Єгор Соболєв голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

Як мародери намагаються взяти під контроль Національну агенцію із запобігання корупції

10 червня 2015, 17:40

Система корупція влаштована за принципом кругової поруки. Суди, прокуратура, СБУ, МВС, держпідприєміства – мародери спеціально влаштовувалися туди цілими командами, щоб один грабував, а інші його прикривали.

Зараз мародери почали добре сплановану боротьбу за захоплення нового антикорупційного органу – Національної агенції із запобігання корупції. Воно ще не створено – є лише закон про нього, який уповноважує агенцію перевіряти і оприлюднювати декларації усіх посадовців. Усвідомлюючи, наскільки це важливо, мародери намагаються сформувати більшість в конкурсній комісії, яка обиратиме керівників цієї агенції.

Сумно, але ця спроба на сьогодні легітимізована урядом. Ось інформація від активістів Реанімаційного пакету реформ:

"КАБМІН НАМАГАЄТЬСЯ СФАЛЬСИФІКУВАТИ ВИБОРИ ДО НАЦАГЕНТСТВА ІЗ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ, ПОСТАВИВШИ СВОЇХ ЛЮДЕЙ НА ВІДБІР КАНДИДАТІВ

Уряд пішов на пряме порушення закону, аби сформувати "кишенькову" конкурсну комісію. Прем'єр Арсеній Яценюк хоче, аби керівників Національного агентства з питань запобігання корупції відбирали тільки підконтрольні йому люди.

5 червня цього року Кабінет Міністрів України поспіхом та в незаконний спосіб затвердив сумнівний склад конкурсної комісії по відбору керівників Національного агентства з питань запобігання корупції. Зробили це на позачерговому засіданні Уряду, проігнорувавши включення до складу комісії делегата від Верховної Ради України. Аби отримати керовану комісію з вибору головних антикорупціонерів країни, Кабмін змінив положення про проведення конкурсу, та переписав вимогу щодо складу комісії в кількості восьми членів на "у кількості не менше шести". В такий спосіб прем'єр міністр Арсеній Яценюк відреагував на судовий позов антикорупційних організацій проти фальсифікування Кабінетом Міністрів України результатів виборів громадської частини конкурсної комісії.

Реанімаційний пакет реформ, Transparency International Україна, Центр протидії корупції, Центр політичних студій та аналітики й інші антикорупційні громадські організації звинувачують Уряд у прямому порушенні закону "Про запобігання корупції". Він визначає склад конкурсної комісії по вибору членів НАЗК в числі 8 осіб.

Показово, що ще раніше Секретаріат КМУ свідомо не виконав законодавчу вимогу перевірити професійний антикорупційний досвід організацій, що брали участь у виборах громадської частини конкурсної комісії. Ця вимога прямо передбачена в статті 5 Закону "Про запобігання корупції". Як результат, до голосування масово були допущені нікому не відомі організації, багато з яких виявились зареєстрованими за однаковими адресами. Саме їх голосами було обрано сумнівний склад громадської частини конкурсної комісії, яка становить половину всього її складу. На вимогу активу Реанімаційного Пакету Реформ надати інформацію про організації-учасниці виборів, Секретаріат КМУ відповідає відписками та затягуванням у надані відповіді по суті. Цим він продовжує традиції уряду часів Віктора Януковича та його ж методи роботи.

У результаті зазначених маніпуляцій Уряд може мати вплив на як мінімум шість з восьми членів конкурсної комісії – 4 від підконтрольних громадських організацій, один за посадою – керівник Нацдержслужби та ще один представник Уряду (яким було визначено заступника Міністра Кабміну Р.Гребу, який був урядовим уповноваженим з відбору громадських кандидатів і провалив належне проведення відбору).

Антикорупційні громадські організації закликають Уряд та особисто Прем'єр-міністра України переглянути своє рішення та провести заново і в чесний спосіб відбір від громадських організацій. В іншому разі, можна буде вважати, що Кабінет Міністрів України під головуванням Арсенія Яценюка свідомо пішов на грубе порушення законодавства, аби проштовхути підконтрольних йому людей до складу конкурсної комісії. Цим самим Уряд може звести нанівець незалежність та авторитет ще не створеного Агентства із запобігання корупції. Воно буде відповідальне за електронне декларування доходів державних службовців та перевірятиме декларації, включно з моніторингом стилю життя державних службовців. Створення ефективної незалежної системи контролю за деклараціями державних службовців, є однією з основних умов ЄС, Світового Банку та МВФ до України.

Уряд, допустивши маніпуляції та порушення закону навіть на стадії створення Агентства, ризикує провалити виконання базової антикорупційної вимоги від найбільших міжнародних донорів України."Ми будемо контролювати ситуацію всім нашим парламентським комітетом з протидії корупції.

Мародери програють без варіантів

powered by lun.ua
Коментарі — 34
Сергей Шумский _ 10.06.2015 19:17
IP: 104.197.65.---
При всем уважении к Вам, господин Соболев, Вы не правы.
У меня нет фактов сговора в КМ касательно формирования общественного совета для конкурса на Нацагенство, но у к меня есть факты сговора упомянутых Вами общественных организаций, при формировании общественного совета в Национальном Антикоррупционном Бюро.
Именно, эти люди стали инициаторами непризнания результатов голосования в первый раз, они (15 человек) явочным способом вытребовали для себя преференции у господина Сытника, они принудили Сытника изменить условия конкурса и вместо того, чтобы один "голосовальщик" имел один голос при голосовании, по их требованию получились правила, когда один уникальный "голосовальщик" голосует за 15 кандидатов!
Их люди разрабатывали систему для голосования!
И поэтому неудивительно, что именно их люди получили доступ к информации о результатах голосования, еще до их объявления на официальном сайте!!!
Сергей Дорофеев _ 10.06.2015 19:14
IP: 104.197.42.---
Всі говорять про те що щось гальмується, але не називають ким! Потрібно називати речі своїми іменами. Хай ГПУ відповість чому все на стільки сумно і втрачено! Скільки ще ми випустимо олігархів які ма.ть що повернути у бюджет країни? І коли наешті повернуть гроші з арешту Яника?
Nikus _ 10.06.2015 18:38
IP: 93.75.72.---
Как задолбала эта кодла: Яйценюк, Шоколадный, Пастор и вся их пи@@обратия, примазавшаяся и прилипшая к Победе Майдана! Неужели нет просвета и перспективы у несчастной и невезучей Украины!?
Yuri Yurieff _ 10.06.2015 18:27
IP: 195.5.31.---
Борьба власти, замешанной с самого верха на тотальной коррупции,
посредством создания каких-то комиссий и бюро,
ни к каким иным результатам,
как еще большему увеличению уровня коррупции,
привести не может.
Все говорит о том, что "демократическими" методами
коррупцию верхов в Украине искоренить невозможно.
Мудрые римляне, если государству угрожала
смертельная опасность, назначали на определенный срок
(до полугода) диктатора с чрезвычайными полномочиями.
Если Украина хочет сохраниться как независимое государство,
другого выхода не видно.
Alexander Vasilevsky _ 10.06.2015 18:21
IP: 93.74.169.---
Борітеся – поборете!
INFO _ 10.06.2015 18:17
IP: 93.75.34.---
Що це взагалі за відбір?

Хмара – судимий за крадіжку, котрий нормально уживався при ригах. Ніколи декларації про доходи не подавав. Жінка також займається громадською діяльністю. З звідки гроші на життя?
Шабунін – кандидат від партії Гриценка, до якого досі є питання щодо корупції за час його правління в міноборони. Він що думаєте піде проти Гриценка? Дружина також очолює громадську організацію. Що це мля за професія така – громадський діяч? Я вважаю якщо отримує зарплату то це вже звичайна професія як і інші. Тому не зрозуміло чому саме ці люди мають очолювати фактично антикорупційний відділ кадрів?
Гриценко молодший – він що піде проти тата?
Далі ще гірше, тому не продовжуватиму.
ДУмка така, що треба запрошувати іноземців, а з нашої сторони представників Української Гельсінської спілки. Партійним, бувшим партійним, бувшим засудженним, типу громадським організаціях члени котрих нехєрово живуть на зарплати отримані в них – зась!!! ТІЛЬКИ тих хто працює на волонтерських засадах.
Анна Гнедина _ 10.06.2015 18:09
IP: 104.197.77.---
Егор,на вас вся надежда.Если надо подтягивайте людей к ВР.Нужно наконец то начать отрубывать голову этой гидре.
INFO _ 10.06.2015 18:01
IP: 93.75.34.---
Треба запрошувати іноземців!
руслан49 _ 10.06.2015 17:57
IP: 37.53.225.---
Всі кругом мародери і корупціонери, поки свого чоловічка не пропихнуть.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter