13 січня 2009, 01:30

Москва проявилась ''у всій красі'' – чи дозрів Київ до висновків?

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" однозначно розцінює чергове розпалювання газового конфлікту Москви – це новий виток "холодної" війни проти України.

Передусім, офіційному Києву час нарешті усвідомити, що безконечний газовий шантаж у супроводі брутальних інформаційних атак не має нічого спільного ні зі звичайними торгами між партнерами, ні з добросусідськими взаєминами взагалі. Останні віроломні маневри Москви є насправді черговою ланкою стратегічного плану знищення нашої держави. Зрозуміло, що цей план кремлівські стратеги методично втілюють уже не перший рік. Кінцева мета неоголошеної "холодної" війни цілком очевидна – повторне поневолення України. Тільки усвідомлення цього факту дозволить надалі тверезо оцінювати становище, передбачати кроки супротивника та будувати дієву стратегію оборони. Більше того – до сьогоднішнього розвитку подій слід було готуватися давно.

ВО "Свобода" вкотре відзначає, що газовий наступ на Україну не був би можливим, якби Київ цілеспрямовано вів чітку політику енергетичної незалежності. Проте, окрім пустослів'я, жоден уряд – ні Єханурова, ні Януковича, ні Тимошенко – впродовж років не зробив нічого, аби диверсифікувати джерела постачання, розвивати альтернативну енергетику, зменшити споживання газу шляхом інвестування в технології енергозбереження тощо. Замість того владна верхівка рік за роком по-суті здавала національні інтереси України: від зрадницьких газових угод 2005-2006-2007 рр. до саботажу проектів розробки морських нафто-газових шельфів.

Настав час запитати у владної верхівки (усіх "господарників", "професіоналів", "кризових" та "антикризових" менеджерів) про наслідки їхніх діянь. Наприклад таке:

Чому Україна (45 млн. чол.) досі споживає щорічно 70 мільярдів кубометрів природного газу за власного видобутку в обсязі 20 млрд. м.куб., натомість Польща (38 млн. чол.), яка виробляє вчетверо разів більший ВВП ніж Україна, споживає лише 15 млрд. м.куб., у т.ч. 6 млрд. м.куб. газу власного видобутку?

Чому в структурі споживання первинної енергії в Україні частка газу вдвічі більша (41%) ніж загальносвітова (21%), натомість частка енергії з відновлюваних джерел (у т. ч. гідроресурси) становить у нас всього 4%, коли загалом у світі – 14%?

Хто і за які "відкати" дозволив одіозній "РосУкрЕнерго", 50% акцій якої належить "Газпрому", заволодіти контрольними пакетами українських міськ- і облгазів, що сконцентрувало в її руках 75% (!) продажу газу в Україні? З яких міркувань "національної безпеки" впустили таким чином російського монополіста ще й на внутрішній ринок поставки газу до кінцевого споживача?

Питань багато. Але головне, кому вигідно тримати Україну в такій залежності від "газової голки" Кремля?

Час припинити безконечні поступки Москві. Час покласти край торгівлі національними інтересами. ВО "Свобода" вимагає від влади послідовних та рішучих кроків. У першу чергу:

1. Офіційно заявити про порушення Будапештського меморандуму Росією, брутальний економічний тиск якої прямо загрожує суверенітету України. Нагадати світовій спільноті, що країни-ґаранти, серед яких є і РФ, в обмін на здачу Україною ядерної зброї, зобов'язалися "утримуватися від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підпорядкувати своїм власним інтересам здійснення Україною прав, властивих її суверенітету, і таким чином отримати будь-які переваги" (Будапештський меморандум, п. 3).

2. Закликати інші країни-ґаранти (Сполучені Штати Америки та Велику Британію) негайно втрутитись у конфлікт та вжити до Росії жорсткі санкції. Наповнити паперові ґарантії Будапештського меморандуму реальним змістом, уклавши прямі двосторонні угоди про безпеку і оборону з США та Великобританією.

3. Закликати країни Євросоюзу не потурати агресивній політиці Москви та подати до суду на "Газпром" за порушення газових угод, оскільки повну відповідальність за зрив постачання газу до країн Європи несе виключно російська сторона.

4. Дати чітко зрозуміти Росії та її союзникам у Європі, що жодні питання про зміну власності чи оренди газотранспортної системи України не можуть бути предметом переговорів. Встановити режим закритого доступу іноземного капіталу на внутрішній енергетичний ринок.

5. Запровадити остаточно і назавжди прозору схему розрахунків за спожитий газ, встановивши прямі договірні стосунки між "НАК Нафтогаз України" і РАО "Газпром", за загальною формулою, пов'язаною з ціною на нафту.

6. Закріпити законодавчо методологію визначення ставок транзиту газу на довгостроковий період (до 20 років) за принципом: "Ціна за транзит російського газу залежить від відпускних цін на газ для України". Встановити економічно-обґрунтовані ціни на транзит, відповідно до принципів Енергетичної Хартії та європейської практики розрахунків транзитних ставок (не менше $7 за 1000 м.куб. за 100 км).

7. Негайно ухвалити державну стратегію енергетичної незалежності України.

Нагадаємо: ВО "Свобода" вимагає впровадження програми енергетичної незалежності України вже п'ятий рік поспіль. Головні напрямки тезово викладено у "Програмі захисту українців" (розділ "Енергетика. Незалежність та безпека"):

"Встановити жорстку пропорційну залежність цін за транзит російського газу нашою територією відповідно до відпускних цін на газ для України.

Диверсифікувати джерела постачання енергоносіїв: не більше як 30% від одного експортера. Ліквідувати монополію іноземних енергетичних компаній на українському ринку.

Зруйнувати корупційні схеми в енергетичній галузі. Запровадити прозорі тендери на закупівлю обладнання для державних енергетичних підприємств.

Розробити та впровадити новітні енергозберігальні технології в усіх галузях народного господарства. Запровадити використання контрольно-теплових приладів обліку спожитих енергоносіїв.

Збільшити видобуток власного газу та нафти за рахунок розроблення морських шельфів, в тому числі за кордоном.

Розвивати вугільну промисловість як пріоритетну галузь.

Впровадити державну програму розвитку альтернативної енергетики: дизпаливо з вугілля та ріпаку, біогаз, вітрова та сонячна електроенергія тощо."


Детальніше: http://www.vosvoboda.info/ukr_txt003040

Політвиконком Всеукраїнського об'єднання "Свобода"

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ДЕСЯТІ БАНДЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ: "Філософія української перемоги. Візія Великої України"

Така вже, очевидно, планида Бандерівських Читань – проходити на тлі визвольної боротьби, пожеж війни і полум'я вогнів, – цілком відповідно до життя того, кому вони присвячені...

Вимоги очільників органів місцевого самоврядування щодо відсічі агресії РФ

Заява очільників органів місцевого самоврядування, обраних від ВО "Свобода", про відсіч вторгненню московського агресора. Восьмий рік триває московська агресія проти України...

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви? Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально...

Закон про особливий статус Донбасу: як і хто веде Україну до капітуляції?

Що об'єднало у спільному голосуванні здавалося б непримиренних опонентів з "Європейської солідарності", "Слуг народу" та ОПЗЖ? Путінські хотілки з федералізації України...

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян...

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...