Владислав Синяговський

Швидкі хвилини заради життя

09 липня 2014, 19:16

(коли часу на документообіг немає)

Події на Сході України не прийнято називати війною, хоча по кількості жертв, причин збройного конфлікту, гуманітарних та економічних наслідків протистояння – ці події називати інакше було би неточно.

Війна на Сході – це й боротьба за незалежність України й продовження Революції Гідності на Майдані в більш широкому, глобальному контексті. І хоча визначити воюючі сторони важко, усім адекватним (вибачте за психіатричний термін) людям зрозуміло – проти нас воюють "біси минулого" – радянсько-фашистські стереотипи в особі терористів-найманців, "зомбі" та людей без конструкту майбутнього. І воювати вони можуть довго...

Але цей пост не про ідеологічне підґрунтя цієї війни і психологію сепаратистів, цей пост про критичну необхідність діяти швидко і ефективно в умовах, коли життя кожного нашого солдата чи добровольця на передовій під загрозою.

"Само- і взаємодопомога та швидка медична допомога – от, що рятує життя наших військових" – це слова начмеда однієї з частин Національної Гвардії України, яка прикриває україно-російський кордон і водночас тримає блок-пости в зоні АТО.

Швидка евакуація пораненого для надання адекватної (слово "адекватної" звучить вдруге в цьому тексті) медичної допомоги – це один з головних факторів порятунку життя бійця. І час тут йде на хвилини...

Ви бачите санітарну машину однієї з частин Нацгвардії, яку терористи розбомбили в зоні АТО пару тижнів тому. Військовим вдалося вчасно перегрупуватися і відійти з під мінометного обстрілу. Але машина виведена з ладу. Потрібен серйозний ремонт, а це – ресурси і час, якого обмаль, бо війна і вона не чекає...

Там, на кордоні з "фошистською імперією", тримають лінію наші хлопці і вони точно мають знати, що медична допомога крім само- та взаємодопомоги буде вчасною, а евакуація відбудеться швидко, за лічені хвилини. Повірте – це важливо.

Тому, усім, кого це стосується – часу на бюрократичні зволікання і кабінетний пінг-понг немає, запевнення і обіцянки – в минулому, бійці чекають адекватних дій і мають знати точно, що їх вивезуть і врятують вразі чергової атаки і можливого поранення.

Позавчора їх знову обстріляли...

для зворотнього зв'язку прошу використовувати FB

powered by lun.ua
Корупція1317 Зеленський9 Донбас9 Свобода слова567 Річниця Майдану79
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter