3 листопада 2012, 23:00

Смертна кара та креаціонізм

Всі, хто читає мої публічні висловлювання після 28 жовтня, знають, що я, м'яко кажучи, невеликий любитель правої риторики взагалі та ВО "Свобода" зокрема.

Нещодавно на сайті цієї партії мені трапився проект конституції. Він затверджений на їхньому з'їзді 5 серпня 2007 року.

Я його прочитала, і маю декілька коментарів.

Звісно, я не експерт. Мої думки – це думки гіпотетичного пересічного юзера (сподіваюся, що таки ні, але).

Отже:

Стаття 1. Суверенітет належить винятково Українській нації, яка здійснює його прямо чи опосередковано через своїх представників або референдум. Будь-який замах на узурпацію всього суверенітету або його частини, здійснений особою або групою осіб, карається у кримінальному порядку.

За злочини проти Української нації, Української держави та особливо тяжкі злочини проти людини і громадянина вводиться смертна кара.


Смертна кара – це злочин, оскільки жоден суд не може мати повних гарантій правильності свого рішення та вироку. Згадаймо, що суди в Україні майже ніколи не вирішують виправдати звинувачуваного. Тобто стати підозрюваним – це майже гарантія вироку. Хто судді – не ясно. Що таке "особливо тяжкі злочини" – так само. Уявіть собі сфабриковану справу проти яких-небудь "терористів" чи проти яких-небудь опозиціонерів... і решту додумайте самі.

Стаття 15. Українська Держава зобов'язана дбати про збільшення чисельності Української нації.

Реалізація програми "Репродуктивне здоров'я нації" здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Робити аборти, окрім випадків, обумовлених медичними показниками, заборонено.


Мені цікаво, на яких підставах ця заборона може бути прийнята. Невже політики чоловічої статі ніколи не чули гасла "Моє тіло – моє діло"? Якщо не чули, то час зібрати якусь публічну акцію та нагадати про це.

До речі, там вчені, здається, саме зараз розробляють контрацептиви для чоловіків. Чи багато хто з політиків чоловічої статі готовий ними користуватися? Чи може небажана вагітність і надалі залишиться суто жіночим клопотом?

Стаття 16. Держава гарантує паспортну ідентифікацію громадян за національною ознакою.

Громадяни України різних національностей є рівні в правах.

Процент українців та представників національних меншин, що навчаються в середніх спеціальних та вищих навчальних закладах, працюють в органах законодавчої, виконавчої та судової влади всіх рівнів, служать у Збройних Силах України та працюють у правоохоронних органах, в освітній і культурній сферах, охороні здоров'я, мають бізнес, є власниками виробництв, має відповідати національному складу населення України, який встановлюється Всеукраїнським переписом населення.

Державні дотації, які надаються фізичним або юридичним особам, також слід розподіляти пропорційно національному складу населення України.О так, давайте повернемо "єврейські квоти" в університети та школи. Колись це дуже личило Російській імперії...

Стаття 17. Держава гарантує вільне об'єднання громадян у політичні партії та громадські організації, діяльність яких спрямована на благо Української нації.

Комуністична ідеологія в Україні заборонена.

Заборонено будь-яку антиукраїнську діяльність, а також створення антиукраїнських партій, організацій та рухів.А бути толерантним (так званим сьогодні "толерастом") – це антиукраїнська діяльність?

Стаття 18. Інформаційний простір є надбанням Української нації і належить до сфери національної безпеки. Українська Держава зобов'язана охороняти національний інформаційний простір та виділяти достатні кошти на його розвиток і функціонування.

Цензура в Україні заборонена. Кожен може вільно висловлюватись, писати, друкувати за умови особистої відповідальності за зловживання такою свободою відповідно до норм Українського права.

Громадяни мають право на отримання інформації.

Заборонено антиукраїнську пропаганду і культивування аморальної і протиправної поведінки, насилля, сексуальних збочень і всього, що суперечить духовності Української нації.І що вони тут називають "сексуальними збоченнями" та "аморальною поведінкою"? За критеріями яких часів це визначається?

Може, почнемо відправляти сумнівних особистостей в "робітничі будинки", як за часів королеви Вікторії? Ну і введемо статтю за "гомосексуалізм", щоб посадити різних "толерастів" – як колись в СРСР посадити Параджанова.

Стаття 22. Кожен вільний робити все, що не шкодить іншому.

Межі свободи визначені нормами моралі і Українського права. Нікого не можна змусити робити те, що суперечить нормам моралі та Українського права.


Дискримінувати національні меншини якимись дивними квотами (див. статтю 16) – це не суперечить нормам моралі?

Стаття 24. Усі люди створені Творцем рівними і вільними. Природні права людини є непорушними.

А що скажете робити тим, хто не вірить у креаціонізм?

Стаття 29. Гарантовано право на приватне життя. Ніхто не може втручатися у приватне життя особи, якщо воно не має аморального або протиправного характеру. Таке втручання відбувається виключно за рішенням суду.

Шлюб укладається за вільною згодою чоловіка і жінки. Вони користуються рівними правами і мають однакові обов'язки. Батьки утримують своїх дітей до досягнення повноліття, а дорослі діти – піклуються про своїх непрацездатних батьків.Ну так, окрім гетеросексуальної ядерної родини норм у світі більше не існує... Бідні антропологи...

Стаття 32. (...) Проводити страйки з політичними вимогами заборонено (...)

Що ви там казали про свободу мирних зібрань?

Стаття 39. Держава зобов'язана турбуватися про здоров'я українців. Вона сприяє розвиткові фізичної культури і спорту, організації та проведенню спортивних змагань як в державі, так і на міжнародній арені.

Заборонено укладати контракти з іноземними громадянами або особами без громадянства для їх участі в українських спортивних змаганнях та в спортивних змаганнях на міжнародній арені від імені України.


Воістину, важливіших питань, аніж спортсмени-іноземці, в Україні зараз нема, ага.

Стаття 42. Громадяни мають право проводити мирні збори, мітинги і демонстрації, про які завчасно попереджають органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування.

Заборонено проводити антиукраїнські мітинги, зібрання та демонстрації.


От тільки не ясно, які саме мітинги можна вважати "антиукраїнськими".

Стаття 46. Захист Вітчизни – обов'язок усіх громадян України.

Усі громадяни, що навчаються у середніх спеціальних та вищих навчальних закладах, повинні протягом чотирьох місяців опанувати використання вогнепальної зброї. У всіх вищих навчальних закладах запроваджуються військові кафедри.Це тільки мені нагадує СРСР і безкінечну підготовку до війни з невідомим зовнішнім чи внутрішнім ворогом?

Я розумію, що текст цей давній – йому більше 5 років, але від цього мені особисто не менш страшно... Ось такий привід зайвий раз подумати.

Оновлене: тут пишуть, що мені "геї, євреї та комуністи рідніші за Україну". Асоціативний ряд мене дивує, особливо комуністи – по-моєму, підстав для звинувачення в любові до КПУ я точно не давала. Зрештою, що ті, що ті "радикали" – однаково одіозні, тому пардон:)

powered by lun.ua

Громадське радіо – підтримайте!

Громадське радіо почало третю кампанію на Спільнокошті! Ми збираємо 100 тисяч гривень – ця сума дозволить протягом року виготовляти три авторські подкасти – "Чайник", "Філософський барабан" і "Антена"...

Прощання з Олегом Лишегою

Цитую з Facebook Івана Малковича: Прощання з Олегом Лишегою відбудеться в четвер, 18 грудня, з 15.00 до 17.00 у Спілці Письменників України (вул...

УДАІ та сексизм – 2

Минулого разу в блозі я писала про статтю сексистського змісту, що була опублікована на сайті київського УДАІ. Цей допис і цитати зі статті, про яку ідеться, можна прочитати тут...

УДАІ та сексизм

Нині на мейл udai@udai.kiev.ua надіслала запит в київське УДАІ. Вранці надішлю цього листа також аналоговою паперовою поштою. А запит отакий – щоб не загубити: Доводжу до вашого відома, що опублікована на сайті http://www...

Вийди з класу

Колись давно я вчилась у троєщинській школі N292. І класі чи то в другому, чи то в третьому вчителька перша моя Надія Михайлівна постукала лобом по шкільній дошці мою однокласницю Таню...

Громадське радіо – цілодобово!

Друзі, Громадському радіо знову потрібна ваша допомога. Тому ми починамо нову кампанію збирання коштів на "Спільнокошті". Навіщо це нам? На що ми витратили зібрану минулого року суму? Ми працюємо уже майже рік...