9 лютого 2009, 12:46

Чому БЮТ і НУНС зривають вибори на Тернопіллі

18 грудня 2008 року Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради". За це рішення проголосували 370 народних депутатів, у тому числі від Партії регіонів – 133, БЮТу – 152, НУНСу – 40, КПУ – 26 та Блоку Литвина – 19.

Рішення про розпуск Тернопільської обласної ради було зумовлено паралічем місцевого представницького органу влади – його дворічною бездіяльністю. Суд визнав нелегітимність діяльності облради, позбавив мандатів десятьох депутатів облради та визнав незаконними рішення 16-ї, 17-ї та 18-ї сесій Тернопільської обласної ради. Рішення були скасовані у зв'язку з тим, що рада проводила свої засідання з порушенням Конституції та законів України. Область була поставлена на межу правового хаосу, зриву фінансування соціальних програм та бюджетних видатків, під сумнівом опинилась легітимність прийняття обласного бюджету на 2009 рік.

Дочасні вибори до Тернопільської облради 15 березня 2009 року єдиний правовий механізм розв'язання ситуації, що склалася в області. Це можливість для тернополян сформувати нову дієву представницьку владу.

Проте після старту виборчої кампанії Тернопільської обласної ради розпочались політичні ігрища на печерських пагорбах. Виявилось, що тернопільські вибори можуть суттєво змінити конфігурацію політичних сил в Україні. Соціологи засвідчили кардинальну втрату популярності олігархічних мегаблоків. Одночасно із падінням популярності БЮТу та НУНСу різко зросла підтримка Всеукраїнського об'єднання "Свобода", яке має шанси перемогти на цих виборах.

Про це повідомив тижневик "Дзеркало тижня" (від 7-13 лютого 2009р.) з посиланням на дані Центу соціологічних досліджень та прогнозування. За результатами опитування 1093 респондентів, проведеного й оприлюдненого Центром соціологічних досліджень та прогнозування, до Тернопільської обласної ради на наступних виборах 15 березня 2009 р. потраплять чотири партії (блоки). БЮТ набирає 19,9 відсотка голосів виборців, Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – 18,5, "НУ-НС" – 4,9, УНП – 4,1.

Зрештою саме тернополяни мали вирішити, хто буде представляти їхні інтереси в регіональній владі.

Однак, 2 лютого 2009 року голови фракцій Блоку Юлії Тимошенко і Блоку "Наша Україна -Народна Самооборона" Іван Кириленко та Микола Мартиненко зареєстрували проект Постанови Верховної Ради "Про визнання такою, що втратила чинність Постанова Верховної Ради України "Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради".

У цей же день перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем'якін заявив, що рада коаліції висловила побажання скасувати постанову, щоб не збурювати народ у цій області і що питання скасування позачергових виборів на Тернопіллі Верховна Рада може розглянути вже у п'ятницю, 6-го лютого.

Блюзнірськими є мотиви скасування виборів, визначені у пояснювальній записці: "сам факт проведення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради може стати дестабілізуючим чинником суспільно-політичного життя області та мати додаткові негативні наслідки для господарюючих суб'єктів регіону". Тобто волевиявлення громадян України нинішня влада у складі БЮТу і НУНСу розглядають як загрозу.

Вибори до Тернопільської обласної ради будуть іспитом для політичних сил у Західній Україні. Програш Блоку Юлії Тимошенко та НУНСу на виборах в Тернопільській області розвінчає міф про палку підтримку галичанами цих політичних проектів.

Тому дійсним мотивом скасування виборів до Тернопільської обласної ради є значне зниження рейтингів БЮТу і НУНСу, що стало результатом публічної ворожнечі між біло-сердечковими та помаранчевими та їхньої неспроможності проводити політику в інтересах області.

Ініціатори скасування виборів бояться, що результати виборів у Тернопільській області знищать міф про те, що волевиявлення українців не змінить політичну мапу нашої держави.

Наслідком скасування виборів до Тернопільської обласної ради, які заплановані на 15 березня 2009 року, стане правовий хаос. Діятиме обласна рада, що в судовому порядку визнана нелегітимною, всі рішення якої визнаватимуться незаконними.

Постанова Верховної Ради України – не єдиний варіант зриву виборів депутатів Тернопільської обласної ради. На противагу легітимній обласній територіальній виборчій комісії, "розпущена" обласна рада створила власну обласну територіальну виборчу комісію. Дільничні виборчі комісії сформовані не обласними ТВК, а сільськими, селищними та міськими ТВК, що може стати підставою для скасування результатів виборів. Включено рейдерські механізми судового оскарження виборів на всіх етапах. Застосовуються силові методи впливу, погрози шантаж. Так у ніч, з 21 на 22 січня 2009 року на офіс члена ВО "Свобода" Володимира Стаюри (п'ятий номер у списку до облради від ВО "Свобода") було вчинено злочинний напад. Є реальна загроза повторення на Тернопіллі мукачівського сценарію 2004 року.

А тим часом виборчий процес на Тернопіллі у розпалі. ЦВК виділило кошти – 10 млн. грн., створені і розпочали роботу дільничні виборчі комісії, зареєстровано 17 суб'єктів виборчого процесу. Партії і блоки поринули в агітаційну кампанію.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" категорично засуджує спроби коаліції у Верховній Раді забрати у тернополян право здійснити волевиявлення та обрати представницьку владу області.

У випадку, якщо парламент позбавить тернополян права обрати місцеву владу, ВО "Свобода" оскаржуватиме дії Верховної Ради України у суді та докладе всіх зусиль, щоб забезпечити право тернополян на місцеве самоврядування.

powered by lun.ua

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...

"Свободі" – 30! 30 років вірності і боротьби

13 жовтня – особливий день. День народження Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Нам – 30 років. Політична сила народилася 1991 року...

Бюджет 2022: поліцейська держава та нові борги

Щойно міністр фінансів презентував у парламенті законопроект про бюджет-2022. Судячи з його слів, нас чекає не рік, а казка! Але давайте подивимось, що вони реально намалювали у тому бюджеті...

Зеленський запрошує в Україну 5000 біженців з Афганістану

Зеленський заявив, що Україна прийме 5000 біженців з Афганістану. Тим часом уряд уже збирається виділити пів мільярда гривень на їхнє утримання...

Зеленський – Байден: Крим, забутий Донбас та невдалий візит

Багато вже було коментарів з приводу візиту президента Зеленського в США – як у ЗМІ, так і зі сторони політикуму. Пропоную проаналізувати ситуацію глибше, адже вона є вкрай важливою для нашого майбутнього...

Вимоги Нації: реальні гарантії, а не "глибока стурбованість"

Поки ми святкували День Незалежності, московські війська на Донбасі вбили двох українських захисників. І ще двох поранили... Поки ми слухали, як на "Кримській платформі" представники 46 держав говорили про чергову "глибоку стурбованість" щодо окупації Криму і можливі санкції проти Московії, "якщо вона посилить військову агресію", Московія розмістила в Криму потенційні носії ядерної зброї...