольні регіональні групи.

Багатьом країнам треба було це почути. Багато хто чує про російську агресію вперше, і не уявляють рівень загроз.

Розумієте, ми в Україні думаємо, що світ обертається навколо нас і нашої війни. А тут, виявляється, є безліч війн, конфліктів, суперечок, світ наповнений терором, міжнародними злочинами, найманцями та агресією.

Рік назад ми подружилися з головою делегації від Тайланду – він тоді вперше почув у нашому виступі про смерті українців на війні, почав гуглити, і тепер його делегація одна з наших палких союзників. В тому числі, що важливо, в керівному органі комітету, де всього 15 країн, і Тайланд присутній.

Ще півроку назад під час дискусії про біженців та переселенців ми голосно заявили про майже 1,7 млн. вимушено переселених осіб в Україні, і більшість учасників панелі з африканських, азіатських та інших країн почала активно розпитувати нас, як таке сталося, чому, коли і що ми із цим робимо – вони чули про далеку від них війну вперше. І поняття не мали про рівень конфлікту і воєнних дій.

Так ми отримали підтримку багатьох із них, і країн близького сходу, навіть після того, як утримались під час голосування щодо їх резолюції проти Ізраїлю.

Колеги з Африки, Азії та Близького Сходу починають бачити наші брошури про війну, питати нас про РФ, шукати в інтернеті інформацію, слухати наші виступи і іноді аплодувати)

За 2 роки нам вдалося кардинально переламати сприйняття України в цій великій міжнародній організації.

Вдалося вперше за історію організації провести у порядок денний свою власну Резолюцію, яка буде голосуватися весною 2019, вдалося вперше отримати 3 керівні посади в двох комітетах та у бюро форуму жінок.
Мене особисто обрано членом керівного органу організації – Постійного Комітету Міжпарламентського Союзу з питань миру та міжнародної безпеки.

Колегу Олену Сотник було залучено до Бюро жінок-парламентарів світу, який у цій організації є надзвичайно впливовим органом.

А народного депутата Леоніда Ємця обрано членом керівного органу Постійного Комітету з питань ООН.

І крок за кроком, я починаю вірити у світовий міжпарламентський діалог, у солідарність, у силу парламентської дипломатії, у те, що агресори будуть покарані, в співробітництво, у нас з вами, та у наростаючу силу України на міжнародній арені.

Коментарі — 6
Yaroslav Znych _ 20.10.2018 16:25
IP: 35.235.227.---
Борітеся – поборете! Ніхто не відміняв гасло національного Генія. Ви зокрема і вся українська делегація разом ПОВИННІ робити свою справу: гідно представляти і захищати державу. Успіху!
runner _ 19.10.2018 11:27
IP: 93.73.50.---
А чи не це той Попов, що голосував за звільнення Єгоа Соболєва і чий голос був вирішальним?
Vl Kov _ 19.10.2018 10:24
IP: 35.235.227.---
Если на фотографии над Вами – Попов, грош цена этой инициативе. Держитесь подальше от этого типа.
Max Mykhaylenko _ 18.10.2018 23:52
IP: 31.134.105.---
О, молодець Альона, зайнялася справою!
Александр 1 _ 18.10.2018 21:42
IP: 188.163.12.---
О це інша справа. Це дійсно те, що треба робити для країни в рамках тих можливостей, які ви маєте. Бажаю успіхів.
Roman Vazchur _ 18.10.2018 20:27
IP: 35.235.229.---
Зїхалися, побзділи і розїхалися! От і все!
Корупція1192 Україна та Європа974 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter