Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Москва проявилась ''у всій красі'' – чи дозрів Київ до висновків?

13 січня 2009, 01:30

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" однозначно розцінює чергове розпалювання газового конфлікту Москви – це новий виток "холодної" війни проти України.

Передусім, офіційному Києву час нарешті усвідомити, що безконечний газовий шантаж у супроводі брутальних інформаційних атак не має нічого спільного ні зі звичайними торгами між партнерами, ні з добросусідськими взаєминами взагалі. Останні віроломні маневри Москви є насправді черговою ланкою стратегічного плану знищення нашої держави. Зрозуміло, що цей план кремлівські стратеги методично втілюють уже не перший рік. Кінцева мета неоголошеної "холодної" війни цілком очевидна – повторне поневолення України. Тільки усвідомлення цього факту дозволить надалі тверезо оцінювати становище, передбачати кроки супротивника та будувати дієву стратегію оборони. Більше того – до сьогоднішнього розвитку подій слід було готуватися давно.

ВО "Свобода" вкотре відзначає, що газовий наступ на Україну не був би можливим, якби Київ цілеспрямовано вів чітку політику енергетичної незалежності. Проте, окрім пустослів'я, жоден уряд – ні Єханурова, ні Януковича, ні Тимошенко – впродовж років не зробив нічого, аби диверсифікувати джерела постачання, розвивати альтернативну енергетику, зменшити споживання газу шляхом інвестування в технології енергозбереження тощо. Замість того владна верхівка рік за роком по-суті здавала національні інтереси України: від зрадницьких газових угод 2005-2006-2007 рр. до саботажу проектів розробки морських нафто-газових шельфів.

Настав час запитати у владної верхівки (усіх "господарників", "професіоналів", "кризових" та "антикризових" менеджерів) про наслідки їхніх діянь. Наприклад таке:

Чому Україна (45 млн. чол.) досі споживає щорічно 70 мільярдів кубометрів природного газу за власного видобутку в обсязі 20 млрд. м.куб., натомість Польща (38 млн. чол.), яка виробляє вчетверо разів більший ВВП ніж Україна, споживає лише 15 млрд. м.куб., у т.ч. 6 млрд. м.куб. газу власного видобутку?

Чому в структурі споживання первинної енергії в Україні частка газу вдвічі більша (41%) ніж загальносвітова (21%), натомість частка енергії з відновлюваних джерел (у т. ч. гідроресурси) становить у нас всього 4%, коли загалом у світі – 14%?

Хто і за які "відкати" дозволив одіозній "РосУкрЕнерго", 50% акцій якої належить "Газпрому", заволодіти контрольними пакетами українських міськ- і облгазів, що сконцентрувало в її руках 75% (!) продажу газу в Україні? З яких міркувань "національної безпеки" впустили таким чином російського монополіста ще й на внутрішній ринок поставки газу до кінцевого споживача?

Питань багато. Але головне, кому вигідно тримати Україну в такій залежності від "газової голки" Кремля?

Час припинити безконечні поступки Москві. Час покласти край торгівлі національними інтересами. ВО "Свобода" вимагає від влади послідовних та рішучих кроків. У першу чергу:

1. Офіційно заявити про порушення Будапештського меморандуму Росією, брутальний економічний тиск якої прямо загрожує суверенітету України. Нагадати світовій спільноті, що країни-ґаранти, серед яких є і РФ, в обмін на здачу Україною ядерної зброї, зобов'язалися "утримуватися від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підпорядкувати своїм власним інтересам здійснення Україною прав, властивих її суверенітету, і таким чином отримати будь-які переваги" (Будапештський меморандум, п. 3).

2. Закликати інші країни-ґаранти (Сполучені Штати Америки та Велику Британію) негайно втрутитись у конфлікт та вжити до Росії жорсткі санкції. Наповнити паперові ґарантії Будапештського меморандуму реальним змістом, уклавши прямі двосторонні угоди про безпеку і оборону з США та Великобританією.

3. Закликати країни Євросоюзу не потурати агресивній політиці Москви та подати до суду на "Газпром" за порушення газових угод, оскільки повну відповідальність за зрив постачання газу до країн Європи несе виключно російська сторона.

4. Дати чітко зрозуміти Росії та її союзникам у Європі, що жодні питання про зміну власності чи оренди газотранспортної системи України не можуть бути предметом переговорів. Встановити режим закритого доступу іноземного капіталу на внутрішній енергетичний ринок.

5. Запровадити остаточно і назавжди прозору схему розрахунків за спожитий газ, встановивши прямі договірні стосунки між "НАК Нафтогаз України" і РАО "Газпром", за загальною формулою, пов'язаною з ціною на нафту.

6. Закріпити законодавчо методологію визначення ставок транзиту газу на довгостроковий період (до 20 років) за принципом: "Ціна за транзит російського газу залежить від відпускних цін на газ для України". Встановити економічно-обґрунтовані ціни на транзит, відповідно до принципів Енергетичної Хартії та європейської практики розрахунків транзитних ставок (не менше $7 за 1000 м.куб. за 100 км).

7. Негайно ухвалити державну стратегію енергетичної незалежності України.

Нагадаємо: ВО "Свобода" вимагає впровадження програми енергетичної незалежності України вже п'ятий рік поспіль. Головні напрямки тезово викладено у "Програмі захисту українців" (розділ "Енергетика. Незалежність та безпека"):

"Встановити жорстку пропорційну залежність цін за транзит російського газу нашою територією відповідно до відпускних цін на газ для України.

Диверсифікувати джерела постачання енергоносіїв: не більше як 30% від одного експортера. Ліквідувати монополію іноземних енергетичних компаній на українському ринку.

Зруйнувати корупційні схеми в енергетичній галузі. Запровадити прозорі тендери на закупівлю обладнання для державних енергетичних підприємств.

Розробити та впровадити новітні енергозберігальні технології в усіх галузях народного господарства. Запровадити використання контрольно-теплових приладів обліку спожитих енергоносіїв.

Збільшити видобуток власного газу та нафти за рахунок розроблення морських шельфів, в тому числі за кордоном.

Розвивати вугільну промисловість як пріоритетну галузь.

Впровадити державну програму розвитку альтернативної енергетики: дизпаливо з вугілля та ріпаку, біогаз, вітрова та сонячна електроенергія тощо."


Детальніше: http://www.vosvoboda.info/ukr_txt003040

Політвиконком Всеукраїнського об'єднання "Свобода"

powered by lun.ua
Коментарі — 274
gololed _ 25.01.2009 04:27
IP: 80.84.184.---
Самое лучшее, что Россия смогла бы сделать – это продавать свой газ перед границей с Украиной. И пусть европейцы сами расплачиваются с Украиной за транзит))))) Тогда сразу всем станет видно -кто что украл)))))) А чего – вычесть расходы на транзит и пусть Европа сама мозги парит)))))
navsi5 _ 22.01.2009 09:41
IP: 77.122.149.---
Посол ЗСА в Україні на "ДТ": "Європейці могли б домовлятися про умови транзиту напряму з українцями"Які, на ваш погляд, можуть бути елементи цієї нової системи енергетичної безпеки Європи?

- На додачу до звичайного списку заходів для зміцнення енергетичної безпеки (використання альтернативних джерел поставок газу та інших видів палива, ринкове ціноутворення (щоб стимулювати енергозбереження та видобуток), збільшення газових сховищ і стратегічних резервів нафти та газу, взаємозв'язки між європейськими країнами-споживачами, заходи соціального захисту для малозабезпечених верств населен-ня) нова система енергетичної безпеки могла б включати зміну процедури прокачування російського газу через Ук-раїну. Європейці мали б змогу приймати поставки російського газу на російсь-ко-українському кордоні і домовлятися про умови транзиту напряму з українцями.
any questions? залишається хіба додати: Досвічених, поміркованих комерсантів – важко здурити. Задурити мізки можливо казнокрадам, злодіям, пройдисвітам – вмотивованим НЕ національним інтересом а лише особистою пихою
navsi5 _ 21.01.2009 11:35
IP: 77.239.176.---
Юрій Продан:
Україна має, по домовленості, відповідну формулу, по якій буде розраховуватися ставка на транзит", – підкреслив міністр.
Міністр – продан.
navsi5 _ 21.01.2009 09:49
IP: 77.122.149.---
4. й нарешті, поява нового паротяга – Євросоюзу – у справі (зауважте!-) европейско-российского газотранспортного консорциума: ПРО УКРАЇНУ НЕ ЗГАДУЮТЬ!!!

...і вимальовується ВБОГІСТЬ, БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ І АБСОЛЮТНА НЕДІЄЗДАТСНІСТЬ нинішньої посткомуністичної української влади.

Ps. десь наприкінці 2003 року якось довелось почути від традиційно-масковскава мальчіка, котрий приїхав керувати однією з численних промосковських, глобалізованих під вивіскою європейської торгової марки структур. Підморгнувши оком, він по-змовницьки втаємничено повідомив: "у нас ЗДЕСЬ (нафта+газ) особиє далєкоідущіє плани..."
navsi5 _ 21.01.2009 09:45
IP: 77.122.149.---
Сьогодні, 21 січня, коли нарешті переглянув більшість заяв і коментарів за результатами, й дивлюсь на ці цифри, то мені видається що "кремлівська формула європейської ціни для України", яку ВСІМ прохачам-керманичам українським диктували й диктують понині – це ЦІНА ДЛЯ ЄВРОПИ споживачів (тут увага!-) на західному кордоні України МІНУС ВАРТІСТЬ ТРАНЗИТУ ТЕРИТОРІЄЮ УКРАЇНИ. Про це Главред повідомив словами Костенка:

"Газпром" сьогодні використовує нашу ГТС як за радянських часів – він продає газ Європі на західному кордоні України... (адже) українська ГТС зможе нормально працювати тільки тоді, коли ми встановимо національну систему контролю за тим, скільки ж ми отримуємо газу від Росії... (й тому) європарламентарі не знали, що "Газпром" несе юридичну відповідальність за транспортування російського газу українською територією
Наразі,УСІ фактори складаються до купи:
1. Балачки про те, шо Україна "тиріт газ" – із затримкою пуску "МЕТРОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ НАК "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ", у м. Боярка,
2. "стратегічні" плани Росії у газовій сфері, у яких інтересами "української території" московія зухвало нехтує,
3. "переможні" цінові умови/розрахунки жЮлі,
4. й нарешті, поява нового паротяга – Євросоюзу – у справі (зауважте!-) европейско-российского газотранспортного консорциума: ПРО УКРАЇНУ НЕ ЗГАДУЮТЬ!!!
Україноцентрист _ 21.01.2009 00:02
IP: 94.179.229.---
Таки здала трубу?
"...но Владимир Путин и Юлия Тимошенко договорились о создании европейско-российского газотранспортного консорциума. Как рассказал источник Ъ, знакомый с ходом переговоров в Белом доме, инициатором этого проекта должен выступить Евросоюз. В пресс-службах "Газпрома", "Нафтогаза" и Евросоюза вчера не смогли прокомментировать этот вопрос."
Повністю читати ТУТ.
Сучка!!! Нє?

P.S. "Свобода" як в воду дивилася, застерігала: "4. Дати чітко зрозуміти Росії та її союзникам у Європі, що жодні питання про зміну власності чи оренди газотранспортної системи України не можуть бути предметом переговорів..." Шо не кажіть, а доморощена бидлоеліта цілком передбачувана. Ніхто і не сумнівався, що сучка зрадить. Хоча й жевріла наївна надія...
Україноцентрист _ 20.01.2009 23:42
IP: 94.179.229.---
Мдааа...
Нарешті обізвалося В'ющ&ко.
Піздно вс.алося, "Гарант Конституції"!
І шо тепер?
navsi5 _ 20.01.2009 20:09
IP: 77.122.149.---
Нарешті, Ющенко називає програшем газові домовленості з Росією

В.ЮЩЕНКО розкритикував те, що відповідно до домовленостей ціна на транзит газу територією України не зростає пропорційно до ціни на газ. Він вважає, що лібералізація ціни на газ і залишення ціни на транзит на діючому рівні не дозволяють говорити про економіку, тим більше, що 80% ціни транзиту становить ціна газу.
О.Шлапак підкреслив, що при укладанні цінової формули для України на 10 років питання стартової ціни є надважливим. "Цифра, яка зафіксована сьогодні в контрактах – 450 доларів США – є абсолютно неправильною ціною на кордоні Росія-Україна", – наголосив Перший заступник Глави Секретаріату Президента.

Що козаків у СП немає – давно відомо. Залишки чоловічої статі – допоки спостерігаються: чи надовго?
erwe _ 20.01.2009 18:05
IP: 94.178.86.---
[URL=http://www.pravda.com.ua/news/2009/1/20/88151.htm]Ставка транзиту газу через територію України в 2010 році прогнозується на рівні $2,4-$2,6 за тис. кубометрів на 100 км.

Про це заявив заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв на прес-конференції в Москві, повідомляє "Інтерфакс".

Він нагадав, що цього року для України діє тариф на транспортування газу на рівні $1,7 за тисячу кубометрів, а з 2010 року сторони переходять на "загальноприйняту в Європі формулу формування транспортного тарифу"[/URL]

Ми говоримо про тарифи 7 баксів і більше за тисячу кілометрів?
Юля все порішала на 10 літ вперед! максимум 2,6 долара! і всьо.
Де толпи юлефренів які кричать "ура!"??
Велика перемога, небачений успіх – за газ платити астрономічні ціни, а за транзит брати копійчану милостиню.
і так 10 років.
erwe _ 20.01.2009 14:08
IP: 94.178.86.---
Україноцентрист _ 20.01.2009 13:46
IP: 94.179.214.---
Щось юльки, які тут зазвичай помиями ляпають, замовкли як в рот г.вна набрали.
Що, ще інструкцію. зі штабу не спустили: "Як пояснити біомасі, що то була ПЕРЕМОГА!"???
navsi5 _ 20.01.2009 09:28
IP: 77.122.149.---
перепрошую, в 20.01.2009 09:25___ navsi5 ДУЖЕ ХОЧЕТЬСЯ, для початку:)))
navsi5 _ 20.01.2009 09:25
IP: 77.122.149.---
Яценючок продовжує атакувати українську ГТС. Каже, що НЕ ДУЖЕ ХОЧЕТЬСЯ в купі з іншими операторами ділити доходи від європейських споживачів, а для цього – передати 49% труби до консорціуму.

Дані стосовно Польщі – помітний диференціал у порівнянні енерговитратності з Україною скоротив утричі: " (мовляв, "майже у 2 рази менше газу споживає Польща" – у дійсності – В ШІСТЬ!!!)
ПРОСТИХ речей не засвоїв, а вже паротягом до запроданців найнявся. Ну от що з такими "ВІЦЕ-СПІКЕРАМИ" чинити маємо?
navsi5 _ 20.01.2009 09:04
IP: 77.122.149.---
20.01.2009 01:45___ Україноцентрист
справедливою була б ціна на транзит – $7,04 – 20%. Тобто – не менше $5,63!
згода, тобто втрачені доходи можна оцінитив 1,4 більшими (ніж гаведено на Майдані), а з урахуванням тенденції (див. 20.01.2009 08:40___ navsi5) – в 1.5 -2 рази, орієнтовно.
Тепер. якщо "Нафтогаз" перехлдить на закупівлю газу у "Газпрому" за європейськими цінами, то сальдо доходу (за вирахуванням втрат від рідвищення ціни) мо;ливо оцінити за Net_Back у першому наближенні. У дійсності, поки ми не у Європі –
"європейська формула" ціни є не "нет-бек", як це хоче закріпити "Газпром", а (виконується шляхом) коригування базової ціни заміщення газом альтернативних енергоносіїв на конкретному ринку споживача (у нашому випадку – на ринку України) на основі зміни ринкових цін та структури споживання цих енергоносіїв.
А соціальна справедливість? а дивіденди державі – якщо говорити про вартість капіталу – звідки, з Неба впадуть? Ні. товариство, цього минути не можна, КАПІТЕЛЬМАНШУ СЛІД ОПУСКАТИ!!!
navsi5 _ 20.01.2009 08:40
IP: 77.122.149.---
20.01.2009 01:45___ Україноцентрист
Середньоєвропейська ціна транзиту, мєждудрочім, – $7,04!!!
мало того, ще у звіті Групи європейських регуляторів електро-енергетики та газу (ERGEG) від 18 липня 2007 року "Про порівняння ставок на транзит газу" зазначено

...наведені транзитні ставки відображають мінімальну вартість транзиту, тобто реально за транзит газу сплачується значно більше, бо оператори транзиту мають окремі надбавки за дисбаланс входу-виходу тощо. До речі, оскільки у звіті наведено дані станом на 2007 рік (окремі оператори надавали дані за 2006 рік), то логічно припустити, що у 2008 році ці ставки буде значно збільшено.
До того ж, якщо врахувати, що прогнозне значення економічно-обґрунтованої ставки транзиту розраховувалося з використанням у розрахунках значно нижчої ставки вартості капіталу... обумовленою стійкою тенденцією до погіршення фінансового стану НАК "Нафтогаз", то угодовська позиція уряду на чолі з Капітельман – Є ЗЛОЧИННОЮ
navsi5 _ 20.01.2009 08:24
IP: 77.122.149.---
20.01.2009 02:50___ erwe
Cин України не стримався у висловах
Ще б пак, адже все є БУЛО і Є передбачуваним
erwe _ 20.01.2009 02:50
IP: 94.178.80.---
20.01.2009 01:45___ Україноцентрист

А тепер, малята, вгадайте з трьох разів: хто отримав гарний відкат за таку "вигідну для України" оборудку?
та що тут вгадувати...
Юля тепер фейворіт номер один від Кремля на крісло Президента України.
Упалнамочена, так сказать...

н-да, депресивна малюється ситуація.
Кажуть Юля цей договір кабальний на 10 років підписала.
Україноцентрист _ 20.01.2009 01:45
IP: 94.179.199.---
Середньоєвропейська ціна транзиту, мєждудрочім, – $7,04!!!
Так що 100% права "Свобода", коли вимагає: "...Встановити економічно-обґрунтовані ціни на транзит, відповідно до принципів Енергетичної Хартії та європейської практики розрахунків транзитних ставок (не менше $7 за 1000 м.куб. за 100 км).".

А при такій ціні на газ, яку "вторгувала" Капітельманша, справедливою була б ціна на транзит – $7,04 – 20%. Тобто – не менше $5,63!

А тепер, малята, вгадайте з трьох разів: хто отримав гарний відкат за таку "вигідну для України" оборудку?
navsi5 _ 20.01.2009 01:27
IP: 77.122.149.---
20.01.2009 01:10___ Україноцентрист
+ше 5! шкода, якби ше пічку ТАМ друлила
Україноцентрист _ 20.01.2009 01:22
IP: 94.179.199.---
А ось що пишуть москалі:
"Украина будет покупать российский газ по 376 долларов за тысячу кубов.
Об этом сообщает российский телеканал "Вести", подводя итоги переговоров премьер-министров Украины Юлии Тимошенко и России Владимира Путина...
".

І далі: "...Цена на газ в первом квартале 2009 года для стран, сопредельных с Украиной, составляет 470 долл. за одну тысячу кубометров. В 2008 году Украина покупала газ по 179,5 доллара за тысячу кубометров." – об етам саабщяєт рассійскій тєлєканал "Вєсті". Читати ТУТ

І за тих фуфєльних "20% знижки" наша Юляша подарувала кацапам майже безплатний транзит... ПЕРЕМОГА!!! Нє?
navsi5 _ 20.01.2009 01:13
IP: 77.122.149.---
19.01.2009 22:34___ SIM
Przeprozsam, "Koniec debatu" – to znaczy koniec,
ponieważ niema sensu – chyli nie tak Pan zamoviv?
Україноцентрист _ 20.01.2009 01:10
IP: 94.179.199.---
19.01.2009 22:38___ SIM
18:24___ Україноцентрист

1. Посчитайте для сравнения, сколько мы экономим за счет 20%-ной скидки на цену газа.

2. Существует ли для наших патриотов предел возможного? Или Вы считаете, что если мы упрёмся до конца, то непременно победим? Мы такие сильные, или что?
1. "экономим" у порівнянні з чим?..."20%-ной скидки" від чого?...що "пощітать"? Цифру від нас чомусь приховують. Ціна газу для України настільки "прозора", що її ще ніхто не бачив:) Натомість ми довідалися, що тариф на транзит для москалів буде той самий, що і торік – ніхєра, вибачте не "європейський" (навіть якщо з 20% скидкою).

2. Наразі ясно одне: нема "прєдєлу" безпрєдєлу, кидалову і продажності для нашої "еліти". На рахунок "упрёмся до конца"... Не знаю до чого там Юлька в Кремлі впиралася, але згадався анекдот: "Доню, а ти хоч впиралася тому жениху? – Впиралася, тату! Головою в пічку..."

Якби в результаті переговорів Пуцькіна з Капітельманшою тариф на транзит залишився торішній, але й ціна газу для нас була та сама – то ще можна було би вважати сяким-таким компромісом. Але ціна для нас зросла ("європейська" з 20%-ною знижкою:), а транзит для них – той самий (на 10 років!). То нахєра був весь цей цирк? Чи це по Вашому "перемога"? А коли ціни на нафту через рік зростуть і потягнуть за собою "європейську" ціну на газ? Ми будемо платити $450 – "20%", а москалі – далі $1,7? Не здається, що Вас розводять як кроликів?
erwe _ 19.01.2009 23:19
IP: 94.178.80.---
19.01.2009 18:24___ Україноцентрист
Якщо це не державна зрада, тоді що?

"Мінімальна євпропейська ставка на транзит – 4 долари за 1000 кубічних метрів газу на 100 км.

Середня довжина транзитного газопроводу по території України 1100 км.
Росія транзитує через Україну понад 110 млрд. кубів газу на рік.

Отже, погодившись на тариф в 1.7 долари на 2009 рік, Тимошенко "подарувала" "Газпрому"

2.3 *110000000*11 = 2 783 000 000

тобто близько 2.78 млрд доларів..."
мля, нема слів...
SIM _ 19.01.2009 22:38
IP: 62.221.55.---
18:24___ Україноцентрист

1. Посчитайте для сравнения, сколько мы экономим за счет 20%-ной скидки на цену газа.

2. Существует ли для наших патриотов предел возможного? Или Вы считаете, что если мы упрёмся до конца, то непременно победим? Мы такие сильные, или что?
SIM _ 19.01.2009 22:34
IP: 62.221.55.---
13:30___ navsi5

1. демаркуємо й закриємо східні (всі) кордони й запровадимо візовий режим для "громадян РФ" (осіб, я надаватимуть паспорти громадянина України – рете-е-льно перевіримо), й таким чином -

2. серйозно обмежимо нелегальну міграцію з боку т.з. СНД, підвищуюючи рівень безпеки в ЄС, після чого

3. ціна на транзит в межах Україна+ЄС буде уніфікованою, а ціна на газ на кордоні Україна – Росія – за формулою Net_Back.

3. Далі – стратегічна таємниця, i.e. Koniec debatu – для Вас

Натомість, вона продовжиться з європейцями, коли вони "поміняють гру".
Пункты 1 и 2 – понятно.

Пункт 3 – надо, чтобы Европа сначала поменяла свою игру. Или нам самим заставить Россию. Как этого добиться, я так и не понял. Только за счет пп. 1 и 2? Что такое унифицированная цена транзита в ЕС? Если Вы о формуле, так уже без Вас подписали (начиная с 2010, правда).

Стратегическую тайну придётся раскрыть, если хотите, чтобы вас воспринимали не как балаболов (пока что по п.3 так и есть, поскольку способы достижения неясны).
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter