18 січня 2014, 21:56

Як я в ДАІ ходила

Я – одна з тих, кого влада пресує за поїздку до Межигір'я 29 грудня 2013 року.

6 січня 2014 року мені зателефонувала якась людина, що назвалася "Деснянське ДАІ". Ця людина попросила надати пояснень щодо мого "руху в автоколоні 29 грудня 2013 року". Я відмовилася говорити без повістки.

13 січня 2014 року я отримала листа із "повідомленням про запрошення" до ДАІ Деснянського району на 9 січня. Очевидно, туди я не встигла. 16 січня мені прийшло ще одне "повідомлення про запрошення", вже на 18 січня 2014 року.Тематична картинка для привернення уваги – від мого доброго френда з ФБ

Я прийшла туди вчасно, разом із адвокаткою Євгенією Закревською.

У відповідь на запитання про причину цього запрошення стався приблизно такий діалог із тим, хто мене запросив – інспектором Тонконогом О.В:

Тонконог О.В.: Согласно рапорту инспектора, который его написал.

Адвокат: Какого рапорта? Какого инспектора?

Тонконог О.В.: В материалах было написано. Материал ушел в суд.

Адвокат: Как он мог уйти в суд, если нас на сегодня вызвали?

Тонконог О.В.: Хотели уточнить, в данный момент, когда вы были 29 декабря, ви керували?

Адвокат: Хотіли уточнити що? Яка дія відбувається? В зв'язку з чим уточнити?

Тонконог О.В.: Людина в даний момент була там.

Адвокат: Уточнити що? "За нашими даними" – це за якими даними? "Там" – це де?

Тонконог О.В.: На вулиці Богатирській.

Адвокат: Де саме?

Тонконог О.В.: У листі зазначено.

Адвокат: Не зазначено.

До речі, в жодному з отриманих мною "повідомленнях про запрошення" справді взагалі жодного слова не написано про те, про яке правопорушення ідеться.

І тут на сцену виходить інспектор капітан міліції Лесечко Юрій Володимирович із запитанням "Що сталося?"

Оформленням протоколу щодо "адміністративного правопорушення" займатиметься саме він.

Інспектор зачитав рапорт, згідно з яким 29 грудня о 13-43 я рухалася в складі автоколони з символікою Євромайдану та не зупинилася на вимогу інспектора Щерби Олександра Володимировича на розі вулиць Богатирської та Полярної.

Цей рапорт, інформація в якому не відповідає дійсності, для інспектора Лесечка Юрія Володимировича став підставою для складання протоколу. До речі, це має ознаки злочину – див. статтю 366 КК України.

Особливо у словах капітана Лесечка мені сподобалася фраза про те, що "Ви поки що голословно говорите про те, що автомобіля там не було". Тобто, я маю доводити свою невинуватість? А презумпцію невинуватості в цій країні хто скасував? Нагадайте, це часом не 16 січня 2014 сталося?

Я натомість склала заяву з приводу цього рапорту, її долучено до протоколу.

В заяві описано правду: що мій автомобіль взагалі не рухався в складі автоколони, і що станом на 13-43 мій автомобіль уже давно знаходився в Нових Петрівцях, куди я приїхала на екскурсію мальовничими околицями Київщини, де за збігом обставин виявилися ще й автобуси з "беркутом" і "вв-шниками".

Свідків мого перебування в цьому місці о цій порі є багато, це якщо не рахувати затегані фото із моїм зображенням на Фейсбуці та мої власні фото, статуси і твіти, що я постила з місця моєї екскурсії.

Ось моя історія про цей похід – у аудіо-форматі, тут також є фрагменти запису, який я проводила в кабінеті 4 на вулиці Драйзера 2-В.

Також зараз я шукаю охочих піти як свідки для суду. Звертаюся:

ДОРОГІ ДРУЗІ, ЖУРНАЛІСТИ, ОСОБЛИВО ОПЕРАТОРИ ТА ФОТОГРАФИ! Ви бачили мене в Нових Петрівцях. Точка геолокації гуггл показує, що о 12-52 ми вже були в Нових Петрівцях, найперша фото мого чоловіка звідти зроблена о 13-06, також можете перевірити час моїх постів у ФБ і твітів 29 грудня. Тобто о 13-43, як пише "рапорт", на розі Богатирської та Полярної бути я не могла фізично.

Якщо у вас залишилися фото і відео із метаданими EXIF, що дозволяють визначити дату та час зйомки і-або ЯКЩО ВИ МОЖЕТЕ ПРИЙТИ ДО СУДУ ЯК СВІДКИ (коли він буде) – напишіть мені про це приватне повідомлення на ФБ або мейл ЗАРАЗ. Я передам ваші координати моєму адвокату.

Громадське радіо – підтримайте!

Громадське радіо почало третю кампанію на Спільнокошті! Ми збираємо 100 тисяч гривень – ця сума дозволить протягом року виготовляти три авторські подкасти – "Чайник", "Філософський барабан" і "Антена"...

Прощання з Олегом Лишегою

Цитую з Facebook Івана Малковича: Прощання з Олегом Лишегою відбудеться в четвер, 18 грудня, з 15.00 до 17.00 у Спілці Письменників України (вул...

УДАІ та сексизм – 2

Минулого разу в блозі я писала про статтю сексистського змісту, що була опублікована на сайті київського УДАІ. Цей допис і цитати зі статті, про яку ідеться, можна прочитати тут...

УДАІ та сексизм

Нині на мейл udai@udai.kiev.ua надіслала запит в київське УДАІ. Вранці надішлю цього листа також аналоговою паперовою поштою. А запит отакий – щоб не загубити: Доводжу до вашого відома, що опублікована на сайті http://www...

Вийди з класу

Колись давно я вчилась у троєщинській школі N292. І класі чи то в другому, чи то в третьому вчителька перша моя Надія Михайлівна постукала лобом по шкільній дошці мою однокласницю Таню...

Громадське радіо – цілодобово!

Друзі, Громадському радіо знову потрібна ваша допомога. Тому ми починамо нову кампанію збирання коштів на "Спільнокошті". Навіщо це нам? На що ми витратили зібрану минулого року суму? Ми працюємо уже майже рік...