Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

КОЛИ ДУМКИ ВЛУЧНІШІ ЗА КУЛІ. Стратегія миру та безпеки

30 жовтня 2018, 18:14

Це був, відверто, найважчий Форум для будь-якого політика, із найважливішої та найскладнішої теми – "Стратегії миру та безпеки".

5 років Петро Порошенко та його приплічники – уникають таких форумів, будь-якого відкритого діалогу та взагалі дискусії щодо питань безпеки і миру. Вони їх бояться, як вогню.

Все говориться "під столом", пошепки, прикриваючить високою патетикою, фейковими патріотичними гаслами, державною таємницею та таємною військовою стратегією, якої не існує. Вони добре знають, що саме у такому відкритому діалозі – лежить ключ до їх політичної смерті.

Що ж, поговоримо.

Про війну, про можливі сценарій, потенційні стратегії досягнення миру на умовах України, про невиконані міжнародні гарантії та про правильні вимоги щодо їх виконання, про забутий Крим, про корупцію на війні та корупцію в нереформованій армії, про тисячі смертей та мільйони переселенців, і про те, як їм допомогти разом боротися за суверенну Україну, про всі ті болючі питання, які замовчуються владою роками і які давно перезріли.

Це важка розмова, де немає і не може бути міста популізму чи лозунгам, де кожне слово має значення – для нас, для хлопців на фронті, для іноземних партнерів, для майбутнього.

Де тези, факти, пропозиції, думки – мають бути влучнішими за кулі.ПРО ВОРОГА:

"Мета Росії – тотальне знищення української нації, знищення нас, як суб'єкта міжнародного права і геополітичної реальності. Росія прагне реалізувати цю мету шляхом війни, і ця війна розпочалась не в 2014 році, а більше 300 років тому, і триватиме доти, поки перемогу не здобуде котрась із сторін.

В свій час українська еліта зробила багато для становлення Російської імперії, і зараз наша історична місія – зруйнувати цю імперію
". - Володимир Василенко

"Росія заплатить сповна за агресію, за смерть наших воїнів і мирних громадян, за їхні понівечені долі і скалічене здоров'я, за порушення прав людини, за вкрадене приватне і державне майно".- Юлія Тимошенко

ПРО ВИКЛИКИ

"Якщо ви не можете довірити командиру гроші, то ви не можете довірити йому боротися за власну країну."- Глен Грант

"Якщо Росія захоче атакувати будь-яку точку на Донбасі, єдиний вихід – рухатися краще і швидше, ніж вони, але це несе в собі певні вимоги: тут потрібна гнучкість мислення, потрібні люди, які можуть і хочуть приймати швидкі рішення, навіть якщо вони не подобаються їх босу. Тут потрібно брати на себе ризик. "- Глен Грант

ПРО "БУДАПЕШТ-ПЛЮС"

"Потрібно більше говорити про зв'язок між Будапештським меморандумом та Договором про нерозповсюдження ядерної зброї, тому що тут не тільки йдеться про національні інтереси України, а про світові інтереси всього людства. "- Андрес Умланд

"Після президентських виборів я ініціюю скликання міжнародного саміту у форматі "Будапешт плюс" для ухвалення нової стратегії миру та визначення шляхів забезпечення гарантій Україні країнами-підписантами меморандуму. За стіл переговорів мають сісти очільники країн-підписантів Будапештського меморандуму, зокрема США та Великобританії, а також лідери Франції, Китаю, Німеччини та Верховний комісар ЄС з питань безпеки.

Ми маємо включати активну і сильну дипломатію справжнього миру, а не продовжувати беззубу дипломатію заморожених конфліктів
".- Юлія Тимошенко

ПРО ДІАЛОГ:

"Приємно бачити, що проходить залучення громадськості. Я впевнений, що реформа такої консервативної за визначенням структури, як сектор безпеки та оборони, має проходити у рамках залучення громадськості.

Навіть дискусія в такому широкому колі, я вважаю, це подія, якої ми раніше не бачили на найвищому політичному рівні
".- Юрій Бутусов

ПРО ТЕ, ЩО РОБИТИ:

"Боротьба з агресором має відбуватися через правові і дипломатичні механізми захисту наших інтересів. На жаль, вище керівництво держави не використовує механізми міжнародного права для захисту наших інтересів, а використовує їх швидше для власного піару і реклами". - Володимир Василенко

"Що ми точно можемо зробити – це потурбуватися про наші власні країни: сприяти демократії, знищити корупцію, підвищити економіку, зробити країни більш успішними і привабливими, включаючи і іноземних інвесторів". – Валерій Чечелашвілі

"Найбільше, що можна було б зробити для Батьківщини, для того, щоб була довіра в армії – це встановити комунікацію та постійне спілкування зі своїми прибічниками в армії".- Юрій Бутусов

"Паркетні генерали – не просто мають бути звільнені, а мають понести покарання. За Іловайськ, за Дебальцеве. А справжніх героїв – мають знайти їх справжні нагороди". - Геннадій Друзенко

ПРО ВИСТУП ТИМОШЕНКО:

"Вперше я почув Від Юлії Володимирівни такі різкі визначення стосовно того, що нам НЕ потрібно капітуляцій і миру без звільнення територій; про посилення армії, як необхідної складової ефективності дипломатії; про відсутність заморозки конфлікту; про відсутність здачі нашої землі, посилення санкцій – це дуже принципові для країни речі."- Юрій Бутусов

ПРО ФОРУМ:

"Вважаю, що такі форуми потрібні. Потрібна альтернативна позиція змін сектору безпеки і оборони". - Юрій Бутусов

***

Володимир Василенко - український дипломат, міжнародник, доктор юридичних наук, професор, екс-представник України в Раді ООН з прав людини, аудитор НАБУ.

Глен Грант - випускник Королівської військової Академії в Сендхерсті, штабних курсів підготовки молодшого офіцерського складу у Вермінстері та Коледжу Об'єднаного штабу оборони Королівського військово-морського коледжу у Грінвічі, працював над реформою оборони в міністерствах оборони Латвії, Естонії, Болгарії, Чорногорії, Молдови, Словенії, Польщі, Косово, Сербії та Чилі.

Андреас Умланд – старший науковий співробітник Інституту Євроатлантичного співробітництва в Києві, має диплом Лейпцігського, Берлінського, Вільного, Оксфордського, Стенфордського та Кембріджського університетів.

Юрій Бутусов - відомий воєнний експерт, головний редактор сайту "Цензор".

Геннадій Друзенко - український правник, громадський активіст, співзасновник та керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова.

Валерій Чечелашвілі – грузинський дипломат, Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 16
Александр Мудрый _ 31.10.2018 23:26
IP: 94.244.158.---
Красиво думать и красиво расказывать могут многие.А вот с реализацией этих красивых мыслей и расказов получается далеко не у всех.Первое ЮВ научилась делать неплохо.А вот со вторым у нее очень большие проблемы.Но зато есть прекрасный ответ на все случаи неудачь-:"Я очень,очень сильно хотела но мне не дали реализовать мое желание.",который мы уже слышали многократно в ее исполнении.Обществу надо обсуждать не только ее желания а и ее реальные возможности.А поскольку ЮВ является прозженной безответственной популисткой то и доверия к ее многочисленным заявлениям и обещаниям у здравомыслящего общества нет.Если ей так хочется быть президентом это еще не значит что это хорошо для нашего государства."Я прийду и в Украине наступит мир"-звучит заманчиво красиво.Но только в жизни все не так просто.Зато примитино просто в случае неудачи будет в очередной раз звучать из уст ЮВ-:"Я очень хотела но мне не дали" НУЖЕН ЛИ НАШЕЙ СТРАНЕ ПОДОБНЫЙ ПРЕЗИДЕНТ?Украине нужен президент реалист а не популист.
Сергей Папков _ 31.10.2018 12:42
IP: 35.235.226.---
Марина Литнёвская:
Сергей Папков:
Справжня стратегія буде розроблятися фахівцями та волонтерами на панелі по цьому розділу Нового курсу.
Так як розробляється Констутиційна реформа та Суспільний Договір і Економічний курс.
Там наробляються навіть закони,які треба буде запропонувати Раді і прийняти в першу чергу.
Тоді навіщо взагалі ЦЕЙ "город" було городити? Провести "галочковий" піар-захід в рамках передвиборчої компанії?
Як на мене, то нішу "за все хороше проти всього поганого" без жодної конкретики (щоб не розлякати якусь групу виборців) вже зайняв Зеленський
Марина Литнёвская _ 31.10.2018 12:38
IP: 78.26.128.---
Святослав Сурма:
Більше слухате порошенківські канали.
Марина Литнёвская _ 31.10.2018 12:36
IP: 78.26.128.---
Сергей Папков:
Справжня стратегія буде розроблятися фахівцями та волонтерами на панелі по цьому розділу Нового курсу.
Так як розробляється Констутиційна реформа та Суспільний Договір і Економічний курс.
Там наробляються навіть закони,які треба буде запропонувати Раді і прийняти в першу чергу.
Сергей Папков _ 31.10.2018 12:22
IP: 35.235.226.---
А взагалі-то всі тези, наведені А. Шкрум, носять загальний і декларативний характер.А спражня стратегія, щоб бути не бла-бла, потребує КОНКРЕТНОЇ програми (що, скільки, за які кошти, коли, ким, в які терміни тощо).
Щоб не було, як в анекдоті:
"Заєць спитав Мудру Сову, як йому урятуватися від Лиси. Сова запропонувала перетворитися на їжака, для якого лисиця небезпеки не становить. Коли ж Заєць запитав, як це зробити, то Сова відповіла, що це вже тактика, а вона стратег".
Сергей Папков _ 31.10.2018 12:15
IP: 35.235.226.---
Взагалі-то треба розробляти стратегію перемоги над Росією у війні, а мир прийде сам собою, коли ця стратегія буде втілена в життя.
По-друге, за кров платять кров'ю (інакше може виникнути підстави для підозри, що Юля така ж барига, як представники діючої влади). Тож за смерті українських воїнів і цивільних Росія має заплатити смертями своїх громадян і в такій неприйнятній для неї кількості, щоб відбити в РФ на десятиліття бажання спробувати повторити агресію. А грошова контрибуція має компенсувати лише руйнування і матеріальний збиток.
По-третє, дискусію про Будапештський формат треба вести в наступному ключі: "Україна єдина в світі ДОБРОВІЛЬНО відмовилася від 3-го на Землі ядерного потенціалу, але світ не виконав взяті на себе безпекові зобов'язання щодо України. Тому якщо світова спільнота не виправить цей недолік (як вона буде нищити РФ, то є її справа – головне результат), то в України не залишиться іншого варіанту, щоб повернути собі ядерний статус".
Mike_Kharkov _ 31.10.2018 11:29
IP: 178.137.189.---
Я вижу единственную свежую стратегию для начала роста страны – официальный отказ от государственной идеологии украинского национализма и введение официального многоязычия. Это уберет причину конфликта на востоке и выбьет все козыри у России. И тогда можно будет объединить усилия всем на борьбу с действительным врагом – олигархией и ее системой эксплуатации, можно будет заниматься экономикой, а не "нацией"-этносом, навязанной олигархией. Тогда аудиторы НАБУ вынуждены будут заниматься делом, а не "исторической миссией Украины":)
Пример Сингапура вполне может быть ориентиром как вырваться из объятий коммунистов и националистов на нормальную дорогу. Просто поставить человека выше идеологии.
Mike_Kharkov _ 31.10.2018 10:58
IP: 178.137.189.---
Я не увидел пока ни у одного из потенциальных кандидатов самого необходимого – вместе ушли из старого дома, вместе постоим и новый дом. Т.е., в 91-м голосовали за новую страну все в Украине, а сейчас появился нью-"старший брат", на которого тянут все одеяло. Остальных просто "кинули" и начали ассимилировать. Очевидно, что за ним стоит олигархия, это она принимает законы, которые нам (опять же вместе) придется расхлебывать десятилетиями.
Не может быть Украина моноэтничной, да это и не нужно, большинство стран в мире полиэтничны.
Пора внести ясность в этот вопрос "Украина для украинцев" для этнических или всех граждан? нужно выбить у олигархии ее главное оружие. Этого никто не делает, значит работают на олигархию, независимо от того сознательно или нет.
Mike_Kharkov _ 31.10.2018 10:44
IP: 178.137.189.---
"Мета Росії – тотальне знищення української нації, знищення нас, як суб'єкта міжнародного права і геополітичної реальності. Росія прагне реалізувати цю мету шляхом війни, і ця війна розпочалась не в 2014 році, а більше 300 років тому, і триватиме доти, поки перемогу не здобуде котрась із сторін.
В свій час українська еліта зробила багато для становлення Російської імперії, і зараз наша історична місія – зруйнувати цю імперію". – Володимир Василенко
===
Этому "великому дипломату" следовало бы сослаться на первоисточник – "Перспективи укр.рев." С. Бандери. Там есть и конкретизация где именно нужно закончить войну и кто конкретно враг – весь российский народ как "источник империализма".
Хоть "великий дипломат" и промолчал об этом из скромности:), но гнать таких нужно не только с форумов, если все еще хотим построить правовую Украину, а не питомник боевиков.
Vl Kov _ 31.10.2018 09:36
IP: 35.235.227.---
На словах все дуже гарно-згоден з кожним словом. Тільки діла немає. Хочемо почути про конкретні результати, що вами зроблено в цьому напрямку за 4 роки. Про це – жодного слова я не почув.
Ніна Драган _ 30.10.2018 23:10
IP: 93.72.164.---
Игорь Васильев:
Це не "папа Соні Кошкіної". Не ганьбіться
Игорь Васильев _ 30.10.2018 22:54
IP: 77.121.122.---
А Володимир Василенко это папа Сони Кошкиной? С Юрія Бутусова – такой "відомий воєнний експерт" как с Вакарчука президент Украины)))
Александр 1 _ 30.10.2018 22:38
IP: 188.163.12.---
Форум – це не погано, як що є гроші. На жаль лише, що користі з нього, як з цапа молока. Важко переоцінити таку "корисну" пропозицію Тимошенко, як створення "військового кабінету" (який давно існує) або те, що фінансування на нове озброєння повинно складати не 2% а 3%. Краще б ці гроші, які витратили на ці балачки, направили на допомогу пораненим бійцям.
Oleh Lychak _ 30.10.2018 18:53
IP: 37.53.120.---
Як з г...на куля, вистрелила наша...ля
Святослав Сурма _ 30.10.2018 18:49
IP: 46.211.116.---
Про Юлію Тимошенко дуже влучно, її рейтинг впав. Пропоную Вам далі так ефективно працювати над пониженням, це Вам вдається краще, ніж слова-кулі... 🤓
Олександр Гальченко _ 30.10.2018 18:49
IP: 35.235.227.---
У Вони політичні вчинки діаметрально протилежні словам передвиборних обіцянок. Завжди.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter