Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Століття Бандери

29 грудня 2008, 12:16

Перший день 2009 – не лише початок чергового календарного року. 1 січня виповнюється 100 років від Дня народження Провідника Організації Українських Націоналістів Степана Андрійовича Бандери.

Яскравий, як блискавка, образ карбується у свідомості, коли звучить це ім'я. Ім'я настільки могутнє, що до сих пір змушує ворогів здригатися. І не в тому річ, що привид Бандери приходить у найжахливіших снах до ще непокараних катів та їхніх посіпак. І не тільки в тому, що ім'я Бандери муляє їх тривожним спогадом про Армію Нескорених, яку московська орда не мала сили "істрєбіть" аж до початку 60-тих рр. ХХ століття (та сама орда, що підім'яла одну шосту земної суші і ще пів Європи!). "Бандерофобія" – це не просто боязнь тіней минулого. Суть в іншому. Декого тяжко жахає те, що дух Бандери матеріалізується сьогодні.Ім'я Бандери дамокловим мечем висить над вчорашніми окупантами. Висить над глитаями, що всілися на плечах молодої держави. Висить, як попередження, що терпець Нації, яка сто років тому народила Бандеру, рано чи пізно таки увірветься. І відверті вороги, і фарбовані лиси (теж вчорашня гебня і комса), і чужорідні самодури-олігархи – всі вони відчувають караюче вістря спинним мозком. Зграя мародерів боїться, що легендарна Гілляка (з народної творчості про бандерівців) ще не всохла і її ще можуть використати за призначенням. Бо Бандера через покоління залишається зразком для послідовників. Прапором боротьби українців за соціальну і національну справедливість. Символом визвольного руху однієї з найбільших націй Європи. Уособленням історичних змагань за утвердження себе в світі та поширення "сили, слави, багатства і простору Української Держави".

Тваринний страх гнобителів усіх мастей перед самим іменем Бандери, перед бандерівським духом – ось головна перешкода державному визнанню ОУН-УПА і її Провідника. Саме тому, замість героїчного кіно про бандерівців, ми досі бачимо московські серіали, де наші герої – "врагі". Саме тому країна чує ще надто мало правди про ОУН-УПА. Недостатньо правди для того, щоб каменя на камені не залишити від гніту кремлівської пропаганди. Але рівно стільки, щоб заспокоїти патріотичний електорат.

Правду дозовано. Нарешті її почали давати "з під поли" на мандрівних виставках розсекречених архівів. І на тому спасибі. Але прямо скажемо: хіба це дієвий спосіб поширення правди в інформаційному суспільстві? Ентузіасти (члени "Свободи" та товариства "Пам'ять") власними силами і коштом за рік створили декілька музичних відеокліпів та художньо-документальне кіно "Бандерівці". Безкоштовно возять по Україні. Невже ціла держава неспроможна видати "на гора" хоча б з десяток набагато якісніших фільмів? Чому б їх не крутити у найліпший час хоча б на державному каналі? І взагалі, чому ті виставки, організовані самою СБУ, у Запоріжжі і Луганську від запінених українофобів змушені захищати активісти "Свободи"?

Правду локалізовано. Десь там, на узбіччі інформаційного простору. Тільки на маргінесі суспільного життя. На "святочних академіях" для патріотичного гетто. Причому рекомендовано – у пісенно-поминальній формі. Бо жалобу нам віднедавна дозволено.

Поминальні лампадки – акцептуються. Тобто схвалюються, як символ жалоби й минулого. Смолоскипи – ні. Бо це – знак боротьби за майбутнє. Бо цей вогонь – надто сильний. Його не задуєш так легко, як тремтливе полум'я свічки. Кротів це лякає. (Спеціально для переляканих: вогні на палицях винайшли не в Третьому Рейху! Тисячі років до того вони освітлювали шлях воїнам у нічних маршах. І тепер це незгірший засіб демонстрації, ніж гламурне бібікання з теплих авто.)

У жодному разі ми не проти свічок (у тому числі й грандіозних пам'ятників!). Поминання мільйонів невинно убієнних – справа свята. Коли серед замордованих ‒ твої рідні, то і сльози – не гріх. Вони очищають. Але ж не можна самими плачами єднати Націю! "Бо плач не дав свободи ще нікому, а хто борець, той здобуває світ!" – Степан Бандера на практиці втілював ці слова гімну ОУН. Він був борцем. І взагалі: наша історія ‒ не тільки беззахисні жертви геноциду. Якихось шість десятиліть тому сотні тисяч українців чинили за восьмою заповіддю націоналіста: "Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації." І саме цього найбільше боїться мафія, яка сьогодні керує Україною, – живого вогню боротьби.

Окрім того, політичні пігмеї бояться порівняння. Бо тоді їхня ницість кидається в очі особливо разюче. Навіть поряд з тінню Бандери.

Взірцем для бандерівців стали донцовські чесноти провідної верстви: "Шляхетність, Мудрість і Мужність". А які ж риси об'єднують усю нашу нинішню "еліту", що так ретельно селекціонується ще з часів Брєжнєва-Щербицького? Геть чисто протилежні: замість Шляхетності – підлість і безпринципність, замість Мудрості – хитрість і недалекоглядність, замість Мужності – легкодухість і безхребетність. Ясно, що для таких діячів політична відповідальність перед Нацією – порожній звук.

Натомість, відповідальність для Бандери як політика була справою честі.

Саме він бере на себе відповідальність за організацію "пострілу в обороні мільйонів", коли Микола Лемик на знак протесту проти Голодомору стратив совєцького консула у Львові. Судовий процес над Лемиком переростає в обвинувачення московської влади у геноциді українців.

Так само Степан Бандера дає наказ здійснити акцію відплати польським окупантам – ліквідувати міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького. Цей поліцай-україножер верховодив так званою "пацифікацією": поляки мордували, а часто і вбивали українців, намагаючись під корінь сплюндрувати їхнє культурне та економічне життя. За ініціативи Пєрацького відбувалися погроми українського населення на Лемківщині, Волині та Поліссі у 1931-32 рр. За організацію вбивства польського міністра Степана Бандеру засуджують до смертної кари, замінивши її згодом, у зв'язку з амністією, на довічне ув'язнення. І знову, навіть під страхом смерті, Бандері разом з одинадцятьма іншими арештованими соратниками, вдається обернути гучний судовий процес, який широко висвітлювала не лише польська, а й світова преса, на кампанію пропаганди українського націоналізму.

Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери бере на себе відповідальність і проголошує Акт відновлення Української Держави 30 червня 1941 року у Львові. Гітлер доручає своїй поліції негайно знищити цю "змову українських самостійників". Німецькі окупанти арештовують Бандеру буквально через кілька днів. Так Бандера стає в'язнем концтабору Саксенгавзен, оскільки відмовляється відкликати Акт відновлення Української Держави. Його звільняють тільки у грудні 1944 року, намагаючись залучити ОУН-УПА у союзники проти Москви. Проте німецьку пропозицію Степан Бандера рішуче відкидає. У липні 1942 року в концтаборі Авшвіц по-звірячому закатували і двох рідних братів Степана Бандери – Олексу та Василя.

Під проводом Бандери сотні тисяч українців майже двадцять років героїчно боролись за свободу Нації у лавах ОУН-УПА. Билися проти всіх окупантів: і польської Армії Крайової, і совєцької та німецької імперій. Ні польські тюрми, ні німецький концтабір, ні залякування і тортури, ні смерть рідних і побратимів не змогли зламати Провідника. Московська отрута також не досягла мети. Кремль убив людину, але не знищив Дух. Його ім'я стало називним для безпрецедентного визвольного руху ще за життя і легендою для поколінь українців по смерті.

Чи мають сьогодні наші "лідери" і "месії" хоча б соту долю тої відданості народові і Україні, яку мав Степан Бандера? Очевидно, що ні. Зате вони володіють судами і митницями, заводами і банками, маєтками і яхтами, мештами зі страуса і гардеробами від Луї Вітона...І все це – коштом "маленьких українців".

Українців вони воліють тримати "маленькими". І саме тому ім'я Великого Українця Степана Бандери бояться навіть вимовити вголос. Щоб бува не накликати на свою голову...

Уявімо хоча би на мить сюжет з жанру "альтернативної історії" в дусі покійного Кожелянка. А коли б дійсно Президентом, Прем'єром чи головою ВР був сьогодні Степан Бандера, чи будь-хто з його соратників? Чи бачили б ми таку корупцію, коли судді "наколядовують" мільйони в кабінетах президентських намісників? Чи чули б ми про якісь банківські спекуляції? Чи боялися б ми російської загрози, рейдерських атак, отруйної їжі в магазині чи п'яних мажорів за кермом? Чи докотилась би країна до такого хаосу і безвладдя?

Ото ж бо! Якраз тепер країні потрібен Бандера. На противагу сучасним безсовісним політикам. Хоча б як символ, зразок, визнаний державою еталон. Бо які герої – така й держава.

Якщо на вісімнадцятому році Незалежності так і не визнано ОУН-УПА борцями за цю Незалежність, а Бандері досі не присвоєно звання "Герой України", то постає закономірне питання: чи правильно буде вважати цю державу українською?

Саме по собі невизнання державою тих, хто проливав кров за її Незалежність, є історичним абсурдом і несусвітньою дикістю. Чи можемо уявити, що Франція не визнає Жанну д'Арк, Італія – Джузеппе Гарібальді, Болгарія – Христо Ботєва, Угорщина – Шандора Петефі, Туреччина – Кемаля Ататюрка, Ірландія – Патріка Пірса, Ізраїль – Зєєва Жаботинського, чи, зрештою, комуністична Куба – Хосе Марті? Громадянин кожної згаданої країни на таке питання покрутив би пальцем біля скроні.

powered by lun.ua
Коментарі — 284
Vujko_Schmajser _ 01.02.2009 13:32
IP: 77.242.167.---
Гарна стаття.

Тут ще один погляд на постать Провідника Української Nації.

http://www.vatra.org.ua/postati/nash-bandera.html
Арій _ 14.01.2009 00:28
IP: 77.123.27.---
Товаришу КРО!

Був впевнений на 100%, що зустріну Вас тутечки!
Дуже радий, що Ви такий послідовний і палкий прихильник Олега Ярославовича (хоч і приховуєте це за начебто антитягнибоківською риторикою), що не пропускаєте ні одієї його статті!:-)))
кимбер _ 14.01.2009 00:27
IP: 79.171.124.---
Гражданин любого государства, марширующий в рядах Гитлера, является нашим врагом. Это относится не только к существующим государствам, но и всякого рода представителям подлой касты квислингов, сделавших себя агентами на-цизма в борьбе с собственными соотечественниками и своей Родиной. Сразу же после победы мы привлечем их к суду наших трибуналов. Это наша политика и это наша декларация. У. Черчилль, 22 июня 1941
кимбер _ 14.01.2009 00:26
IP: 79.171.124.---
За что Скорцени спасал Бандеру? Интересные свидетельства были получены от бывшего абверовца Зигфрида Мюллера, попавшего в плен к Красной армии в мае 1945 в местечке Колин под Прагой. "В декабре 1944 года Главное управление имперской безопасности освободило из заключения Степана Бандеру, который получил под Берлином дачу от отдела 4-Д гестапо. Бандера находился под персональным наблюдением и работал под руководством вновь назначенного начальни-ка отдела 4-Д оберштурмбаннфюрера Вольфе.В том же месяце Степан Бандера прибыл в распоряжение абверкоманды-202 в г. Краков и лично инструктировал подготовленную нами агентуру, направляемую для связи в штаб УПА. Бандера в моем присутствии лично инструктировал этих агентов и передал через них в штаб УПА приказание об активизации рабо-ты в тылу Красной армии и налаживании регулярной связи с абверкомандой-202" (арх. справа N372, т. 3, л. 132-137). Окончательно миф о Бандере-антифашисте развеивает свидетельство любимца Гитлера и супердивер санта Отто Скорце-ни. В своих мемуарах он рассказывает о том, что зимой 1944-1945 гг. Бандера неожиданно оказался в тылу Красной Армии – в Кракове. По личному указанию Гитлера Отто Скорцени провел операцию по его эвакуации. "Это был трудный рейс. Я вел Бандеру по радиомаякам, оставленным в тылу ваших войск, в Чехословакии и Австрии. Гитлер приказал доставить Бандеру в рейх для продолжения работы" (Skorzeny O. Meine Kommandounternehmen: Krieg ohne Fronten. – Wiesbaden, Munchen: Limes-Verlag. 1975).
кимбер _ 13.01.2009 22:04
IP: 79.171.124.---
Мы верим,что Бандера-ваш герой.Но он никогда не был и не будет нашим героем.Вопрос в том,сколько вас и сколько нас.Мне кажется,ответ очевиден.Нас абсолютное большинство.И никто его никогда не боялся.Так что празднуйте его 100-летие,как хотите.Но не втягивайте в это событие нас.У нас совсем другие герои,приоритеты,ориентиры.Очень хорошее определение вашей идеологии дал Виталий Коротич:"Национализм-это патриотизм в состоянии истерики"
москаленко _ 12.01.2009 15:16
IP: 195.5.106.---
Хому поцікавитися-якої національності товариш КРО...Він або чокнутий,або ворог.Як щось ляпне,або стій,або падай...І хохли непогані пацани,тільки щоб відмовились від Хмельницького,Мазепи,Бандери.Та і щоб від своєї мови відмовились...На заході-щоб пшекали і цокали,а на сході-штокалі і какалі.Бандера забрав Київ у червоних катів і Львів у біло-малинових-так як було записано у Писанні.Погавкайте-людомори не переможуть правду-бо тоді життя втратить зміст...От і в Калуші відкрився льодовий палац імені Степана Бандери.А КРО і його братву хочу відправити в Демянів Лаз (біля Івано-Франківська) -там він знайде розстріляних,замучених дітей,жінок (вагітних),юнаків та юнок.Взнає чия це робота-і не буде більше писати про галичан (сякі-такі...),а піде підлічиться в психдиспансері -може попустить...
bmi _ 10.01.2009 13:40
IP: 195.24.131.---
-2--09.01.2009 16:51___ zuof8 –...На мій погляд, ми повинні ЕКСПОРТУВАТИ в Росію російськомовні кіно і книги, автори яких живуть в Україні! Чому ми повинні нести комплекс меншовартості? Та це ми, українці, були становим хребтом Імперії! І вона луснула тоді, коли ми сказали їй ні! І ми повинні вести експансію в Росію, а не навпаки. А задля цього треба позбутися комплексу меншовартості, зрозуміти, що політика – це мистецтво можливого, а не бажаного. Не створювати всередині ворогів серед російськомовного населення, відштовхувати його від держави, а навпаки, робити все, щоб вони були УКРАЇНЦЯМИ за духом. Але поки що все навпаки. +...на жаль – багато стало горбатими..., а виправити сих може...ну, ви знаєте що... Доки не закрити пельку _кро і подібним хворим, нічого не вийде...Це гангрена – край необхідна ампутація...Хоча – " лєс рубьят – щєпкі лєтят ", і це може бути жахливо...
zuof8 _ 09.01.2009 16:51
IP: 195.137.255.---
Нічого не маю проти захисту своєї мови і культури тощо. Більше того, вважаю це одним з найголовніших завдань держави. Але чомусь це виливається в абсурдні рішення щодо субтитрування фільмів та заборони трансляції телеканалів. А чому досі нема програми розвитку української культури? Поїдьте в угорські або румунські райони Закарпаття, поцікавтесь статистикою – скільки місцевого населення володіє українською? А що заважає підтримувати книговидавництво, виробництво кіно і таке інше? До речі, в Росії з виробників кіно знято НДС. Подивіться, скільки фільмів випускає російська кіноіндустрія. В Білорусі кіновирбництво має великі податкові преференції. Більшість російських фільмів знімається на базі Мінської кіностудії.
А чому Україна не повинна опікуватися розвитком російськомовної літератури і кіно? На мій погляд, ми повинні ЕКСПОРТУВАТИ в Росію російськомовні кіно і книги, автори яких живуть в Україні! Чому ми повинні нести комплекс меншовартості? Та це ми, українці, були становим хребтом Імперії! І вона луснула тоді, коли ми сказали їй ні! І ми повинні вести експансію в Росію, а не навпаки. А задля цього треба позбутися комплексу меншовартості, зрозуміти, що політика – це мистецтво можливого, а не бажаного. Не створювати всередині ворогів серед російськомовного населення, відштовхувати його від держави, а навпаки, робити все, щоб вони були УКРАЇНЦЯМИ за духом. Але поки що все навпаки. І пан Блогер зі своїми однодумцями пропонує майбутній розбрат і Руїну.
Простір _ 08.01.2009 16:06
IP: 92.113.128.---
__кро
Не дослухайтесь до лихих людей-бо "далеко" заведуть.
Простір _ 08.01.2009 16:02
IP: 92.113.128.---
__zuof8
Всі держави є національними і захищають свою мову і культуру. Громадяни країни знають і поважають мову та культуру СВОЄЇ держави. Збагачуйте свій досвід не тільки пізнанням і ПРИКЛАДАМИ ТУПОСТІ І ДИКУНСТВА (п.1), але й цивілізованих норм -п.2 і п.3 (словника). Щодо ВСІХ Ваших прикладів до п.1 (шовінізм,нацизм) то я з ними згоден (додав свій приклад). Націоналізм виникає у відповідь на великодержавний шовінізм (польськ.,російськ.) і актуальний в час становлення держави. За тим його міце займає патріотизм. Цим шляхом пройшли всі цивілізовані країни.Є й винятки (тупості і дикунства).
zuof8 _ 07.01.2009 15:00
IP: 91.124.123.---
2 Простір
Чи Ви свідомо не читаєте те, що я пишу? Я намагаюсь Вам пояснити, що націоналізм як ідеологія (як, до речі, і більшовизм) розділює людей на "своїх" і "ворогів". Ще один історичний приклад. "Сталевий шолом" в Німеччині, націоналістична молодіжна організація в двадцятих – тридцятих роках в 1933 році саморозпустилась і влилась у "Гітлерюгенд". Тому що ідеологічно між ними не було ніякої різниці.
Взагалі, Ви оперуєте лише красивими словесами. Ви ще не спростували жодного історичного прикладу, що я навів. Ось Вам ще один приклад в тому, що націоналізм як державна ідеологія є безперспективним. Минулого тижня в Туреччині почали роботу два телеканали, що ведуть мовлення курдською та вірменською мовами. П'ять років тому, під час перепису населення в Туреччині іншої національності серед турецьких громадян, крім "турчанин", не існувало.
Розумні вчаться на помилках інших...
кpo _ 06.01.2009 17:24
IP: 77.239.179.---
.
Дуже добре, простір.
Дякую.

А то люди кажуть, що завтра Героя України вручатимуть судді Зваричу.
А потім через пару років який небудь "простір" в Інтернеті погодиться таки дослідити усі його подвиги.
.
Простір _ 06.01.2009 17:09
IP: 92.113.176.---
11:04 __кро
Не пересмикуйте! Польське винищення українських селян,яких ви називали бидлом, почалося на Холмщині в 1942 році- раніше від волинської трагедії (у липні 1943р.).Але це не головне. Згоден з Вами в одному: повністю не вивчивши всі суперечливі факти біографій історичних постатей не можна їх героїзувати. Але ми вивчимо- може завдяки Вашому українофобству.
Простір _ 06.01.2009 16:42
IP: 92.113.176.---
12:18__zuof8
Не забудьте прокоментувати п.2 і п.3. До п.1 додам ще,як приклад ідеологію російського шовінізму,що відчула (геноцид) і відчуває (п"ята колона і шантаж РФ) на собі вся Україна. Але, якщо не можете відрізнити шовінізм (нацизм) (п.1) від націоналізму (п.2) і патріотизму (п.3) то не продовжуйте.
zuof8 _ 06.01.2009 12:18
IP: 195.137.255.---
2 Простір
Ви, напевне, ненавмисне, виключили із тлумачного словника перше визначення поняття націоналізму. Тому процитую це визначення повністю:
НАЦІОНАЛІЗМ, -у, ч. 1. Ідеологія й політика, яка про-повідує зверхність національних інтересів над загальнолюдськими, панування однієї нації за рахунок пригнічення іншої, розпалює національну ворожнечу. 2. Рух, спрямований на боротьбу за незалежність нації, народу проти іноземних гнобителів. 3. Рух за збереження і розвиток національних традицій, культури, мови, літератури, мистецтва і т. ін.; патріотизм.
Я особисто вважав, вважаю і буду вважати, що націоналізм як ідеологія неможливий без пригнічення однієї нації іншою, а це, по-перше, просто мерзотно, по-друге, в основі своїй націоналізм завжди породжує ксенофобію і етнічну війну. Взагалі націоналізм, на мій погляд, нічим не ліпший від більшовизму. Що ті, що ті намагаються "железной рукой загнать человечество к счастью". Мені на це хочеться відповісти: "не кажіть мені, як я мушу жити, і я не скажу, куди вам треба йти."
кpo _ 06.01.2009 11:04
IP: 77.239.179.---
.
Шановний Простір

Пишете "польсько-українська різанина це трагедія обох народів"
Тоді треба сказати, що "холокост це трагедія обох народів" тощо.
Бо Бандера намагався за допомогою масових убивств створити "етнічно чисту Україну" на засадах фашистської ідеології Інтегрального нацизму Донцова.
З боку ж поляків різанина українців була скоріше стихійною та неорганізованою відповіддю на етнічну чистку сплановану та організовану ОУН (Б).

Тепер щодо терміну "смакувати".
Доки нацисти із істериками і сениментальними шмарклями смакують "героїзм" масових гвалтівників та дітовбивць Бандери та Шухевича, доти нам слід спокійно і наполегливо нагадувати, ким насправді були ці "звитяжники".

Так само, якби "героєм України" намагалися зробити Чикатило,
тоді слід було би нагадати хто такий був пан Чикатило
і які подвиги він вершив із мирними жінками та дітьми.
Точно, як і в випадку із Шухевичем та Бандерою.
.
Простір _ 06.01.2009 00:12
IP: 92.113.158.---
17:55__zuof8
Звертався не до Вас. О.Тягнибок вибачився за ту фразу і не повторює. Націоналізм (по словнику) -боротьба за незалежність, проти колоніалізму. А в нас і кордони не делімітовані з Росією і п"ята колона кров смокче і влада не патріотична (іноді). Та он і Ви обмовились,що Вам не до вподоби борці за незалежність України.
Простір _ 05.01.2009 23:49
IP: 92.113.158.---
17:39__кро
Якщо Ви про польсько-українську різанину то виправдання їй нема,це трагедія обох народів і не треба її по-садистськи смакувати,згадуючи в кожному реченні. Якщо про опір окупаційному режиму, то може Ви про професійних провокаторів-НКВД, що винищували співчуваюче опору мирне населення під виглядом УПА?
zuof8 _ 05.01.2009 17:55
IP: 195.137.255.---
2 Простір
От і ярлик. Дякую за українофоба. Прошу Вас перечитати мої останні пости, я не зробив жодного висловлювання щодо образи, як Ви висловились, "простого люду". Сутенер – то є люмпен. Хіба ні?
Щодо однобокості мого історичного екскурсу. Будь ласка, приведіть свої історичні приклади. Я з задоволенням визнаю свою помилку і однобокість.
Якщо " українська Україна повстане, спираючись на загальнолюдські цінності, що спираються на праведний закон", то я стану найпалкішим прихильником такої України. Але пан Блогер на шляху до цієї України пропонує зі зброєю в руках боротися "з жидвою, москалями та іншою нечистю". То чи Ви бачите різницю між гаслом "Україна для українців" та "Німеччина для німців"? Я особисто не бачу. Гасло "Німеччина для німців" вкинуло світ у жахливу світову війну, принесло величезну трагедію перш за все самим німцям. То Ви бажаєте цього українцям?
Українофоб... Я на власні очі в Закавказзі бачив, до чого приводить войовничий націоналізм. Бачив жахливі трупи в Баку, знесилених біженців з Карабаху, вагітних жінок з розпоротими животами в Абхазії. То Ви це пропонуєте українцям? Бо іншого вибору націоналізм як ідеологія просто не пропонує.
Ататюрк... Нехай пан Блогер про великого поборника турецької державності заявить на вулиці в Єревані. Або 15 квітня на меморіалі Цицернакаберд. Я так думаю, що тоді одним полум'яним борцем за українську незалежність напевне поменшає.
кpo _ 05.01.2009 17:39
IP: 77.239.179.---
.
Шановний простір

Виголошені Вами "загальнолюдські цінності" і виправдання ідеологічно підкріплених етнічних чисток ОУН (Б) це "дві великі різниці".
Тим паче несумісна із "загальнолюдськими цінностями" "героїзація" масових убивць типу Шухевича чи того ж Бандери.
Бо "любов до України" (чи до Росії, чи доНімеччини) не виправдовує організації масових убивств жінок та дітей.
.
Простір _ 05.01.2009 17:21
IP: 94.179.49.---
21:18__кро
Ваш екскурс в історію виглядає однобоко. Ваша зверхність і зневага,як до українського руху (будь-якого) так і до простого люду унеможливлює подальший діалог. Ви далекі від об"єктивності і конструктивних думок,а тому,здається, Ви простий українофоб. Не хвилюйтесь- українська Україна постанє, спираючись на власний досвід і загальнолюдські цінності закладені у праведному законі.
zuof8 _ 05.01.2009 17:04
IP: 195.137.255.---
2 кро
Безумовно, не просто. Але за визначенням, за, сучасною мовою, електоратом, націоналізм як ідеологія спирається на люмпена. Як, до речі, і комунізм у примітивному більшовистському тлумаченні.
Є дуже яскравий приклад. Відомий автор нацистського гімну сутенер Хорст Вессель загинув від руки сутенера і комуніста Алі Хьолера.
кpo _ 05.01.2009 16:49
IP: 77.239.179.---
.
Тут не все так.
Бо так само можна сказати, що Біл Гейтс- юрист невдаха.
Судячи з текстів, донцовщина штука зовсім примітивна, навіть у порівнянні із німецьким нацизмом.
Дуже спрощена версія нацизму для галицьких селян і їхньої недоінтелігенції.
.
zuof8 _ 05.01.2009 16:31
IP: 195.137.255.---
2 кро

То Ви хочете сказати, що Адольф Гітлер "со товарищи" були освіченими людьми?
Самим вищим чином в нацистьскій ієрархії, що мав вищу освіту, був Шелленберг. Решта були або відставними військовими середньої ланки, не вище капітана (Рем, Гейдріх, Герінг), або нікчемами-невдахами (Гітлер: нікчема – муляр, Гімлер: нікчема – селекціонер, Геббельс: нікчема – письменник). Виключення – Мюллер – "гестапо", професійний поліцейський, але теж без вищої освіти.
Націоналізм як такий є ідеологією людей неосвічених та нездарних. Людині, нездатній створити щось видатне власноруч, але з неосяжними амбіціями, лише і залишається пишатись своїм походженням. Російським, українським, грузинським, арійським, єврейським, арабським – нема різниці. Тому у них рецепт для всезагального національного щастя єдиний – інородців на гілляку, і тоді все буде "в шоколаді".
кpo _ 05.01.2009 16:07
IP: 77.239.179.---
.
Шановний zuof8

Не згоден із Вами про Гітлера, як апостола укр.нацизму.
Донцовщина -бандерівщина це дуже спрощений фашизм. Для селюків.
Хоча суть тая же самая – "Повбиваємо всіх ненаших і настане рай"
Десь прочитав доповідь, здається, абверу – порівняння Бандери із Мельником (після переговорів із ними).
Бандеру німці характеризували, як фанатичного неосвіченого придурка, а Мельника, як типового чиновника.
Уся тая бандерівщина і їхні дурні злочини вони на 90% від сільської наївності і неосвіченості.
.
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter