Єгор Соболєв голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

Люстрація або смерті

30 травня 2015, 01:43

Без вигнання більшості нинішніх крадіїв держави ми не маємо жодного шансу її створити.

На прохання членів Венеціанської комісії мали з ними шестигодинну дискусію для чого Україні люстрація і як саме вона має пройти.

Ця зустріч є останньою у шестимісячних консультаціях з ключовими правознавцями Ради Європи перед їхнім остаточним вердиктом – чи правильно Україна намагається очистити свою владу.

Півроку тому Венеціанська комісія була близька до думки нас засудити. Льовочкін, Ківалов і Ко за мовчазною згодою нинішнього керівництва МЗС переконували європейців, що мета нашої люстрації – політична розправа над порядними посадовцями, яким просто не пощастило працювати в роки президентства Януковича. Що ми люструємо стареньких керівників КПРС і офіцерів КДБ ледь не в їхніх могилах. А виписана в законі "Про очищення влади" вимога до кожного судді, правоохоронця та чиновникаетш НД а пояснити майно його родини або бути люстрованим взагалі є зайвою. Тому що в нас і так прекрасне антикорупційне законодавство. І ним просто треба користуватися.

Зустріч за зустріччю ми пояснювали членам Венеціанської комісії, що "порядні посадовці часів Януковича", які за нашим законом мають бути люстровані автоматично – це він сам, його голова Адміністрації із заступниками, його прем'єр, міністри, губернатори, голови райдержадміністрацій та очильники СБУ, ГПУ, МВС, податкової та митниці до рівня заступника начальника обласного управління. Що саме люди на цих посадах були і в багатьох випадках залишаються щупальцями клептократичного спруту, що душив і душить Україну. Що "старенькі комуністи і кедебешники" – це Симоненко, Єфремов, Сивкович і величезна армія колишніх колег Путіна по КДБ. Які колишніми не бувають. Але яких впритул не бачить нинішній голова СБУ Валентин Наливайченко. Що сам після ухвалення закону "Про очищення влади" показав документи, що не закінчував елітний інститут КДБ, а був відрахований на останньому курсі.

Головне, що ми старались донести європейським правникам: так, наше антикорупційне законодавство все краще і краще. Але воно зовсім не працює. І не буде працювати, доки прокуратурою, судами, міліцією керують "бізнес"-партнери колишніх і нинішніх керівників держави. Які мало того, що ними прикриті, так ще й мають між собою таку кругову поруку, що один нікого не запідозрить, другий нічого не порушить, а третій ніколи не посадить, навіть якщо вони на очах всієї Венеції втрьох Палац дожів пограбують.

Ні, сказали ми шанованим членам Венеціанської комісії, наша люстрація не антикомуністична. І вона точно не є помстою Партії регіонів. Її лідер утік, а соратники перебрендувалися. Чи перефарбувалися і тепер очолюють Генштаб, та в інші способи вірно служать новому Президенту.

Наша люстрація має значно важливішу мету. Вона спрямована проти всього клептократичного спруту, незалежно від того, яке його щупальце обернуте в мантію судді, яке – начепило погони, а яке ховається під партійним прапором. Мета нашої люстрації – очистити місця для приходу справжніх суддів, правоохоронців та державних діячів. І саме тому зараз ми пропонуємо поширити дію закону на кандидатів в місцеві ради, народні депутати та на посаду Президента.

Так, ми не створили спеціальну люстраційну комісію, як радить Рада Європи. По-перше, уряд вже саботував створення такого органу одразу після Євромайдану. По-друге, скільки десятиріч має працювати така комісія, якщо їй треба перевірити 8 тисяч суддів, 20 тисяч прокурорів, 30 тисяч есбеушників, 300 тисяч міліціонерів, не кажучи про сотні тисяч чиновників? Закон "Про очищення влади" виписаний так, щоб включити суспільство як головного рушія люстрації. Саме тому про початок кожної перевірки має повідомлятися на сайтах державних органів. Саме тому одночасно там де ж має оприлюднюватися декларація про майно всієї родини посадовця. І брехня в цій декларації є підставою для негайної люстрації.

Саме суспільство, його журналісти, справжні ГО і переймаються зараз найбільше справою очищення української влади. Разом ми домагаємося відставок тих, кого клептократичний спрут намагається приховати від люстрації. Юлдашев, Франтовський, Сакал, Чеботар, Єршов – це останні приклади успішних зусиль громадян з цивілізованого очищення своєї влади.

Альтернативою якому є суди Лінча. Про що я вже рік закликаю не забувати тих, хто вчепився у крісла.

Венеціанська комісія оголосить свою думку про українську люстрацію на засіданні 19-21 червня

powered by lun.ua
Коментарі — 65
руслан49 _ 30.05.2015 09:31
IP: 37.55.57.---
Якщо хтось не знає, як виглядає реванш Путіна-Януковича, то дивіться на регламентний комітет Верховної Ради. Скільки треба часу, щоб зрозуміти, як діяти по Клюєву. Годину, може дві. Але члени цього комітету засідали-засідали, засідали-засідали, засідали-засідали, але так рішення і не приняли. Я не говорю, щоб вони засудили Клюєва. Вони могли приняти рішення, що документи на зняття недоторканості по Клюєву передавати на Верховну Раду не треба. Це було б їх відповідальне рішення. Але те, що члени комітету зробили, це позиція слизнів, до яких і доторкатися огидно. Звичайно, за виключенням двох жіночок, які чітко окреслили свою позицію і Папієва. Кого захищає Папієв, ми знаємо.
Шамиль Абдулахман _ 30.05.2015 08:04
IP: 93.126.73.---
Часы януковича – це лише наслідок робота створеною ще кучмою держсистеми українм. Ця система, як повію, купила народного президента ющенку, призначила президентом з допомогою повії-ющенка такого персонажа як янукович, хотіла і дальші насміхатися над україною зробивши наступним президентом ні то кличка, ні то любиму собаку фірташа, але остепенилася в саоєму сарказмі і дала україні порошенку... Люстрація може початися лише коли народ-ідіот, народ-скотобидло обере президентом того, хто не продався і не злякався системи кучми, а таким політиком, без сумніву, є ю в тимошенко. Але ідіоти україни хочуть шоколаду з вил ляшка...
Roman Baryliak _ 30.05.2015 08:03
IP: 194.44.67.---
Хороша стаття,в дусі агіт.матеріалів КПРС.Тільки нема вже до вас довіри,результати роботи вашої ради показали,що ви таке саме щастя,для цієї держави,як і попередня влада.Соболєв,поясніть чому ви особтсто саботуєте розгляд законів про передачу земель в власність місцевих громад?
Іван Головко _ 30.05.2015 08:01
IP: 103.10.197.---
Щоб ви не робили, люстрували чи ні, ніякі перетворення при нинішній владі не можливі!!! Це тільки затягування часу.
Сергей Лукьянец _ 30.05.2015 08:00
IP: 95.133.238.---
СВОБОДА это свобода от ГОСУДАРСТВА, а задача самого государства регулировать не СВОБОДУ и ПРАВА, а АДМИНИСТРИРОВАТЬ РАВЕНСТВО как потенциал, как одинаковые условия-правила.
Сергей Лукьянец _ 30.05.2015 07:57
IP: 95.133.238.---
ПроблемаN3 Дерегуляция это не столько возможность чиновника давать или не давать разрешение, прежде всего нуждается в пересмотре алгоритм ПРАВОВОГО-ЗАКОНОДАТЕЛЬНОГО РЕГУЛИРОВАНИЯ. Смысл правого -законодательного регулирования СОБЛЮСТИ РАВЕНСТВО, при том, что чистого материального равенства не может быть, а РАВЕНСТВО следует понимать как потенциал, как одинаковые условия (правила) для всех, которые могут привезти к различным успехам каждой личности, в зависимости от ее таланта и трудолюбия. Этот смысловой принцип РАВЕННСТВА не может быть использован только в кодексах, предусматривающих НАКАЗАНИЕ, за нарушение чьих-то прав и свобод (основных, политических, ...) т.е. УК и КоАП..."========= Тезис автора о том, что " в нас і так прекрасне антикорупційне законодавство. І ним просто треба користуватися." НЕ ВЕРЕН, т. к. как у нас совершенно деформированны ПРАВОВЫЕ ОСНОВЫ И ФУНДАМЕНТЫ, деформированы СОВКОМ. Там где населению навязывают что НЕЗАВИСИМОСТЬ и ЕСТЬ СВОБОДА, толку не будет.
Юрій Неживий _ 30.05.2015 07:53
IP: 46.202.223.---
Єгор ти твоя самопоміч і ваша калоліція вже задрали...робити не можете -тільки бульки пускаєте – покажи де хоч якесь об'єднання адекватних депутатів – у вас збіговисько дерибанщиків та потворних лицемірів – абсолютно вже не вірю ні вам гні нинішній ВЗраді -ПОТВОРИ брехливі – брехуни – наскільки ви виконли свою калоліційну угоду -розкажи і що робить огидна собіпоміч -дерибанить – маю право я активіст голосував за вас -агітував -мерзотники та зрадники брехуни лежні злодії – ото ваша свинопоміч – про інших з калоліції або так само -або ще гірше НФ -це 100% -.айно БПП -на 95%- -айно -ювт скрисилась повністю...дурачок з вилами – це просто кіно і нємци.
Сергей Лукьянец _ 30.05.2015 07:53
IP: 95.133.238.---
Проблема N2 Отказ от выбора из нескольких зол, который искусственно насажден криминальной олигархией через материальный ценз и криминально-клановый олигархический договорняк. Соответственно, необходима замена материального ценза интеллектуальным и тотальная партийная перезагрузка-люстрация, запрет на все действовашие по клановым интересам до селе в Украине партии, внемировоззренческие, массовые. Основная черта партийности: мировоззрение, единомыслие в рамках мировоззрения, интеллект и преимущество горизонтальных внутрипартийных связей над вертикально-подчиненными. Цивилизованная партия не может быть массовой, соответственно не может быть использован для ее регистрации принцип количества первичных территориальных организаций. Отказ от олигархических схем партийного финансирования. Необходимо признать, что ПОЛИТИК- это профессия. Политические партии придется создаваться с ноля, проблема только в том, что не из кого пока.
Сергей Лукьянец _ 30.05.2015 07:52
IP: 95.133.238.---
В обсуждении под одной из публикаций на моей странице возник у комментаторов вопрос, кого "валить" (отправлять в отставку) президента или премьера. Но это не решает вопроса постановки грабель в сарай с дороги, потому что:

"Надо устранять несколько проблем, которые необходимо осознать, прежде чем кого-то валить, кого-то менять. Проблема N1 Гуманитарное невежество, унаследованное от Российской империи и СССР, в том числе и гуманитарно-академическое. Не желание и не умение мыслить системными мировоззренческими принципами, не желание понять правовые, экономические и административные алгоритмы, работающие в цивилизованном мире. Это касается прежде всего категорий СВОБОДА,РАВЕНСТВО, КРИТЕРИИ ЧЕСТНОЙ КОНКУРЕНЦИИ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ и ЭКОНОМИЧЕСКОЙ.
Тамара Київ _ 30.05.2015 06:55
IP: 104.154.79.---
Єгоре, Ви і всі українці добре розуміють, що демократичним шляхом у нас нічого змінити не можна. Перші особи гальмують весь процес. Від перших осіб у державі до самих низьких ланок – суцільні злодії і корупціонери. Ми будемо тупцювати ще 25 років.
Петр Костенко _ 30.05.2015 06:28
IP: 91.247.91.---
Егоре,ЕС має рацію.Люстраційна комісія вкрай необхідна. Дати всім переліченим особам пів року на добровільну явку з провиною,яка автоматично позбавляє посади,але і звільняє від відповідальності. Потім спокійно вивчати ВСІ справи цих службовців хоч двадцять років.Оголосити,що всі злочини не мають строку давнини. В Польщі є приклад,коли засудили поліціянта через 21 рік після його участі в розгоні мітингу Солідарності.Саме невідворотність покарання буде дамокловим мечем всім злочинцям,навіть новим. Так що слухайте поради і робить ефективні кроки. А не робить фетиш з самого закону...Бо відповідальність,як і злочини- повинна бути ЦЕ ОСОБИСТО кожного. А не по формальним критеріям. Не плутайте досвід пострадянських країн,яки провели всі люстраційні закони одразу після зміни формації,а не через 25 років...
Victor Kornatch _ 30.05.2015 04:03
IP: 104.154.92.---
Yuri Yurieff:
ЧТО ЭТО ТУТ ЗА ПОТУГИ НА ГЛУБОКОМЫСЛИЕ, ВСЁ РАВНО ВЕДЬ РЫЛЬЦЕ ОРДЫНСКОЕ ВИДНО, ЧАЙ НЕЗАГРИМИРУЕШЬ.
Yuri Yurieff _ 30.05.2015 02:49
IP: 95.135.136.---
Если долговременная борьба с коррупцией
станет профессией (а к этому идет),то коррупция неистребима.
Кто же захочет уничтожать то, что дает ему средство
к существованию (и неплохому).
tyomich _ 30.05.2015 02:40
IP: 46.98.108.---
Суд Линча, однако, самый действенный вариант.
А что? Власть большинства – это демократия.
Если общество, большинство имеется в виду, приходит к тому, что бы применить суды Линча на этапе своего развития, то это не преступление.
Большинство не может совершить преступление – оно большинство, его судить не кому. Как и некому судить победителя. Слышали такое? Победителей не судят.
Так что в суде Линча нет ничего эдакого... Да малоприятное зрелище. А вы думаете убой скота приятное зрелище? Ну так мы ведь потом едим мясо свиней или говяжье. Просто не знаем как его забивают, но едим с удовольствием. Так что всё логично. Просто всему своё время.
Когда общество придёт к суду Линча, как к единственному методу, то отговорить в применении таких мер уже будет некому.
Yuri Yurieff _ 30.05.2015 02:36
IP: 95.135.136.---
Реальная борьба с коррупцией во власти
может вестись только тогда, когда этого
хочет первое лицо в государстве.
Для этого президент, как жена Цезаря,
должен быть вне всяких подозрений.
Имеем ли такого президента?
За действующим президентом тянется
целый шлейф "темных пятен":
пребывание в различных партиях и на министерских постах
на службе у коррупционеров,
масса пустых обещаний,
манипуляция курсом, руками назначенных им банкиров,
"блестящая" кадровая политика,
многократный рост собственных доходов на фоне войны,
липецкий заводик...
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter